PDA

View Full Version : вманиачих се прекалено ..



Imperfect
03-23-2010, 17:12
еми какво да ви кажа ..
значи от декември реших да се стягам за лятото ..
отначало беше само ограничения .. после почнах да се храня още по малко ,отколкото ми е нужно .. супер ! желаните килограми на лице .. но тогава дойде страха ми да не надебелея отново .. и така от януари до сега се ограничавам ,вече не ям газирано и сладко.. броя калориите в всяко нещо и така нататък .. но почвам да се плаша .. мисля че ставам анорексичка ! :? не искам да ми кажете че не съм или нещо подобно или пък да почнете да ми приказвате как така съм започнала и еди кво си - с една дума да ме обвинявате .. на 15 съм и съм висока 158 .. когато исках да отслабна бях 57/55 незнам с точност .. а сега съм приблизително 43/44 .. мисля че не е нормално ,а и сиг не само аз мисля така ..

ако може да ми кажете някакви съвети с който да избягам от този мой страх че ще кача отново .. и пак ще стана дебеличкото момиче ще съм ви много благодарна .. и ако някой е бил в същата ситуация ако може да сподели как го е преодолея ? :)

PinkFloydSound
03-23-2010, 17:13
Ми... бях в същата ситуация доскоро. Само майка ми и ревът ѝ успяха да ме измъкнат от кашата.

MISkrisinkaaa
03-23-2010, 17:15
ми яжж 3 пъти почече от колкото ядеш (на ден),ако качиш пак ще ги свалиш и така

Infinity
03-23-2010, 17:18
Ми... бях в същата ситуация доскоро. Само майка ми и ревът ѝ успяха да ме измъкнат от кашата.
Същото само дето при мен няма измъкване.
8-) Дай едно примерно меню да ти помогнем, ако можем.

Callisto
03-23-2010, 17:24
Аз съм висока 161 и до скоро тежах 40 килограма и щях да отслабна още. Добрече гаджто ми и бившия за 1ви път се съюзиха, събраха пари и ме пратиха на доктор, понеже аз сама не можех да се храня. Просто не можех да гледам храна, а осъзнавах, че трябва да се храня. Даже цикъла ми беше спрял, понеже тежах прекалено малко. Сега да тежа 43 килограма и се чувствам перфектно. Най-много съм тежала 46 килограма, но тогава се чувствах дебела. Сега много си харесвам тялото и не се лишавам от нищо...просто не си струва да се умре заради мнението на другите или заради високите критерии, които сме си изградили за себе си. Пия си по 1 литър кола на ден, за закуска ям Марети и сок Куинс с банан, обяд готвено и вечеря някаква супа. През времето м/у храненията ми се случва да нагъна един шоколад или даден плод. А и винаги ям по 1/2 грейпфрута на ден...много ги обичам! :P
Радвам се, че качих няколко килограма. Вече се чувствам добре, щастлива съм и даже цикъла ми се върна. :)

Недей да спазваш диети и подобни неща, че водят до големи проблеми като при мен.
-спираш да можеш да се храниш доброзолно
-спира ти цикъла
-това води до бездетност
-може да умреш от анорексия
-мен лично много ме болеше сърцето, когато бях 40кг и накрая разбрах, че много момичета са умирали от сърдечен удър породен от анорексия точно на моите години (17).
-мускулите ти атрофират и не можеш да вдигаш тежки предмети( аз тренирам непрекъснато бойни изкуства, но покрай анорексията страшно много ми отслабната мускулите и сега гиричка от 5 кг едва дигам с 2 ръце. :(

Яж си там и да не те интересува мнението на другите. Не се ограничавам от към храната...яж каквото си искаш и каквото ти е вкусно...просто добави малко спорт в дневната си програма, ако ще и да е в къщи.

Sissy90
03-23-2010, 17:25
И според мен трябва малко по малко да започнеш да увеличаваш храната - сметни горе-долу колко калории изразходваш и започни малко по малко да увеличаваш това, което ядеш, докато ги достигнеш. После ще можеш да спреш да броиш калории, защото наистина е много натоварващо. И спортувай - така ще си по-здрава и ще се чувстваш по-добре, може и да танцуваш, каквото ти харесва.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
03-23-2010, 17:26
Яж качествена храна,избягвай отново мазното и газираното,защото независимо на диета или не то си е вредно,започни да хапваш повече,но също така тренирай,така ще ти е нужна енергия,която ще си набавяш от храната.

