PDA

View Full Version : проблем с очите



punk14
03-22-2010, 17:21
значи четох в интернет за болеста сухо око и късогледство и се много опаших имам същите симптоми и незнам какво да правя,преди 2 години бях запален на тема гемърство,но сега ми идва да се самоубия или да ревна.
незнам какво да правя моля ви кажете.
ако кажа на нашите че имам такава болест ще ме убият,ако сложа очила всички ще се смеят,но ако не отида на очен лекар ще стане все по лошо и лошо...
но предпочитам нашите да се карат карат ама да ходя на лекар.за да си спася здравето,ако е останало още от него...
моля ви дайте съвет на право незнам какво да правя...направо незнам.
проблема ми е че никога не съм имал приятели всички са ми врагове,а вкъщи единствения приятел ми е компа и няма какво да правя родителите са ми на работа или дори да са вкъщи не ми обръщат внимание.. и нямам с кой да говоря цял живот съм в мълчание..
и сега проблеми с очите и животта ми е пълен ад.като начало взех да спрях компа от месец и сега сигурно ще имам нова болест подобна на
скуката.

някой ако може да каже дали се плаща и колко на очен лекар в поликлиника в софия,за да ходя сам да видя какво ми е положението
съжалявам,ако има грешки в текста,но докато го писах излях куп сълзи....повярвайте ми

ImmortalSportFreak
03-22-2010, 19:13
Човек.. явно си се вманиячил в компа и си се зомбирал.Затова нямаш приятели.При прекаленото висене пред компа хората започват да те отхвърлят.Сега осъзнаваш проблема си-съответно се опитай да си намериш приятели.Излизай повече.А за необщуването с вашите.. може би когато си бил вманиячен в компютъра не си общувал много много с вашите и не сте си говорили.Съответно сега не ти говорят особено много защото така са свикнали.Седнете 1 ден и им обясни че вече не си вманиячен в компа и им кажи за проблемите си.

По отношение очния проблем-отиди на очен лекар.

BurnX86
03-22-2010, 20:39
има една темичка малко над твойтаа.Момичето и то няма приятели.Запознайте се и бъдете заедно :)

vesito13
03-24-2010, 15:40
И аз нося очила от около 6 месеца, имам точно късогледство.
Като начало сподели с родителите си, дори да ти се скарат, ти си им син/дъщеря и ще направят всичко за твое добро. :) Когато им кажеш вие преценете дали да отидете на частно или при някой обикновен офталмолог. Като разбира се цената би била различна. Ако ще отидете при обикновен, то преди това минете през личния лекар и той би трябвало да ти даде направление за да не се плаща.
Късогледството обикновено изисква носене на очила, а сухото око някакви капки/разтвор би трябвало да помогнат, не съм достатъчно добре запозната. Специалистът ще ти обясни тези работи бъди спокоен. А дори да нямаш проблем с очите, един преглед не би ти навредил :)
Не е страшно, нито срамно, а напротив нещо напълно нормално е. В днешно време адски много хора са с очни заболявания. Ако проблемът не се реши на време, може да стане само по-зле. А и има такива очила, които биха могли да се превърнат дори в аксесоар :)

punk14
03-24-2010, 17:03
мерси много.
ти ме успокои най-много от всички.
аз мисля че е сухо око,и много малко късогледство,защото към към края на деня имам смущения в зрението,повечето когато няма добре осветен предмет.
та като има много слънце се чувствам безпроблемно :)

vesito13
03-24-2010, 18:16
Значи може и да не се окаже толкова голям проблема при теб :) Защото при късогледството попринцип не виждаш надалече, размацва ти се образа, вече зависи и на какво разстояние. Това твойто даже нищо чудно и очила да не се нужни, но отиди докато е по-рано, така лечението и периодът му би бил доста по-кратък :)

