PDA

View Full Version : На горещия стол е...... w0sh



machoka
03-21-2010, 20:08
Наздраве!

antiWHAT
03-21-2010, 20:10
какво учиш?

как е стОдентския живот?

ScionOfStorm
03-21-2010, 20:11
наздраве, я.

колега уош, кажи вижданията си относно СУ. оправда ли очакванията, с които навлезе там?

любими руски групи? а неруски?

ако трябваше да си в друга специалност освен в твоята, в коя би бил?

Kalesin
03-21-2010, 20:13
Колко уош си?

П.П. Не беше ли на стола преди 2-3 месеца или на мене ми е уошо?

w0sh
03-21-2010, 20:15
какво учиш? - Вече съм 4-ти семестър психология с предмети, както следва : Психология на личността, Статистически методи в психологията, Социална психология, Психология на развитието в Детско-юношеска възраст, Педагогическа психология и Психология на здравето

как е стОдентския живот? Зимата беше бая СтОден защото нямах печка, ама пролет пукна вече всичко е на харабията. Търся си работа, защото определено тая година има къде да си харча парите. И се понаучих да си готвя

сега излитам като молец от нас. Ще оговарям sp

SolusChristus
03-21-2010, 20:41
=3?

В /k/ влизаш ли често, че има някъв българин там и не го знам кой е? 8-)

w0sh
03-22-2010, 10:12
колега уош, кажи вижданията си относно СУ. оправда ли очакванията, с които навлезе там? - Не влязох в СУ с големи очаквания, но бих казал, че не е толкова зле, колкото се описва от недоброжелатели. Наистина, системата е стара, но под въздействието на Студентски Съвет и някои по-свободомислещи преподаватели, виждаме светлина в края на тунела. Основен проблем за мен в Алма матер е липсата на каквато и да е достъпна инормация и то за важни неща, които дори могат да ти косват дипломата. Относно преподаването мисля, че на места има какво да се желае, но проеподавателите ни са сериозни и интелигентни хора и оправдават доверието ни.

любими руски групи? а неруски? - Напоследък все повече се дистанцирам от музиката, вече рядко мога да си пусна дори winampa, но определено харесвам 5nizza(макар да са украинци). С руската сцена не съм толкова запознат, защото основното училище ме настрои доста негативно към този език и културата като цяло. Няма да откажа препоръка обаче. Чужди банди: слушам всякакви стилове и много банди ми харесват, в момента слушам малко по-елегантните thievery corporation.

ако трябваше да си в друга специалност освен в твоята, в коя би бил? Мисля, че бих се чувствал най-много в свои води ако учех PR или журналистика. Въпреки това и в психологията смятам,че мога да се развия.

Колко уош си? - Сега с тея звезди съм много Уош. SRSLY - пишман станах с тоя ник. Ще взема да го сменя.

П.П. Не беше ли на стола преди 2-3 месеца или на мене ми е уошо? - Май бях септември, ама като няма по-интересни хора от мен.

=3? - Дам, както и failblog и други.

В /k/ влизаш ли често, че има някъв българин там и не го знам кой е? - рядко влизам вече у майкта на всички форуми, но ако го правя, то е у /b/

ArrowsOfDeath
03-22-2010, 10:47
Кои са ти любимите теми, свързани с това което учиш, на които обичаш да дискутираш/спориш?

ShtrudeL
03-22-2010, 11:05
И се понаучих да си готвя

*Какво можеш да готвиш? ^__^

*Търпелив ли си?
*Всяко нещо си има граници...ДА или НЕ и защо? ( : И как мислиш...защо много хора казват "За любовта няма граници" ?
*В какъв момент/период от живота си си искал да избягаш от всичко и всички? (ако изобщо е имало такъв)
*Как беше онова,което се казваше когато човек не може да заспи? ;х xD ^_^

SolusChristus
03-22-2010, 11:22
Hath any one verily existed a stones throw vnwavering qvite assvred to employ thee ventvre yonder desireth to become appear vastly similar?

w0sh
03-22-2010, 11:32
Кои са ти любимите теми, свързани с това което учиш, на които обичаш да дискутираш/спориш? - Аз обичам живия спор като начин за комуникация и доста често попадам умишлено в такива моменти. Не мога да кажа , че имам любими теми с оглед това, че всеки спор си е уникален и не го решавам с клиширани фрази и други стари номерца. Въпреки това най-често мисля, че се хващам в спор за несъзнавана мотивация и несъзнавани процеси (като цяло), защото много хора не искат да приемат тяхното съществуване

*Търпелив ли си? - Особено към другите хора съм прекалено търпелив и понякога ми се качват на главата. Към належащи проблеми също подхождам с търпение и спокойствие, но по-умерено.
*Всяко нещо си има граници...ДА или НЕ и защо? ( : И как мислиш...защо много хора казват "За любовта няма граници" ? Сложно ми е да отговоря толкова конкретно, защото не си поставям цел да имам точно мнение по тези екзистенциални въпроси. Смятам, че човешкото съзнание е ограничено и като такова не може да си представи безграничността. Относно границите в поведението : те са поставени от един социум като целта е по-успешно общуване и по-добро взаимодействие между членовете му. За да сме успешни в този социум трябва да спазваме тези граници иначе ще бъдем отритнати. На тази крехка възраст "социална изолация" може да звучи авантюристично, но хич не е. Има граници, доколкото те са по-скоро желателни. И накрая за любовта : Очевидно зад този израз хоратао са искали да вложат идеята, че всеки може да се влюби във всеки. Това само на теория е реално, защото любовта изцяло си зависи от индивида, неговите предразсъдъци и идеали. Един напълно свободен от социални и морални влияния човек наистина би бил способен да въплъти тази безгранична любов в себе си, но му трябва втори такъв, за да се допълнят. Такъв човек не съществува.
*В какъв момент/период от живота си си искал да избягаш от всичко и всички? (ако изобщо е имало такъв) - Защо ми е да бягам? До мен няма никого, аз винаги съм си бил сам и е нямало какво да ме плаши, за да искам да избягам.
*Как беше онова,което се казваше когато човек не може да заспи? ;х xD ^_^ Кратката мантра е "О мани падне хум" ; Дългата не я помня.

