PDA

View Full Version : Разлика между годините



Galardo
03-22-2010, 16:35
Хора да ви питам спорет вас има ли значение от това партниора ви дали ще е със 3 или 4 години по-малък/голям ако супер много го обичате...

Metal
03-22-2010, 16:36
Разбира се че не. :)

Освен ако е си момче и си падаш по "какичка" , която е 4-5 години по - голяма... :)

SoStarstruck
03-22-2010, 16:37
Nope... Но гледам на някои философи тук във форума предрасъдъците им са особено големи,когато се опре до тоя въпрос,за това нека те да кажат . .|((

Callisto
03-22-2010, 16:39
Няма значение...гаджето ми е с 3 години по-малък от мен и всичко си е перфектно. С него съм искарала повече време от това с повечето по-възрастни от него. Обичаме си се много и надявам се нещата да си се запазят такива. :)

Galardo
03-22-2010, 16:42
Разбира се че не. :)

Освен ако е си момче и си падаш по "какичка" , която е 4-5 години по - голяма... :)
Да момче съм падам и си падам по-какички :D но въпроса е там че гаджето ми е по-малко от мен и се чувам критики от фр-тата...

gir
03-22-2010, 16:43
Хора да ви питам спорет вас има ли значение от това партниора ви дали ще е със 3 или 4 години по-малък/голям ако супер много го обичате...

Няма. Ама трябва партньорчето да не е малолетно, щото иначе разликата е в това да си на свобода и в затвора.
Значи, ако няма правни ограничения, т.е. ако ти си на 18, а тя е на 22, няма проблеми. Абе даже и да е на 38...То с времето разликите се заличават.
Примерно ти като си на 4, а едно бебе е на 1 година си 4 пъти по-голям от него. 4:1 = 4. Ама като станеш на 24, а тя на 20, си само едно цяло и няколко пъти по-голям от нея. По точно - делим 24 на 20 и получаваме 1.2 (24/20 = 1.2)...Това е диалектическото развитие в природата - Количествените натрупвания водят до качествени изменения.
На който му пука за такива разлики в годините е ЕЙДЖИСТ. Нещо като РАСИСТ, ШОВИНИСТ, ЛИНГВИЦИСТ и др. ненавистнически теории.

ivcheto0o
03-22-2010, 17:08
Еми да имат зна4ение годините,по-малък от мен не,колкото мен или по-голям,е естествено не някои които може и баща да ми е.

ReachlessGirl
03-22-2010, 17:12
В моя случай много слабо да заобичам 12-13 годишен .. така, че по - скоро клоня към мои връстници или по - големи ( но пак с мярка най - много 5 години разлика) .. :-o

gir
03-22-2010, 17:24
В моя случай много слабо да заобичам 12-13 годишен .. така, че по - скоро клоня към мои връстници или по - големи ( но пак с мярка най - много 5 години разлика) .. :-o

Да, ама ако не си каже някой годините може и да е с 10 по-голям и да не разбереш...Това е защото календарната възраст не винаги съвпада с биологичната. Ето виж примерно Еминем (Маршал Метърз)

http://www.slava.bg/images/content/1078/eminem.jpg

На 37 години, а изглежда като някой на 18-19. Ако не е известен и се запознаете, и ти каже, че учи в някой техникум последна година, като нищо ще се вържеш. И така - хората растат с различна скорост.

ReachlessGirl
03-22-2010, 17:28
girако се запозная с някой и той ме излъже за годините си (и ако допусна, че няма да забележа, което е мнооого слабо да се случи) аз рано или късно ще разбера .. и тогава ще се отдръпна от него ако не заради разликата ни, то заради това, че ме е излъгал!! .. :?

SmilezZz
03-22-2010, 17:34
Естествено,че НЕ..
Любовта няма граници..Но аз бих предпочела разликата да е най-много 5 години..Да не е фатално - като 13-15 годишна разлика

gir
03-22-2010, 17:48
girако се запозная с някой и той ме излъже за годините си (и ако допусна, че няма да забележа, което е мнооого слабо да се случи) аз рано или късно ще разбера .. и тогава ще се отдръпна от него ако не заради разликата ни, то заради това, че ме е излъгал!! .. :?