HexGirl
03-23-2010, 17:28
почни да се занимаваш с нещо което да отвлича вниманието ти от темата храна и калории :)
спри да мислиш за храна просто и когато си гладна яж без да се замисляш какво :)

Imperfect
03-23-2010, 17:29
примерното меню:
закуска - някъв сухар със сирене
обяд: риба
вечеря: кисело мляко със ябълка и киви ..



ами пак да надебелея трябва да ям сладки неща и да пия кола .. ?
и сори за тъпия въпрос ,но .. след като започна изведнъж да ям така няма ли да си възвърна сичките килограми и отгоре :-o

darka1
03-23-2010, 17:30
Еми авторке ... както го описваш нещата не отиват много на добре ... анорексията не се получава единствено от килограмите ... получава се и от психическия тормоз ... най - важно е да спреш да мислиш за това и да започнеш да се храниш по - често :)

xterm
03-23-2010, 17:30
...вече не ям газирано...И аз го отказах преди време... :D

Sissy90
03-23-2010, 17:31
Какви количества са нещата, които си писала?

Imperfect
03-23-2010, 17:31
...вече не ям газирано...И аз го отказах преди време... :D


моя грешка сори :-D

PinkFloydSound
03-23-2010, 17:31
Ми... бях в същата ситуация доскоро. Само майка ми и ревът ѝ успяха да ме измъкнат от кашата.
Същото само дето при мен няма измъкване.
8-) Дай едно примерно меню да ти помогнем, ако можем.
Не е въпросът в храната, ами в нагласата.

Момиче, виж сега! Определено трябва да ти се набие в главата, че ако изядеш една вафла, че и повече, няма да ти стане НИЩО. Определено трябва да ти се набие в главата, че си се вкарала в убийствен омагьосан кръг, от който можеш да се измъкнеш само със собствения си кураж и воля. Имала си воля да спреш всичко вредно и да отслабнеш, защо да нямаш воля и да се измъкнеш веднъж завинаги от тая каша?! Помисли си, да, слаба си, да, сигурно имаш хубаво тяло, да, сигурно е хубаво да си мислиш, че всички те харесват като точилка (а е точно обратното). Ами социалният ти живот? Малките радости? Хубавите мисли, породени от нещо дребно? Не, всичко е заличено от мисълта за това, че днес си приела с две калории повече, отколкото трябва... Замисли се, няма ли да е по-добре да си един щастлив човек, па макар и с 2 кила отгоре? (Дори не е казано, че ще качиш, има си спорт, а у.) В момента само си съсипваш живота по най-безмилостния начин. Помисли, цял живот ли мислиш да караш така?!?! Рано или късно всичко ще спре, ама ти решаваш какъв да е начинът. :}

Imperfect
03-23-2010, 17:34
еми сухара осем на девет сантиметра някъде отгоре поръсен със сирене ..
риба две парчета ,,
а половин мляко с половин ябълка и едно киви ..
не броя храните си в грамове , а и в преценката не ме бива .. :?

HexGirl
03-23-2010, 17:35
ти от колко месеца си 44 ?
Ако организма ти вече е свикнал да работи за тяло тежащо 44 кила ще ти е много трудно да станеш повече :)
То за това човек като пази диета после 3 месеца тря се храни по по малко за да не му мърдат килата и после да не качва дори и да яде

Imperfect
03-23-2010, 17:37
ти от колко месеца си 44 ?
Ако организма ти вече е свикнал да работи за тяло тежащо 44 кила ще ти е много трудно да станеш повече :)
То за това човек като пази диета после 3 месеца тря се храни по по малко за да не му мърдат килата и после да не качва дори и да яде


към един месец, може и по малко ..

HexGirl
03-23-2010, 17:41
за 1 месец си станала 44 кила :shock:
човееек
ти сега няш грам мускул бе моме :-o
много сериозно се замисли какво правиш за 1 месец 11 кила това е убииство :-o
Много трябва да си помислиш какво се случва с теб и тялото ти !!!
Спри с това ами ако пак стана 55 кила
Може да си 55 ама ще си жива , много стремително си се насочила към под земята !!

