PDA

View Full Version : Депресия



letmelofu
03-22-2010, 20:25
Моля ви кажете ми как да излезна от тази дупка...затварям се в себе си..нямам желание да излизам...постоянно си мисля лоши неща..натажавам се...не сьм имала добро семейство..израснала сьм с много проблеми...тормоз в кьщи от страна на баща ми,неуспех вьв врьзките ми...нямам никакво самочувствие за себе си,постоянно се самокритикувам...пьлна отличничка сьм ...в училище много са ми се подигравали пьрво ,че сьм зубьр и второ за вьншния вид т.е. че не сьм като повечето красиви "кухи лейки"...но може би просто това в училище и тормоза в кьщи са изградили тази личност в мен,дори понякога се отчайвам толкова много ,че не ми се живее...нямам брат ,сестра,чичо,леля....поняког се чувствам много самотна и това ме плаши...страхувам се от самотата...не искам да изпадам в такива дупки..искам да сьм жизнена..не е нормално момиче на 20 години да се чувства по този начин...моля ви дайте ми сьвет!!!

an0nimenn
03-22-2010, 20:34
нямаш ли най-добра приятелка,приятели?излизай с тях или си намери ..

BurnX86
03-22-2010, 20:37
намери нещо което ти е интересно и насочи усилията си към него.

letmelofu
03-22-2010, 20:44
Приятели,приятелки..писнал ми е от льжи,интриги,всеки гледа само да забие нож в гьрба на другия....много ми е трудно да се доверя на някой аз може би от едната крайност..много наивна минах в другата... :(....не искам да изпадам в депресиииииииииииииии

cyclops
03-23-2010, 06:48
Аз ти предлагам да си направил вписък - какво искаш да промениш в себе си.
Да предположим,че искаш да почнеш от самочувствието. Излез, разходи се(сама или с приятелка), харесай си някои нови дрешки, купи си лек грим ако нямаш, отиди на фризьор, Не казвам да се превърнаш в момиче, което не си. А просто да промениш нещо, което ще те накара да се чувства добре. Нещо, което ще подейства на самочувствието си.
После - приятелите ти? Наистина ли не ти харесва средата или просто не ти се занимава? Помисли си, защото съм сигурна че освен интригите тези хора прекарват и хубави моменти.
После - на 20 си. Какво правиш в момента? Следваш?Работиш? Ако не следваш можеш да си потърсиш работа. Това ще ти помогне в социален и организационен план. Ако пък следваш винаги можеш да си намериш работа на половн работен ден. На работното място ще се запознаеш и с нови хора.
За семесйтвото - не знам какви са ви отношенията. Тук не смея да кажа нищо.
Ако ти се говори ми пиши на лични или тук... :)

dimi93
03-23-2010, 11:49
Е, и аз съм така от близо 3 - 4 години! Трудно е но с времето се свиква!...

KadifWerewolf
03-23-2010, 14:49
вените

BurnX86
03-24-2010, 05:44
ножчето

dewadwda
03-24-2010, 21:24
...нямам брат ,сестра,чичо,леля....

Значи ставаш единствен наследник на апартаментчето и другите семейни бонусчета.На 20 си,трябва вече да се замисляш за тия неща.Следователно има за какво да живееш.

Forest_girl
03-24-2010, 22:27
...нямам брат ,сестра,чичо,леля....

Значи ставаш единствен наследник на апартаментчето и другите семейни бонусчета.На 20 си,трябва вече да се замисляш за тия неща.Следователно има за какво да живееш.
Ти за това ли живееш... :shock:

dewadwda
03-24-2010, 23:29
Ти за това ли живееш... :shock:
Да,сега това ми е приоритет,но има едни хора(някои ги наричат "братя"),които ми пречат...засега.
А ти компрометираш причината,за която си струва авторката да не си реже вените.

