PDA

View Full Version : Всико за осъзнатото сънуване



alex
03-23-2010, 08:52
Тази тема е за коментари свързани с осъзнаотто сънуване. Повече по темата можете да намерите тук:

Надвийте живота чрез осъзнато сънуване (http://www.teenproblem.net/s/18406.html)

Осъзнатото сънуване - урок 1 (http://www.teenproblem.net/s/18419.html)

Forest_girl
03-23-2010, 09:48
Аз нямам намерение да опитвам... Написах и в коментарите там, че нищо не знаем за съня, а вече се опитвате да го контролирате и ми е странно, дори страшно. Не знам де, може би просто аз не го разбирам.

glarus
03-23-2010, 10:39
Е как да не знаем нищо за съня? Толкова много университети и институти от години се занимават с това че почти всичко е ясно за фазите на съня, процесите които прави нашия мозък. А това (осъзнатото сънуване) съм го преживявал и аз, по-скоро става дума за нещо забавно което можем да правим докато спим, а не толкова че едва ли не контролираш света и правиш нещо супер сложно и научно. Но защо да не го правим? Не е вредно, забавно е, така или иначе спим и сънуваме... аз съм ЗА и ще се опитам да се тренирам. Че до сега само съм се осъзнавал няколко пъти ама ей така инцидентно и веднага се събуждам.

machoka
03-23-2010, 11:01
Да, на мен ми се е случвало това 'осъзнато' сънуване.. по-точно спя и сънувам, и по някое време нещо се тресне или гръмне навънка и леееко се събуждам.. разбирам, че до сега съм сънувал и си казвам 'искам пак да продължа там, до където стигнах'.. притварям очи и се връщам отново в онзи свят, където вече осъзнато го разгледам и правя някакви фантасмагорични неща.

cherrygloss
03-23-2010, 11:01
Аз нямам намерение да опитвам... Написах и в коментарите там, че нищо не знаем за съня, а вече се опитвате да го контролирате и ми е странно, дори страшно. Не знам де, може би просто аз не го разбирам.
+ И на мен ми се струва доста странно, дори страшно да опитамда смеся реалността със съня..

dimi93
03-23-2010, 11:38
Аз винаги знам, че сънувам и не придавам голямо значение на сънят си! По скоро си мисля за проблемите си които ме чакат на другия ден. Снощи сънувах някаква тъпотия, но през цялото време си мислех, че като се сабудя веднага трябва да си преговоря урока по история...
Научих се да сънувам осъзнато като малък, когато сънувах кошмари и на сън не усазнавах, че не са истини. Тогава по цели нощи не спях от страх да не санувам пак онези черепи, които много ме плашеха. После една вечер заспах и наистина санувах кошмар, знаех че е сън и започнах да си отварям очите с цел да се сабудя. От тогава започнах винаги да сънувам осзъзнато. Последния път питах един от участниците в сънят ми: защо те сънувам? Защо си тук? Но дори не си спомних какво ми отговори.

Psychoman
03-23-2010, 11:39
Това попринцип е моята сфера, но ще кажа само няколко неща...

Имам осъзнато сънуване от преди 3-4 години, започна се с елементарни неща, които ми се струваха част от съня, но...

ВИНАГИ когато сънувам, знам, че съм в сън и дори си го повтарям там...

Примерно се намирам в някаква сграда и си казвам: В момента сънувам, знам, че сънувам и ще правя каквото си пожелая в този сън, знам, че се намирам на леглото си и, че до мен е жена ми... Всичко го правя съзнателно...

На практика всичко е възможно в един сън. Може да местиш скали, да бъдеш Спайдърмен, Батман, Супермен, Нео от матрицата, можеш да летиш където си пожелаеш, дори можеш да контролираш скоростта на летене. АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Това не е опасно, а нещо нормално...

Допълнителни неща, които ще ви подскажат, че спите са:

* Погледнете длани на ръцете си, когато сънувате, винаги виждате дланите си размазани...

* Опитайте да светнете и изгаснете ток в някакво помещение, ако не стане, то значи, че сънувате... ( По някаква причина докато спим, не може да променяме светлината в дадено помещение. )

Това с часовника е правилно, НО преди 2 години започнах да експериментирам с него... Сега вече мога да виждам цифрите в съня си абсолютно нормално... Това нещо е изключително трудно, чел съм информация, че ти трябва ПЪЛЕН контрол на психиката, за да го направиш...

Защо виждаме цифрите на часовника размазани?

