PDA

View Full Version : Хамстери



MaGuSs
03-22-2010, 22:16
Имам 2 мъжки хамстера от поне 1 седмица и половина. Не знам ама черния май е пе*ал.Вие ми кажете ... . Нахвърля се върху жълтия и сякаш започва да му яде изпражненията. Видях го със собствените си очи.Ония(жълтия) .Това беше в началото .Понеже Жълтия започна да пищи и вика ,ги отделих в 2 аквариума. Сега жълтия е в големия а черния е в малкия. И двата са еднакво обзаведени и не знам вече черния се покатерва върху къщата си и влиза в аквариума на жълтия и пак му се нахвърля ,бият се и пак му яде ... .Жълтия понеже се насира вече от страх от черния ,а той все повече яде ... и му става сякаш кеф да го плаши и да го бие нз. Сега му (на черния) му сложих капак на аквариума ,ония пак се качва и бута капака. Трябваше да сложа и нещо тежко. Та въпроса ми е .От какво може да е породена тази злоба към него (жълтия),мн хубави изпражнения ли има, трябва ли му женска или к'во.Темата е свободна. Очаквам всякакви предположения :D

l0lz
03-22-2010, 22:42
this thread is fake
and gay

dirtyyy
03-23-2010, 09:08
eww.. ма тва може да значи ,че иска да го изяде!

ShtrudeL
03-23-2010, 09:13
Расист е! Няма какво друго да е!

Dopeass
03-23-2010, 09:37
A някой знае ли дали хамстерите спят зимен сън :-o Защото преди 4-5 години имах един хамстер, който "умря" и си го погребах ест. , но после някой ми беше казал, че е възможно просто да е спял и още ми е гузно, че е възможно да съм го заровила жив. :shock:

ShtrudeL
03-23-2010, 10:00
Няма такова нещо като зимен сън при мишките Оо А и ако спи ще е топъл,мекичък...а не студен и вкоченен ^^

Dopeass
03-23-2010, 10:13
мерси надявам, че си е бил наистина умрял :-o

dimi93
03-23-2010, 10:57
мерси надявам, че си е бил наистина умрял :-o


Да! Аз моя много пъти го мислех за мъртав и мислех да го погребвам! Често когато беще студено в стаята, той се правеше на топка в ъгъла и не мардаше колкото и да го бутам и да го ръчкам, изглеждаше просто мъртав! Слагах го до радиатора и след няколко минути беше по добре от всякога... Аи не само през зимата и още изпада в такива састояния... МНого пъти сам щял да го погребвам и аз... ужас...

Dopeass
03-23-2010, 11:09
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Canis_Dirus
03-23-2010, 12:14
Ти да нямаш нещо общо с Иванчо от Провадия, а? Е за тоя става въпрос:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=294406

Liar
03-23-2010, 12:37
Опа...Май и моят хамстер е заминал жив в казана...

Dopeass
03-23-2010, 12:38
Опа...Май и и моя хамстер е заминал жив в казана...
поне си е хапвал отпадъци, а моя са го хапвали червеите....
мани ше се напия от мъка след малко :?

GD95
03-23-2010, 12:47
Никога не трябва два хамстера да се слагат в една клетка,аквариум и т.н. Хамстерите обичат да си живеят сами.Нормално е 2 мъжки да се карат,пазят си територията все пак!А черния яде лайната на другия, за да му покаже,че е по-висш сигурно... :D :D :D :D А може просто да му е вкусно.Моя заек обича също да си яде понякога изпражненията,пък го храня постоянно,значи не е от глад 8-) Хамстерът ми също си ги похапваше често ;d

Liar
03-23-2010, 12:51
Твоя може да си е изровил път...
Във всеки случай и да са оцелели, поради начина, по който са отглеждани, нямат шанс да оцелеят в естествена среда.
Но пък ти изглеждаш разтревожена, със сигурност си се грижила добре за него, нямало е какво да направиш, не си знаела. Случило се е вече...

ShtrudeL
03-23-2010, 13:18
Абе вие добре ли сте О.о Горките ви мишки... Хамстерите така спят на топка...Моя като умря и си беше опънал краката навън и имаше кръв от устата.

Dopeass
03-23-2010, 13:38
аз от къде да знам беее беше ми първия гризач.
Супер гузно ми е като си помисля...беше преди толкова време и май още толкова ще ми е гузно ... дейбаа обичах го тоя мишок

ShtrudeL
03-23-2010, 13:46
Абе спокойно пък ти..ако е бил жив,като си го хванала е щял да се размърда... ^^
Вземи си морско свинче ^^

MaGuSs
03-23-2010, 18:45
аз от къде да знам беее беше ми първия гризач.
Супер гузно ми е като си помисля...беше преди толкова време и май още толкова ще ми е гузно ... дейбаа обичах го тоя мишок

Вземи си чинчила.Те са по-хубави,по-чисти бързо свикват в новата си среда и се дресирват.Не хапят.Поне така чух.До колко е ,вярно нз.


П.П.Само да попитам.На хамстерите може ли да им се дава кашкавал.И то кажете ми какъв.Понеже на пазара на България има всякакви видове кашкавали,а не всички са хубави...

