PDA

View Full Version : Скачане на въже



ro6lio
03-21-2010, 10:21
Решил съм да почна скачане на въже.Аматйор съм в тази сфера ако може да ми дадете някъв съвет за серии и подскоци като за начало или за минути скачания.И др дали ще сваля мазнините около корема както и самата долна част на корема която искам да премахна?А краката ще се оформят ли ? :grin:

Everytime
03-21-2010, 10:30
въжето според мене е ефективно,първоначално се научи да скачаш , след това гони серии и минути :)

относно долната част на корема,ами тфа на въжето е свързано с подскоци и постоянно движение ти как мислиш :)

то с въжето предимно краката се натоварват да не скачаш с ръце :)
може да се оформи нещо

hamilcar
03-21-2010, 12:47
Взимаш въже по възможност от кабел. В началото трупешката ще трябва да скачаш. Относно времето колкото можеш.

Chacho
03-21-2010, 14:39
Като усетиш, че се изморяваш и няма накъде вече - поскачай още две минути. Ще стопиш мазнините ;)

ZipFail
03-22-2010, 20:36
въжето според мене е ефективно,първоначално се научи да скачаш , след това гони серии и минути :)

относно долната част на корема,ами тфа на въжето е свързано с подскоци и постоянно движение ти как мислиш :)

то с въжето предимно краката се натоварват да не скачаш с ръце :)
може да се оформи нещо

Абсолютно съгласен...

kadishona
03-24-2010, 21:48
Решил съм да почна скачане на въже.Аматйор съм в тази сфера ако може да ми дадете някъв съвет за серии и подскоци като за начало или за минути скачания.И др дали ще сваля мазнините около корема както и самата долна част на корема която искам да премахна?А краката ще се оформят ли ? :grin:да разбира се, сваляш мазнини от цялото тяло. Така и от тичането се показват плочките...

MimiKalcheff93
03-30-2010, 11:56
Хора хайде кажете какви серии
правя 50 подскока на пръсти

правя по 30-40 нормални и почивам после пак и пак колкото мога серии
ама акжете кои са по-добри ? Как да ги направя сериите , добра съм и премятам мога и вървейки да скачам на въже мятам го отдава ми се
на един на два крака мога ги знам техниките изържам кажете ми само серии ама не от сорта на скачай 10 секунди и почивай 40 ......

Everytime
03-30-2010, 12:41
Хора хайде кажете какви серии
правя 50 подскока на пръсти

правя по 30-40 нормални и почивам после пак и пак колкото мога серии
ама акжете кои са по-добри ? Как да ги направя сериите , добра съм и премятам мога и вървейки да скачам на въже мятам го отдава ми се
на един на два крака мога ги знам техниките изържам кажете ми само серии ама не от сорта на скачай 10 секунди и почивай 40 ......

сериите си ги определи ти .. гледай по-трудното :)
за повторенията до колкото можеш :)
от тва написаното на 1 крак ми изглежда най-трудничко :D

MimiKalcheff93
03-30-2010, 17:26
Хора хайде кажете какви серии
правя 50 подскока на пръсти

правя по 30-40 нормални и почивам после пак и пак колкото мога серии
ама акжете кои са по-добри ? Как да ги направя сериите , добра съм и премятам мога и вървейки да скачам на въже мятам го отдава ми се
на един на два крака мога ги знам техниките изържам кажете ми само серии ама не от сорта на скачай 10 секунди и почивай 40 ......

сериите си ги определи ти .. гледай по-трудното :)
за повторенията до колкото можеш :)
от тва написаното на 1 крак ми изглежда най-трудничко :D
не е трудно важна е кординацията и да пазиш хубаво развновесии и в ръцете по-бързо се върти въжето за тая цел са по -добри силиконовите по-бързи са , но и ако се шибнеш повече бол иза това съм с с обиковенно малко забавя ама не искам синки по краката... :D :D :D
ами днес примерно правих 50 скока на пръсти преди това няколко по 30 скока срия на два крака
после вървях 5 км но и се наядох бях на диета както и да е позволено ми е ся да прегерешавам и сега пак подскачам направих още две серии по 30 да не се умарям много , че пръсците ми са изтръпнали :-D :-D

Outlaw87
03-30-2010, 19:05
стига с тея фанатизми. Тренирате качествено и с кеф пък си яжте каквото ви е кеф. Въжето е яка работа ама според мен си трябва и тичане и коремни.

HHristov
03-30-2010, 19:57
3 рунда по 2мин :)
скачай както ти е кеф :) на 1 крак(като ги редуваш - ляв десен) на 2 крака :Д на 3 ако можеш :lol:

MimiKalcheff93
03-31-2010, 11:31
епааа момиче съм ма и трети ще намерим споко :D :D

мс
ама яко ме цепят пръсците ся ... ама нищо
абе на ден около 1000 скока е ок :)

SemperFidelis
03-31-2010, 11:32
Скачаш до откат и след това още.

Chacho
03-31-2010, 13:49
Хора хайде кажете какви серии
правя 50 подскока на пръсти

правя по 30-40 нормални и почивам после пак и пак колкото мога серии
ама акжете кои са по-добри ? Как да ги направя сериите , добра съм и премятам мога и вървейки да скачам на въже мятам го отдава ми се
на един на два крака мога ги знам техниките изържам кажете ми само серии ама не от сорта на скачай 10 секунди и почивай 40 ......