Ох, те лъжат за какво ли не...ама и аз съм като тебе и големи скандали за лъжи съм имал...
За разпознаването - абе има начини, примерно по интелектуалната възраст. Ама, ако е малък и на външност, и на акъл, тогава трудно...
Лесно се познават като са на 10 и 15 години, ама като станат на 30-35 не знаеш кой е по-голям, кой е по-малък...

DevilWish
03-22-2010, 17:54
С по-големи бих ходила, но с по-малки не.Момчетата без това мислят малко по-различно от нас /не целя да се заяждам/ . По-голям може и да е с 10 години.Повечето бракове са така, мъжа е по-голям с 10 години.И е по-добре.По-зрял по-добре.Това не значи, че на 18 годишна възраст искам да си хвана някой с 10 години по-голям. . но по прицип е за предпочитане.

w0sh
03-22-2010, 17:56
. По-голям може и да е с 10 години.Повечето бракове са така, мъжа е по-голям с 10 години.

Orly?

Мъжа съзравя по-бавно от жената до 18 годишна възраст.

Защото след това съзряването спира да си протича без ние да правим нищо по въпроса, а трябва да се постараем.

mArMaLaDkA
03-22-2010, 17:56
gir, едно и също нещо го пишеш из целия форум. Не ти ли писва?
"Разликите се заличават с годините". Аз да няма да се женя, ако случайно си хвана половинка с примерно 5 години по-голям от мен? В повечето случаи, връзките са за месец-два, хората живеят в настоящия момент и гледат как се отразява разликата в годините сега, а не как ще се превъзмогне след време.

gir
03-22-2010, 17:57
Естествено,че НЕ..
Любовта няма граници..Но аз бих предпочела разликата да е най-много 5 години..Да не е фатално - като 13-15 годишна разлика

То и с 13-15 не е фатално, ама хората си го правят често да е фатално...Нали знаеш - глупостта не ходи по гората, а по хората.

ПРИМЕР:

Рейчъл Хънтър (актриса) се жени за 13 години по-малък от нея спортист.
Ето снимката и прецени дали има голяма разлика. Излеждат си почти на едни години, макар тя да е на 38, а той на 25 :

http://static.stuff.co.nz/1233108507/913/581913.jpg

loliii
03-22-2010, 17:57
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

gir
03-22-2010, 18:16
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

Това аз го говоря. За съотношението и как с времето се изравняват. Примерно, ако си на 10, а той на 1, си 10 пъти по-голяма от него, ама ако си на 20, а той на 10, само 2 пъти по-голяма и пр.

За ходенето с 40-годишен, не е задължително да е курва. Курвите ходят с всякакви.

revelope
03-22-2010, 18:51
az sa6to lichno si haresvam edno momiche koeto e 11klas a az sam 7 a tq mnogo momcheta e smenqla i hodi s golemi pichove na more po klubove s 2 dumi qk jivot :roll: no e super krasiva a i smqtam che godinite ne sa mnogo vie kakvo mislite???

XxStupidMuffinxX
03-22-2010, 18:53
НЕ !! :smt007

mArMaLaDkA
03-22-2010, 18:56
az sa6to lichno si haresvam edno momiche koeto e 11klas a az sam 7 a tq mnogo momcheta e smenqla i hodi s golemi pichove na more po klubove s 2 dumi qk jivot :roll: no e super krasiva a i smqtam che godinite ne sa mnogo vie kakvo mislite???

