PDA

View Full Version : отмъщение



siiska
03-20-2010, 22:31
Моята история е такава... Преди мн време се запознах с едно момче в сайт за запознанства. Аз му писах понеже си търсех приятел а той беше просто момчето ми мечта. Излишно е да казвам че бях ЛУДА по него... не спирах да мисля за него денонощно. Писахме си той тъкмо беше скъсал с приятелката си. Прекарвахме си много добре, но не бяхме официално заедно. Тогава дори не подозирах, че всъщност съм била поредния му отчаян опит да забрави бившата си... Но все пак бях силно влюбена и дори не исках и да си помислям, че той си играе с мен. Звънях му писах му СМС-и, и то винаги аз поемах инициативата да се срещнем или да започнем разговор. Но все пак си мислех че всичко е наред и се молех да не свършва никога, та нали бях с момчето мечта за мен пишехме си смяхме се излизахме всичко беше идеално.. но само на пръв поглед. Естествено, че след као е виждал че аз му ходя след гъза (с извинение) му е било безинтересно била съм лесна и скучна. След време сичкия този прекрасен театър приключи... Спрея да ми пише, спря да ми вдига телефона, спря да ми отг на СМС-ите и всичко приключи по възможно най ужасния начин. Дори нямаше смелоста да ми каже в очите, че ме зарязва. Естествено аз се чуствах ужасно, особено след като разбрах, че се е върнал при нея. Нима аз съм била просто играчка в ръцете му, с която да се опита да я забрави? Почусвах се ужасно той нито ми каза защо ме напуска нито нищо просто спря да ми пише. В мен останаха въпросите "къде сгреших? аз ли съм виновна? какво стана? " Опитах се да поговоря с него но .. никакъв резултат ... Плаках дълго, бях сама и изоставена, не спах а когато заспивах сънувах него и се събуждах с тази мисъл... Намерих сили да продължа казах си, че ще го забравя. После разбрах че е вярна поговорката - "Това което не ни убива ни праи по силни" Вярно е! Никога вече не бих си позволила на някой да си играе с мен! Станах по силна и се научих да понасям ударите на съдбата и любовта. И когато вече го бях забравила .. той се върна. Писа ми .. Но ролите се размениха сега не аз тичам след неговия задник! Сега той ме иска безумно! Научих значението и на друга много вярна поговорка ... "Покажи на някой, че можеш без него и той ще се върне!" Сега не аз му звъня денонощно! Сега той ми пише СМС-и! Скъсал с онова момиче и си мисли че може да се върне при мен! Наистина съм го обичала, но след всичко което ми причини не бих му позволила толкова лесно да ме спечели обратно. Не съм вече толкова лесна и наивна. Всеки път когато той ми звъни а аз не му вдигам (а когато му вдигна се оправдавам с нещо ужасно нелепо) се моля да се чувства така както се чувствах аз тогава! Моля се поне веднъж да усети болката ми и да разбере как съм се чувствала! Защото сега единствено отмъщението лекува старите рани. Нека сега той страда както страдах аз!

Просто исках да споделя, може ако искате да споделите мнението си дали според вас постъпвам правилно... ще съм ви благодарна :)

w0sh
03-20-2010, 22:40
И след като натрупа толкова колосален житейски опит, който успя да опишеш в 2 от най-клишираните поговорки, така ли не осъзна, че отмъщението е присъщо само на хората, които са жалки до мозъка на костите си?

Tempest
03-20-2010, 23:37
това показва как всички са егоисти малко или много - веднъж поне замисли ли се какво му е било на него?! Да - за теб може да е бил момчето-мечта, но казвала ли си му го? А той дали е мислел, че сте заедно, че да ти е длъжен да отговаря дали се разделяте или не?! Аз поне не намирам смисъл в това ти "отмъщение"...

иначе ако искаш да го накараш да съжалява, с неговите камъни няма да го заболи... най-добре му кажи, че няма как да стане, защото той не е мислил когато е оставил тебе... ако искаш все пак да сте заедно - накарай го да осъзнае грешката си...

Diva4e
03-21-2010, 07:05
Аз преди се занимавах с едно такова момче и аз най-накрая бях като теб прецакана .. и при мен нещата се обърнаха и той почна да ме търси ,но аз никога не погледнах назад !Пък и правилно съм направила .. после историята се повтори с още няколко момичета .. той просто си е такъв като му омръзне или се ядоса на приятелката си и почва да ходи по други ...

mechtaq_za_teb
03-21-2010, 07:10
Аз преди се занимавах с едно такова момче и аз най-накрая бях като теб прецакана .. и при мен нещата се обърнаха и той почна да ме търси ,но аз никога не погледнах назад !Пък и правилно съм направила .. после историята се повтори с още няколко момичета .. той просто си е такъв като му омръзне или се ядоса на приятелката си и почва да ходи по други ...Вече почвам да си мисля, че става въпрос за моя човек :shock:

VampireGirl666
03-21-2010, 08:06
Бъди честна и му кажи всичко, а не му отмъщавай. Истината боли най-много.

fenastz
03-21-2010, 08:10
Спести му нервите и предай се лесно...

