PDA

View Full Version : Бързина



onlyforme
03-21-2010, 14:39
Някой може ли да каже някакви упражнения за развиване на бързина при бягане и по-добро и бързо ускоряване.(няма значение какви са упражненията дали с щанги или просто ейтака бягане)

ospower
03-21-2010, 15:46
Тренирай на пътеката! 8)

lubomirky
03-21-2010, 16:22
използвай търсачката, ще намериш доста отговори на този въпрос.

Bimmer
03-21-2010, 16:37
Искаш експлозивна и краткотрайна сила/ускорение или като цяло да си по-бърз?
Според мен тренировките са различни за тези две цели. Конкретизирай се

onlyforme
03-21-2010, 16:40
Ми предимно искам да имам експлозивен старт и да ускорявам по бързо защото на поста който играя се иска бързо ускорение и предимно спирнтове на 30 м :)

ospower
03-21-2010, 17:10
Ми предимно искам да имам експлозивен старт и да ускорявам по бързо защото на поста който играя се иска бързо ускорение и предимно спирнтове на 30 м :)
Както ти казах по-горе - тренирай на пътеката.

Можеш да ускоряваш на всеки 2-3 секунди, примерно. Аз така правя. :)

Bimmer
03-21-2010, 17:15
Ами според мен за експлозивен старт клекове ще е добре... И като цяло каквито фитнес уреди намериш с много килограми ( е не толкова, че да се пресилваш) рязко вдигане и бавно сваляне.
Ама аз просто си говоря, не съм тренирал лека атлетика, най-добре се консултирай с някой тренер.
Успех
edit: според мен един от главните мускули, от които бягането зависи е прасеца. Ако нямаш възможност да ходиш на фитнес, ще ти препоръчам едно упражнение, което аз правех.
Скачаш на пръсти на един крак с дъмбел в ръката. Колкото можеш. Доста ефективно си е :)

Callisto
03-24-2010, 14:16
Да ви имам и проблемите! :D
Аз в класа ми съм най-ниската(161) и най-леката(40кг) и тиам най-бързо от всички. В началото просто си се изтрелвам като пружинка, ускорявам и си казвам, че трябва да развия такава скорост, че да усещам не само как минава въздуха покрай мен, а направо как се разцепва. Важно е и дишането иначето няма хармония и няма да можеш да тичаш толкова бързо, а и ще се измориш много бързо.
Аз тренирам бойни изкуства и ни карат да тичаме по 10км на тренировка и то бързо тичане, а накрая на всяка тренировка правим теста със шапката. Минеш ли го намаляват ти километрите. :D Номера е да сложиш шапка на гърдите си и да тичаш с такава скорост, че шапката да си остане на мястото без да я държиш. Много е полезно и смятам, че ще развиеш много добра скорост, ако се стараеш и имаш дадена цел. :)

Chacho
03-24-2010, 15:10
Да ви имам и проблемите! :D
Аз в класа ми съм най-ниската(161) и най-леката(40кг) и тиам най-бързо от всички. В началото просто си се изтрелвам като пружинка, ускорявам и си казвам, че трябва да развия такава скорост, че да усещам не само как минава въздуха покрай мен, а направо как се разцепва. Важно е и дишането иначето няма хармония и няма да можеш да тичаш толкова бързо, а и ще се измориш много бързо.
Аз тренирам бойни изкуства и ни карат да тичаме по 10км на тренировка и то бързо тичане, а накрая на всяка тренировка правим теста със шапката. Минеш ли го намаляват ти километрите. :D Номера е да сложиш шапка на гърдите си и да тичаш с такава скорост, че шапката да си остане на мястото без да я държиш. Много е полезно и смятам, че ще развиеш много добра скорост, ако се стараеш и имаш дадена цел. :)

Какво бойно изкуство тренираш?

SemperFidelis
03-26-2010, 21:25
Ми предимно искам да имам експлозивен старт и да ускорявам по бързо защото на поста който играя се иска бързо ускорение и предимно спирнтове на 30 м :)
- Много скочи само от пръсти максимално високо - да натоварваш працсите.
- Скачане на въже.
- Отиваш във фитнеса и почваш на легпреса или онази машина където крака ти е в сгънато положение и трябва да го изправиш (не и знам името) и правиш много серии с малко килограми и много повторения.

Всяко от тези неща помога за експлозивност и за висок отскок.

onlyforme
03-29-2010, 16:28
Онзи ден дочух за едни тежести за крака (торбички пълни с пясък). Някой може ли да ми каже дали едни такива биха ми помогнали

Myrth
03-29-2010, 16:43
Тежки клекове със щанга и напади. Това е начина. Както и самото бягане. Другото общо взето е глезотия :)

SemperFidelis
03-29-2010, 16:52
Тежки клекове със щанга и напади. Това е начина. Както и самото бягане. Другото общо взето е глезотия :)
Работата със тежести уплътнява мускулите те стават по-здрави и по-силни, но може и по-бавни да станат. За бързина трябва експлозивност на мускулите - а тя се постига с многоскоци, скачане на въже, еленски скоци, прескачане на топка, скоци колене към гърди и други.

HHristov
03-30-2010, 19:12
5 спринта по 35-40м с почивка 2-3 мин.
За да развиеш бързина на мусколите е важно да имаш такива :)

kadishona
03-31-2010, 15:07
Онзи ден дочух за едни тежести за крака (торбички пълни с пясък). Някой може ли да ми каже дали едни такива биха ми помогналиAз имам такива и ше ти кажа няколко неща за тях:
1 Не е хубаво да ги носиш, ако сега растеж. Един познат, ортопед, ми разказа за няколко случая с хора, които ги носели около 2 години почти всеки ден по 2 кила на крак и после се случили някакви много грозни деформации - ходили като роботи и всеки ден яли пача заради износените хрущяли.
2 Вземи си по лекичеки от кило до кило и половина
3 не повече от няколко часа на ден и/или докато тренираш
4 вземи си по скъпички (до 20лв) за да не те болят краката
5 можеш да ги замениш като тичаш по баир
6 не са неудобни за спринтове, но за такива неща попринцип се ползва шейна с тежести на нея


За упражнения мога ти кажа няколко, но най-добре ще еда провериш в интернет, там има хора които знаят повече от мен! Потърси за клипчета в ютуб, от опит знам че има няколко полезни!

shisharkatapz
04-02-2010, 14:48
Клекове,други силови упражнения за крака и много спринтове...Аз съм 85 кила(леко мазен) ама като клякам и за 200м. няма кой да ме стигне(а дори не се занимавам с бягане).

musicFEN
04-03-2010, 19:26
Клекове,други силови упражнения за крака и много спринтове...Аз съм 85 кила(леко мазен) ама като клякам и за 200м. няма кой да ме стигне(а дори не се занимавам с бягане).
:D "няма кой да ме стигне" :lol:

а по темата просто тренирай лека атлетика , защото не трябва например само крака , защото трябват и ръце за да се задвижвай по-бързо ... но разбира се по-важни са краката и всички опражнения за крака ще ти помогнат за бързина

ge6aaaa1
05-29-2010, 15:17
Em za barzina raboti s otse4ki po 30 metra (4 e nai dobre) ot nisak i visok start i gi reduvai sled tova pravi6 4x50 o nisak i visok start !! pak dr metod sa stalbi4ki (na lqv krak na desen ,s dvata) i gi reduva6 prez stalbi4ka i sqka stalbi4ka za vsqko oprajnenie

Az sam leko atlet i kogato pravq oprajneniq za barzina izpolzvan tezi metodi

PAk 6tangata mnogo vdarvqva vqrno 4e pomag ama ne tolkova