ShtrudeL
03-23-2010, 20:11
Едно е 3 лв за хамстер и 150-200 за чинчила х)

За въпроса ти...мисля,че нищо няма да му стане ако му дадеш кашкавал...

dimi93
03-23-2010, 21:00
Абе спокойно пък ти..ако е бил жив,като си го хванала е щял да се размърда... ^^
Вземи си морско свинче ^^


НЕ! Моят дори и жив не мърдаше! Значи моят си опъваше краката и отваряше остата само, че без кърв и лежеше точно като мъртав! Бътах го какво ли не праивх, не не мърдаше, все едно наиистина беше мъртав! Казах на майка ми и тя каза да го оставя до радиатора и да почакам до другия ден, ако не се сабуди ще го погребем чак тогава! След 3 минути до радиатора беше по-жив от всякога! Това стана последният път преди 3 месеца! Сега си е жив и здрав! Още от лятото ми правеше такива номерца, проблема беше, че забравях да му дам вода или т.н. Майка ми много ми се караше.... колко пъти сме го оплаквали мъртъв не е истина... колко пъти е вазкръсвал като почудо... майка ми си мисли, че е болен от диабет и че припада и после се свестява.... НЕ знам но стоя на легнал на страна с опънати крака и отворена оста доста врееме мъчех се да го саживя бутайки го, но нищо не стана накрая го оставих до парното и вазкръсна като Исус... хахаха жив е вече 3та година (да чукам на дърво) това мишле толкова много преживя. Като си спомням как го купих, майка ми беше забранила да гледам хамстер, но аз тайно го взех с една моя приятелка. Бях на училище 2ра смяна и преди това го взех от зоомагазина. Продадаха ми го в едно кашонче. Беше с мен през целия ден на даскало и скърцаше и цвъркаше. Като се прибрах майка ми направи огромен скандал (еех бях лапе 8ми клас ужас какви времена) и го метна пред вратата и каза, че няма да го пусне. После се смили и ми даде да го оставя в коридора. Каза ми, че на другия ден ще го оставя пред зоомаг-а и ще го върна. Крещеше " къщата ми няма да става обор и т.н. знам те тебе ти няма да го гледаш аз ще трябва да се грижа и за него... ". Как да е на другия ден не го върнах тя се смили пред миловидният му сладак вид. След това каза, че след седмица с класа си ще ходят в домът за сираци и ще го дари, но така и се отмени това ходене. И до днес си е с мен. Само, че на 1вия месец ми писна и майка ми се наложи да се грижи за него. Тя много се приварза към него. Сутрин идваше специално да го храни и пои. Викаше му катеричке, миличко, топчице и много му се радваше. Викаше " горката гадинка, изтрадала душица"... Много ми се кара когато си мислехме, че е умрял.. винаги обвиняваше мен и ми правеше скандали, все тя го саживяваше и го гледаше много добре. Нз някак си още е привързан а към него и го обича... Той често бягаше от клетката и аквариума криеше се зад секцията, гризъл ми е дрехи губели сме го. Една сутрин както си спя с отжорена оста и усетих лапичката му по горните ми зъби... Ужас! после си казах, че това е сън и се обърнах на страна. Отварям си очите и го гледам на вазглавницата ми точно до лицето ми, както бях сънен изведнъж скочих от леглото и извиках метнах го обратно както е на възглавницата в аквариума. Майка ми влиза и вика " какво крещиш".. Аз и казах "мамо Киара (така се казва хамстера) се е измъкнала и беше до мен в леглото". И майка ми ми вика" горкото животно как си го стресирал, май всяка сутрин трябва да го пускам при теб така поне ще ставаш без да закасняваш за училище"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Колко много неща са се случвали с тоя хамстер... Водил съм го наразходка вав пласмасова прозрачна кофичка с дупчици на капака - из морската градина, в рейса... хахахаха купих му колело в което го пусках и тои обикаляше из цялата къща... Просто такав стрес горкото животно, ама най-после ми свикна. Лошото е, че майка ми каза: " умрели не искам никакви други гадини в къщата си ясно ли е"? Ох, никога не вярвах, че майка ми е способна да се привърже... и то към хамстер... Та тя нареждаше рибките които измряха... хахаха... Сега разправя, че хамстер се гледа много по лесно и е много по приятен от риби (и аз съм на същото мнение)... Рибите са гнусни, миризливи и изискват грижи и не можеш да си игареш с тях. Хамстера е чистичък, иска сам да му махнеш стърготините и да сложиш нови (а не да мииш миризливи жабонясали аквариуми и кислороди и лайна), освен това са издържливи и красиви, забавни за игра, приятни на допир и т.н..... Ето и снимка на Киара на 2рия и ден в нас:
[img]http://media.snimka.bg/5838/017930652.jpg[/url]

techCandy
03-23-2010, 23:20
Пухчовци!
Споко, те така си се бият, обичат да си живеят сами. Защо си ядат лайната... не знам. Но ще се бият, така че ги дръж разделени. Ако има къща, ще се качат на нея и ще намерат начин да избягат. Слагай им капаци и ги застискай с нещо тежко, както ги гледаш такива дребни повдигат учудващо тежки капаци... И им мий аквариумите когато им сменяш стърготните, ако са в аквариуми, за да ти живеят по- дълго....