SoStarstruck
03-21-2010, 08:25
Айде сега. Отмъщението е най-сладко в такива случаи. И аз съм научила също някои неща от живота,и едното е: на лошото - с лошо. ;) Игнорирай го,прави се,че не съществува,като стане на въпрос за него казвай,че не го познаваш. Прави се на луда,бе.

Колкото и злобно да прозвуча... Давай в същия дух и НЕ му прощавай! ;)

B2BFW
03-21-2010, 09:05
:shock: Жените са станали големи кучки,а си мислех,че момчетата сме били лошите :o

malkazlatna
03-21-2010, 09:22
нормално е да искаш да му отмъстиш все пак си страдала за него! но, ако сега искаш да си с него, няма смисъл от отмъщение, че ще го загубиш пак.а ако вече си го преодоляла, просто продължи напред и не се занимавай с него, за да не си позволиш да страдаш пак. не мисля, че отмъщението помага- все пак той никога няма как да усети какво си чувствала, все пак всеки изживява различно нещата. а и едвали се чувстваш добре, като знаеш, че той страда !

DevilWish
03-21-2010, 09:40
Айде сега. Отмъщението е най-сладко в такива случаи. И аз съм научила също някои неща от живота,и едното е: на лошото - с лошо. ;) Игнорирай го,прави се,че не съществува,като стане на въпрос за него казвай,че не го познаваш. Прави се на луда,бе.

Колкото и злобно да прозвуча... Давай в същия дух и НЕ му прощавай! ;)
И аз съм на това мнение ;) Нека му е гадно ;)

sh3_1s_7h3_0n3
03-21-2010, 09:46
Т'ва с отмъщението го правят само най-злобните кифли и кифлондери.
Никога не съм го разбирала...
Наранали са те, наранили са те. Голям праз. То, ако нямаше и такива моменти, как щяхме да се наслаждаваме на щастливите? Щяхме да ги приемаме с апатия и досада и изобщо нямаше да ги оценяваме.

ShtrudeL
03-21-2010, 09:49
Ти си била страшно страшноо досадна човек...а след това (частта с отмъщението)...ми ако бях някое момче нямаше да те погледна Оо
Толкова си му досаждала в началото и то след като е скъсал с бившата си.. Мислиш,че ще те заобича и ще ти се лигави ли? Буу горкото момче. ^

ShtrudeL
03-21-2010, 09:54
Айде сега. Отмъщението е най-сладко в такива случаи. И аз съм научила също някои неща от живота,и едното е: на лошото - с лошо. ;) Игнорирай го,прави се,че не съществува,като стане на въпрос за него казвай,че не го познаваш. Прави се на луда,бе.

Колкото и злобно да прозвуча... Давай в същия дух и НЕ му прощавай! ;)

Пф...леле О.О Нали отмъщението е..проява на чувства...вместо да не и пука вече както казва и да и е безразлично,тя ще му отмъщава (лееле какви филми човечее ^^!) като това показва,че има (без значение какви) чувства към него.

Детски работи прави. Точно детски,несериозни...и...пост пка на един НЕ зрял човек...Авторке говориш като някоя от онея сапунените сериали. Ного са ми тъпи тея. Даже...не добре с психиката. Живей в реалността. Оо

ShtrudeL
03-21-2010, 09:59
едното е: на лошото - с лошо.

woww! О колко мъдро,възвишено и красиво! и глупаво

w0sh
03-21-2010, 10:00
Triple posting ftw.

Щруделчето не разбира май, че все пак това е форум за тийнове, които са най-егоцентричните същества на земята.

Така е, не спорете.

Take_That
03-21-2010, 10:01
Не знам дали може да се нарече точно отмъщение от твоя страна. Според мен във ващия случай е вярна поговорката - "Всичко на този свят се връща". Не знам и дали ще се върнеш при него и т.н, но според мен е безсмислено.

onestar
03-21-2010, 10:10
Айде сега. Отмъщението е най-сладко в такива случаи. И аз съм научила също някои неща от живота,и едното е: на лошото - с лошо. ;) Игнорирай го,прави се,че не съществува,като стане на въпрос за него казвай,че не го познаваш. Прави се на луда,бе.

Колкото и злобно да прозвуча... Давай в същия дух и НЕ му прощавай! ;)
И аз съм на това мнение ;) Нека му е гадно ;)
К'ви сте... ъм, тесногръди.

ShtrudeL
03-21-2010, 10:12
w0sh...прав си ама... wow O.o Все пак такива постъпки са крайно ненужни дори за един тийн. Не знам...ако някой човек застане пред мен и почне да ми говори за отмъщения ще стоя и ще го гледам на Х Оо Може даже и да се уплаша заради психичното му състояние. Оо

SoStarstruck
03-21-2010, 13:34
Айде сега. Отмъщението е най-сладко в такива случаи. И аз съм научила също някои неща от живота,и едното е: на лошото - с лошо. ;) Игнорирай го,прави се,че не съществува,като стане на въпрос за него казвай,че не го познаваш. Прави се на луда,бе.