Imperfect
03-23-2010, 17:44
за 1 месец си станала 44 кила :shock:
човееек
ти сега няш грам мускул бе моме :-o
много сериозно се замисли какво правиш за 1 месец 11 кила това е убииство :-o
Много трябва да си помислиш какво се случва с теб и тялото ти !!!
Спри с това ами ако пак стана 55 кила
Може да си 55 ама ще си жива , много стремително си се насочила към под земята !!


нее ,не ме разбра .. не искам да звучи като упрек но не си чела първоначално какво написах .. от декември досега съм станнала толкова .. и от един месец съм си на 44 ..
съжалявам за объркването .. не съм искала да те шашквам с една дума 8-)

HexGirl
03-23-2010, 17:47
а така по може ама недеи вече спри се !!
защо ти е още аз съм като тебе свалих около 11 кила за около 4 месеца .
И спрях с диетите просто хапвам повечко зеленчуци но си позволявам всичко без тестено :) отвикнах да ям просто тестено и пържено

Нищо не съм качила за сега а си се храня нормално така че не се стресираи :)

danibebi
03-23-2010, 17:49
ти от колко месеца си 44 ?
Ако организма ти вече е свикнал да работи за тяло тежащо 44 кила ще ти е много трудно да станеш повече :)
То за това човек като пази диета после 3 месеца тря се храни по по малко за да не му мърдат килата и после да не качва дори и да яде


към един месец, може и по малко ..

:shock: каквоооо?? :shock: за 1 месец..майкооо.. :shock:

danibebi
03-23-2010, 17:51
не сори моя грешка,не прочетох следващия ти коментар :oops:

foreverr
03-23-2010, 17:52
Mила знам какво ти е и как се чувстваш.Същата съм като теб.Броя си калориите, страх ме е да ям калорични неща като сладко, мазно , чипсове и тем подобни, и ако ям такива неща то това е 1-2 пъти в месеца, и след като ги ям съжалявам.Просто е ужасно,Постоянно ме е страх да не надебелея и вече и аз нз какво да правя и точно и за това и на тебе не мога да помогна :(

PinkFloydSound
03-23-2010, 17:54
за 1 месец си станала 44 кила :shock:
човееек
ти сега няш грам мускул бе моме :-o
много сериозно се замисли какво правиш за 1 месец 11 кила това е убииство :-o
Много трябва да си помислиш какво се случва с теб и тялото ти !!!
Спри с това ами ако пак стана 55 кила
Може да си 55 ама ще си жива , много стремително си се насочила към под земята !!


нее ,не ме разбра .. не искам да звучи като упрек но не си чела първоначално какво написах .. от декември досега съм станнала толкова .. и от един месец съм си на 44 ..
съжалявам за объркването .. не съм искала да те шашквам с една дума 8-)
Прочете ли ми коментара въобще?

Imperfect
03-23-2010, 18:01
за 1 месец си станала 44 кила :shock:
човееек
ти сега няш грам мускул бе моме :-o
много сериозно се замисли какво правиш за 1 месец 11 кила това е убииство :-o
Много трябва да си помислиш какво се случва с теб и тялото ти !!!
Спри с това ами ако пак стана 55 кила
Може да си 55 ама ще си жива , много стремително си се насочила към под земята !!


нее ,не ме разбра .. не искам да звучи като упрек но не си чела първоначално какво написах .. от декември досега съм станнала толкова .. и от един месец съм си на 44 ..
съжалявам за объркването .. не съм искала да те шашквам с една дума 8-)
Прочете ли ми коментара въобще?

прочетох го и разбрах едно , трябва да мисля за собственото си здраве .. а не за мнението на хората около мен ... ще ям както преди , даже си мисля още от сега да почна .. пък когато стане лято все пак не си стоя вкъщи , повече от деня ми съм с колело .. мисля че е достатъчно това .. даже и ако натрупам ще се опитам с някакъв спорт да изгарям а не със някакви диети ,защото мисля че не си струва .. е да газираното съм го спряла -завинаги то се е видяло , просто не ми е сладко .. а и както казват хората важното е да се харесаш на самия себе си а не на околните ! :) дано това мислене продължи така ..

Imperfect
03-23-2010, 18:07
също искъх да питам има ли значение например в момента дали ще се храня след осем или преди ..