Forest_girl
03-25-2010, 09:13
Не, просто ми е малко странно. Разбирам, че ти пука къде ще живееш, но да кажеш, че това е смисъл на живота ти.. За мен нещата са доста по-различни. И съм сигурна, че тя ще се оправи - всеки е имал подобни периоди в живота си и те отминават. А пък и никъде не съм видяла, че иска да си реже вените.

letmelofu
03-25-2010, 10:40
Искам да се науча да мога да казвам на всеки в очите това ,което мисля,което ме дразни в него без да се притеснявам той какво ще ми каже или как ще се отнесе кьм мен...относно момчетата не искам да позволявам да си играят с мен..за самочувствието -повечето хора ,които го имат е без покритие или на гьрба на мама и тате...аз до скоро и работих и уча ,имам хубави оценки и в гимназията е било така и мисля,че има за какво да се гордея с себе си,но просто си мисля ,че поведението на баща ми и на хора които ми са се подигравали ,е смазало моето самочувствие и се страхувам на изразя мнението си...да не засегна нещо другия ..човек и т.н.

letmelofu
03-25-2010, 10:43
Искам да мога да се радвам на хубавите моменти от краткия ни живот и да не ми пука за мнението на другите...не искам да изпитвам тази самота...не искам да се страхувам от нея..защото аз сьм на 20 и живота е пред мен....понякога си мисля ,че ми трябва психолог-човек ,който да ме изслуша да ми дава савет ,да ме зарежда с положителна енегрия...не искам всеки да ме тьпче ...и аз да се страхувам да кажа това което искам...

letmelofu
03-25-2010, 10:46
Някой хора на 20 години не са имали никакви проблеми и не са видяли нищо от живота..отиват да учат само ,за да са студенти и да се забавляват,харчат парите на родителите си..и живеят в един розов свят,но мама и тате няма да са винаги до тях...а аз сьм реалистка,но ме плаши това,че сьм и много писимистично настриена кьм живота и имам страхове в себе си...

Metal
03-25-2010, 10:47
Намери някой със който да говориш :wink: Излей си мъката някъде :wink: . Ще ти олекне.

letmelofu
03-25-2010, 10:52
Притеснявам се и за бьдещето си,защото няма човек ,на който да разчитам.В момента финансово ми понага дядо ми,който след половин година ще се пенсионирва,майка ми не работи...нямам брат и сестра...и просто вместо да живея в сегашния момент аз сьжелявам за минали неща и се страхувам от бьдещето...

letmelofu
03-25-2010, 10:54
Не искам да изпадам в депресии и да се отчайвам...ужасно е,а сьм все още млада.Аз по този начин ще се сьсипя психически...

Metal
03-25-2010, 10:55
Остави миналото зад гърба си. :) Сега намери начин да се справиш във момента. И както споделих е хубаво да намериш някой със който да говориш. Буквално да си излееш душата. Всичко което ти тежи.
Както се казва: "Споделената мъка е полвин мъка." :)

Outlaw87
03-29-2010, 11:14
Според мен авторката си правиш т*шак с нас. Писах й ЛС преди няколко дена, а въобще не отговаря.

Madeyed
03-29-2010, 11:18
Според мен авторката си правиш т*шак с нас. Писах й ЛС преди няколко дена, а въобще не отговаря.
Толкова по - зле за нея. Ще вземе да и се случи и ще си блъска главата после.... :?

Sunny_stz
03-30-2010, 14:20
Според мен е добре да поговориш с психолог или психиатър,ако депресията ти е по-тежка!Защото знаеш, че хора с по-тежки фази на деоресия се лекуват с антидепресанти!Аз имах един такъв период в живота си и психиатърката много ми помогна,с лечение естествено!Ако просто ти е гадно настроението и нямаш желание за нищо,иди при психолог и се посъветвай с него!Намери нещо ,което ти харесва и се занимавай с него,живота е пред теб, не го пропилявай, защото времето си тече и нищо не е вечно!Успех!