Колкото и злобно да прозвуча... Давай в същия дух и НЕ му прощавай! ;)
И аз съм на това мнение ;) Нека му е гадно ;)
К'ви сте... ъм, тесногръди. Тесногръдството какво общо има пък ??

Щрудел - много е мъдро и възвишено,да. Всеки с житейските си уроци,и аз съм си с моите. Изобщо четеш ли какво пиша?! Да го игнорира,да се прави,че не съществува - ето,че точно това е най-доброто отмъщение. Да покаже,че не й пука вече,както ти предлагаш.

Е*ати хората сте,честно ...

Обмисляйте си постовете малко и тогава скачайте! И моето мнение е същото като вашето - да не му прощава. И това е отмъщението,което й предлагам. Нито съм казала да прави някакви абсурдни детски действия,нито... пфф,абе изобщооо .. :? :?

DevilWish
03-21-2010, 13:50
^^ Май само аз ти разбрах поста и се съгласих :shock: Дано сега след пояснението са те разбрали.

SoStarstruck
03-21-2010, 13:53
^^ Май само аз ти разбрах поста и се съгласих :shock: Дано сега след пояснението са те разбрали.Дано,наистина.

'Щото някои хора едва ли си препрочитат после мненията,ами веднага ги постват,и не виждат колко абсурдно звучат (в много теми съм го виждала т'ва) ..

Достатъчно offtopic. ;)

ShtrudeL
03-21-2010, 13:56
Ама вие го приемате точно като отмъщение бе човек. И защо да не му прощава? Какво толкова непростимо е напрвил? Скъсал е с бившата си,авторката му е досаждала веднага след това,а той още я е обичал. Всичко се прощава. Разбира се след прошката не е задължително нещата да са в добра посока. Просто прощава и продължава без мисли за отмъщения и подобни простотий. Ако очаква да оцени прошката й защо изобщо ще прощава да... Не разбирате смисъла на прошката... Човек прощава първо заради себе си и след това на когото и да е.

Има разлика:

*Не му отговаря,не го търси,не се итересува от него (нарочно!) Като си мисли,че така ще му отмъсти

*Не му отговаря,не го търси,не се интересува от него (не нарочно) Забравя и продължава напред без да мисли дали му е гадно или не. Не го прави осъзнато,а просто не я вълнува вече този човек.

буу

DevilWish
03-21-2010, 13:57
Ама вие го приемате точно като отмъщение бе човек. И защо да не му прощава? Какво толкова непростимо е напрвил? Скъсал е с бившата си,авторката му е досаждала веднага след това,а той още я е обичал. Всичко се прощава. Разбира се след прошката не е задължително нещата да са в добра посока. Просто прощава и продължава без мисли за отмъщения и подобни простотий. Ако очаква да оцени прошката й защо изобщо ще прощава да... Не разбирате смисъла на прошката... Човек прощава първо заради себе си и след това на когото и да е.

Има разлика:

*Не му отговаря,не го търси,не се итересува от него (нарочно!) Като си мисли,че така ще му отмъсти

*Не му отговаря,не го търси,не се интересува от него (не нарочно) Забравя и продължава напред без да мисли дали му е гадно или не. Не го прави осъзнато,а просто не я вълнува вече този човек.

буу
Е тя не може да няма капка чувство към него.Все пак го е ОБИЧАЛА.Това не се забравя просто така.И питаш какво толкова е направил.Нима не е достатъчно ,че си е търсил заместник на другата, само колкото да не е сам?

ShtrudeL
03-21-2010, 14:00
О я стига! Сега пък сме неразбрали.
Значи


Нека му е гадно

не е злобно и изобщо не засяга темата за отмъщението?!

ShtrudeL
03-21-2010, 14:01
Ама вие го приемате точно като отмъщение бе човек. И защо да не му прощава? Какво толкова непростимо е напрвил? Скъсал е с бившата си,авторката му е досаждала веднага след това,а той още я е обичал. Всичко се прощава. Разбира се след прошката не е задължително нещата да са в добра посока. Просто прощава и продължава без мисли за отмъщения и подобни простотий. Ако очаква да оцени прошката й защо изобщо ще прощава да... Не разбирате смисъла на прошката... Човек прощава първо заради себе си и след това на когото и да е.

Има разлика:

*Не му отговаря,не го търси,не се итересува от него (нарочно!) Като си мисли,че така ще му отмъсти

*Не му отговаря,не го търси,не се интересува от него (не нарочно) Забравя и продължава напред без да мисли дали му е гадно или не. Не го прави осъзнато,а просто не я вълнува вече този човек.

буу
Е тя не може да няма капка чувство към него.Все пак го е ОБИЧАЛА.Това не се забравя просто така.И питаш какво толкова е направил.Нима не е достатъчно ,че си е търсил заместник на другата, само колкото да не е сам?