Когато сънуваме, нямаме представа за времето, защото там времето е относителна величина... Не можеш да знаеш колко е часа, ако не си видял. При положение, че там видиш колко е часа, то ще значи, че си в някаква реалност. Единственото нещо, което мозъка не може да запомни като отделен детайл е часовото време... То се мени постоянно.

Виждането на цифрите в съня се свързва със съзнателната мисъл за точен час и минута, дори секунда, но все пак е изключително трудно.


Успех на начинаещите. :)

dimi93
03-23-2010, 11:53
Не е вярно! Аз винаги виждам цифрите на часовника в саня си! Гледам часа от gsm-a или от компютъра, най-често (на сън). Странното е че ги виждам ясно, но винаги часът е толкова колкото си мисля. Т.е. настройвам се, че часът е 1:50 и то показва точно толкова! Просто на сън се случва точно това което си мисля и си знам, че ще се случи. Често когато говоря с хора на сън, винаги знам какво ще кажат и предсказвам всяка една тяхна дума преди да са я казали.... На сън винаги се случва това което някак си си мисля, че ще се случи и виждам това, което си мисля, че ще видя....

Everytime
03-23-2010, 12:13
това за осъзнатото сънуване е много интересно, а същевременно и много трудно за постигане.Всеки човек има някакви лични въпроси на които отговорът е неизвестен.
Относно осъзнатото сънуване,ами не съм много сигурен обаче то е нещо като все едно да гледаш филм ти да участваш в него,като главен герой .
Да разбереш че сънуваш все някой може да ти прекъсне съня,родител,брат/сестра и други..
Аз лично съм имал сънища които много добре помня и след това са се случвали в реалността :)

heretik
03-23-2010, 13:28
Аз също като останалите знам, че сънувам .., но няма да ви казвам какво правя в сънищата си :P :P :P :P :P

GD95
03-23-2010, 13:35
Случи ми се преди около година.Намерих статия за това осъзнато сънуване и ми стана много интересно.Исках много да имам такъв сън,постоянно мислех за това,даже си правех проверки на реалността,както се казва в написаното.Така по време на един сън изведнъж си казах,че сънувам.Сънят беше много безсмислен,имаше летящи колички и други,които се състезаваха на обърната с главата надолу писта... :D След като разбрах,че е сън се зачудих какво да правя и полетях.Премахнах някои неща от съня,които не ми харесват,обаче взех да се събуждам всичко стана бяло и тогава се съсредоточих в/у дланите си и за момент се задържах.Обаче изведнъж започнах да се въртя и все повече се губех в..нищото всъщност(беше просто бял фон) и така се събудих.

Ospi
03-23-2010, 14:06
Това попринцип е моята сфера, но ще кажа само няколко неща...

Имам осъзнато сънуване от преди 3-4 години, започна се с елементарни неща, които ми се струваха част от съня, но...

ВИНАГИ когато сънувам, знам, че съм в сън и дори си го повтарям там...

Примерно се намирам в някаква сграда и си казвам: В момента сънувам, знам, че сънувам и ще правя каквото си пожелая в този сън, знам, че се намирам на леглото си и, че до мен е жена ми... Всичко го правя съзнателно...

На практика всичко е възможно в един сън. Може да местиш скали, да бъдеш Спайдърмен, Батман, Супермен, Нео от матрицата, можеш да летиш където си пожелаеш, дори можеш да контролираш скоростта на летене. АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Това не е опасно, а нещо нормално...

Допълнителни неща, които ще ви подскажат, че спите са:

* Погледнете длани на ръцете си, когато сънувате, винаги виждате дланите си размазани...

* Опитайте да светнете и изгаснете ток в някакво помещение, ако не стане, то значи, че сънувате... ( По някаква причина докато спим, не може да променяме светлината в дадено помещение. )

Това с часовника е правилно, НО преди 2 години започнах да експериментирам с него... Сега вече мога да виждам цифрите в съня си абсолютно нормално... Това нещо е изключително трудно, чел съм информация, че ти трябва ПЪЛЕН контрол на психиката, за да го направиш...

Защо виждаме цифрите на часовника размазани?

Когато сънуваме, нямаме представа за времето, защото там времето е относителна величина... Не можеш да знаеш колко е часа, ако не си видял. При положение, че там видиш колко е часа, то ще значи, че си в някаква реалност. Единственото нещо, което мозъка не може да запомни като отделен детайл е часовото време... То се мени постоянно.

Виждането на цифрите в съня се свързва със съзнателната мисъл за точен час и минута, дори секунда, но все пак е изключително трудно.


Успех на начинаещите. :)


не можеж да промениш осветлението защото спиш на тъмно.
Иначе съм имал сунища с женки :D рани анимационни герои, но сякаш съм на няква капания и нещата се равиват не както аз искам.