малко ми е тъпичък въпросът знам 8-)

beachgirl
03-23-2010, 18:34
Аз съм висока 161 и до скоро тежах 40 килограма и щях да отслабна още. Добрече гаджто ми и бившия за 1ви път се съюзиха, събраха пари и ме пратиха на доктор, понеже аз сама не можех да се храня. Просто не можех да гледам храна, а осъзнавах, че трябва да се храня. Даже цикъла ми беше спрял, понеже тежах прекалено малко. Сега да тежа 43 килограма и се чувствам перфектно. Най-много съм тежала 46 килограма, но тогава се чувствах дебела. Сега много си харесвам тялото и не се лишавам от нищо...просто не си струва да се умре заради мнението на другите или заради високите критерии, които сме си изградили за себе си. Пия си по 1 литър кола на ден, за закуска ям Марети и сок Куинс с банан, обяд готвено и вечеря някаква супа. През времето м/у храненията ми се случва да нагъна един шоколад или даден плод. А и винаги ям по 1/2 грейпфрута на ден...много ги обичам! :P
Радвам се, че качих няколко килограма. Вече се чувствам добре, щастлива съм и даже цикъла ми се върна. :)

Недей да спазваш диети и подобни неща, че водят до големи проблеми като при мен.
-спираш да можеш да се храниш доброзолно
-спира ти цикъла
-това води до бездетност
-може да умреш от анорексия
-мен лично много ме болеше сърцето, когато бях 40кг и накрая разбрах, че много момичета са умирали от сърдечен удър породен от анорексия точно на моите години (17).
-мускулите ти атрофират и не можеш да вдигаш тежки предмети( аз тренирам непрекъснато бойни изкуства, но покрай анорексията страшно много ми отслабната мускулите и сега гиричка от 5 кг едва дигам с 2 ръце. :(

Яж си там и да не те интересува мнението на другите. Не се ограничавам от към храната...яж каквото си искаш и каквото ти е вкусно...просто добави малко спорт в дневната си програма, ако ще и да е в къщи.

zna4i si bolna ot anoreksiq ili az ne6to ne shwanah .. 6oto da si na 17 i da teji6 43kg ne e normalno .. oh .. po4ustwah se debela ... az sam na 12 , 157 ii 42 kg ... :(

liim0nka
03-23-2010, 19:29
Чета коментарите и май аз излизам луда.. 8-) допреди няколко месеца бях 43-45 кг..казваха ми че съм слаба и т.н. но не се ограничавах (дори напротив) и мисля, че не приличах на анорексичка..сега съм 166-170 см.и съм 47.4 (всичко е измерено точно..това е нормата! :D ) ..и даже като се гледам в огледалото май съм станала 48 и нещо.. ;х и все пак мисля, че изглеждам сравнително добре.. (за себе си не се харесвам, но..диети-абсурд)

Glamour92
03-23-2010, 20:09
Ами аз мисля,че от това нещо реално няма измъкване... :(
Има временни подобрения,ремисии,но да се отървеш напълно...на мен лично ми се струва леко невъзможно
Аз от 3 години съм така.Бях 52 кила на ръст 1,58,реших да постя и станах 38 :shock: Тогава обаче ми дойде адския апетит и качих на 50.Реших сериозно да се взема в ръце(майка цял живот ми е набивала в главата,че 50кг е...страшно много).Започнах да ходя на фитнес и да спазвам като теб разни ограничения.Разбрах тялото ми как реагира на определена храна,от какво дебелее и от какво отслабва...и свалих на 39 кила при ръст 1.62...Нямах цикъл година и нещо,после постепенно реших,че трябва да се "поотпусна" малко с диетите(все пак е доста напрягащо) и просто да се храня здравословно и да поддържам 45-46 кг(колкото съм и сега),което е сравнително лесна задача...Но още и още продължавам да се улавям как си мечтая за добрите стари "кльощави" дни...С две думи-няма оправия

Hayashi
03-23-2010, 20:37
О я стига бе! Чувате ли се какво говорите? Аз съм 1.55 и съм 39 килограма. През живота си не съм се лишавала от нищо? И аз ли съм анорексичка? Много си си добре така, въобще не ги слушай. За твоята височина си идеално!

PinkFloydSound
03-23-2010, 20:44
О я стига бе! Чувате ли се какво говорите? Аз съм 1.55 и съм 39 килограма. През живота си не съм се лишавала от нищо? И аз ли съм анорексичка? Много си си добре така, въобще не ги слушай. За твоята височина си идеално!
Много си зле, 4естно... АМА МНОГО!
Кой ти говори за килограми, тук става въпрос за повредена психика!!!
И то4но такива като теб подстрекават моми4ета като авторката да са анорекси4ки.