Тя е знаела,че той обича още бившата си,но въпреки това се е бутала при него. О.о

DevilWish
03-21-2010, 14:06
Тя е знаела,че той обича още бившата си,но въпреки това се е бутала при него. О.о
Бутала?Никъде не съм чула той да я отблъсквал .. ;)

ShtrudeL
03-21-2010, 14:09
Тя е знаела,че той обича още бившата си,но въпреки това се е бутала при него. О.о
Бутала?Никъде не съм чула той да я отблъсквал .. ;)

Но е знаела,че той все още обича бившата си и все пак се е надявала,че ще стане нещо? Оо

SoStarstruck
03-21-2010, 14:09
Ама вие го приемате точно като отмъщение бе човек. И защо да не му прощава? Какво толкова непростимо е напрвил? Скъсал е с бившата си,авторката му е досаждала веднага след това,а той още я е обичал. Всичко се прощава. Разбира се след прошката не е задължително нещата да са в добра посока. Просто прощава и продължава без мисли за отмъщения и подобни простотий. Ако очаква да оцени прошката й защо изобщо ще прощава да... Не разбирате смисъла на прошката... Човек прощава първо заради себе си и след това на когото и да е.

Има разлика:

*Не му отговаря,не го търси,не се итересува от него (нарочно!) Като си мисли,че така ще му отмъсти

*Не му отговаря,не го търси,не се интересува от него (не нарочно) Забравя и продължава напред без да мисли дали му е гадно или не. Не го прави осъзнато,а просто не я вълнува вече този човек.

буу
Е тя не може да няма капка чувство към него.Все пак го е ОБИЧАЛА.Това не се забравя просто така.И питаш какво толкова е направил.Нима не е достатъчно ,че си е търсил заместник на другата, само колкото да не е сам?


Тя е знаела,че той обича още бившата си,но въпреки това се е бутала при него. О.оЛюбовта е сляпа. (която обяснява 'тичането след гъза') Не си се влюбвала или какво,не те ли е боляло от любов,та си едва ли не 'светица' като се опре до тая тема?!

Еми не,защото веднага нападате! За к'во питаш мен защо да не му прости? За това вече се обръщай към авторката,все пак ние повдигнахме друга тема - тази за отмъщението,за прошка изобщо не ставаше и на върпос. Но щом трябва авторката все да бъде добрата и смирената,която прощава всичко и всички,нека я мачкат. ;) Ако това ти е препоръката. И дано и ти не си такава 'добра душица',защото май малко си страдала досега .. И май ще страдаш още много.

За момичето е било непоносимо,много я е боляло,за вас като не е голяма работа - за нея е! Щом тя е преценила,че няма прошка - няма прошка и т'ва е (подкрепям напълно!!).

Плюс т'ва той откъде ще знае тя нарочно ли го е забравила или не нарочно. Каквато и да е причината,рано или късно ще й стане безразлично така или иначе,и няма да има огромно значение отмъщение ли е искала в началото или не. ;)

zealots
03-21-2010, 14:24
Отмъщение?Чак толкова ли лошо е било бе момиче.Те го казаха знаеш ли в момента какво му е било.Ей заради такива момиче момчетата се държат така резервирано и като натегачи.Хвани и прочети "Дервишово семе" на Николай Хайтов и след това, погледни назад и си помисли какво си направила.Ако си добра, а не зла - дай му шанс, но с едно на ум за него.

ShtrudeL
03-21-2010, 14:45
Плюс т'ва той откъде ще знае тя нарочно ли го е забравила или не нарочно. Каквато и да е причината,рано или късно ще й стане безразлично така или иначе,и няма да има огромно значение отмъщение ли е искала в началото или не. ;)

Oo Ама защо той трябва да знае? Оо Ако не иска отмъщение и е безразлична няма значение той какво мисли. Оо ^^

И да...аз съм добричко ^^ и прощавам и в никакъв случай не ме тъпчат заради това. Нито пък ми е кофти,че съм простила. А ти не можеш да знаеш по това дали ми е било гадно до сега или не. Имала съм тежки периоди...всъщност един най-голям,който не може да се сравни с нито един "проблем" от този раздел...даже не е любовен......Това тук не е нищо. Доза злоба...каприза на едно момиченце.

SoStarstruck
03-21-2010, 14:54
Не знам колко си добричка всъщност (и ми е трудно да повярвам),защото не си така мила със съфорумниците си .. но както и да е.

Ами хубаво,щом момчето няма да знае какво си мисли авторката и дали го прави нарочно или не - всичко е ОК. Защо изобщо повдигна темата за нарочното и не нарочното забравяне и там .. бла бла ?! Whateva...

И изобщо не съм гадаела какво ти се е случвало. 'Гадая' (ако това е гадаене,то си е неразделна част от живота направо),че ще ти се случат много кофти неща тепърва. Злите и отмъстителни хора (като мен и DevilWish, i guess) преживяват лоши моменти,пък камо ли 'добрите',като теб. Не знам какво си преживяла и си е твоя работа. Явно милостта ти не е била замесена,но и от нея ще патиш тепърва. Е,живота си е твой ест,живей си го както искаш.

