PDA

View Full Version : Любовта,приятелството,мечт ите,парите и живота?



marokaneca
03-23-2010, 19:29
Здравейте,пиша ви защото днес ми е кофти ден и съм объркан за първи път от доста години насам.Не мога да кажа,че имам някакъв проблем,просто се опитвам да си обясна всичко което се случи през тинейджърските години.
Сега съм на 21,студент съм и работя.Живея в лукс за моите години,хубав апартамент в центъра,имам джип БМВ.Дотук добре,някои дори ще кажат,че се фукам.Обаче не е добре.Преди си мислех,че имам много приятели.Обичах си приятелите,мислех,че и те обичат мен.За последните 3 години прекъснах контакти със всички хора от миналото си.Без да съм се карал с тях,просто вече пътищата ни се разминават,те ми завиждат може би.Някои от тях се движат с хлапета,слушат си музиката и висят по паркове и градини,други обикалят дискотеките и смъркат амфети като забиват некви 15 годишни пикли.Аз не съм в тия 2 категории.
Преди нямах пари,исках да си намеря работа,за да си купя кола и да уча,за да се преместя от семейното гнездо...Еми приеха ме,намерих си работа,живея сам,имам си нормален,даже висок стандарт на живот.
Имам страшно много нови познати,ама не чувствам никой като приятел,не ги мразя,не лъжа,не им завиждам или използвам който да е.Не съм някакъв хейтър.Имах приятелка преди да се махна от родния град.Разделих се с нея.Обаче вече не вярвам в любовта,не съм имал гадже от 3 години може би,имам почитателки,но предимно по-малки.Много лесно се дразня,дразня се когато ме прецакват,не ме уважават,опитват се да ме използват.Не знам как така се получава,но просто не ми върви с жените,не си давам никакъв зор,не ми пука,не съм педерас,но мога и без тях.Имам си компания,но те са колкото да не седя сам унас.Наскоро започнах пак да тренирам,но любителски,бивш спортист съм.От както тренирам чувствам,че не ми трябва и измислената компания с която пиех наляво надясно.
Мисля си и за бъдещето-тоест не си мисля!!!Нямам планове,нямам мечти,всичко е много просто.Идва днес,а след това е утре и дните минават така както искам и както аз си ги направя.Не мисля за семейство,за сериозна приятелка,за деца.
Преди исках да се оженя и да имам деца,мислех за собствен бизнес,исках да си купя такъв джип какъвто си купих.Дразня се като изляза с някое момиче и тя започне да ми пълни главата с простотии,всичките са ми много ясни.Гадното е,че в очите им виждам амбиции за кариера,за пари,за лъскав живот,ама не и да бъдат добри хора.Разбрал съм,че когато се разкриеш пред момиче не си и интересен.Трябва да си покрит и потаен,да не говориш за себе си,да изслушваш почти през цялото време и да кажеш 2-3 реплики с които и объркаш главата и тя е твоя.Много лесно губя интерес към жените,много лесно ме дразнят,не им вярвам.Не мисля и че мога да си намеря истински приятели,като,че ли като пораснеш няма вече истински приятели има само интереси.Нямам мечти за къща с басейн и ферари,за руса жена и 4 деца.Минава днес,а после идва утре и така кръговрата се върти и годините минават,а като си припомня за старите приятели,за купоните,мачовете в квартала,за детските ни мечти за коли,мотори и готини гаджета.Какво е станало с мен?На друг случвало ли му се е да си зададе въпросите които си задавам и аз?

Защо ми се струва,че всички са станали АКТИОРИ и не излизат от ролята си във филма?Защо хората се правят на това,което не са,а е така модерно да си МОДЕРЕН-хаус,наркотици,странни блестящи парцалки,прически,очила.И всеки който е просто нормален,всеки който е себе си и не разиграва роля е враг?И какво излиза?Че или си овца от стадото и блееш в един тон с другите или си черната овца и винаги се открояваш и си сам?
Защо е важно да си богат и успял и защо максимата "Целта оправдава средствата" е придружена от бурни аплаузи?
Има ли и други хора,на които не им пука за пари или съм само аз?Защото ако съм само аз значи да ходя в лудницата :) Стига сме се кланяли на парата,защото аз разбрах,че истинското щастие беше в детските години,когато имаш приятели,когато се влюбваш и мечтаеш и ако можех да върна времето назад отново щях да съм дете и да тичам след топката с приятели,а не да бачкам,да уча и единственото ми щастие да е,че си карам новия джип с фешън очилата и че мога да си позволя бира в дискотеката.Като се замисля бях дори по-щастлив когато си лягах гладен,защото си мечтаех за пържола.Живот без приятели,без любов и без мечти е най-лошото нещо.
Пиша тези редове,защото днес трябваше да дойде унас момичето което ме харесва,но аз не и се обадих.Щяхме да вечеряме,да си поговорим,да правим секс,но аз предпочетох да тренирам,да си почина и да легна да спя.Не ми се ходи вече нито на дискотека,нито на кафе,омръзнаха ми тези места.Мисля си,че ще изгубя и това момиче,както съм изгубил всички останали преди с тъпия си пас,защото аз почти винаги съм пас,единствено с голямата ми любов бившата не бях пас...

