PDA

View Full Version : Няколко въпроса



WhenImGone
03-19-2010, 21:44
Здравейте :) Като за начало искам да кажа, че често посещавам форума и чета за проблемите на хората, но днес реших да се регна и да поискам някой друг съвет :)
Нека започна с малко информация за мен, приятелката ми, а после ще се насоча и към проблемите.
Аз съм на 18 години, уча последна година, честно казано с гаджета се занимавам от скоро :oops: Скъсахме с едно момиче и след това бях започнал да си пиша с друго. В началото просто исках да я опозная, но тя доста настояваше да излизаме, личеше си, че ме харесва, а не бяхме се виждали, освен в един сайт за запознанства. Аз все й отказвах, но накрая, когато тя бе решила да се откаже, ме попита (за последен път по нейните думи) дали искам да се видим. Не й отказах, излезнахме, лафихме, прекарахме добре :) И така, няколко излизания, доста чат, смс-и, докато накрая не излезнахме с колата. Бях си харесал едно местенце в страни от пътя, над брега на морето ( гледката е хубава )..спряхме с колата там и си говорихме, докато накрая ненаправих първата крачка..целунах я и тя отвърна..и така..тръгнахме.. :)
Малко инфо и за "нея" ..тя е на 14 години, 8 клас, умно и красиво момиче :) Харесва ми това, че знае какво иска, че е откровена с мен, че си имаме доверие на макс, че и двамата се раздаваме на макс за другия, че можем да говорим за абсолютно всичко. Знам, някои от Вас ще кажат, че е малка за мен, но истината е, че не съм предполагал, че мога да се влюбя толкова много в нея. Не съм и предполагам, че ще я заобичам, че ще излезе толкова пекано момиче, че нещата между нас ще са толкова прекрасни..просто сме много щастливи заедно :grin:
И така..аз съм я запознал с родителите ми, и тя се отпусна, дори незнайно как супер много се кефи на майка ми..и си станаха приятелки :) Мога да се похваля с това, че наистина имам прекрасни родители, които много уважавам и обичам !! Нашите нямат нищо против нея, всичко е тип топ.
Но..стана така, че тяхните разбрали, че си има приятел, и че бил на 18 :) Майка и в началото искаше тя да скъса с мен ( ще оточня само, че майка й не ме познава, причината е разликата в годините ни..) но момичето се застъпи за връзката ни и й казала накратко да си гледа работата :smt064 Така изминаха около месец и половина от тогава. Тяхните нищо не й казват, но я държат доста изкъсо :) Не я пускат навън много, за по 2-3 часа в петък и събота, но все питат с кой ще е и къде. Както и да е..та вчера майка й и баба й започнали да си говорят за мен. Разбра ли кой съм от един приятел на родителите ми. Пича казъл на майка й кой съм, и що за момче съм ( похвалил ме е, но нека подчертая, че не е преувеличил, а е казъл доста точни неща за мен ) След това разговарях с приятелката си за това, а тя ми каза, че скоро може да ме запознае с майка си. Когато ми го каза, много се зарадах, защото много искам родителите й да ме познават, да видят що за човек съм, да разберът, че не бих й сторил нещо лошо, дори напротив..с мен ще е в безопастност, а и заради мен тя отказа цигарите. Искам да спечеля доверието на майка й, а защо не и на баща й в последствие. Не искам да я пускат на дискота и до късно вечер, аз не съм фен на дискотеките..просто искам да нямат нищо против това, че тя ще излезе с мен, да не се тревожат ако отидем някъде било пеш или с колата. Отговорен съм и не бих излъгал нито нея, нито родителите й, нито бих я карал да правим нещо, което тя не иска. Дори не съм за едното е*не с това момиче, с нея съм защото ме прави щастлив и си я обичам.
Та въпросите ми са следните :
1. Бихте ли могли да ми дадете съвет, как да подходя
2. Когато реши да ме запознае с майка си, за какво да разговарям и за какво да НЕразговарям. Имайте в предвид, че родителите и са големи чешити и не искам да се издънвам пред майка й. :)
Ами дано съм бил изчерпателен, ако има нещо неясно, питайте, а аз ще Ви благодаря предварително за отделеното време :smt023

filmimilmi
03-19-2010, 22:05
От поста ти лъха една самовлюбеност... Както и да е.