А колкото до "Дервишово семе" ... Силна творба,наистина. И още съм без думи като се сетя за нея...

DevilWish
03-21-2010, 14:54
Aз преди прощавах всичко и на всеки.Научих се, че така ме тъпчат.Сега вече не прощавам просто така ;) Ако един път и ти ревеш дълъг период от време и ти ще почнеш да имаш страх да прощаваш ;)

w0sh
03-21-2010, 14:55
Тъпчат ви, защото нямате самоуважение, а не защото сте простили.

А хората, които отмъщават си просят да бъдат натъпкани в калта на живота, където да се удавят в собствената си безпомощност и злоба.

Eclipsercho
03-21-2010, 14:56
Тъпчат ви, защото нямате самоуважение, а не защото сте простили.

А хората, които отмъщават си просят да бъдат натъпкани в калта на живота, където да се удавят в собствената си безпомощност и злоба.

За пръв път да съм напълно съгласен с теб :shock:

w0sh
03-21-2010, 14:59
Така е.

Растете, помъдрявате и идвате на моя акъл.

Офф: "сладурчо", не мога да разбера какво те влекат тея бебета толкова. Показваш на съфорумките, че харесваш бебета и искаш да им направиш такива?

Eclipsercho
03-21-2010, 15:01
Така е.

Растете, помъдрявате и идвате на моя акъл.

Офф: "сладурчо", не мога да разбера какво те влекат тея бебета толкова. Показваш на съфорумките, че харесваш бебета и искаш да им направиш такива?

АХахАхАхАхаХаХАХх

:razz:

Ми не, просто ме кефят. Бебетата де.

И, не съм помдърял, нито порастнал от последния път в който си писал и не съм бил съгласен с теб, но както и да е. :razz:

SoStarstruck
03-21-2010, 15:39
Тъпчат ви, защото нямате самоуважение, а не защото сте простили.

А хората, които отмъщават си просят да бъдат натъпкани в калта на живота, където да се удавят в собствената си безпомощност и злоба.Може и да си прав .. Ама май не си.

Пак не разбрахте (тцтц) - не отмъщаваме със злоба и гадни постъпки,а със забравяне. Това е най-доброто отмъщение! И съм съгласна с DevilWish - ще претръпнете и вие от страх да се доверявате и да прощавате на всеки .. Или сте мазохисти (kind of..) Oще веднъж: Ваш проблем. ;)

soni4kuu
03-21-2010, 18:23
Спести му нервите и предай се лесно...
Защо пък тя трябва да му спестява нервите?Да не би той да й ги е спестил?
според мен ако нямаш вече чувства към него,трябва да го отрежеш,а ако имаш да си помислиш дали искаш да поемеш риска той пак да те зареже,тъй като е почти сигурно,че ще стане така.Ами какво ако той пак иска да му ходиш по г**а?
може би точно това цели....
иии не се заяждам нарочно с теб просто така ми се получава винаги... :-D

ShtrudeL
03-21-2010, 19:10
Тъпчат ви, защото нямате самоуважение, а не защото сте простили.

А хората, които отмъщават си просят да бъдат натъпкани в калта на живота, където да се удавят в собствената си безпомощност и злоба.Може и да си прав .. Ама май не си.

Пак не разбрахте (тцтц) - не отмъщаваме със злоба и гадни постъпки,а със забравяне. Това е най-доброто отмъщение! И съм съгласна с DevilWish - ще претръпнете и вие от страх да се доверявате и да прощавате на всеки .. Или сте мазохисти (kind of..) Oще веднъж: Ваш проблем. ;)

апфу О.о Вие сте точно от тези,които искат да им кажат едва ли не "евала!" че са простили. Вие искате прошката ви да бъде издигната (морското ми прасе ми яде пижамата >.<) в култ и да ви паднат в краката след като простите. Еми защо прощавате тогава? Оо О колко сте изстрадали/излъгани и наранени до толкова,че не можете да простите. Оо И да...тук мога да се държа както си искам,но на живо съм съвсем различен човек. <3 (Обичам се и в двата си варианта)

А отмъщението не е ли вид злоба? Не отмъщавали със злоба...глупости Оо Ще претръпна от страх да се доверявам? Стига бе...Аз и сега не вярвам на никого,не защото съм претръпнала от страх Оо И това никак не ми пречи.

SoStarstruck
03-21-2010, 19:17
Тъпчат ви, защото нямате самоуважение, а не защото сте простили.

А хората, които отмъщават си просят да бъдат натъпкани в калта на живота, където да се удавят в собствената си безпомощност и злоба.Може и да си прав .. Ама май не си.

Пак не разбрахте (тцтц) - не отмъщаваме със злоба и гадни постъпки,а със забравяне. Това е най-доброто отмъщение! И съм съгласна с DevilWish - ще претръпнете и вие от страх да се доверявате и да прощавате на всеки .. Или сте мазохисти (kind of..) Oще веднъж: Ваш проблем. ;)

апфу О.о Вие сте точно от тези,които искат да им кажат едва ли не "евала!" че са простили. Вие искате прошката ви да бъде издигната (морското ми прасе ми яде пижамата >.<) в култ и да ви паднат в краката след като простите. Еми защо прощавате тогава? Оо О колко сте изстрадали/излъгани и наранени до толкова,че не можете да простите. Оо И да...тук мога да се държа както си искам,но на живо съм съвсем различен човек. <3 (Обичам се и в двата си варианта)

А отмъщението не е ли вид злоба? Не отмъщавали със злоба...глупости Оо Ще претръпна от страх да се доверявам? Стига бе...Аз и сега не вярвам на никого,не защото съм претръпнала от страх Оо И това никак не ми пречи.Не съм ти искала отчет,дадох съвет на авторката. И да - искаме в култ да ни бъде издигната прошката,почести,аплодисме нти всичко .. пфф. Нищо не разбираш,ама нищичко. :) Хах .. Къде видя злобата тогава?? За пореден път: казахме й,че забравянето е най-доброто отмъщение. Злоба?? Аз злоба не виждам .. Пиши на ЛС ако имаш голяма нужда да се оправдаваш пред някой каква си и колко хубаво е да си такава .. Дадох си съвета на авторката,аргументирах се,опитах се да обясня (неуспешно,явно) и преключвам.

ShtrudeL
03-21-2010, 19:17
Ами хубаво,щом момчето няма да знае какво си мисли авторката и дали го прави нарочно или не - всичко е ОК. Защо изобщо повдигна темата за нарочното и не нарочното забравяне и там .. бла бла ?! Whateva..

О.О Защото ако го "забрави" нарочно,ще е точно отмъщение.
Ако го забрави наистина и не се интересува от него - не.

Oh God! O.o

SoStarstruck
03-21-2010, 19:22
Ами хубаво,щом момчето няма да знае какво си мисли авторката и дали го прави нарочно или не - всичко е ОК. Защо изобщо повдигна темата за нарочното и не нарочното забравяне и там .. бла бла ?! Whateva..

О.О Защото ако го "забрави" нарочно,ще е точно отмъщение.
Ако го забрави наистина и не се интересува от него - не.

Oh God! O.oАми авторката чувства всичко като едно отмъщение и без товаа,затова е кръстена темата така. Тя така или иначе ще възприема това забравяне като лична разплата,докато както казах вече не й мине и не го забрави наистина .. Всичко с времето си,влюбена е била и не може да го забрави ей така,без чувства веднага.

К'ва е тая ирония,с която се отнаяш към всички постове btw,понякога дори не препрочиташ своите,пък се възмущаваш от чуждите.

Мога ли и аз да напиша:

Oh Godd! O.O O.O O.O !! ??!!

Лиготийки и прочие. Айде няма нужда.

ShtrudeL
03-21-2010, 19:22
Не съм ти искала отчет,дадох съвет на авторката. И да - искаме в култ да ни бъде издигната прошката,почести,аплодисме нти всичко .. пфф. Нищо не разбираш,ама нищичко. :) Хах .. Къде видя злобата тогава?? За пореден път: казахме й,че забравянето е най-доброто отмъщение. Злоба?? Аз злоба не виждам .. Пиши на ЛС ако имаш голяма нужда да се оправдаваш пред някой каква си и колко хубаво е да си такава .. Дадох си съвета на авторката,аргументирах се,опитах се да обясня (неуспешно,явно) и преключвам.

Какво не разбирам?! Вие така го описвате,после аз не разбирам>. О.О


Къде видя злобата тогава?? За пореден път: казахме й,че забравянето е най-доброто отмъщение.

Ама ти сама си го казваш. Пак става дума за отмъщение. О.О По малоумно не мога да го кажа човечее. О.О

ShtrudeL
03-21-2010, 19:28
К'ва е тая ирония,с която се отнаяш към всички постове btw,понякога дори не препрочиташ своите,пък се възмущаваш от чуждите.

Мога ли и аз да напиша:

Oh Godd! O.O O.O O.O !! ??!!

Лиготийки и прочие. Айде няма нужда.[/b]

В тези си постове съм напълно сериозна. Ако не прочитам даден пост то е защото знам какво пиша. Ти дори и 100 пъти да си го прочетеш пак пишеш глупости. Оо Нямам къса памет,не страдам от шизофрения и не съм толкова слабоумна,че да не знам какво казвам и да се налага да го препрочитам по 2-3 пъти Оо Все едно да говориш...да кажеш нещо и после да се поправиш/промениш мнението...да се върнеш назад....няма ли да е супер глупаво? Оо

hugcheto
03-21-2010, 19:34
абе незнам но попринцип "отмъщението не връща загубеното " :wink:

SoStarstruck
03-21-2010, 19:35
К'ва е тая ирония,с която се отнаяш към всички постове btw,понякога дори не препрочиташ своите,пък се възмущаваш от чуждите.