*Какво можеш да готвиш? ^__^ - Този го забравих. Пържа си картофи, бъркам яйца, правя омлети, пека банички, пържа меса, пека картофи, варя боб и леща.

w0sh
03-22-2010, 12:52
Hath any one verily existed a stones throw vnwavering qvite assvred to employ thee ventvre yonder desireth to become appear vastly similar?

Това ми е трудничко да си го преведа, но мисля, че е невъзможно и никога не се е случвало.

ShtrudeL
03-22-2010, 13:03
^_^

*Кое/какво/кой те успокоява?
*Имаш ли някой странен навик ? ^_^
*Споделяш ли? Ако да с кого най-много?
*Чувстваш ли се неразбран и ако да опитваш ли се да промениш това?
*Защо не използваш емотиконки>? ^_^
*Има ли нещо...детско,което правиш и сега като голям...всъщност чувстваш ли се голям,сериозен,отговорен...? : )

SolusChristus
03-22-2010, 13:04
Hath any one verily existed a stones throw vnwavering qvite assvred to employ thee ventvre yonder desireth to become appear vastly similar?

Това ми е трудничко да си го преведа, но мисля, че е невъзможно и никога не се е случвало.

http://wiki.answers.com/Q/Has_anyone_really_been_far_as_decided_to_use_even_ go_want_to_do_look_more_like

Изпуснал си. :P

w0sh
03-22-2010, 13:06
Хахаха. Аз си мислех,че е архаичен английски.



Поредния трол.

sh3_1s_7h3_0n3
03-22-2010, 18:01
Какво ти харесва в PR-a и защо би се занимавал с него?
Мислиш ли, че би бил добър в тази област? Защо?
Би ли останал да работиш в България или ако имаш възможност би заминал за чужбина?

ospower
03-22-2010, 18:59
Ще сложиш ли на стола amk933?

Какво мислиш за "България търси талант"?

А за "Вечерното шоу с Дейвид Летърман"?

SpeakSoftlyLove
03-22-2010, 19:12
Като човек, който учи психология, мислиш ли, че психологията е една също толкова точна наука, колкото ... химията примерно. Ако не, защо мислиш така? И мислиш ли, че тя някога тя би могла да бъде.
Пречи ли ти факта, че изучаваш една неточна наука, пълна със изключения или точно това ти е интересно. (ако отговора на първият ти въпрос е 'не').

w0sh
03-22-2010, 19:30
Какво ти харесва в PR-a и защо би се занимавал с него? Харесва ми креативния елемент, гъвкавостта и екстраверсията, които са необходими, за да си успешен в тази област. Смятам, че ги притежавам, но и в психологията също имат приложение
Мислиш ли, че би бил добър в тази област? Защо? По гореспоменатите причини
Би ли останал да работиш в България или ако имаш възможност би заминал за чужбина? Е това е един въпрос, по който напоследък доста мисля. Преди бях убеден, че искам да остана и да живея тук, но вече не съм толкова сигурен. Сис сигурност ще уча в чужбина, но дори и да се върна, не знам дали ще мога да гледам западащатани страна ,и не знам дали ще мога да възпитам деца и да гледам семейство в нея. Засега съм в патово състояние по този въпрос. Само времето ще покаже.
Ще сложиш ли на стола amk933? - Обмислям да му предложа, ако се съгласи, здраве да е

Какво мислиш за "България търси талант"? - Какво мога да мисля. Не показва нищо скандално или невиждано. Бях гледал чуждите варианти на този формат и преди. Има големи простаци, на които мога да се посмея, но за жалост няма някакъв изявен талант, който да грабва. Един вентрилог много липсва на това шоу.

А за "Вечерното шоу с Дейвид Летърман"? - Абсолютно никога не съм го гледал и нямам намерение. Не съм фен на телевизията така и така.

Като човек, който учи психология, мислиш ли, че психологията е една също толкова точна наука, колкото ... химията примерно. Ако не, защо мислиш така? В тази наука теченията са много и всяко от тях представя различна гледна точка върху човешката психика. Някои течения се осланят предимно на изследвания и проучвания и те наистина показват доста точни данни, други парадигми (например психоанализата) се основават на частни случаи. В тази си същност те са не научни и с тях може да се спекулира. Но определено химията си е много по-точна наука, така да се каже.
И мислиш ли, че тя някога тя би могла да бъде. Не могат всички психични процеси да се вкарат в таблица.
Пречи ли ти факта, че изучаваш една неточна наука, пълна със изключения или точно това ти е интересно. (ако отговора на първият ти въпрос е 'не'). Не ми пречи, защото с този калейдоскоп от идеи, който ми се представя аз мога да видя много различни гледни точки ида обогатя себе си, както персонално, така и професионално.

w0sh
03-22-2010, 19:39
*Кое/какво/кой те успокоява? - Да чета приятна и смислена книга. Да видя света през очите на героя.
*Имаш ли някой странен навик ? - Странните навици понякога са признаци на хистерия, слава Богу, нямам.
*Споделяш ли? Ако да с кого най-много? - Със себе си споделям най-вече. Ако съм наясно със вътрешното си аз, то мога да реша всичките си проблеми.
*Чувстваш ли се неразбран и ако да опитваш ли се да промениш това? - Неразбран съм, но това не ми пречи. Дори не се чувствам такъв, а знам, че е така. Това ми дава чувство за уникалност, което не виждам у много хора.
*Защо не използваш емотиконки>?- защото са изкуствени.
*Има ли нещо...детско,което правиш и сега като голям - Понякога обичам да се катеря по дърветата и ми се иска да си направя къщичка там.
...всъщност чувстваш ли се голям,сериозен,отговорен...? - Усещам социлния натиск върху мен. Обществото иска да бъда отговорен и сериозен, а пък аз май още не съм съвсем готов.