NamelessRomantic
03-23-2010, 14:34
http://www.world-of-lucid-dreaming.com/lucid-dreaming-techniques.html
Техники за начинаещи.

MakeMeLaugh
03-23-2010, 14:43
Имал съм, много е готино.
Когато спиш след обяд стават най-много.
Оле какви сънища съм имаааал :D хъ-хъ
Даже скоро имах :>

няма идея как стават иначе

обаче си мисля, че ми се случва много по-често отколкото мисля, понеже често осъзнавам в съня, че сънувам и че ще се събудя. И събуждането си понякога сякаш сам си го предизвиквам, преди се шашках що така става, ама ся няма проблем ;д

Niakoitam
03-23-2010, 15:16
Тук сме дискутирали по този въпрос:

http://forums.wsphere.com/index.php?showtopic=193&pid=3761&st=0&#entry3761

А ето тук има различни неща за осъзнатите сънища, но са в много различни раздели и съответно от много и различни гледни точки:


http://clubs.dir.bg/dosearch.php?search=%CE%F1%FA%E7%ED%E0%F2%EE+%F1%F A%ED%F3%E2%E0%ED%E5&searchstr=%CE%F1%FA%E7%ED%E0%F2%EE+%F1%FA%ED%F3%E2 %E0%ED%E5&searchstring=%CE%F1%FA%E7%ED%E0%F2%EE+%F1%FA%ED%F3 %E2%E0%ED%E5&Cat=0&Forum=All_Forums&Match=Entire+Phrase&Old=allposts&Words=%CE%F1%FA%E7%ED%E0%F2%EE+%F1%FA%ED%F3%E2%E0% ED%E5&textfield=%CE%F1%FA%E7%ED%E0%F2%EE+%F1%FA%ED%F3%E2 %E0%ED%E5&which=on&x=6&y=19

Можете да разгледате и да решите кое е най-близко до вашата гледна точка за нещата:

marin4itu
03-23-2010, 17:38
Случвало ми се е. Скоро сънувах кошмар, от който много се стреснах, обаче осъзнах, че сънувам и исках просто да се събудя. Интересното беше, че секунди след като се събудих чувствах тялото си изтръпнало и после се оправи. Вероятно е, заради това че по време на сън се забавят жизнените процеси.. :neutral:

nezabelejimata
03-23-2010, 19:12
Каквто обянсих и в коментарито под първата тема имала съм. Беше кошмар и аз осъзнах че сънувам и си казах " Таня това е само сън само сън " и не ме беше страх даже си говорих с "чудовището" което ме рпеследваше ( всъщност то не беше чудовище а един пич който искаше да ме убие ... ) ии така после си правих разни работи като например да летя да се телепортирам и т.н. мога само да кажа че това изживяване е прекрасно ...
НО има едно голямо НО незнам как да го повторя вие давате начини за това как да разбереш дали си в сън, но нали трябва да помислиш това а аз просто не помня незнам защо но от години не помня сънищата си и няма как да стане това да проверя дали съм в сън или реалност . Ужасно много искам да стане пшак пак да съм в осъзнат сън ама незнам ако може някой да ми помогне да ми обясни или незнам нещо въобще как да стане може да ми пише на лично...

Много ви благодаря ии много ще се радвам ако ми помогнете... :-) :)

in4et0yy
03-23-2010, 19:17
Аз като бях малка и непрекъснато сънувах кошмари и по едно време просто се научих като се усетя да се събуждам.. Смисъл когато дойеше най-страшното от съня и се усещах, че сънувам и започвах да мигам с очи и се събуждах, но за жалост вече не мога да се осъзнавам :(

filmimilmi
03-23-2010, 19:27
Фантазирането в полусънно състояние, например след много тежък и изтощителен ден, тъкмо докато се унасяш в следобедна дрямка, но пък продължаваш да мислиш за разни неща докато заспиш и ти се струва сякаш, че сънуваш... Горе долу така си го представям аз, както и machoka каза, същото може да се случи когато спокойствието на съня се наруши временно, но пак се унесеш и продължиш от където си стигнал, но успееш да вкараш логика в него благодарение на това, че вече фантазираш с логика, поне докато не заспиш отново дълбоко...
Поне така си го обяснявам...