Мога ли и аз да напиша:

Oh Godd! O.O O.O O.O !! ??!!

Лиготийки и прочие. Айде няма нужда.[/b]

В тези си постове съм напълно сериозна. Ако не прочитам даден пост то е защото знам какво пиша. Ти дори и 100 пъти да си го прочетеш пак пишеш глупости. Оо Нямам къса памет,не страдам от шизофрения и не съм толкова слабоумна,че да не знам какво казвам и да се налага да го препрочитам по 2-3 пъти Оо Все едно да говориш...да кажеш нещо и после да се поправиш/промениш мнението...да се върнеш назад....няма ли да е супер глупаво? ОоНали казах оправдания на ЛС,щом искаш. ;)

ShtrudeL
03-21-2010, 19:38
Да бе добре ^^ Просто да беше казала,че не ти се спори ^^ (защото не можеш)

SoStarstruck
03-21-2010, 19:42
абе незнам но попринцип "отмъщението не връща загубеното " :wink:Така си е,ама и прошката не е алтернатив в този случай. Ок,може и да му прости (примерно,дори да съм против),но да си останат нещата така. Колкото да не се подминават по улицата нали,да си казват "здравей-здрасти". Но чак да се върне при него .. е това просто не го виждам как ще стане. :)

fenastz
03-21-2010, 20:22
Цели романи се изписаха тук...




Спести му нервите и предай се лесно...
Защо пък тя трябва да му спестява нервите?Да не би той да й ги е спестил?
според мен ако нямаш вече чувства към него,трябва да го отрежеш,а ако имаш да си помислиш дали искаш да поемеш риска той пак да те зареже,тъй като е почти сигурно,че ще стане така.Ами какво ако той пак иска да му ходиш по г**а?
може би точно това цели....

Ами помисли - ако тя се дърпа, ще страда, защото тайничко си го харесва, и той ще страда, защото е осъзнал, че е направил fail. Ако се съберат и двамата ще са щастливи и ще има хепи енд. :)

rebeccaa
03-21-2010, 20:38
аз мисля, че тя постъпва правилно, защото и на мен ми се е случвало а за отмъщението ще кажа, че за мен няма по хубаво отмъщение от БЕЗРАЗЛИЧИЕТО :)

siiska
03-21-2010, 23:21
окей нека и аз АВТОРКАТА да се включа .. видях че много са на моя страна и много против мен но повярвайте ми УЖАСНО ме заболя тогава и за това искам да му отмъстя. Представете си че момчето/момичето на мечтите ви в един момент ви казва колко сте красива, посвещава ви рими и стихове (правил го е) и след малко време се оказва че ВСИЧКО казано е било лъжа. Че просто сте бил/а поредния му опит да забрави предишната си връзка (напразно). Че ви е лъгал в очите! Но вие сте бузмно влюбен/а в него и дори не искате да си го помисляте! И когато ви наранят така повярвайте че това което ще искате да направите е да си отмъстите! да искате поне за малко и той/тя да се почувства така.. поне да разбере какво ви е причинил/а. Много пъти съм прощавала на хората и мога да кажа, че не са ми отвръщали с добро! Единственото което получавах е отново и отново да ме нараняват а аз да прощавам! Съжелявам но за мен вече така стоят нещата колко и груби да звучи ИЛИ СИ ЗВЯРА ИЛИ СИ ПЛЯЧКАТА! съжелявам че е прозвучало грубо не ме мислете за злобна кучка, но не може всеки път да се прощава. Добротата в днешно време не винаги се връща!

Сега едва ли ще се върна при него и най-малкото от страх да не ме нарани отново за това този път не съм наивна и не бих му позволила да си играе с мен а накрая да се върне пак при нея. Която в интерес на истината пак иска да се върне при него но той не желае. ...искал само мен.. пф ! Отново лъжи на които няма да се вържа ...

fenastz
03-22-2010, 05:41
Не разбирам как си се влюбила в такъв смешник. Щом толкова искаш - хвърли някоя тухла по прозорците на колата му, снимай се в домашно порно с най-добрия му приятел, но не виждам какво ще промениш с това...

uBuTo
03-22-2010, 15:43
И след като натрупа толкова колосален житейски опит, който успя да опишеш в 2 от най-клишираните поговорки, така ли не осъзна, че отмъщението е присъщо само на хората, които са жалки до мозъка на костите си?

jghgh
03-22-2010, 16:22
И след като натрупа толкова колосален житейски опит, който успя да опишеш в 2 от най-клишираните поговорки, така ли не осъзна, че отмъщението е присъщо само на хората, които са жалки до мозъка на костите си?
Защо пък да е жалка? Нейното дори не е отмъщение. Просто квото повикало, такова се обадило. Абсолютно нормално е, а и не вярвам, че и вие не сте скачали на фасона на някой, който се е подиграл преди това с вас.