С извинения на Щрудела, че не съм видял този клъстър от въпроси.

Съжалявам.

clockwork
03-22-2010, 19:40
Кога ше правим спам в любов??
Има ли бе?

ospower
03-22-2010, 19:52
Гледал ли си "Полет над кукувиче гнездо" и какво мислиш за МакМърфи и Рачед?

Какво мислиш за лоботомията?

За електрошока?

Практикуват ли се в днешно време?

Одобряваш ли подобни практики?

ArrowsOfDeath
03-22-2010, 22:13
Разкажи за най-бруталното ти напиване.

TheOnee
03-23-2010, 08:22
Какво би направил за пари?
А за много пари?
Кой са трите качества, който мразиш у човека?

Pliok0019
03-23-2010, 14:09
Това, че си модератор не пречи ли на бъдещият ни спам в Любов (виждам, че и Тузаро отвори тема за това)

Щастлив ли си в момента?

ScionOfStorm
03-23-2010, 14:14
Във връзка с въпроса на Лина - КАКВО те прави щастлив?

Колко си се себепостигнал според теб?

Какво би променил в себе си и по-макро ниво - в другите какво би променил?

Моловете - гей или негей?

Любим епизод на Рей?

MonSitY
03-23-2010, 15:28
от темата разбрах, че си специалност психология в СУ.Доволен ли, че учиш именно психология, а не PR ?
Имаш ли някакво хоби, ако да какво, разкжи нещо за него.
Вярваш ли в Бог? Ако не защо.

w0sh
03-23-2010, 16:10
Кога ше правим спам в любов?? Тук много деликатно трябва да измислим тънка и креативна идея, в която аз трябва да си направя втора регистрация от друго IP, и да се предложа сам за бан. Този бан няма да бъде одобрен и така ще си имам алиби. Може да спамим, щото съм модератор и сутрин мога да ви трия мненията :Д

Има ли бе? - Каквото си поискам, има.


Гледал ли си "Полет над кукувиче гнездо" и какво мислиш за МакМърфи и Рачед? - Все му се каня на този филм. Знам какъв е сюжета и т.н., но гледам много криично на филми с психично болни и не съм сигурен, че искам да го гледам.

Какво мислиш за лоботомията? - Доста жесток процес, от физическа и морална гледна точка.

За електрошока? - Психолозите често ползват електрошок на животни и то в най-различни експерименти. Полицията също го ползва. Понеже вредите рядко са трайни, го одобрявам ( в умерени количества, разбира се)

Практикуват ли се в днешно време? - Да, и двете се практикуват.

Одобряваш ли подобни практики? - Мисля, че се разбира от предишните ми отогвори

Разкажи за най-бруталното ти напиване - Не съм фен на алкохола и не мога да кажа, че съм имал брутално напиване. Като всеки тийн обаче и аз експериментирах с алкохол. Даже на шега ми викаха "Краля на текилата", защото много го пиех това нещо. Спомням си как веднъж се напихме 2-ма с водка и бира и правехме груби зулуми по дворовете и се биехме с колове за домати по улиците. Освен това ме удряше патриотизма, та обикалях и виках "на нож за Македония" и други простотии. Вече не пия :Д

Какво те накара да започнеш да пишеш в този форум и съответно какво те задържа тук? - Разбира се, започнах заради гаврата и идиотизмите, които бяха често срещани тогава. После се задържах заради "грандиозния флууд в Любов". Сега стоя къде от навик, къде защото ме кефите. Големи сте образи повечето и мога да видя от вас много различни и интересни гледни точки.

Какво би направил за пари? - Въпросът не е ли какво НЕ бих направил? За пари мога доста неща да направя, само предложения липсват. Най-вече за пари бих работил.
А за много пари? - Бих работил по-тежко.
(Вмъквам си въпрос)- За пари не бих предал роднините си. Не съм отрасъл в много богато семейство и мога да кажа, че моралът относно парите малко ми се развива, но се надявам да успея да запазя някакви свои принципи на вярва в човечността и други.

Кой са трите качества, който мразиш у човека? - Аз в човека нищо не мразя, защото той е уникален и изумителен с всичките си минуси и плюсове. Но определено смятам, че без безволевост, апатия и простащина можем да стигнем далеч.

Това, че си модератор не пречи ли на бъдещият ни спам в Любов (виждам, че и Тузаро отвори тема за това) - Трябва да следваме потаен план, разработен от стратезите на третия Райх. Стига да е под контрол и да няма простотия, можем да измислим нещо.

Щастлив ли си в момента? - Мисля, че ми остава малко. Чувствам как скоро мога да постигна щастие, но не съм сигурен какво точно ми липсва.

