PDA

View Full Version : WebSite x5



sweetheart2
03-22-2010, 11:07
Работили ли сте със WebSite x5 ? Чела съм че била готина програма.
А като си правити сайта и вече го пуснете в интернет взимали ви пари. :-D :-D :-D :-D

ospower
03-22-2010, 11:16
Не съм работила с тази програма. Ако е безплатна, докато правиш сайт на нея няма да ти взима пари. Ако качваш сайта, а хоста е платен - ще ти вземе.

А иначе ти препоръчвам MS Front Page. На Flash също стават страхотни сайтове.

loveUpeps4o
03-22-2010, 11:20
На Flash също стават страхотни сайтове.
Too fantasy : /

ospower
03-22-2010, 11:25
На Flash също стават страхотни сайтове.
Too fantasy : /
А сега чакам да се обосновеш. :)

loveUpeps4o
03-22-2010, 11:32
На Flash също стават страхотни сайтове.
Too fantasy : /
А сега чакам да се обосновеш. :)
Това е моето лично мнение. Аз дизайна го слагам на втора позиция, за мен е важно съдържанието, така че като е Flash не означава, че сайта ще е хубав =)

ospower
03-22-2010, 11:35
Не съм казала, че като е на Flash и ще е хубав. Просто казвам, че стига да разбираш достатъчно можеш да направиш чудесен сайт, на която и да е програма, но аз лично предпочитам Flash. Не само заради дизайна, но и той все пак има голяма значение. :)

loveUpeps4o
03-22-2010, 11:38
Не съм казала, че като е на Flash и ще е хубав. Просто казвам, че стига да разбираш достатъчно можеш да направиш чудесен сайт, на която и да е програма, но аз лично предпочитам Flash. Не само заради дизайна, но и той все пак има голяма значение. :)
Така е, но ти не влизаш в сайта заради дизайна xD, а заради съдържанието. Нима vbox7,abv and etc... имат страхотен дизайн и той е Flash..?

ospower
03-22-2010, 11:43
Май пак не ме разбра. Казах, че не е нужно да е на Flash, за да е добър дизайнът или самият сайт. Естествено, че не влизам в един сайт само заради дизайна, НО и той е важен. Доколкото мога да преценя ВиБокс и АБВ имат приятен дизайн, но ако не беше такъв, ако беше отвратителен - щях да ги заменя с др. подобни сайтове. Ако нямаше значение дизайна, то тогава сайтовете да бяха само с линкове...

ludikalinki
03-22-2010, 12:54
Много зависи от това какво точно искаш да направиш с твоя сайт, т.е. каква функционалност да има. Дали ще бъде динамичен или статичен, дали ще бъде само Блог, Форум, или от всичко по малко.
Също така зависи дали имаш понятие от HTML, CSS, бази данни и т.н.
Аз бих препоръчал система за управление на съдържание (CMS, content management system). Най-популярни са Joomla! и Drupal.
Предимството на Joomla е, че сравнително за много кратко време и без много усилия можеш да "вдигнеш" сайт от всякакъв тип. Също така не се изискват кой знае какви умения.

sweetheart2
03-22-2010, 14:09
Не съм работила с тази програма. Ако е безплатна, докато правиш сайт на нея няма да ти взима пари. Ако качваш сайта, а хоста е платен - ще ти вземе.

А иначе ти препоръчвам MS Front Page. На Flash също стават страхотни сайтове.

A Каква е цената :-) :-)

ospower
03-22-2010, 14:16
Не съм работила с тази програма. Ако е безплатна, докато правиш сайт на нея няма да ти взима пари. Ако качваш сайта, а хоста е платен - ще ти вземе.

А иначе ти препоръчвам MS Front Page. На Flash също стават страхотни сайтове.

A Каква е цената :-) :-)

На кое?