ArrowsOfDeath
03-23-2010, 22:04
Ами какво правят хората, които много рядко имат сънища? Иначе е готино, случвало ми се е, обаче рядко сънувам.

alex
03-24-2010, 07:51
Аз съм имал инцидентни осъзнавания но след като започнах да се тренирам дойде истинският първи такъв сън. Бягах по разни улици в квартала. Не помня защо но явно доста бързах. В един момент скоростта стана ужасно голяма и краката ми все по-леко се допираха до земята. Тогава осъзнах че сънувам и директно полетях напред. За съжаление от емоцията че съм успях се събудих много бързо.

Интересното е че сънищата които са осъзнати оставят в паметта ни като истинска случка. Не ги забавяме така както забравяме другите сънища :)

От тогава съм имал стотици такива сънища но за съжаление не се ли тренираш спираш да осъзнаваш и после пак всичко трябва да започне отначало...

w0sh
03-24-2010, 10:04
Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

Няма човек, който не сънува.

Хората помнят от 5-10% от сънищата си.

GD95
03-24-2010, 12:55
Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

Няма човек, който не сънува.

Хората помнят от 5-10% от сънищата си.

Хмм...Аз почти всеки ден помня поне 4 от сънищата си.Най-малко 3 помня.А два пъти ми се случи да помня и 5-те и много се учудих.

w0sh
03-24-2010, 13:07
Тези много сънища които помниш, могат да са само 1, но със 5 различни случки.

Един сън не е една случка.

T91
03-24-2010, 17:21
Eдно ми е интересно . В сънищата изглежда ли всичко реално ? Тоест ти съществуваш ли там , ходиш ли , какво става . Да не е като да гледаш на телевизора филм ?

xoxi
03-24-2010, 17:38
Аз понякога сънувам осъзнато, а понякога не.
Още от съвсем малка (1-2-3 клас) имам от време на време осъзнато сънуване. Още помня ПЪРВИЯТ осъзнат сън. На сутринта разказвах на всички за това 8-)
Тази нощ също сънувах. Сънувах един значещ много за мен човек.. Всичко беше толкова перфектно, че си казах "аз сънувам".. Тогава казах на този човек, че ако и той сънува същото, нека след като се събуди да ми се обади.. Е не ми се обади, но не това е важното 8-)

Psychoman
03-24-2010, 22:50
За тези, които не могат:

Няма специална техника, която да ви насочи в другата реалност...

Когато сте в сън всичко е някак си нереално, а това трябва да се забелязва... Огледайте се наоколо, забележете детайлите, ще разберете, че няма нищо общо с реалността...

Лягайте И ПОМНЕТЕ, че си лягате, няма как да се озовеш на някакво място, без да си отишъл до него...

Когато нещата са забавени, когато чувствате, че всичко е някак си бавно, размазано или нереално, то вие сте в съня...

Опитайте да си кажете сега, че сънувате. Е? Нищо, нали?

Звука в сънищата също е притъпен, така че, няма да е лошо, ако се вслушате в звука около вас... Мислете си по - често за тази тема, заспете спокойни и не се напрягайте да го правите насила...

И запомнете, всичко зависи от вас.

l0lz
03-24-2010, 23:36
:smt043

Briseis
03-25-2010, 10:15
Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

Няма човек, който не сънува.

Хората помнят от 5-10% от сънищата си.

психологията как разглежда емоционалните сънища? онези, които ни подсказват нещо за самите нас?
чувала съм, че ако се събудиш с определено чувство, сънят не е бил просто забавна случва, а послание от собственото подсъзнание. вярно ли е това?

w0sh
03-25-2010, 10:24
Фройд казва, че сънищата са манифест на несъзнаваното.

Което ще рече,че когато е отслабен контрола, който оказват Аз-ът и Свръх аз-ът върху То неговите желания стават по-ясни.

Например Фройд твърди, че сънища в които удряме близки всъщност са желание да ги убием и т.н.
Тая тема е доста обширна, но като цяло всеки сън се смята, че дава на психиката това, което иска.

Ако ти се ядат ябълки, сънуваш ябълки.

earthquaker
03-25-2010, 12:27
Тая тема е доста обширна, но като цяло всеки сън се смята, че дава на психиката това, което иска.

Ако ти се ядат ябълки, сънуваш ябълки.

след брутални превпивания сънувам как плувам в някви езера и се хвърлям от водопади.. и пак не мога си утоля жаждата, затова просто си ставам и си сипвам 1 чаша вода. 8-)

Spider4eto
03-25-2010, 13:17
Имала съм 3-4 такива осъзнати сънища, като в най-хубавият от тях бях в едни парк, и изведнъж си казах "Чакай малко ти сънуваш" и полетях. Беше наистина прекрасно. Като сънувам кошмари, точно преди да се случи нещо лошо с мен, успявам някак да се събудя. И това май си е пак осъзнаване. А само веднъж ми се случи да сънувам нещо, да се събудя и после като заспя, да си продължа съня, който съм сънувала преди малко.

