PDA

View Full Version : изчезна ми иконата за диск като устройство в my computer



djidji_to
03-23-2010, 15:50
http://img697.imageshack.us/img697/107/79978510.jpg липсва ми иконката Е: и като сложа диск не го чете и незнам как да го отворя ..

doomkillerr
03-23-2010, 17:54
липсва ми иконката Е: и като сложа диск не го чете и незнам как да го отворя ..

Рестартирай компютъра, влез в Биоса и провери дали там РС-то засича оптиката... Ако и там я няма, може да е повредена...

П.С. - Нали не си разглобявал компютъра или инсталирал някакъв софтуер преди да се появи проблема?!?! :-o

dan40123
03-23-2010, 18:27
като направиш горе описаното, хубаво намести кабелите от дъното и от захранването към сд-то и обратно

beretta92sd
03-24-2010, 11:53
Другия вариант е да е изключил устроиството от настройките.
Даваш на My Computer с дясно копче пада едно меню и даваш на последното Properties там избираш Hardware и после първото Devise Manager и ти се отваря един прозорец с всички устроиства и гледаш каде пише DVD/CD-ROM натискаш там на + и щракаш двапъти на устройството.И най долу в прозореца които се появява пише Device Usage: и гледаш какво пише за да е активен цд рома трябва да пише Use This Device (enable) ако не пише това избираш него от стрелкичката отстрани, даваш aplly и после ОК и проверяваш дали се е появил ЦД рома (Е)

Sexer
03-24-2010, 18:42
REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

"NoDrives"=dword:03ffffff

запазваш го като .reg

пускаш го даваш OK OK
рес пс и трябва да са там.


ако не стане пробвай това

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

ако и това не стане пак пробвай първото.

djidji_to
05-25-2010, 15:42
REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

"NoDrives"=dword:03ffffff

запазваш го като .reg

пускаш го даваш OK OK
рес пс и трябва да са там.


ако не стане пробвай това

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

ако и това не стане пак пробвай първото.
Нищо не разбрах