PDA

View Full Version : Дискусия: Що е то финансова криза и как тя става СВЕТОВНА?



skuck
03-22-2010, 22:57
Не съм запознат добре с това чудо "финансова криза" и искам някой да ми отговори на въпроса.

Пък после ще дискутираме дали напрактика е възможна или дори и самото словосъчетание звучи ъпсурдно!

Очаквам сериозни коментари и мнения. Благодаря предварително.

Psychoman
03-22-2010, 23:18
Приятел, на този етап изключително много хора нямат пари или не им стигат, не им пука дреме дали има такова понятие или каква е вероятността да е възможно.

Факт е, че се случва, дори хилядите философски разсъждения тук, не мисля, че ще променят каквото и да е.

Това е моето скромно мнение. :)

skuck
03-23-2010, 00:50
Приятел, на този етап изключително много хора нямат пари или не им стигат, не им пука дреме дали има такова понятие или каква е вероятността да е възможно.

Факт е, че се случва, дори хилядите философски разсъждения тук, не мисля, че ще променят каквото и да е.

Това е моето скромно мнение. :)
Далеч съм от мисълта, че точно ние можем да променим нещо. Просто искам да знам каква е "механиката" на кризата. Ясно е, че не можем да променим нещата, искам да знам защо се случва тва, как става.

skuck
03-23-2010, 00:52
Приятел, на този етап изключително много хора нямат пари или не им стигат, не им пука дреме дали има такова понятие или каква е вероятността да е възможно.

Факт е, че се случва, дори хилядите философски разсъждения тук, не мисля, че ще променят каквото и да е.

Това е моето скромно мнение. :)
Далеч съм от мисълта, че точно ние можем да променим нещо. Просто искам да знам каква е "механиката" на кризата. Ясно е, че не можем да променим нещата, искам да знам защо се случва тва, как става.

Psychoman
03-23-2010, 02:54
Приятел, на този етап изключително много хора нямат пари или не им стигат, не им пука дреме дали има такова понятие или каква е вероятността да е възможно.

Факт е, че се случва, дори хилядите философски разсъждения тук, не мисля, че ще променят каквото и да е.

Това е моето скромно мнение. :)
Далеч съм от мисълта, че точно ние можем да променим нещо. Просто искам да знам каква е "механиката" на кризата. Ясно е, че не можем да променим нещата, искам да знам защо се случва тва, как става.

Това може и да не се случва, просто ние така да сме информирани...

dan40123
03-23-2010, 05:28
цялата харабия е, че вместо парите да се въртят(както би трябвало), те просто остават в определни хора и останалите хора изпитват криза... и оттам вече следват кредити и простотии
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D 0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0 общо взето пълна простотия заради няколко човека всички страдат

skuck
03-23-2010, 08:36
Това може и да не се случва, просто ние така да сме информирани...

Еми да де. Банките нямали авоари, недостиг на заемни фондове.... Добре и така да е, къде са тея пари, някой ги изгори ли?