КАКВО те прави щастлив? - Зависи от ситуацията. Със сигурност не са предметните неща, не са и клиширани фрази като "свобода", "любов" и "приятелство". Може би съм най-щастлив, когато се почувствам разбран и оценен.

Колко си се себепостигнал според теб? - Дълъг път ме чака още. Тепърва навлизам в живота. За кратко време научих много за себе си, кой знае какво още мога да открия. Себепостигането никога не стига до някакъв край.

Какво би променил в себе си и по-макро ниво - в другите какво би променил? - Сега като психолог би трябвалод а виждам по-добре грешките си. Бих подобрил отношението си към другите. Виждам, че често могат да ме видят като заядлив или прекалено критичен, въпреки че това не целено, аз очевидно не мога да открия тактичната граница. Освен това имам още да се уча за социално желателните поведения, защото и тях не съм ги усвоил. По-негативна моя черта на характера е мързела, който си ми е присъщ от малък. Мразя го, но не мога да го преборя понякога.
У другите бих променил погледа им навътре. Като че ли рядко хората гледат на себе си позитивно. Рядко се радват на себе си това натрупва някаква негативност, която превръщат в защитна реакция срещу чуждата критика.

Моловете - гей или негей? - Не виждам нищо лошо като мола като сграда. Има хубави дрехи, които няма причина да не се купят (ако имаш финансите). Проблемът с моловете е,че създадоха тази плярност в мненията, която е част от мол културата. От едната страна виждаме тоталния негативизъм, който се изразява в мразене на всичко,което излиза от там, било то храна, дреха или човек. Това не е рационално мислене. От друга страна виждаме и живущите в моловете, които използват ескалаторите като моден подиум за дрехите от битака и посещават магазините всеедно ходят на опера. Това мислене пък е остаряло и по-скоро селяшко (в лошия смисъл на думата. Няма лошо да си се родил и отрасъл в село. Не един или двама велики българи са родени в селата.) Трябва да се види ползата от мола и да спре да се възприема като източник на култура, а като източник на блага.

Любим епизод на Рей? Не съм си избирал любим. Просто се смея.

от темата разбрах, че си специалност психология в СУ.Доволен ли, че учиш именно психология, а не PR ? - Никокога не се разкайвам за решенията си. (Освен за един път, ама е тайна). Доволен съм, защото уча интересни неща, които малко хора знаят.
Имаш ли някакво хоби, ако да какво, разкжи нещо за него. - Играя тенис на корт, играя покер (когао имам пари), играя шах, Пробвам се на миксиращи програми (засега без успех)
Вярваш ли в Бог? Ако не защо. - Не вярвам в това, че някой може да контролира съдбата, живота или каквото и да е освен човека.
Може да си каже, че имам собствена религия, която не е атеизъм а се основава по-скоро на слабостите и силтие в човешкия характер.

Съжалявам за закъснението с отговорите. :Д

ospower
03-23-2010, 16:37
Би ли живял в Манхатън?

Какво мислиш за юпитата?

Защо не искаш да гледаш "Полет над кукувиче гнездо"?

Би ли практикувал лоботомията върху свои пациенти?

Какво мислиш за Крисчън Бейл?

Черно или бяло?

w0sh
03-23-2010, 17:05
Би ли живял в Манхатън? - Не. Такива места са ми противни. Не виждам дори с какво толкова привлича хората. Предпочитам град като Бон или Дюселдорф.

Какво мислиш за юпитата? - Това е израз, с който определяхме младите и пробивни хора май. Какво мога да мисля за такива хора освен добри неща. Вече е толкова нормално, че дори и закостенялите журналисти, които наложиха този термин не го използват.

Защо не искаш да гледаш "Полет над кукувиче гнездо"? - Защото не ми харесва, когато образът на психично болен човек е средство за забавление на хората. Даже повечето пъти лудите не са показани като хора.

Би ли практикувал лоботомията върху свои пациенти? - Трябва да проверяваш повече нещата в интернет, защото въпроса ти е глупав по няколко причини
1. - Псхихологията не е психиатрия и психолозите (дори и психоаналитиците, които са малък процент от всички завършили) не се занимават с толкова сериозни разтройства.
2. - Психологът не е лекар - той няма право да предписва лекарства и да извършва операции
3- казах, че го смятам за неморално. Освен това не се практикува в цивилизования свят. Моля, обръщай внимание на написаното от мен.

Какво мислиш за Крисчън Бейл? - Актьор, играе добри роли, прави добри пари. Не е известен със скандали и крайни мнения, които да изискват някаква позиция от мен.

Черно или бяло? - Това май е потаен въпрос дали съм песимисти или оптимист. Песимист съм. Смятам, че е по-добре за нервите. (Ако се видя някога с някой от вас напомнете ви да ви разкажа за експеримента с архетипите.)

ospower
03-23-2010, 17:33
Какво мислиш за Крисчън Бейл? - Актьор, играе добри роли, прави добри пари. Не е известен със скандали и крайни мнения, които да изискват някаква позиция от мен.
Напротив, има тук-там свързани с него скандали.


Какво мислиш за ЕС?

Любим тенисист?

Надал или Федерер?

Колко ти е дипломата за средно образование?

Испания или Швейцария?

САЩ или Русия?

Sham
03-23-2010, 17:34
//във филма(не съм чела книгата) отклоненията/болните са само метафора, соу, можеш спокойно да го гледаш:Д

и к'во, к'ъв искаше да ставаш като малък?
и сега накъде?

w0sh
03-23-2010, 17:50
Какво мислиш за ЕС? - Подркрепям до голяма степен участието на България. ЕС е ясно, че беше създадено, за да се противопостави на долара и успя. Само че вече няма долар, с когото да се бори и е интересно по какви пътища ще поеме. Бях чел някъде,че дори се очаква държави като Мароко да се включат във съюза. Наша малка България може само да спечели от различните програми, които наливат пари в бизнеса и стопанството. За АЕЦ не мога да изкажа мнение, защото нямам експертно мнение по реакторите, а тази тема беше прекалено спекулирана, за да открия обективни факти.