Hayashi
03-23-2010, 20:45
Ясно ще убирам явно. xDDD
Аз пък не мога да разбера какво се сте вманиачили в стереотипите. Ако стана 50 килограма бих се чувствала адски дебела и комплексирана. :D

Glamour92
03-23-2010, 20:58
О я стига бе! Чувате ли се какво говорите? Аз съм 1.55 и съм 39 килограма. През живота си не съм се лишавала от нищо? И аз ли съм анорексичка? Много си си добре така, въобще не ги слушай. За твоята височина си идеално!
Случайно някъде да прочете в моя пост думичката "анорексия"?
И-да,има хора,чиито ръст,костна маса,мускули им позволяват да бъдат 39 кг и да не са болни.Но момичето,което е пуснало темата очевидно не е от тях-все пак е била 55 кг.
И още нещо,което е ясно,че не знаеш-анорексията е болест на психиката и едва,когато се задълбочи поразява и тялото.

Hayashi
03-23-2010, 21:41
Напълно съм наясно какво е анорексията. И все пак не мисля, че момичето е анорексичка, защото ти ако не си чувал/а анорексиците не осъзнават, че имат проблем. Мисля, че прекалено много ви се промиват главите с тази анорексия и булимия и продължавам да не разбирам как всеки, който свали 4-5 килограми му се лепва етикета анорексик.

krisito9212
03-23-2010, 22:58
Напълно съм наясно какво е анорексията. И все пак не мисля, че момичето е анорексичка, защото ти ако не си чувал/а анорексиците не осъзнават, че имат проблем. Мисля, че прекалено много ви се промиват главите с тази анорексия и булимия и продължавам да не разбирам как всеки, който свали 4-5 килограми му се лепва етикета анорексик. съгласна съм с теб.Според мен момичето не страда от анорексия,просто се е изплашило от цялата шумотевица около болеста напоследък,а и е свалило килограми.Ако беше анорексичка нямаше да осъзнава проблема си,нямаше да иска да качва и нямаше да яде риба,кис мляко,сирене и дори сухари ;)Повярвайте ми,минала съм през всичко това и все още не мога да изляза от този коварен кръг...При височина 175-6 бях 46 килограма,сега съм 49.
Спокойно,мила,добре си,запази си тези кг и ще си супер. :) За твоя ръст,килограмите са идеални.

dimi93
03-24-2010, 00:20
еми какво да ви кажа ..
значи от декември реших да се стягам за лятото ..
отначало беше само ограничения .. после почнах да се храня още по малко ,отколкото ми е нужно .. супер ! желаните килограми на лице .. но тогава дойде страха ми да не надебелея отново .. и така от януари до сега се ограничавам ,вече не ям газирано и сладко.. броя калориите в всяко нещо и така нататък .. но почвам да се плаша .. мисля че ставам анорексичка ! :? не искам да ми кажете че не съм или нещо подобно или пък да почнете да ми приказвате как така съм започнала и еди кво си - с една дума да ме обвинявате .. на 15 съм и съм висока 158 .. когато исках да отслабна бях 57/55 незнам с точност .. а сега съм приблизително 43/44 .. мисля че не е нормално ,а и сиг не само аз мисля така ..

ако може да ми кажете някакви съвети с който да избягам от този мой страх че ще кача отново .. и пак ще стана дебеличкото момиче ще съм ви много благодарна .. и ако някой е бил в същата ситуация ако може да сподели как го е преодолея ? :)


Ами и аз съм така, но не по свое желание! От както ме приеха след 8ми клас започнах да не ям, пропуших и от 1.80 станах около 50 кг, а като ме приеха бях 1.75 и бях 64 кг! Всички ме мислят за анорексик. Не спокойно няма да станеш анорексичка, ако все още те изкушават хамбургерите и картовките от МЦ значи вс е ок

Harum_Scarum
03-24-2010, 05:11
Напълно съм наясно какво е анорексията. И все пак не мисля, че момичето е анорексичка, защото ти ако не си чувал/а анорексиците не осъзнават, че имат проблем. Мисля, че прекалено много ви се промиват главите с тази анорексия и булимия и продължавам да не разбирам как всеки, който свали 4-5 килограми му се лепва етикета анорексик. съгласна съм с теб.Според мен момичето не страда от анорексия,просто се е изплашило от цялата шумотевица около болеста напоследък,а и е свалило килограми.Ако беше анорексичка нямаше да осъзнава проблема си,нямаше да иска да качва и нямаше да яде риба,кис мляко,сирене и дори сухари ;)Повярвайте ми,минала съм през всичко това и все още не мога да изляза от този коварен кръг...При височина 175-6 бях 46 килограма,сега съм 49.
Спокойно,мила,добре си,запази си тези кг и ще си супер. :) За твоя ръст,килограмите са идеални.