BlackWings
03-25-2010, 17:03
Много интересна тема :) Аз имам чувството , че почти всеки път като сънувам , се усещам че сънувам.

Веднъж в съня ми ставаха някакви неща - вълшебно фантасмагорични , направо комично абсурдни , и докато учавствам в тях ми се струват като най-нормалното нещо на света. Докато в един момент изведнъж се осъзнавам "Абе какви са тия глупости дето се случват? Сигурно сънувам" :lol: И сама усещам абсурда на ситуацията 8-) От тогава знам , че усъмня ли се че сънувам , то значи наистина си е така. И често се усещам , но не винаги.

peachY
03-25-2010, 20:58
Тази нощ също сънувах. Сънувах един значещ много за мен човек.. Всичко беше толкова перфектно, че си казах "аз сънувам".. Тогава казах на този човек, че ако и той сънува същото, нека след като се събуди да ми се обади.. Е не ми се обади, но не това е важното 8-)

Четях 1-2 поста над твоя, когато се представих същия сценарии. Ще бъде уникално ако после ми звънне и се окаже, че сме имали общ сън. :grin:

Много пъти сякаш осъзнавам, че сънувам, но не се досещам, че мога да контролирам нещата. В почти всички сънища виждам размазано и не умея да тичам (все едно се хлъзгам на лед) и в същия момент осъзнавам, че сънувам, но не ми прави впечатление. Сякаш е ненужен факт, който само ме разсейва от "ролята" ми в съня.

Но имаше веднъж - доста отдавна - когато сънувах, че имам метални кирле. Казах си: "сега ако полетя - това е сън". И когато полетях започнах да оправлявам полета и беше супер, но бързо се събудих. Това беше единствения път, когато съм поемал контрол (и то не особено голям) върху съня си.

Ще пробвам тези методи от статията и дано се получи. :P

П.П. Освен крилете, имах и облекло на Power Ranger :D Тогава много ги гледах ;д

ZipFail
03-25-2010, 21:43
Бдв, теоритично има такова нещо като shared dreaming, ама това е само за хардкор типове 8-)

soulja_girl4e
03-26-2010, 20:12
добре, а ако сънищата не са подтиснати емоцции, а знаци от бъдещето? сбъдвали са ми се 4 сънища досега 2-3 седмици след сънуването и след този очевидно странен факт си казах, че мога да пробвам да ги контролирам. преди да заспя си казах, че точно тази вечер ще имам пророчески сън и преди 2 дена той се сбъдна. след като прочетох статията си зададох някои въпроси - мога ли да имам сън, който да е и пророчески, и осъзнат едновременно? ако контролирам съня, а той показва бъдещето, мога да контролирам самото бъдеще? или поне осъзнавайки, че съм в бъдещето, как да разбера повече за времето, мястото и събитието? ако някои има някакъв опит, да каже... тази вечер ще се пробвам с осъзнатия, но ако наистина имам дарба за прочества, много не ми ще да ги обърквам... въпреки че, получи ли се, възможностите са необятни...

Metal
03-26-2010, 20:15
Аз нямам намерение да опитвам... Написах и в коментарите там, че нищо не знаем за съня, а вече се опитвате да го контролирате и ми е странно, дори страшно. Не знам де, може би просто аз не го разбирам.
Съгласен :)

Макар ми се е случвало това "осъзнато" сънуване 8-)

ArrowsOfDeath
03-27-2010, 00:23
добре, а ако сънищата не са подтиснати емоцции, а знаци от бъдещето? сбъдвали са ми се 4 сънища досега 2-3 седмици след сънуването и след този очевидно странен факт си казах, че мога да пробвам да ги контролирам. преди да заспя си казах, че точно тази вечер ще имам пророчески сън и преди 2 дена той се сбъдна. след като прочетох статията си зададох някои въпроси - мога ли да имам сън, който да е и пророчески, и осъзнат едновременно? ако контролирам съня, а той показва бъдещето, мога да контролирам самото бъдеще? или поне осъзнавайки, че съм в бъдещето, как да разбера повече за времето, мястото и събитието? ако някои има някакъв опит, да каже... тази вечер ще се пробвам с осъзнатия, но ако наистина имам дарба за прочества, много не ми ще да ги обърквам... въпреки че, получи ли се, възможностите са необятни...