Любим тенисист? - Хюит (едно време)

Надал или Федерер? Федерер

Колко ти е дипломата за средно образование? - 5.67

Испания или Швейцария? - Като туризъм и забавление ще избера Испания. В Швейцария нищо не работи в неделя и е пълна гробница.

САЩ или Русия? - И двете са държави, където не бих живял доброволно, но ако възникне работа, която си заслужава мъките....

и к'во, к'ъв искаше да ставаш като малък? Когато ме питаха бабите им отговарях, че не знаят какво е. Те пак ме питаха и аз им отговарях "Палеонтолог", и те не знаеха какво е, и беряха резил :Д

и сега накъде? - Щеше да е много лесно, но ако знаех. Надявам се нагоре и напред :Д

ospower
03-23-2010, 18:00
Кой ти е любимият турнир от ГШ в тениса?

Любима марка автомобили?

Любима модна марка?

Любимо психично разстройство? 8-)

Любима операционна система?

Какво мислиш за Бил Гейтс?

Какво мислиш за "Пълна Лудница"?

В кое телевизионно шоу би взел участие?

Меси или Кр. Роналдо?

Германия или Австрия?

Швейцария или Полша?

Любим континент?

Какво мислиш за Австралия?

Топ 3 на любимите ти държави?

Гледаш ли "Декстър" и какво мислиш за него?

plmn
03-23-2010, 19:03
Видях, че учиш Психология, лекциите/упражненията в Ректората ли са ти?
Вчера се записвах за изпити, и се надявам, ако ме приемат, да не ме пратят 'на майната си' хахахаа ;д
Е? 8-)

Briseis
03-23-2010, 19:55
как виждащ своята бъдеща професионална реализация?
след като изучаваш психология правиш ли профили на своите близки?
имаш ли предразсъдъци, свързани със специалността, която изучаваш?

AcrossYourFace
03-23-2010, 20:01
Какви езици знаеш и интересуваш ли се от лингвистика?
Като човек, учещ психология, чел ли си нещо за езика на тялото и смяташ ли, че нещата написани по този въпрос, са неоспорими факти?
В бъдеще би ли станал педагог?

ospower
03-23-2010, 20:13
Кои държави си посетил?

w0sh
03-23-2010, 20:26
Кой ти е любимият турнир от ГШ в тениса? - Харесвам бързите настилки на Australian /US open

Любима марка автомобили? - нямам си. Така и така няма да карам кола никога.

Любима модна марка? - Нямам си. Купувам си дрехи, които са ми удобни и ме карат да се чувствам добре.

Любимо психично разстройство? - Може ли да е любимо. Провери в нета за Компулсивно

Любима операционна система? - Ползвам виста, но харесвам 7-цата.

Какво мислиш за Бил Гейтс? - Може да го смятат за всякакъв, но мисля, че е един от емблематичните лица на миналия век. Той показва какво значи да си интелигентен от практическа гледна точка и само с това между ушите да станеш изумително богат човек. Не всеки може да се възползва от шансовете, които му се дават.

Какво мислиш за "Пълна Лудница"? - Не са ми смешни. Много простотия бълват.

В кое телевизионно шоу би взел участие? - В стани богат. Поне с 20000 се виждам.

Меси или Кр. Роналдо? - Ел Хенио :Д

Германия или Австрия? - Където ме отдведе живота. Виена ми харесва като място за живот.

Швейцария или Полша? - Няма реалност, в която да предпочета Полша.

Любим континент? - И такива неща ли могат да са любими? Антарктида.

Какво мислиш за Австралия? - Преди исках да живея там. Смятам, че мога да получа желаната свобода на действие в една подобна държава.

Топ 3 на любимите ти държави? - Ако не броим моята татковина : Перу, Нова Зеландия, Австрия

Гледаш ли "Декстър" и какво мислиш за него?- Харесва ми главния герой и сюжета, но не ми харесват второстепенните герои, които развалят цялостното усещане, което очаквам да видя във филм за сериен убиец. Добре че се случи това с жена му.

Видях, че учиш Психология, лекциите/упражненията в Ректората ли са ти? - В ректората и в блок 4 (до Плиска)

как виждащ своята бъдеща професионална реализация? - Иска ми се да се занимавам с психология на рекламата, но ако видя, че там няма много бъдеще, охотно бих се преориентирал към организационна психология (тиймбилдинг и т.н.)
след като изучаваш психология правиш ли профили на своите близки? - Искам, не искам, ги съпоставям с нещата, които учим. Дори себе си виждам в някои личностни профили и други.
имаш ли предразсъдъци, свързани със специалността, която изучаваш? - Повечето хора под психолог разбират психоаналитик и психотерапвет, защото гледаме тях по филмите. Това е откъм предразсъдъците. По дефиниция тази дума означава "негативна нагласа към група от хора", така че трудно мога да имам някакви. Не ми харесва,че в курса ми има много жени, които се държат като кокошки.


