PDA

View Full Version : Оксфорд



YouDontKnowMe
03-21-2010, 18:04
Има ли желаещи за университета в Оксфорд , някой от вас учи ли там ?
Ако има такива индивиди , да пишат :)

w0sh
03-24-2010, 10:03
То университет ли се води?

Много филми, много нещо. В оксворд ще учиш, ама или трябва да имаш гига-стипендия, или родителите ти трябва да са супер богати.

YouDontKnowMe
03-24-2010, 20:50
То университет ли се води?

Много филми, много нещо. В оксворд ще учиш, ама или трябва да имаш гига-стипендия, или родителите ти трябва да са супер богати.

Оксфорд е градче , но говоря за университета . Не за новия (Oxford Brookes).
Таксата е същата както в повечето хубави британски университети, 3 290 паунда, нещо от този род.
Нашите не са богати , но майка ми държи задължително да кандидатствам там, ако трябва заеми ще тегли , но ако ме приемат , ще е най - щастливата майка на света . Поне така казва.
Идеята ми е , ако се намери някое другарче тук, да споделяме за подготовката и тн, че около мен има само един човек , който го приеха, но още е 12ти клас и е много зает, неудобно ми е да го притеснявам сега.

YouDontKnowMe
03-25-2010, 18:18
Успех в реализирането на мечтите на родителите ти :)
Мечтата си е моя, зародила се е преди доста време. ;) Идеята беше, че и да няма какво да ядем, пак няма да ме спрат , ако по някакво чудо успея.
И все пак благодаря.
Ще чакам някой друг кандидат да пише.

strahotna_777
04-01-2010, 15:11
сестра ми учи в Oxford Brookes вече 3та година. Разходите са големи. Без да си намериш почасова работа ще ти е трудно. Успех все пак...!
P.S. Сестра ми замина с намерението да учи, но видя положението и изчака 1 година, през която работеше и спестяваше!

machoka
04-01-2010, 15:22
^^ точно така, имам доста приятели в Кралската Музикална Академия в Лондон и ВСИЧКИ се оплакват от адски скъпия живот, при положение че са на някакви специални квартири, делят си всички разходи и т.н. Помисли си дали си от работливите и дали това ще те притеснява - да работиш и да учиш едновременно. Ако да - започвай да тренираш от сега на тоя принцип.

YouDontKnowMe
10-11-2010, 08:46
^^
Знам , знам, повярвай ми, вече и сроковете за подаване на документи, и датите за изпитите ги знам и на сън да ме бутнеш.
Тойфел ми трябва с над 100 точки, диплома 6.00 също.
Условията добре, изпита - добре, но интервюто ще е тегаво.
Оксфорд си останаха само с традициите май.
Все още имам една година да разсмисля, Кеймбридж е много по-изгоден и от страна на настаняването, и за стипендии - под 20 000 паунда - социално слаб - нямаш годишна такса. Под 60 000 - стипендията, която каза.
И в крайна сметка предполагам, че ще отида в някое съмсем нормално обикновено уни. като това в Единбург. Или пък Шефийлд, Есекс, Манчестър. За там поне ще имам компания.
Писнало ми е сама да се лутам навсяъде.

YouDontKnowMe
10-11-2010, 15:37
За всеки си е индивидуално. За Кеймбридж е така, за Оксфорд - там просто има по-ниски такси за 2рата, 3тата година.
Студентските заеми са много изгодни. Имат някаква минимална лихва(е, процента не съм се интересувала какъв е) и , ако не се лъжа , докато не започнеш да работиш не ти искат да внасяш нищо.
Към кой университет точно си се насочил?

YouDontKnowMe
10-11-2010, 21:00
В Абърдийн ще кандидатства една позната, с медицина.
На мен пък другият вариант ми е Дания .
С каква специалност искаш да си ?

NikE
10-11-2010, 22:44
Студентските заеми са много изгодни. Имат някаква минимална лихва(е, процента не съм се интересувала какъв е) и , ако не се лъжа , докато не започнеш да работиш не ти искат да внасяш нищо.
Student Loan-a се изплаща след дипломирането, ако печелиш минимум

YouDontKnowMe
10-11-2010, 23:05
[quote=YouDontKnowMe]
Студентските заеми са много изгодни. Имат някаква минимална лихва(е, процента не съм се интересувала какъв е) и , ако не се лъжа , докато не започнеш да работиш не ти искат да внасяш нищо.
Student Loan-a се изплаща след дипломирането, ако печелиш минимум

YouDontKnowMe
10-12-2010, 13:24
Не , 11ти съм още ^

marais
10-17-2010, 17:34
Един въпрос - работила си нещо? Защото предпологам, че знаеш, че не приемат само по диплома, искат и опит - примерно един познат ходи в Китай да учи деца на английски, за да може да подсили кандидатурата си, работеше и в няколко фондации, ходеше на пиано, снукър и много други неща, но си струваше, защото го приеха. :-D

Aniiiii
10-26-2010, 18:46
Ех ех .. в тези университети не се влиза ей така - диплома 6, TOEFL 100т. и хайде, вътре си ;д Честно ти казвам, по-добре си подай документите за другите по-елитни университета като оставим Oxford и Cambridge.

Имам приятелка в един колеж бяхме (в Англия съм) - приеха я, имаше две A* i две A. Но, после имаше още толкова испити и отпадна. Като например IQ тест, тест от университета .. а бе не се влиза лесно и то изобщо. Те също гледат и заплатите на родителите и т.н

Зависи какво искаш да учиш, но например Imperial College London, Bath, York, Durham, Nottingham, Birmingham, Manchester, Newcastle са си супер университети с значително по-малки разходи.
Да стипендийте ще помогнат доста, но не се знае колко ще ти отпуснат.
За таксите 100% ще ти отпусна, но за храна и квартира трябва да се класираш мисля.

Аз съм си харесала Bristol, UCL, Salford :P

Aniiiii
10-26-2010, 18:49
Един въпрос - работила си нещо? Защото предпологам, че знаеш, че не приемат само по диплома, искат и опит - примерно един познат ходи в Китай да учи деца на английски, за да може да подсили кандидатурата си, работеше и в няколко фондации, ходеше на пиано, снукър и много други неща, но си струваше, защото го приеха. :-D

О да ако найстина си решена трябва да имаш доста work experience, може и voluntary work.
Хайде Успех :)

wtf2
10-26-2010, 18:49
от 1 година съм в Кембридж :)

scrooper
11-30-2010, 15:21
много интересна тема. Пишете, хора! :grin: