PDA

View Full Version : креатин



ErRoR19
03-22-2010, 18:10
На каква цена върви дозата креатин във фитнеса? горе долу и колко дълго се пие?

Evellon
03-22-2010, 19:10
Искаш да ставаш як? :lol:

Myrth
03-22-2010, 19:49
Зависи от стандартите на фитнеса, но по начало креатинът е една от най-евтините и ефективни добавки. Има различни схеми за пиене, но с монохидрата класиката е зареждащ период+1 месец пиене, след това почивка 2 седмици поне. Макар че има хора, които го приемат повече без преки странични ефекти. Най-добре пий както пише на опаковката.

fr33runner
03-22-2010, 20:02
Искаш да ставаш як? :lol:

Като няма какво да напишеш-не пиши.
По темата погледни тази статия http://www.bb-team.org/forums/viewthread/35218/ ,в нея има всичко за креатина. :)

Evellon
03-22-2010, 20:06
Искаш да ставаш як? :lol:

Като няма какво да напишеш-не пиши.
Щом съм написал нещо значи все пак е имало какво да напиша, нали?

fr33runner
03-22-2010, 20:17
Искаш да ставаш як? :lol:

Като няма какво да напишеш-не пиши.
Щом съм написал нещо значи все пак е имало какво да напиша, нали?

Не,няма какво да напишеш,поне нещо смислено или по темата.

Evellon
03-22-2010, 20:23
Искаш да ставаш як? :lol:

Като няма какво да напишеш-не пиши.
Щом съм написал нещо значи все пак е имало какво да напиша, нали?

Не,няма какво да напишеш,поне нещо смислено или по темата.
ОК, ето нещо смислено:

Креатинът е лесен начин за качване на маса, но е нетраен. Спираш за 1-2 седмици и увисваш... Ако се тъпчеш постоянно ще си преебеш нещо. Ако го спреш за малко и ефекта изчезне ще започнеш да се тъпчеш с нещо по-силно (не би го направил ако си достатъчно умен разбира се, но след като си започнал да вземаш добавки явно не си) и ще се преебеш още по-яко...

Доволен?

fr33runner
03-22-2010, 20:28
не би го направил ако си достатъчно умен разбира се, но след като си започнал да вземаш добавки явно не си

Достатъчно за да разбера,че не си напълно наясно с тези неща. :)

Evellon
03-22-2010, 20:30
не би го направил ако си достатъчно умен разбира се, но след като си започнал да вземаш добавки явно не си

Достатъчно за да разбера,че не си напълно наясно с тези неща. :)
Оправдания 8-)

fr33runner
03-22-2010, 20:32
не би го направил ако си достатъчно умен разбира се, но след като си започнал да вземаш добавки явно не си

Достатъчно за да разбера,че не си напълно наясно с тези неща. :)
Оправдания 8-)

За какво трябва да се оправдавам точно пред теб?Нито те познавам,нито си ми някаква за да се оправдавам а в случая даже няма за какво.И да,не си компетентна по този въпрос. :)

Evellon
03-22-2010, 20:36
не би го направил ако си достатъчно умен разбира се, но след като си започнал да вземаш добавки явно не си

Достатъчно за да разбера,че не си напълно наясно с тези неща. :)
Оправдания 8-)

За какво трябва да се оправдавам точно пред теб?Нито те познавам,нито си ми някаква за да се оправдавам а в случая даже няма за какво.И да не си компетентна по този въпрос. :)
Докажи ми че не съм прав (точно така - прав.. малко ми обърка пола) :)

fr33runner
03-22-2010, 20:40
Ами не знам защо трябва да си тъп за взимаш добавки.Вляз във сайт като бб-тийм и ще видиш,че има супер компетентни хора и знаещи хора,който също употребяват добавки.Някой от тях учат и медицина.Спирам "спора",защото пак ще излезеш със някой не до толкова добър агрумент а и без това вече достатъчно наспамихме темата.

Myrth
03-22-2010, 21:31
Креатинът е оферта, но много хора не знаят защо го взимат. Те са глупави, не тези които взимат добавки по принцип :)

Everytime
03-23-2010, 12:34
ами ефтино е .. :)

преди да приемаш креатин се посъветвай с личния лекар


между другото аз мисля че да вземаш креатин е напълно излишно :)

Myrth
03-24-2010, 16:24
Защо да е излишно?

Everytime
03-24-2010, 16:39
не мога да ти дам точно обяснение защо е излишно.. просто така мисля :)
но пък си си избира за себе си :)

ro6lio
03-24-2010, 17:30
един фр вземаше протеин и креатин заедно ,тренираше на лостовер бягаше и не ядеше много (даже прекалено неядеше) искаше да се изчисти и оформи и ся след 1 година кат го гледам е набит и оформен особоено бицепсите (има гирички в къщи)Обаче е и мн мургав ... стана много по бавен на тренировките ..няма го в тичането но формата на тялото я има :) Ако почна да земам като моя фр с цел изчистване и оформяне същото ли трябва да правя ? 69кг 176висок 17г- съм аз.Проблема е че разполагам само с терен за бягане и лостове...нямам възможност за фитнес или някви тежести в нас :( САмо от лостове и бягане ще мога ли да постигна резултат?

Myrth
03-24-2010, 17:48
Трябва да се яде стабилно, иначе не се надявай на кой знае какво. Ако целите ти са посредствени ще стане и с посредствени тренировки, с посредствено хранене. Не се надявай на голяма промяна. Аз като чуя някой да казва ''искам само да се пооформя'' ми става 99% ясно, че нищо няма да направи :) Просто трябва хъс.

И все пак само с бягане и лостове може да се направи много добро тяло. Въпросът е дали ще имаш волята и търпението да го правиш достатъчно често, сериозно и продължително.

shisharkatapz
03-28-2010, 11:27
Истината е в медикаментите.