Бахти солипсизма :lol:

FireFlyY
03-27-2010, 11:26
От няколко дена вече разглеждам и търся информация и случки свързани с осъзнатото сънуване.И докато четох коментарите тук изведнъж осъзнах,че и аз съм имала такъв сън.Някой беше казал,че този тип сън остава в съзнанието.Точно в този момент се сетих,че като малка сънувах доста странен сън,който и до днес не можех да осъзная истина ли е бил или не.Самият сън беше голяма фантазия,но все пак странно истински.Доста често съм се сещала и питала дали е било истина,или не и ако е било истина как е станало,защото дефакто планетите бяха се подредили в редичка пред прозореца на баба ми навръх Сирни заговезни а аз седях и ги гледах :D Та доколкото си спомням това е единственият ми такъв сън и много искам да имам още такива

soulja_girl4e
03-27-2010, 19:23
добре, а ако сънищата не са подтиснати емоцции, а знаци от бъдещето? сбъдвали са ми се 4 сънища досега 2-3 седмици след сънуването и след този очевидно странен факт си казах, че мога да пробвам да ги контролирам. преди да заспя си казах, че точно тази вечер ще имам пророчески сън и преди 2 дена той се сбъдна. след като прочетох статията си зададох някои въпроси - мога ли да имам сън, който да е и пророчески, и осъзнат едновременно? ако контролирам съня, а той показва бъдещето, мога да контролирам самото бъдеще? или поне осъзнавайки, че съм в бъдещето, как да разбера повече за времето, мястото и събитието? ако някои има някакъв опит, да каже... тази вечер ще се пробвам с осъзнатия, но ако наистина имам дарба за прочества, много не ми ще да ги обърквам... въпреки че, получи ли се, възможностите са необятни...

Бахти солипсизма :lol:
Whaaat? :lol: превод в ефир, моля :lol:

ArrowsOfDeath
03-27-2010, 21:49
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%81%D0%B8%D0%B7%D 1%8A%D0%BC

vasilkovski
03-27-2010, 22:41
На мен ми се случвало следобед, когато задрямам, след като си мисля за нещо преди да "заспя", бавно по-бавно се унисисвам и изпадам в много- странно състояние, при което съм полу-заспал, полу-буден.В този момент нещото, за което си мисля, се задълбочава и неусетно се превръща в сън.В същото време мога да отворя очи когато си поискам и фактически така си контролирам съня.

5StaR
03-28-2010, 17:36
Абе нз, аз преди да заспя си чета уроците по 1 път, цяла нощ си мисля за тях и на другата сутрин ги знам :oops: 8-) е така се учи!

(имам чувството че веднъж прочетени ми се запечатват в съзнанието и после си ги сънувам .. нещо от сорта., сложно е не мога да обясня )

FlowerPower
09-06-2010, 19:10
Често се питам на сън дали сънувам... а дори всичко наоколо да е "странно", в някои сънища това не ми прави впечатление.
Отдавна съм се отказала да си гадая сънищата, но напоследък ми се присънват страхотни идеи за картини,мелодии, сценарии на филми, решение на някой проблем... Много е гот да си спиш и в същото време да се заливаш от полезна информация :)

1n5ub0rd1na73
09-06-2010, 20:29
На мен ми се случвало следобед, когато задрямам, след като си мисля за нещо преди да "заспя", бавно по-бавно се унисисвам и изпадам в много- странно състояние, при което съм полу-заспал, полу-буден.В този момент нещото, за което си мисля, се задълбочава и неусетно се превръща в сън.В същото време мога да отворя очи когато си поискам и фактически така си контролирам съня.

Това състояние се казва "турия" или още -- алфа състояние.

Nqkuf
09-06-2010, 21:39
И аз съм имал такива сънища.
Като бях по-малък гледах едно филмче, в което героя беше в сън и пред него чудовища и си вика "чакай малко аз сънувам"
и почна да си вади от джобовете разни оръжия измислени....
и както и да е една вечер сънувах, че бягам от нещо и си викам "чакай малко, аз сънувам" и започнах да си представям, че в джоба си имам еди си кво - и то се появяваше :D
А когато сънувам кошмар и някой иска да ме убие и си викам "това е сън, искам да се събудя" и умишлено се самоубивам и така се будя :D :lol: :razz:
Ще стане малко дълго, но искам и това да разкажа...
Не знам какво се води, но ето какво ми се случва...
Примерно стоя си, както съм с отворени очи и гледам в една точка и си представям нещо, примерно как танцувам нещо... И след 2-3 мин аз дирекно си влизам във филма, сичко си е реално, аз си танцувам :D
и като премигна и се осъзная какво правя и ми е някво странно :lol:

gsh
09-06-2010, 21:59
само ведънж съм имал подобно нещо и се старая да не мисля за такива работи, защото адски много се филмирах, страшна работа беше :( ...

go71n
09-06-2010, 22:06
Да, на мен ми се е случвало това 'осъзнато' сънуване.. по-точно спя и сънувам, и по някое време нещо се тресне или гръмне навънка и леееко се събуждам.. разбирам, че до сега съм сънувал и си казвам 'искам пак да продължа там, до където стигнах'.. притварям очи и се връщам отново в онзи свят, където вече осъзнато го разгледам и правя някакви фантасмагорични неща.