Какви езици знаеш и интересуваш ли се от лингвистика? - Знам английски, немски и руски. Иска ми се да науча Японски и испански, живот и здраве. Не бих казал че се интересувам от лингвистика.
Като човек, учещ психология, чел ли си нещо за езика на тялото и смяташ ли, че нещата написани по този въпрос, са неоспорими факти? - Чел съм няколко книги по този въпрос и наистина голям процент от нещата оказват влияние и се забелязват в реални ситуации. Въпреки това дори и в самите книги казват, че тези изразни средства не давт една и съща информация в 100% от случаите. Всичко идва с опита.
В бъдеще би ли станал педагог? - За мен е престижно да развиваш младежта, но в България да станеш педагог доброволно е равносилно на самоубийство (без да се обиждат колегите педагози)

w0sh
03-23-2010, 20:27
Кои държави си посетил? - Германия, Австрия, Швейцария, Сърбия. И Франция за кратко (около половин час)

ShtrudeL
03-23-2010, 20:55
Черно или бяло? - Това май е потаен въпрос дали съм песимисти или оптимист. Песимист съм. Смятам, че е по-добре за нервите. (Ако се видя някога с някой от вас напомнете ви да ви разкажа за експеримента с архетипите.)

Защо да е по-добре за нервите? Оо (Интересно ми е ^^ Мислех те за хм хм реалист ^)

ospower
03-23-2010, 20:58
Какво мислиш за Тед Бънди?

Как мислиш, че ще продължи "Декстър"?

Мислиш ли, че наградиха Майкъл Си Хол със Златен Глобус, защото е болен от рак?

Какво мислиш за Брат Пит?

Би ли станал актьор?

В Сърбия по-добре ли е от тук?

Любим празник?

Кой е най-големият ти успех до момента?

MonSitY
03-23-2010, 21:08
аз продължавам с въпросите за психология, защото ме интересува много тази тема..
Смяташ ли, че психологията ще се развива като наука и ще става все по - известна сред населението и в България?
Чувал ли си и чел ли си списанието "Ум и душа"?Ако да, какво ти е мнението за него?

SpeakSoftlyLove
03-23-2010, 21:46
1. Това, че си психолог и разбираш по-добре човешкият ум от преди, прави ли хората за теб по-безинтересни или напротив, искаш да знаеш повече.

2. В един от по-горните ти коментари беше написал, че си се променил много във сравнително малък период. Някога вярвал ли си, че би се променил толкова много (в добра насока).

Това беше от мен. Айде, и да те има и тебе в учебниците един ден. 8-)

w0sh
03-24-2010, 09:38
Защо да е по-добре за нервите? Оо (Интересно ми е ^^ Мислех те за хм хм реалист ^)- Тук идва грандиозната ми теория за песимизма. За да я обясним първо трябва да дефинираме понятията оптимизиъм и песимизъм. Много хора не са много наясно и се определят като оптимисти. Песимизмът и оптимизмът не са надежди, всеки се надява на най-доброто, и не можем да срещнем човек, който се надява на това да му се случат злини. Двете характеристики не се базират и на сигурност. Когато сме наясно с резултатите си предварително, ни е не можем да бъдем оптимистични и песимистични спрямо тях. Двете виждания са напълно и само във сферата на очакванията, в които има непознат елемент. Оптимизмът и песимизмът са един вид гадаене на бъдещето. След като уточних това идва ред да представя защо съм песимист. Представям ви картината на оптимиста, който винаги очаква най-доброто, макар то трудно да може да се превърне в реалност. Този оптимист рядко вижда как очакванията му се случват и по този начин се разочарова, защото не постига това, което е предвидил. Песимистът от друга страна винаги е приятно изненадан. Той винаги очаква по-лшошо от това, което се случва. При него има и един друг елемент, този на претръпването към негативни събития, което не му пречи да се наслаждава на живота, очаквайки лошото и накрая пак да остане приятно изненадан.

Какво мислиш за Тед Бънди? - Нищо не мисля за комедиен герой. (тея въпрси са ми супер безсмислени). Задаваш ли ги на реални хора?

Как мислиш, че ще продължи "Декстър"? - Това е интересното на сериала, че има хубави изненади. Не смятам да гадая.

Мислиш ли, че наградиха Майкъл Си Хол със Златен Глобус, защото е болен от рак? - Не знам кой е този тип. Не съм и такъв фен на киното.

Какво мислиш за Брат Пит? - Че си изигра правилно картите.

Би ли станал актьор? - Не. Не ме влекат априте на тази професия.

В Сърбия по-добре ли е от тук? - Аз бях преди 5 години там. Сам разбираш, че нещата не са същите, но май работата е горе-долу същата, въпреки че имат потенциала да ни издухат.

Любим празник? - Нова година.

Кой е най-големият ти успех до момента? - Ем. Взех Dsd diplom, приеха ме в Германските университети, приеха ме в СУ. Цял живот си уча на най-елитните места.


Смяташ ли, че психологията ще се развива като наука и ще става все по - известна сред населението и в България? - Тази година Кандидат студентите по психология бяха 2-ри по брой, след правистите. Това говори само по себе си. Преди 4 години никой не пипаше психологията. Лошото е,че много хоа искат да го следват и се заблуждават какво точно се учи. Иначе определено добива популярност, но у нас. В световен мащаб вече не толкова, техния бум беше отдавна.
Чувал ли си и чел ли си списанието "Ум и душа"?Ако да, какво ти е мнението за него? - Виждал съм го, не съм го чел. Ние четем списанията на APA (American Psychology Association).

1. Това, че си психолог и разбираш по-добре човешкият ум от преди, прави ли хората за теб по-безинтересни или напротив, искаш да знаеш повече. - В някаква степен и 2-те. От една страна постоянно наблюдавам и се интеесувам от хората. Особено по-интересни личности са способни да ми обсебят съзнанието. От друга страна, по-безличните хора бързо ми изпадат от полезрението, защото ме отегчават. Техния живот не ме влече, не може да ме научи на нищо.