Мислим, че няма да те върже. 8-)

xoxi
03-22-2010, 19:00
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

и как го реши това ?!
не че нещо, но думата "куpвa" съвсем не означава момиче ходещо с мъж, който е по-голям от нея с много повече от нормалното

По темата: Зависи за какви години говорим.
В пубертета определено имат значение годините. Не може едно момиче на 13 да ходи с някой на 18-19.
Когато пубертета мине, не мисля, че годините са от особено значение. Може тя да е на 19, той на 25. Няма проблеми.

pamii
03-22-2010, 19:12
He .. ама според мен не е normal да си на 13/14, пък гаджето ти на 18 ..
:shock:

sh3_1s_7h3_0n3
03-22-2010, 19:20
На годините, на които съм сега, 4 години по-малко ми изглежда все едно да ходя с дете. :)
С 4 години по-голям - напълно нормално. :)))
Стига да не му се приженило де. 8)

ShinBG
03-22-2010, 21:55
Бих ходил с по-голяма както винаги до сега защото намираме сходни интереси теми за разговори и по-зрели постъпки ,но с по-малко момиче не ми се получава да са гледаме и да си мълчим най-много да са мляскаме то това не е връзка.. :D

suncho93
03-23-2010, 12:28
Бих ходил с по-голяма както винаги до сега защото намираме сходни интереси теми за разговори и по-зрели постъпки ,но с по-малко момиче не ми се получава да са гледаме и да си мълчим най-много да са мляскаме то това не е връзка.. :D

Аз пък мисля точно обратното, по скоро да е по-голям от мен и да има за какво да си приказваме от колкото по-малкък и
да са гледаме и да си мълчим най-много да са мляскаме то това не е връзка.. :D
Но все пак може и да опитам :-D така де отдава ми се възможност в момента :oops: 8-) :D

xNiKx
03-23-2010, 20:15
Всичко зависи от точните години: едно е той да е на 24, а тя на 20, друго е той да е на 16, тя на 12.

deadprincess
03-23-2010, 20:34
По темата: Зависи за какви години говорим.
В пубертета определено имат значение годините. Не може едно момиче на 13 да ходи с някой на 18-19.
Когато пубертета мине, не мисля, че годините са от особено значение. Може тя да е на 19, той на 25. Няма проблеми.
И аз съм на тва мнение. То просто е смешно (поне за мен) дете на 13 години да ходи с толкова голямо момче :? имам приятел на 18, а гаджето му е на 13 :? е не ги разбирам тея хора...

ssisa
03-25-2010, 14:28
Аз съм на 16 приятелят ми е на 20 и се разбираме чудесно. Заедно сме вече почти седем месеца, естествено имаме си и нашите караници, но кои ли ги няма.

gir
03-25-2010, 14:55
gir, едно и също нещо го пишеш из целия форум. Не ти ли писва?
"Разликите се заличават с годините". Аз да няма да се женя, ако случайно си хвана половинка с примерно 5 години по-голям от мен? В повечето случаи, връзките са за месец-два, хората живеят в настоящия момент и гледат как се отразява разликата в годините сега, а не как ще се превъзмогне след време.

Понеже не смятам, че всеки чете всички теми, когато става дума за дадена страна от действителността, аз я упоменавам, за всеки случай, защото уважавам конкретния събеседник (който е споделил проблем и, който, може и да не е прочел какво и къде съм писал по-рано).Наречи го "социален дълг", ако искаш. Иначе, права си, омръзва, когато се повтаря на един и същ, но на различни - не омръзва, защото това е ново лице. Така или иначе, омръзването си е субективна история.
Не знам дали няма да се жениш, ако си хванеш някой с 5 години по-голям. В бъдеще може и да се ожениш за някой с 10 или 20 по-голям. Всичко се случва. А може и да не се ожениш никога. Също се случва.
Колкото до РАЗЛИКАТА-В-ГОДИНИТЕ-СЕГА:

Който намира разлики и не му изнасят се разделя или се нагажда към тях. Приспособява се или напуска играта. Има и проактивни, които се борят с разликите.
А аз предпочитам вместо разлики да откривам ПРИЛИКИ. Защото разликите са по-малко от приликите. Научен факт.