Ами дано съм бил изчерпателен, ако има нещо неясно, питайте, а аз ще Ви благодаря предварително за отделеното време
Неясно няма, отдели прекалено много време в описването на неща, които можеше да си напишеш в дневника, а това все пак е форум. Всичко може да се сведе до 2 реда като например: "Имам приятелка от скоро, но тя е на 14, а аз на 18 и родителите й не одобряват връзката ни.". Сега следното:
Първо. Да, много е малка.
Второ. И аз да бях родител щях да забраня на дъщеря си подобна връзка. Повече от ясно е, че искаш основно секс. Да ги оставим тези оправдания, че се чувстваш влюбен и т.н. Няма да успееш да убедиш родителите й, че ставаш. Все пак ти си направо мъж за женене, а тя си е все още дете. Има да учи и да се развива, не да се разходжа с колата ти и да я водиш извън града в неизвестни посоки. Съвсем нормално е тези неща да минават през главата на един родител и независимо колко е възможно реално да си свестен, не е като да няма значение, че си батко. Батковците с коли са опасни.
Трето. Намери си връстничка най-добре или момиче, което е поне в 10-ти клас. По никакъв начин няма да убедиш родителите, че тя ТРЯБВА да ти е гадже, независимо при какви обстоятелства, дори да я беше спасил от това да я сгази кола и да беше герой в техните очи... Но както и да е, решил си си, че ще я оправиш зайката, пък по начина ти на писане си личи, че си интелигентен и вероятно можеш да й вкараш подходящите филми, за да я вкараш в леглото. Като си го решил никой няма да те спре, а след като това е целта ти, то трябва да се примириш, че си има рискове. Накратко: Не казвайте на родителите си за вашата връзка и това, че тя продължава. За да минава всичко гладко в плана ти, трябва да се постараете родителските тела да не знаят, че авантюрата ви продължава... Но все пак всичко опира до твоята съвест, аз се отказвам да ти обяснявам колко е нередно, в днешно време поколението е с размити ценности и няма смисъл. Прави каквото искаш, но поне я пази и бъди отговорен...

WhenImGone
03-19-2010, 22:38
Добре.. Ти ме вкара в няква категория "загорели типове" .. Ако бях толкова загорял..нямаше да се излагам да ходя след "задника" на някое 14 годишно момиче 3 месеца и да продължавам да го правя. По скоро бих отишал при някоя по-голяма и с една дума навита ;] пфф..исках съвет какво да говоря с майка й..като теми..а не да ми казваш какво ще стане и какво не..нито ме познаваш нито нищо..окей мерси за мнението ти все пак..предполагах, че ще има и такива коментари. Най - вероятно ще си се оправям сам, какво винаги.

filmimilmi
03-20-2010, 00:21
Ако искаш да ми кажеш, че не намеренията ти не включват секс с това момиче, значи нещо не ти е наред. Не съм те вкарвал в никакви категории, разглеждам проблема ти от напълно неутрална гледна точка и давам съвсем човешки съвети. Друго освен да лъжете родителите на момичето не виждам какво може да се направи. Абсурд е да разговаряш с майката, все едно сме 17-ти век и искаш благословията за ръката на дъщеря й. Тя тепърва има да кара още 4 години в гимназия, ти все едно ще я взимаш от сега за булка...
В крайна сметка кажи какво си се решил да вкараш като филм и ще ти кажем дали сценария, който си подготвил изглежда подходящо...

pagoschee
03-20-2010, 07:27
Разногласия,разногласия и пак разногласия,във всяка тема има такива неща.Това е сайт за споделяне и получаване/даване на съвети бе хора,а не място за караници. :x
Относно темата.Подходи толерантно и бъди мил,трябва да изглеждаш както му се вика ''изтупано и добронамерено''.Покажи най-добрите си черти от характера,не си показвай ''рогата''. :D Разговора сам ще се завърже,не дръж под напрежение нито въпросната майка,нито себе си.Бъди главно откровен и искрен,другото само се нарежда..


Дано да съм помогнала.