2. В един от по-горните ти коментари беше написал, че си се променил много във сравнително малък период. Някога вярвал ли си, че би се променил толкова много (в добра насока). - Малко хора ВЯРВАТ, че могат да се променят. И никой не може да се промени, докато не смени средата си, защото той трябва да се адаптира към нея наново. Тгова не съм го очаквал (може би съм виждал само потенциал), но сега съм сигурен, че ако отново сменя средата си, отново ще се променя драстично.

Sham
03-24-2010, 10:04
//един въпрос-закачка, с риск да се стори ужасно тъп:
Ама "Декстър" филм за сериен убиец ли е?

ospower
03-24-2010, 11:22
Какво мислиш за Тед Бънди? - Нищо не мисля за комедиен герой. (тея въпрси са ми супер безсмислени). Задаваш ли ги на реални хора?


Мислиш ли, че наградиха Майкъл Си Хол със Златен Глобус, защото е болен от рак? - Не знам кой е този тип. Не съм и такъв фен на киното.

Става въпрос за серийния убиец ТЕД Бънди. Героят от "Женени с деца" е АЛ Бънди.

Това е актьорът от Декстър. Главния актьор.

@Sham, да, сериал за сериен убиец, който убива само хора, които "си го заслужават", т.е. само криминално проявени. :)

w0sh
03-24-2010, 11:26
Ако искаш направо ми вземи мястото на стола.

И синът на Ал Бънди се казва Тед.

Аз след поредицата от смислени въпроси не мога да предположа, че става дума за убиеца.

ospower
03-24-2010, 11:32
Можеше просто да кажеш, че не си чувал за него, а и синът на Ал Бънди се казва Бъд Бънди, а не Тед.

w0sh
03-24-2010, 12:14
Все пак и аз ще отговоря.
Ама "Декстър" филм за сериен убиец ли е? - Като сюжетна линия филмът наистина представя живота на един убиец. Но проследявайки живот аму е много по-интересно това, че филмът представя опитите на един единак да се скрие в обществото. Освен това показва способностите на един аналитичен и студен ум да имитира човечност.

Тези две неща са интересните.

Има и книга

Sham
03-24-2010, 12:48
//имитацията, като учебен способ?
социалните маски като камуфлаж, максимално доближаващ се до нормалния (общия) тон/фон на света (ни) ?
или окоп, за всеки по един?

и условно:
това че Рита умря заради него, как ще рефлектира върху един Декстър в(ъв фиктивно) нефикционалния свят? аз не виждам в персонажа наивитета на изконната надежда и вяра в човечеството, по-скоро обратното, а подобна развръзка, струва ми се, би имала фатален край. и ако (само като зрители) си позволим да изведем някаква дидактическа мисъл, поука, то тя не диктува ли хомофобията, като едничко средство за оцеляване на различните(отново условна дума, да речем, че не ме бива в изразяването)?

заб: да ми се прости намесването, по вътрешна необходимост е, няма да се обяснявам.

filmimilmi
03-24-2010, 15:52
Обичаш ли този форум?
Какво сънуваш? Разкажи някой твой интересен сън. :)
Макар и много личен въпрос, чувстваш ли се щастлив?

ArrowsOfDeath
03-24-2010, 20:32
Какво мислиш за брака? Би ли сключил такъв?

w0sh
03-24-2010, 21:58
имитацията, като учебен способ? - 90% от наученото ни поведение е имитация. Понякога обаче може да доведе до нежелани ефекти, когато заученото е плзва в различна ситуация.
социалните маски като камуфлаж, максимално доближаващ се до нормалния (общия) тон/фон на света (ни) ? Всеедно никога не си слагаме маски и не заемаме социални роли. Те са ни напълно необходими, за да оцелеем. Това доколко се доближават до реалния свят и жланите поведения няма голямо значение, защото трябва да се покрива един определен минимум и тогава обществото няма да ни отхвърли.
или окоп, за всеки по един? - Човек не може да оцелее сам. Колкото и да се бори, и да се убеждава, че е достатъчно силен. Сам вътрешно, да, но не и извън социума.


това че Рита умря заради него, как ще рефлектира върху един Декстър в(ъв фиктивно) нефикционалния свят? - Никак. ще се обвинява до някаква степен, ще има проблеми със самообладание и ще се опитва да изглежда страдащ пред колегите си. А и все пак трябва да прикрие връзката си със Тринити.
и ако (само като зрители) си позволим да изведем някаква дидактическа мисъл, поука, то тя не диктува ли хомофобията, като едничко средство за оцеляване на различните - Не бих казал, че хомофобията и различността ( да използвам твоите термини) заедно биха били добра симбиоза. От една страна имаме човек, който е различен и приципно има проблеми с това да се свърже със социума. Това го комбинираме с човек, който ен жеале да има нещо общо със собствения си вид и в комбинация получава самодеструквитна личност. Не би трябвало да оцелее дълго.



Обичаш ли този форум? Не. Любов към нещо би трябвало да разкрие човека. Какъв трябва да съм, за да обичам един форум. Харесва ми да си прекарвам времето в него.
Какво сънуваш? Разкажи някой твой интересен сън. - Сънувам различни неща. Не си спомням толкова конктретни скорошни сънища, защото не се старая да ги помня. Спомням си как веднъж някакви гейове ме пребиха с лопати на съно.О
Макар и много личен въпрос, чувстваш ли се щастлив? - Вече ме питаха. Не се притеснявайте от по-личните въпроси. Нали затова столът е горещ, а не топъл.