Щом връзката е за 1-2 месеца, едва ли има значение какви разлики има.
А аз разсъждавам в по-оптимистичния вариант, ако се стигне до съвместен живот. Така се настройват и хората да мислят по-сериозно, а не да са с презумпции, че всичко е краткотрайно. Да речем, че разбирам любовта малко по-отговорно и правя анализ в перспектива.
:)

gir
03-25-2010, 15:05
Бих ходил с по-голяма както винаги до сега защото намираме сходни интереси теми за разговори и по-зрели постъпки ,но с по-малко момиче не ми се получава да са гледаме и да си мълчим най-много да са мляскаме то това не е връзка.. :D

Аз пък мисля точно обратното, по скоро да е по-голям от мен и да има за какво да си приказваме от колкото по-малкък и
да са гледаме и да си мълчим най-много да са мляскаме то това не е връзка.. :D
Но все пак може и да опитам :-D така де отдава ми се възможност в момента :oops: 8-) :D

Ама вие смесвате КАЛЕНДАРНАТА възраст с ИНТЕЛЕКТУАЛНАТА. Може някое "зубърче" на 14 да е 100 пъти по-умно от някоя циганка, на 18, която не е ходила на даскало. Това годините не задават, априори, акъла. ЗАВИСИ КОЛКО УЧИШ, а не НА КОЛКО СИ ГОДИНИ.
Има неграмотни хора по на 80 години, които не могат да четат, а има и деца по на 10, които вече са в университета!

asp1r1n94
03-25-2010, 15:41
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

vesito13
03-25-2010, 15:47
Не годините са решаващ фактор за една връзка. По-скоро характерите на хората :)

gir
03-25-2010, 16:22
Не годините са решаващ фактор за една връзка. По-скоро характерите на хората :)

Умно, умно казано! ХАРАКТЕРИТЕ, ТЕМПЕРАМЕНТИТЕ (холерик, сангвиник, флегматик, меланхолик и комбинации, които са еднакви и при мъже, и при жени), ЦЕННОСТИТЕ, НАВИЦИТЕ.

gir
03-25-2010, 16:27
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Може. То така едно време им е било смешно като им се каже, че може да се живее в република, без царе и крале. Или пък, че може една жена да се развежда. Ама нещата се променят...

TheOnee
03-25-2010, 16:37
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Може. То така едно време им е било смешно като им се каже, че може да се живее в република, без царе и крале. Или пък, че може една жена да се развежда. Ама нещата се променят... 8-)

loliii
03-25-2010, 16:40
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

и как го реши това ?!
не че нещо, но думата "куpвa" съвсем не означава момиче ходещо с мъж, който е по-голям от нея с много повече от нормалното

По темата: Зависи за какви години говорим.
В пубертета определено имат значение годините. Не може едно момиче на 13 да ходи с някой на 18-19.
Когато пубертета мине, не мисля, че годините са от особено значение. Може тя да е на 19, той на 25. Няма проблеми.
А ти как го реши това?
Разликата между 13-18 и 19-25 не ми се струва особено голяма. Да не би като станете на по 25 и 19 се разбирате чудесно!? Изключително важен е акъла на двамата, които са заедно.
Но когато момичето е на 18, а момчето, опа чичката, е на 40, тя си е к*рва. Забравих да отбележа, че може просто да е шизофреничка или умствено-НЕнадарена. Но май е по-добре да е к*рва.

loliii
03-25-2010, 16:42
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

Това аз го говоря. За съотношението и как с времето се изравняват. Примерно, ако си на 10, а той на 1, си 10 пъти по-голяма от него, ама ако си на 20, а той на 10, само 2 пъти по-голяма и пр.