Само според мен ли,момичето просто търси внимание.Не се заяждам,но още от първия й пост на това ми мирише.. :)

Lyubeto
03-24-2010, 07:09
Вие сте напълно луууууууууууди . Кое му е многото на 50 кг ?????? Аз съм към 162-163 см и тежа 54 кг . НЕ мисля ,че съм дебела нито пълна дори , а и никой около мен не го мисли . Я се стегнете малко . С тези ограничения и диети , само вие ще страдате след години . Никой не ви казва да ядете като прасета ама чак пък толкова...

yyoonnii
03-24-2010, 07:13
мога да ти кажа да не лишаваш организма си от нищо ...... организма ти се нуждае от много витамини а те са в добрата храна..... килограми, аз ям като свиня да си призная но съм една 39 килограма..... просто ти сис се вманиачила, че си дебела ... абстахирай се от тази дума ``дебела`` и си яж всичко което ти харесва. Всяко момиче през лятото сваля мазнини чрез мн упражнения и черз ходене :D ..... но според мен не си лишавай организма от нищо.

BurnX86
03-24-2010, 08:04
Незнаещите гладуват ,Умните ядат правилно и спортуват.

Glamour92
03-24-2010, 08:10
Незнаещите гладуват ,Умните ядат правилно и спортуват.

Браво,това беше най-доброто изказване в цялата тема! ;)

BeezyJey
03-24-2010, 13:09
Яж качествена храна,избягвай отново мазното и газираното,защото независимо на диета или не то си е вредно,започни да хапваш повече,но също така тренирай,така ще ти е нужна енергия,която ще си набавяш от храната.

Sunny_stz
03-24-2010, 15:51
О я стига бе! Чувате ли се какво говорите? Аз съм 1.55 и съм 39 килограма. През живота си не съм се лишавала от нищо? И аз ли съм анорексичка? Много си си добре така, въобще не ги слушай. За твоята височина си идеално!

39 килограма е тегло на малко момиченце около 12,13 годишна възраст, според мен!Не знам на колко си, но според мен си доста слабичка!Щом авторката е започнала да не се чувстава добре със свалените килограми трябва да яде повече за да си възвърне част от тях, защото до колкото прочетох е свалила близо 10 кг. , а това е доста наистина!За ръст 1,55 нормалните кг. са 50!!!

YourBlackDahlia
03-24-2010, 16:41
Ами аз съм висока 1,55 и тежа 41-42 килограма .. Никой не ми е казал ,че съм дебела или слаба ....
И аз смятам, че е напълно нормално да си тежи толкова , за нейния ръст е нормално :) Просто трябва да спре да ти пука какво ядеш, колко ще надебелеешш.. Аз ям доста , всички ми се чудят , а не надебелявам .. Все пак всяко тяло е различно.
Не си смъкнала 20 килограма, а 5 ;) Разбираемо е да си се панирала, много хора има които се вманиачават , че са болни от нещо и естествено това не е така ..Не си анорексичка , няма и да станеш :)

Infinity
03-24-2010, 17:07
Аз пък мога само да вмъкна , че точно тук в този форум
яко се вманиачих на тази тема !! Преди това си ядях доооста повече
а бях със 1 кг. по-тежка. Родителите са ми високи , слаби хора
и не съм от този тип момичета , които са предразположени
към пълнеене , но въпреки това изпитвам страх.
Опитавам се да го премахна , но ми е интересно , че
май не искам да го премхвам. Имам чувството , че така
ми е добре , но всъщност не ми е .
Не съм наясно всъщност , какво точно става със мене , а още
повече в мене ! :lol: :-o 8-)

Shadowsogirl
03-24-2010, 17:27
Хипохондричка по е вероятно да си, обаче все пак си яж нормално, не се лишавай. Просто не яж много мажно, не пий газирано.. Те така и така са вредни за организма.