А безсмислените констатации как всички сме егоисти, как всичко се свеждало до това на нас да ни е добре, ХАХАХ, това е всеизвестен факт, при това и философски обоснован. Бича на човечеството..


Не разбирам, w0sh, защо все оригиналчниш? Понякога дори не е на място.
Момичето не казва нищо ново, но за нея това си е стъпка в развитието й - все трябва да почне от някъде, нали?
Ти когато си правил първите си констатации, и на теб ли ти се намери някой да ти оригиналничи..
Много претенции, бе.. 8-)



Tempest, а ти за какво поставяне говориш? Безотговорно е да си зает с друго момиче (та дори и мислено) и да се занимаваш с друг човек - това е изключително грубо, само използваш другия. А тя трябвало да се поставя на негово място и едва ли не да страда с него за изгубената му любов. Хаха! Ми ако на него му е толкова гадно, да си седи сам и да се бори за любовта си, не разбирам как може да е постъпил толкова несъвестно :]

Момичето си е в право да се държи така, както сега.
Сополът дори е нямал смелост да каже "Ами тъй и тъй, не те харесвам, чао", а се е измъкнал като пръдня в гащи - като 1вото лапе 8-) Не отговаря, не пише, прави се на най-големия..щото се е намерила мацка да му обръща внимание.


"Аййй да ви скоча на фасона"

coolness
03-22-2010, 16:34
Отмъщението било присъщо на тъпите кифли...кфо толкова като са те наранили..как може да го кажете..Безсънни нощи,реване,сдухване,не е знаела на кой свят е и после и казвате,че отмъщението е жалко..ми напроттив нека да е тъпа кифла за вас,но според мене всеки рано или късно си получава заслуженото и безразличието е най-доброто отмъщение така че аз мисля че постъпваш правилно ;)

w0sh
03-22-2010, 16:35
Защо пък да е жалка? Нейното дори не е отмъщение. Просто квото повикало, такова се обадило. Абсолютно нормално е, а и не вярвам, че и вие не сте скачали на фасона на някой, който се е подиграл преди това с вас.

А безсмислените констатации как всички сме егоисти, как всичко се свеждало до това на нас да ни е добре, ХАХАХ, това е всеизвестен факт, при това и философски обоснован. Бича на човечеството..


Не разбирам, w0sh, защо все оригиналчниш? Понякога дори не е на място.
Момичето не казва нищо ново, но за нея това си е стъпка в развитието й - все трябва да почне от някъде, нали?
Ти когато си правил първите си констатации, и на теб ли ти се намери някой да ти оригиналничи..
Много претенции, бе.. 8-)



По точка А: Напълно нормално е да искаш да отмъстиш на човека, който има нещо повече от теб, или те е накарал да се чувстваш зле. Разликата е, че отмъстителните хора превръщат това във самоцел и техния фокус пада не върху тяхното щастие, а върху чуждото нещастие. Това е жалката злоба, която всички вечно откриваме у другите, били те българи или съученици. Дори да се върнем към животните, които са много по-първични от нас, няма да открием отмъщението. И аз съм отмъщавал някога, но навлизането в този порочен кръг е последното нещо, от което нещастен човек има нужда.

По точка Б: Аз съм си оригинален и начетен. Не целя да впечатля хора, които никога няма да видя. Понякога умишлено проверявам нови форми на изказ и т.н. Опитвам се да бъда саркастичен, и нетактичен понякога, без да целя чуждата вреда. Един шамар през лицето много по-лесно може да покаже на заблудения лесния и приятния път.

babity
03-22-2010, 16:48
Е, какво след като го наплюхте това момиче, че тъпо да отмъщава? Вие ако на 15 - 16 - 17 или колкото сте там сте могли хладно да боравите с чувствата си, да ги затваряте в кутии и да ги прибирате някъде там, а след това да сте си като новички и да не чувствате болка, гняв, жажда за мъст (хареса ми колко силно звучи)... ЕВАЛА! Аз не мога. Когато съм афектирана не ме интересува дали изглеждам жалка в нечии очи. Да, знам колко е отчаяно човек да се опитва да се откачи от теб, а ти да го преследваш, защото си си представял, че еди-как-си ще го сложиш на колене. Всъщност като малка доста често правех такива жалки кроежчета и планчета. Точно в момента си имам лични причини да искам да накарам някого да страда. Подправям му собствената му попарка, която ще му предложа за сърбане, но умерено, бавно и спокойно. Всичко с времето си.

darkPaladin
03-22-2010, 16:58
хмм даа умразата и гневът водят само до страдние,дори и да отмъстиш ще погубиш себе си

тази твоя битка е загубена от много отдавна

в случая можеш просто да обърнеш гръб и да си тръгнеш

xNiKx
03-25-2010, 20:52
И след като натрупа толкова колосален житейски опит, който успя да опишеш в 2 от най-клишираните поговорки, така ли не осъзна, че отмъщението е присъщо само на хората, които са жалки до мозъка на костите си?
+1