За ходенето с 40-годишен, не е задължително да е к***а. к***те ходят с всякакви.
А да, ти беше. Много умно ... това за годините. Винаги съм била на същото мнение.

mynichka09
03-25-2010, 17:18
За мен няма значение.Той е с 5 години по-голям и го обичам много

LisiCa
03-25-2010, 17:26
Никакво, ама абсолютно никакво значение нямат годинките! Аз например много бих искала да ходя с момче 2 -3 години по - малко от мен. :grin: :-P

alrighta
03-25-2010, 17:29
Лесно ще отркиеш. :D :D

XTREMEFREERIDE
03-25-2010, 18:50
С по-малко момче не бих тръгнала.
По-голям най-много до 4-5 години.

gir
03-26-2010, 05:34
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

Това аз го говоря. За съотношението и как с времето се изравняват. Примерно, ако си на 10, а той на 1, си 10 пъти по-голяма от него, ама ако си на 20, а той на 10, само 2 пъти по-голяма и пр.

За ходенето с 40-годишен, не е задължително да е к***а. к***те ходят с всякакви.
А да, ти беше. Много умно ... това за годините. Винаги съм била на същото мнение.

Радвам се, че ти и други по темата не страдат от предразсъдъци и знаят кое е ПО-ВАЖНОТО в живота.

sw3etyrrr
03-26-2010, 07:27
Няма никакво значение :)

Muddled
03-26-2010, 09:38
Няма значение, приятелят ми е 3 години по - голям от мен :)
При любовта възрастова граница няма.

EdinBulgarin
03-26-2010, 10:03
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Даа.. да не говорим че има случеи на същата възраст ходят с по 10 - 15 години по-големи. Но това вече според мен е комплекс - повече в мъжа.

gir
03-26-2010, 10:12
Няма значение, приятелят ми е 3 години по - голям от мен :)
При любовта възрастова граница няма.

Точно така ! Браво! Всички сме хора! Важното е да си допадаме и да си пасваме!

gir
03-26-2010, 10:15
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Даа.. да не говорим че има случеи на същата възраст ходят с по 10 - 15 години по-големи. Но това вече според мен е комплекс - повече в мъжа.

Не е комплекс, а е ПРЕДПОЧИТАНИЕ. Казва се "хронофилия". т.е. , когато си насочен срещу някой по-голям или по-малък от теб, защото така ти е по-сладко, по-взъбуждащо. Лошо няма.
Дали един мъж се чувства щастлив с някаква родена по същото време като него, след него или преди него, няма значение. ВСИЧКИ СМЕ ХОРА, на този свят. Не си самосъздавайте ограничения.

EdinBulgarin
03-26-2010, 10:32
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Даа.. да не говорим че има случеи на същата възраст ходят с по 10 - 15 години по-големи. Но това вече според мен е комплекс - повече в мъжа.

Не е комплекс, а е ПРЕДПОЧИТАНИЕ. Казва се "хронофилия". т.е. , когато си насочен срещу някой по-голям или по-малък от теб, защото така ти е по-сладко, по-взъбуждащо. Лошо няма.
Дали един мъж се чувства щастлив с някаква родена по същото време като него, след него или преди него, няма значение. ВСИЧКИ СМЕ ХОРА, на този свят. Не си самосъздавайте ограничения.

Според мен проблема е друг. Идват години в които той започва да се чувства дърт, пропаднал е в живота, никоя не му се връзва и просто търси момиче от гимназия защото предполага че ще има по-малко умствен багаж и ще тръгне с него. + това той си има апартамент и кола и тн и тн. Нищо че е примерно безработен алкохолик от 5 години. :) Виждъл съм такива случеи много отвратителни така че не са за коментар : D .. A колкото до възрастовата разлика - Нищо против стига да е естествено оформена :D

gir
03-26-2010, 13:21
И все пак ми е смешно да видя момиче на 14,15 години с някого ,който е 4,5 години по-голям от нея :-D

Даа.. да не говорим че има случеи на същата възраст ходят с по 10 - 15 години по-големи. Но това вече според мен е комплекс - повече в мъжа.

Не е комплекс, а е ПРЕДПОЧИТАНИЕ. Казва се "хронофилия". т.е. , когато си насочен срещу някой по-голям или по-малък от теб, защото така ти е по-сладко, по-взъбуждащо. Лошо няма.
Дали един мъж се чувства щастлив с някаква родена по същото време като него, след него или преди него, няма значение. ВСИЧКИ СМЕ ХОРА, на този свят. Не си самосъздавайте ограничения.