Какво мислиш за брака? Би ли сключил такъв?- Good one. Ако обичаш някое човешко същество (в случая жена) и знаеш, че бракът ще я направи щастлива, не би ли го сключил. Аз бих, по милион клиширани прични.

ArrowsOfDeath
03-24-2010, 22:14
С какво толкова "всеки човек е уникален"?

w0sh
03-25-2010, 10:17
С какво толкова "всеки човек е уникален"? -като хора не сме толкова униклани. Плашат ни и ни ядосват едни и същи неща, страхуваме се и се радваме по еднакви прични. Човекът е уникален като същество, а не като индивид. Няма друго такова същество, което може да се бори, когато всяка надежда е угаснала, но същевременно да руши всичко, до което се докосва.

ShtrudeL
03-25-2010, 10:25
*Мислиш ли,че можеш да манипулираш даден човек по някакъв начин?
*Къде се чувстваш най-добре? (у дома,в някой парк,на кафе и т.н)
*Има ли въпрос,който искаш да те питаме,а не сме го направили? ^^
*Има ли въпрос,който би те обидил/засрамил/ядосал/накарал да се почувстваш кофти и да не искаш да отговориш на него? ^

w0sh
03-25-2010, 17:58
*Мислиш ли,че можеш да манипулираш даден човек по някакъв начин? - Способен съм да манипулирам Някои хора. Иска се гъвкава личност. Виждам все повече хора, които са прекалено мнителни към новите хора в живота си и тогава е по-трудно.
*Къде се чувстваш най-добре? (у дома,в някой парк,на кафе и т.н) - Навсякъде, къде не се притеснпявам, че някой ме дебне да сбъркам. Най-вече у дома с книга :)
*Има ли въпрос,който искаш да те питаме,а не сме го направили? - Бях се сетил за един интересен въпрос, ама го забравих.
*Има ли въпрос,който би те обидил/засрамил/ядосал/накарал да се почувстваш кофти и да не искаш да отговориш на него? - Може би ако нацелите сабо място, ще се изнервя или притесня. Съмнява ме това да се случи. Пък аз ще отговоря все някак.

Приканвам към последни въпроси

l0lz
03-25-2010, 18:02
да, сериал за сериен убиец, който убива само хора, които "си го заслужават", т.е. само криминално проявени. :)

really...
aз си мислех, че деЦкото.

Briseis
03-25-2010, 18:46
Трудно ли ти беше да се приспособиш в новата ти среда, когато попадна в СУ?
(Раз)Очарова ли се от колегите си?
Къде най-много обичаш да ходиш да се забавляваш?
Мислиш ли, че човек изразява себе си чрез външния вид? Могат ли дрехите да изпращат послания?
Каква музика обичаш?
Най-запомнящо се парти?
С какво може непозната да те впечатли и да ти прикове вниманието?

w0sh
03-25-2010, 19:23
Трудно ли ти беше да се приспособиш в новата ти среда, когато попадна в СУ? - Аз лесно се адаптирам и мога бързо да намеря среда, в която се чувствам по-добре. Нямах никакви проблеми със новите хора и новата нагласа за учене, но цялата тази бюрокрация още ми лази по нервите и не мога да се справя с нея.
(Раз)Очарова ли се от колегите си? По-скоро се разочаровах. От над 100 човека много малко са изявени личности. Повечето се страхуват от себе си, нямат желание да се забавляват и се взимат много насериозно. Ученическия манталитет все още преобладава и нещата не са зрели, когато трябва да бъдат. Има още много какво да се желае.
Къде най-много обичаш да ходиш да се забавляваш? - На отркирто, сред природата, с много смях, разговори и некоя китара :Д. Рядко се случва и се задоволявам с партита.
Мислиш ли, че човек изразява себе си чрез външния вид? Могат ли дрехите да изпращат послания? - Дрехите след средата на миналия век са започнали да стават много важен елемент от невербалната комуникация. В днешно време никой няма да успее да се наложи, ако не се съобразява с това. Външния вид е най-лесния начин да се приобщиш към някоя група и да заявиш, че си част от нея на всеки, който те вижда. И ние хората като социални животни се съобразяваме с това.
Каква музика обичаш? - Всякаква. Минах тийнейджърството, когато музиката, която слушам, ми помагаше в самопределянето като личност. преди една седмица си бях изтеглил няколко симфонии на Дворжак, вчера слушах само корн, днес съм на джаз, другия месец съм на парти.
Най-запомнящо се парти? - Определено Данди и Юго в масай, този август. Чудесна атмосфера, много познати лица и малко досадници. Много се разбихме и закрих дискотеката. Dj-я пускаше за мен и още 4 души :Д
С какво може непозната да те впечатли и да ти прикове вниманието? - На пръв поглед - Позитивно излъчване и някаква елегантност, искрена усмивка. Ако се стигне до размяна на реплики - изградена личност, липса на подражание, изявена позиция. Такивизи неща.

plmn
03-25-2010, 19:30
ще ходиш ли утре на ahmet sendil в карамел-а ;д

w0sh
03-25-2010, 19:33
ще ходиш ли утре на ahmet sendil в карамел-а ;д - Само да имах пари за храна....
да кажем, че имам средно по левче до края на месеца.

Дали ще ходя...

Sham
03-25-2010, 20:10
значи свириш?

w0sh
03-25-2010, 20:11
Значи свириш? - Не свиря, иначе много по-често щях да имам шанса да се забавлявам така.


Приключвам.

Беше ми приятно да ви отоговарям.

Линк за следващата тема : http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=327034