+1

санувам някъв 'готин филм', и ако се събудя пак заспивам да видя кво ше стане доста често обаче после непомня. също ми се е случвало да спя да санувам нещо готино, събудя се и си викам ' на сутринта да го помня ' и като стана само си спомням, че съм искал да го запомня, но от съня нямам спомен ;[

OtkrovennoBezrazlichna
09-07-2010, 07:48
На мен ми се е случвало както си сънувам нещо кошмар или там нещо стряскащо
и си казвам в съня споко ве то тва е сън и си го продължавам :lol:
и ми е мноо интересно да гледам някой като спи как се вживява в съня си с разните му мимики и движения :ДД:Д: !!

PinkFloydSound
09-07-2010, 09:13
Хора, вчера четох темата и явно ми е повлияла. :shock: Нощес се случи нещо странно със съня ми, но не знам дали е осъзнат филм или съм сънувала, че сънувам осъзнат филм заради темата. :lol:
Вижте сега какъв е филмът 8-) : Сънувам си аз, че съм в гората с една приятелка, ама минаваме покрай един дърт педофил, който ни гледаше супер странно. И си побягнахме с все сила, някакви кучета залаяха и тъй. :lol: Дотук добре. После сънувах, че съм в някаква зала с ученици, ама тя беше като залите в университетите и тоя същият педофил беше седнал по-нагоре, гледаше ме през цялото време и се усмихваше мазно. И мен много ме беше страх, крещях и т.н., но никой не ми обърна внимание. И аз в съня си рекох "Абе, аз сънувам, сега ще го убия с някакъв препарат в съня си, че да не ми направи нищо". И го убих, даже бях до гроба му в Германия. :lol: :lol: :lol: Дотук ок, може би осъзнат сън? Обаче после, в СЪЩИЯ сън, разказвам на хората как съм предотвратила в съня си да се случи нещо лошо и им разказвам за осъзнатото сънуване и как съм била чела материали за него, как съм щяла да им го пратя по интернет и т.н.?!? Wtf? Ебаси филма, брато. 8-) В крайна сметка това осъзнат филм ли е, или просто некви филми в съня? :razz:
Стресирана съм.
А да, също преди това пак сънувах нещо, ама си казах, че сънувам, и си отворих очите за 1 секунда и после пак ги затворих. Не знам дали наистина е било това или сън в съня, ама беше супер странното. :-o

ShtrudeL
09-07-2010, 10:55
Сега преди да стана от сън сънувах,че си поглеждам часовника и показва 11:58. Видях го и беше толкова реално...и като се събудих и погледнах вече наистина беше 12:11 и си мислех,че вече съм погледнала веднъж наистина. буу Често и точно преди да се събудя сънувам,че вече съм се събудила.

ArrowsOfDeath
09-07-2010, 12:24
Бианка май е сънувала как убива Серсери :razz:

baceto
09-08-2010, 00:35
абе оня ден сънувах, че ми откача гумата на колата, докато съм в движение... :shock:

Foreverbg
09-08-2010, 01:05
абе оня ден сънувах, че ми откача гумата на колата, докато съм в движение... :shock:
:D:D:D:D
Моите сънища пък са бати и странните и измислени :lol: Някой път нема абсолютно никаква логика в това, което сънувам 8-) А повечето пъти въобще не сънувам... :shock:

Punisherrr
09-08-2010, 07:08
И на мен ми се е случвало няколко пъти, но единствения, който помня е как сънувах, че армия от моркови завладява света (май беше повлияно от епизод на powerpuff girls) 8-) Е тогава вече си казах, че тва е пълен абсурд и осъзнах, че сънувам, пожелах да се събудя и така и стана.
Но понеже рядко сънувам(или не помня) едва ли бих могла да го овладея.
А май забелязвам, че винаги сънувам само кошмари. :(
И доста често се събуждам разревана и дори след това не мога да се оттърся от това. Обикновено когато съм на път да умра в съня си става така...
пфуу предпочитам да не сънувам.