сериите си ги определи ти .. гледай по-трудното :)
за повторенията до колкото можеш :)
от тва написаното на 1 крак ми изглежда най-трудничко :D
не е трудно важна е кординацията и да пазиш хубаво развновесии и в ръцете по-бързо се върти въжето за тая цел са по -добри силиконовите по-бързи са , но и ако се шибнеш повече бол иза това съм с с обиковенно малко забавя ама не искам синки по краката... :D :D :D
ами днес примерно правих 50 скока на пръсти преди това няколко по 30 скока срия на два крака
после вървях 5 км но и се наядох бях на диета както и да е позволено ми е ся да прегерешавам и сега пак подскачам направих още две серии по 30 да не се умарям много , че пръсците ми са изтръпнали :-D :-D

Заеби тия на един крак, по-малко мазнини ще стопиш с тех само ще си товариш прасците. Това така или иначе идва от ходенето на токчета.

HHristov
03-31-2010, 14:44
Хубаво е да се движиш докато скачаш :)
Абе 1000 отскока са много според мен :/ Направи си 3 рунда по 2мин като преди това загрееш добре :)
Chacho, защо да свали по-малко мазнини ?

Chacho
03-31-2010, 14:58
Защото скачането на един крак прави скачането на въже повече анаеробна отколкото аеробна тренировка.

HHristov
03-31-2010, 15:00
Мхм..не го знаех това :) Пък и не бях се замислял де :Д

MimiKalcheff93
03-31-2010, 15:08
Душици направих 500 ама ги правя по 10 1 сек почивка адски ме болят днес пръсците
за това така
мисля да направя днес поне 1000
няма да имам май възможност за разходка времето е кофти ходим иначе до гората 5 км ми е ама няма да можем май за това
мисля да направя още 500
имнути не броя
но като загрея не ме болят така пръсците и ме болят ниско доло.... много кофти но не съм лигла нема пищя и да спирам сега :D
Просто продължавам и това е
кажете ся на един крак ли на два ли кво
аз ги правя на два скачанията ако се изморя почивам като скачам на един :) като направя 1000 -та за днес може да пробвам 200 на единия после 200 на другия
:D Абе аз попринцип няма кво да смъквам толкова ама искам пак
защото бедрата са ми адски стегнати като ги стегна и
кокъъъъъл :D смисъл като камък си е :) еххх реклама... :D и пръсците са ми така иначе отпуснати са си мекички норм а ?

HHristov
03-31-2010, 15:20
Абе ще направиш някой гаф с прасците :( Почини си днес и утре :)
Направи малко преси и клякания :) Разтегни малко и си готова :)

MimiKalcheff93
03-31-2010, 15:28
късно е направих 1000
а какъв гаф ? и как да разтягам ?! Упражнения дето са на една страна такива не им знам имтео
с единия крак си приклекнах и натискащш другия крак който е опънат ?! Тва ли е ?!

kadishona
03-31-2010, 16:21
Хубаво е да се движиш докато скачаш :)
Абе 1000 отскока са много според мен :/ Направи си 3 рунда по 2мин като преди това загрееш добре :)
Chacho, защо да свали по-малко мазнини ?защото не се движи толкова. Ако с 2 крака извършваш 100% движение с един 70%...

Оня ден направих 1000 на една серия, ама с около 10 грешки и да ти кажа бая ми се озориха прасците, а ефекта е същия даже ако не и по-голям ако ги правя на серии!


Ако искаш да тренираш, за издръжливост, прасец и за релеф е добре да ги правиш на един крак!

hamilcar
03-31-2010, 17:01
Препоръчвам редуването на краката при скачането на въже. Хем няма да се товарят толкова много пръсците, хем ще можете по-лесно да се концентрирате върху дишането. Все пак скачането на въже освен за стягане служи и за топене на мазнини.
Винаги загрявайте цялото тяло преди скачане.

HHristov
03-31-2010, 19:37
късно е направих 1000
а какъв гаф ? и как да разтягам ?! Упражнения дето са на една страна такива не им знам имтео
с единия крак си приклекнах и натискащш другия крак който е опънат ?! Тва ли е ?!

Два е едното :) Иначе сядаш на земята и отваряш краката настрани :D Така 10 пъти напред, 10 наляво, 10 надясно :)
Хубаво е и да загряваш прасците :)

Chacho
03-31-2010, 21:33
Прасците се разтягат като застанеш на пети и започнеш да дърпаш пръстите нагоре.

Мими, хем те болят прасците, хем пишеш, че правиш по 50000 скока. Претренирването до нищо хубаво не води. Комплексите също.

MimiKalcheff93
04-01-2010, 06:48
Добре днес ще напрвя по-малко. :( :( Тия дни ми е да отслабвам все в главата...

добре сега
ще направя 2 серии днес по 2 мин
ок ли е ?

HHristov
04-01-2010, 06:58
Направи ги 3 по 2мин с 1мин почивка :)
Спри хляба вечер и пак ще отслабнеш :) аз така правя като гоня категория :)