Imperfect
03-24-2010, 19:05
Хипохондричка по е вероятно да си, обаче все пак си яж нормално, не се лишавай. Просто не яж много мажно, не пий газирано.. Те така и така са вредни за организма.


може ли да ми обясниш какво означава "хипохондричка" ?
търсих но не намерих нищо в интернет .. :-o

WhitEShadoW
03-25-2010, 07:55
хипохондрик е човек които си вглъбява че е болен и дори лекарите не могат да го убедят в противното.

Не ме нападайте! :(

Loshotia
03-25-2010, 08:18
Радвам се, че всички си показахте килограмите и почти ни убедихте, че нямате проблеми, но авторката определено има.

Преди 5-6 години имах същия проблем. Първата стъпка към решаването на проблема е да осъзнаеш, че имаш проблем. Втората е да потърсиш помощ. Отиди на лекар, а до тогава те съветвам половин час преди ядене да пиеш по един бусколизин, за да ти се успокои стомашната мускулатура. Поне това лекарите на мен ми дадоха като първа стъпка. След това си наложи, че трябва да ядеш. Започни със супи. Най- добре е крем супи да ядеш като начало, защото са хомогенни. Ако те дразни миризмата, си стисни носа. Така се почва. За радост при мен не се наложи да продължавам с лечение по- специално. А ако ти се гади...подтискай го. Не се давай.

eatmybrain
03-25-2010, 09:10
преди 2 години бях в същото положение,спря ми цикъла,не можех сама да ям и тн .. накрая болница.
Тогава бях 37 килограма 158 висока,буквално 1 скелет,нямах сили за нищо.
След излизането ми от болницата с мн постоянство и дебнене от страна на баба ми започнах да качам,малко по малко.В момента съм 55kg/165sm и се чувствам много добре ;dd
..

Така че вземи мерки докато е време и с повече воля ще оправиш нещата.

ReachlessGirl
03-25-2010, 11:13
ако може да ми кажете някакви съвети с който да избягам от този мой страх че ще кача отново .. и пак ще стана дебеличкото момиче ще съм ви много благодарна .. и ако някой е бил в същата ситуация ако може да сподели как го е преодолея ? :)
ХРАНИ СЕ БЕ МОМИЧЕ!!! ЯЖ!! .. :-x

Не знам колко болни трябва да сте, за да си го причинявате това нещо!! Съсипвате си здравето за чий??? За тоя дету духа .. :? Не искаш да те обвиняваме само, че аз не мога да ти напиша "спокойно всичко е наред, нищо, че тежиш колкото 10 годишно лапе!!!" .. :-x Осъзнай се преди да са та вкарали в болница заради ГЛУПОСТИ!! ..

pamii
03-25-2010, 15:47
Ми от сега нататък започваш да си ядеш както преди. Без нинакви ограничения и така. Започни отново да ядей сладко и каквото ти се прияде. На 15 си, осъзнай се, не си съсипвай здравето заради глупусти !!!
:x

Imperfect
03-25-2010, 16:43
не издържам хора ..
утре със майка ми съм на психолог само защото не пожелах да ям ..
причината е в тва че преди да се прибера изпиих много бира , и ако хапна нещо ще го повърна 8-) но както и да е ..
дали ако отида на диетолог и той ми направи някакъв захранващ режим ще е добре ? нито искам да отслабвам вече , нито да пълнея .. искам си запазя кг, но като нз как нз кво да напрая :?

Sissy90
03-25-2010, 17:20
Говори с психолога утре, според мен ще ти е полезно.

Sunny_stz
03-25-2010, 20:13
Добре е да поговориш с психолога , ще ти даде съвет!Няма нужда от диетолог!Трябва да се храниш в рамките на нормалното,спортувай също така!Диети не помагат, само развалят здравето ти!

neeDaBosS
03-26-2010, 18:12
Аз съм супер слаба,а височината ми е 1,60.
Според мен трябва да хапваш продчета.сокове нещо по-полезно.Моя приятелка беше доста дебеличка,започна малко по - така ..в смисъл хранеше се само с плодове,който съответно допринасяха за здравата и физическа форма а коремчето - вече го нямаше! .. всичко зависи от теб,не папкай калорий .. :)