punk14
03-25-2010, 17:00
размазва ми се образа надалече и точно това ме притеснява че имам късогледство.днеска говорих с нашите и те ме разраха за щастие не ми скараха.те ме разбраха напълно.казаха че ще ходим априлската ваканция.и че небило нищо страшно,също така ми казаха че кабинета е снабден с някакъв уред дето ти мери всичко с точност за което не им много повярвах. :?
но най-много ме е страх да не нося очила завинаги. :(
тати каза че може да понася малко очила за няколко месеца и да се оправя за което нямам нищо против,но неискам цял живот да нося очила и да съм слепец по улиците и всички да се подиграват.
като си закрия лявото око и виждам супер размазано с дясното,а с лявото по-добре.

ти за цял живот ли ще носиш очила?
кажи с какъв диоптер си какво ти правят в кабинета и т.н плсс

vesito13
03-25-2010, 17:43
Казах ти, че ще те разберат, нормално е :)
Наистина няма нищо страшно, отиваш в кабинета и има едни табла, които сигурно си виждал с числа и букви и стават все по-малки, лекарът те пита, ти ги казваш и той преценява горе долу за какъв диоптер става въпрос. После може да ти сложи има си едни специални там очила, на които сменя стъклата, които са с различен диоптер и те пита как виждаш най-ясно. Горе долу в това се изразява едната част на прегледа. Другото вече слагат ти капки през 10 или 20 мин./май бяха 10/, така 4 пъти, след последното слагане пак чакаш 10 мин., като тези капки са за разширяване на зениците. Нищо нито страшно, нито болезнено. Единственото, което е, че може леко да ти се размаца образа наблизо, например да не си виждаш часовника на телефона, а ако дръпнеш по-надалече се вижда. Ако е слънчево си носи слънчеви очила, защото слънцето дразни в такъв момент очите. Когато вече са ти разширени зениците пак се повтаря онзи преглед с таблото и после те води на един компютър. Приближаваш се и гледаш в един отвор там едно поле, небе и балон в средата, като е препоръчително да не мигаш, стоиш приблизително 30 сек. и компютъра си изчислява всичко. Излизат резултатите и е това, обикновено са един от вариантите, които е предвидил вече лекаря. След 3 дни, когато зениците вече са в нормално състояние пак се отива на преглед и се изписва точно рецептата.
На мен ми казаха, че надали ще сваля очилата, защото е и наследствено при мен. Нося ги за да не увеличавам диоптъра. Като в интернет съм чела и че има шанс да се махнат очилата. Също така си има определени упражнения за очи, които казват, че вършат работа, но не мога да говоря от личен опит. Брат ми също има късогледство с по-малък диоптър, но той доколкото знам може да свали очилата. Подигравките при по-големи хора липсват, просто трябва да имаш силна психика и нагласа, че няма от какво да те е срам и да се притесняваш. Щом с двете очи виждаш различно добре, значи си с различни диоптри най-вероятно.
Аз и на двете очи съм с -1.25, като април месец ще ходя пак на преглед и ще видим какво ще стане :)

punk14
03-26-2010, 07:10
мерси много.
но немога да спра да мисля за това :lol:

justunique
03-26-2010, 07:20
...

Sibel1990
03-26-2010, 13:25
И аз имам късогледство. Спокойно както разказаха така се случва при очния лекар, едно табло със букви и цифри, слага ти някакви странни очила и сменят стъклото и машинката дето има едно поле и балонче и трябва да гледаш балончето, което е много забавно. Наистина след тези капки за разширяване на зенците виждам ужасно, а иначе без тях отблизо виждам много добре. Това го разказах, защото имам един въпрос. Слагам очила вече от 2/3 години и в начолото много се подиграваха, а вече свикнаха дори казват, че без очила приличам на друга. Та випроса ми е: От доста време не си нося очилата редовно и виждам добре, но може ли да стане по-лошо ако не ги нося?? Страх ме е, че ще стане по-зле и, че ще ги нося цял живот... Но не ги искам просто и то само за подигравките... :) моля помогнете...