Според мен проблема е друг. Идват години в които той започва да се чувства дърт, пропаднал е в живота, никоя не му се връзва и просто търси момиче от гимназия защото предполага че ще има по-малко умствен багаж и ще тръгне с него. + това той си има апартамент и кола и тн и тн. Нищо че е примерно безработен алкохолик от 5 години. :) Виждъл съм такива случеи много отвратителни така че не са за коментар : D .. A колкото до възрастовата разлика - Нищо против стига да е естествено оформена :D


При НЯКОИ мъже е така. Други, напротив, на 30 и дори на 45 се чувстват в разцвета на силите си (това се води ЗРЯЛА ВЪЗРАСТ) и искат да "пръснат малко семе" на по-младото. В същото време жените на 45 (не всички, но много) изглеждат захабени и непривлекателни за тях.
Трети мъже пък просто по случайност са намери сродна душа и не им пука на колко е - 15 или 25 или 47...
Четвърти - просто искат нещо да ебнат. И, по случайност попаднали на някоя по-дашна от малките.
Пети - търсят девствени или поне ПО-ЧИСТИ, т.е. предполагат, че като е на 14 или 15, вероятно са я минали по-малко от тези на 40...И така нататък. Мотивациите са различни, а и може да се срещат комбинации от няколко мотивации. Примерно "Аз си падам по малки, защото са по-чисти, по-секси в очите ми и по-се разбирам с тях."...


Това, че бил пропаднал в живота...хи-хи! :) Толкова много БОГАТИ, ИЗВЕСТНИ, ВЛАСТ-ИМАЩИ хора на такава възраст си имат млади гаджета...Откъде го измисли, че са пропаднали в живота?! Няма такова нещо. А и, ако е пропаднал, рядко ще му върже някоя по-малка...направо това не знам как си го измислил...

Колкото до умствения багаж...Не е задължително. Някои по-стари жени, с докторски титли доста по-биха се навили на някой 30-годишен левент, АМА НЕГО НЕ ГО КЕФЯТ, БРЯ! Много пичове се падат по младо, а не по старо, толкова ли е трудно да се разбере?!

Апартамент и кола...ми не е задължително, ама да речем, че тука няма да спорим, щото повечето имат. А и във всяко по-нормално общество не е голям праз да имаш апартамент и кола...Виж, ако имаш АД или ЕТ, барабар с колата и апартамента, вече си малко НАД СРЕДНОТО...апартамент и кола :D ... ама нищо, де. "Щастлив е този, който е доволен от малкото." (Източна мъдрост)

Алкохолици си има и на 14-15, нали? И даже пушешщи дрога + алкохолици. А в по-старото поколение не е толкова често-срещано. Затова пък някоя мацка може да я кефи някой, който пие само вино, а не се кефи на дроги, не давайки пет пари за законите в републиката...

Seducti0n
03-26-2010, 16:51
Разликата в годините няма особено голямо значение, но пък е важно това до колко зрели са двамата партньори.Примерно някое момче на 20, момичето на 16, обаче с мисленето и реакциите на 13-14 годишна, би могло да попречи на взаимоотношенията.Момчето да речем учи, работи, а приятелката му се чуди в кой мол да отиде, коя дрешка да си купи, с коя приятелка да излезе.И като цяло някакво несъответствие в дейността, в отношението към парите, в очакванията от близкото бъдеще.

Нооо разбира се има и доста здрави и красиви връзки именно с такава разлика, така че всичко е относително и строго индивуално.(:

loliii
03-26-2010, 18:18
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

Това аз го говоря. За съотношението и как с времето се изравняват. Примерно, ако си на 10, а той на 1, си 10 пъти по-голяма от него, ама ако си на 20, а той на 10, само 2 пъти по-голяма и пр.