ranieri
09-08-2010, 08:09
От доста време не бях се сещал за lucid dreaming ( осъзнато сънуване) и вчера прочетах някава статия тук за това и за проверките който можеш да си правиш в съня , та преди бях доста запален на тази тема след като прочетах някои книги на Кастанеда та не съм нов в сферата даже преди бях повече от колкото искам вътре хах Мисълта ми е че снощи сънувах как намирам някви пари на земята и почвам да ги събирам обаче си казах , кой ще си хвърли така парите на земята и си казах ,че сънувам и напраих проверка дали сънувам като си изкарах телефона и се опитах да вида колко е часа обаче беше размазан дисплея и не можах да вида .. както и да е тва беше частта в която осъзнах , че сънувам от там нататук съня ме грабна и не можах да го контролирам , но филма ми е че за 5 мин четах нещо и си го представих в съня и мисля да спирам да се опитвам да контролирам съня, защото не ми се влиза толкова навътре отново в нещата .......

OtkrovennoBezrazlichna
09-08-2010, 08:29
пък аз тая нощ сънувам ще с един приятел сме си зели в една чиния пиле с картофи едни бисквити траяна и някаф шоколад
и сме на някаф скалист бряг на морето и таман
ще почваме да ядем и една огромна вълна залива сичко
ама ний решихме че сме мноо гладни и
ще си ги изядем работите
И почваме да ядем и аз викам малее как ще ма боли стомаха напрао ней истина
и в същото време се будя с няква невероятна болка в стомаха и съм са сгърчила на 10 в леглото и немоа мръдна :shock: :shock: :booooomb: :booooomb: :booooomb: 8-)

PinkFloydSound
09-08-2010, 10:58
Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

Няма човек, който не сънува.

Хората помнят от 5-10% от сънищата си.
Глупости. Сънищата продължават по няколко секунди, проведени са научни изследвания, които доказват това.

Абе, бабини деветини ли са приказките, че ако умреш в съня си, умираш и наистина, затова се събуждаме точно преди да паднем отвисоко (примерно)?

stefity
09-08-2010, 11:06
Не е вярно това за умирането в съня и умирането реално... Защото аз точно 2 пъти съм сънувала, че умирам от ухапване на змия (в рамките на една година ги сънувах двете случки) и все още съм си жива хах... :)

ArrowsOfDeath
09-08-2010, 11:38
Като умря, гледа ли тялото си после отстрани? Нещо такова, да си се задържала в съня и след като си умряла в него?

PinkFloydSound
09-08-2010, 11:42
Като умря, гледа ли тялото си после отстрани? Нещо такова, да си се задържала в съня и след като си умряла в него?
Точно това имам и аз предвид. То такива сънища, където ОБРАЗЪТ ми умира и аз го гледам, и аз съм сънувала...

stefity
09-08-2010, 11:44
Ами... първия път, просто всичко около мен се завъртя, виеше ми се свят от ухапването и паднах на земята, и просто виждах тревата пред лицето си и после тъмнина и се събудих. Цялата... смърт да речем стана бързо, веднага след ухапването просто паднах.

А втория път пък имаше хора около мен, които ме гледаха как умирам и не можеха да ми помогнат, този път нямаше виене на свят и замайване, бях парализирана и лежах и усещах как умирам и накрая видях (все едно съм на тавана) как роднините ми са около мен, а аз лежа със затворени очи и това беше...

ArrowsOfDeath
09-08-2010, 11:52
Да, ясно. Пак си се събудила веднага след като си умряла в съня.

stefity
09-08-2010, 11:53
А каква е разликата всъщност ако бях останала и се гледах?

HexGirl
09-08-2010, 11:54
Човек не може да умре в съня си :)
в пълния смисъл на думата . Представя си смърт но съзнанието му е живо и вижда всичко това , следователно не умира

ArrowsOfDeath
09-08-2010, 11:57
Веднъж сънувах HexGirl, ама жалко, че не беше осъзнат сън :smt112 :lol:

stefity
09-08-2010, 11:59
Хахахах :lol:

gerrydepp
03-13-2012, 16:11
Ами възможно ли е да възникнат някакви проблеми при събуждането като например; да си мисля че съм будна но все още спя или да не се събудя или например някой като се опита да ме събуди а аз да не се събудя и има ли затруднение със ставането сутрин ?

ashmodean
04-01-2012, 18:39
Вече има български онлайн вариант за записване на сънища. Можете да организирате, анализирате, рисувате и споделяте сънищата си там. www.dreams-share.com/bg/ (http://www.dreams-share.com/bg/)


Поздрави :)

Gerry905
04-01-2012, 19:01
^ Ooo, това е яко, мерси, ще го пробвам.