PDA

View Full Version : спешна нужда от помощ по немски ...



swete
03-22-2010, 17:19
Здравейте на всички!
Първо искам да кажа, че знам че не съм се сетила на време да търся помощ, но все пак ако някой има възможност бих помоля дали някой може да ми провери един текст на немски. Текста сама съм го писала, но немският ми не е силната страна, а госпожата сигурно ще ми го вземе за оценка. Ето го и текста:

Was ist eigentlich Mobbing? Das ist regelm

ivanski2
03-22-2010, 17:27
За съжеление незнам немски и го преведох с гоглето ето ти превода
САМО ГО НАГЛАСИ МАЛКО ЧЕ ............................



Какво точно е тормоз? В побойник е някой, който редовно мъка също. Но тормозът е не само физически боли, че някой е повече психологически терор.
На жертвите! Всеки може да бъде жертва, но често са най-слабите. Деца или млади хора, принадлежащи към малка клика или нямат клика, защото те са "различни" от децата, които имат всичко.
За жертвите на тормоз е много последици и тези последици не са добри. Децата могат да бъдат побойник, психологически проблеми или физическа травма имам. Тя също така се страхуват да казват нищо. Вие нямате лично мнение. Това се случва не само в детството, има много хора имат този проблем, тъй като възрастни. Много често тези хора не разполагат с такава добра работа и че не е така, защото те не са на работа. Напротив, тези хора също имат много добра идея, но тя се страхува да го възложи с други хора. И всички тези проблеми, защото те са били обект на тормоз като деца.
Тормозът е много голям проблем и ние трябва да мислим как можем да го решим. Ние трябва да говорим помежду си, защото говорим е първата стъпка за решаване на всички проблеми може да се говори.

swete
03-22-2010, 17:34
Благодаря за отделеното време въпреки, че аз търся помощ ако може някой да ми провери текста за грешки. Текста сама съм го писала и знам превода. Мерси все пак! :-) :-) :-) :-)

SK0RP10N
03-22-2010, 17:47
Was ist eigentlich Mobbing? Das ist regelm

FlowerPower
03-22-2010, 18:12
Was ist eigentlich Mobbing? Das ist regelm

FlowerPower
03-22-2010, 18:13
Кой клас си> Имаш доста грешки, но идеите ти ми допаднаха. :)

swete
03-22-2010, 18:23
еми 9 клас и знам, че имам много грешки... като цяло което и правило от граматиката да ме попиташ го знам, но не мога да ги прилагам и знам, че трябва да се упражнявам да пиша и съм наистина благодарна за помощта. :-) :-) :-)

SK0RP10N
03-22-2010, 19:33
FlowerPoint, имаш някои грешки (im Kindheit (думи, които завършват на eit са от женски род, който с dativ става на der)) например, както и на едно място вместо koennen, си писал(а) kann (това бе от много бърз преглед, така че огледай сам(а) написаното отново)