За ходенето с 40-годишен, не е задължително да е к***а. к***те ходят с всякакви.
А да, ти беше. Много умно ... това за годините. Винаги съм била на същото мнение.

Радвам се, че ти и други по темата не страдат от предразсъдъци и знаят кое е ПО-ВАЖНОТО в живота.
Всъщност аз страдам от всякакви предразсъдъци, но просто го крия. А за годините специално също имам предразсъдъци, но просто ако аз съм на 15, а момчето на 25, бих го предпочела пред това аз да съм на 15, а той на 40. 8-) Това е цялата работа. :D

gir
03-26-2010, 18:34
Да, любовта си е любов, но да, ако ходиш с 40-годишен си к*рва !

Както беше казал някой в една тема важно е да обърнем внимание на пропорционалността на годините. Ако ти си на 65, а той на 71 - никаква разлика. Ако ти си на 40, а той на 46 - никаква разлика. Ако ти си на 24, а той на 30 - малка разлика /зависи от акъла/. Ако ти си на 11, а той на 17 - огромна разлика!!!

Това аз го говоря. За съотношението и как с времето се изравняват. Примерно, ако си на 10, а той на 1, си 10 пъти по-голяма от него, ама ако си на 20, а той на 10, само 2 пъти по-голяма и пр.

За ходенето с 40-годишен, не е задължително да е к***а. к***те ходят с всякакви.
А да, ти беше. Много умно ... това за годините. Винаги съм била на същото мнение.

Радвам се, че ти и други по темата не страдат от предразсъдъци и знаят кое е ПО-ВАЖНОТО в живота.
Всъщност аз страдам от всякакви предразсъдъци, но просто го крия. А за годините специално също имам предразсъдъци, но просто ако аз съм на 15, а момчето на 25, бих го предпочела пред това аз да съм на 15, а той на 40. 8-) Това е цялата работа. :D

Всеки си има предпочитания. Лошо няма! :)

EdinBulgarin
03-26-2010, 20:33
gir.. не изключвам всички тези възможности.. Просто обобщих това което са видели очите ми :D

Muddled
03-26-2010, 20:39
Абе стига хората да се обичат и 5,6.... години разлика няма да им попречат на любовта. :)

ef4etyYy
03-26-2010, 21:40
Не....

gir
03-28-2010, 06:24
Абе стига хората да се обичат и 5,6.... години разлика няма да им попречат на любовта. :)


Да се обичат и да си пасват, най-вече. Ако Тя и Той имат еднакви идеи, хобита, вкусове, стремежи и да им пасват темпераментите...кой ще се сети да пита "Ти кога си се излюпил точно?" :D

Аз преди имах една:

-пишехме стихове и разкази. Редовно си разменяхме творбите.
-ходехме заедно в клуб за поезия
-тренирахме заедно бойни изкуства
-учехме заедно китайски и английски
-разбирахме еднакво живота и любовта
-даже ръстово и визуално си пасвахме.

После разбрах, че е 11 години по-малка от мене и, че е влахкиня (нещо като румънци са власите), ама това никак не ми пречеше. Какво значение, че е влахкиня, при положение, че имаше понятие от моята култура, говорехме български? И какво значение, че беше 11 години по-късно родена, при положение, че телата ни си бяха еднакви?
Така че , когато има напасване на навици, идеи, разбирания (човешкото в човека) и други биологични напсвания (темпераменти, сексуалност), тогава нищо не може да спре една любов.

Priceless
03-28-2010, 10:14
^ И петък вечер беше запазена за решаване на висша математика, нали ? Оооо ... колко сладкооо :-o

gir
03-28-2010, 12:07
^ И петък вечер беше запазена за решаване на висша математика, нали ? Оооо ... колко сладкооо :-o


Нема бе! Петък вечер бяхме на тренировки, после я изпращах до тях с целувка, поздравявах се с майка и баща й, след това се връщах у дома, вечерях и после си чатехме...или пък оставах у тях и гледахме филмче...Не си падахме по дискотеки и двамата.
Яко си беше с нея...,ама карай...