filmimilmi
03-23-2010, 20:51
Пиша тези редове,защото днес трябваше да дойде унас момичето което ме харесва,но аз не и се обадих.Щяхме да вечеряме,да си поговорим,да правим секс,но аз предпочетох да тренирам,да си почина и да легна да спя.Не ми се ходи вече нито на дискотека,нито на кафе,омръзнаха ми тези места.Мисля си,че ще изгубя и това момиче,както съм изгубил всички останали преди с тъпия си пас,защото аз почти винаги съм пас,единствено с голямата ми любов бившата не бях пас...

Само заради това ли написа всичко това?

Колкото до проблемите ти. Съжалявам, че ще ти го кажа, но това не са проблеми, а капризи. Не можеш да имаш това, което искаш, когато съзнателно правиш всичко останало, но не вършиш никаква работа по посока истинските си желания. Ще ти се сериозна приятелка, но ти сам казваш, че си постоянен единствено в спорта. Като си преценил, че ти трябват мускули, а не секс, не виждам и защо се оплакваш.
За останалата част от историята ти мога да кажа, че лъха на самовлюбеност. Е да, ти каза, че не обичаш да се изтъкваш, но въпреки това подреди абсолютно всичко, което имаш в списък както следва: Луксозен апартамент в центъра, джип БМВ... Добре, но това какво значение има за историята ти. Хората от какви неща имат да се оплакват, но не го правят, а твоят най-голям проблем се свежда до това, не знаеш какво искаш и пишеш тема, която е по-подходяща за дневник, а не за пофрум...
Както и да е, ако си затворя очите за всичките ти повърхностни проблеми, сред тях изпъкват само 3 по-сериозни.
Приятелите. Не винаги човек успява да задържи всичките си контакти, съзнателно или не, от повечето си детски познанства човек се оттървава лека по лека от излишните и до него остават предимно по-сериозните хора, които си струва да наречеш приятели. Истинските ще ги познаеш по това, когато всички други си отидат... Е, в твоя случай обаче явно всички са си отишли. Както каза, това е защото все пасуваш. Приятелството е двустранен процес, не може все теб да те търсят...
Жените. Сам знаеш къде са ти грешките, но явно най-слабото ти място и тук е това, че пасуваш.
Трето, имаш прекалено много предрасъдъци спрямо останалите. Хората се забавляват, ти не си по-различен или специален спрямо когото и да било. Ако не се вписваш в представите си да бъдеш като всички от стадото, то опитай се поне да докажеш някакви свои качества, с които да изпъкнеш и хората да те забележат. Дотогава си като всички останали, независимо какво оправдание търсиш за самотата си... И не казвай, че хич не ти пука за парите. Ако ги нямаше, щеше много да ти запука даже. :booooomb:
Както и да е, продължавай да се занимаваш със спортуване, това поне е хубаво качество. Времето ще ти покаже грешките, които допускаш или пък ще разбереш дали си тръгнал в правилна посока независимо, че сега незнаеш какво искаш от живота. Няма универсална формула за щастие, просто следвай своя път и бъди доволен от това, което имаш или си постигнал до тук. Сериозните приятели и гаджета ще дойдат, но не изведнъж. Сега си ползвай времето да се развиваш, не само тялом, духом също е препоръчително. 8-) Почни да четеш източна философия например... Имаш толкова много варианти...

filmimilmi
03-23-2010, 21:57
Сам си търсиш оправдание, че са сложни. Така погледнато и аз мога да ти опиша колко е сложно да си приготвиш омлет. Трябва да отидеш до магазина, но той може и да е далеч, а на теб да не ти се ходи тъкмо в този момент на пазар, но каква е ползата и да отидеш, като можеш вместо да закусиш с яйца, за които трябва да си измил тигана, да пуснеш котлона, да чакаш няколко минути, после да си сервираш и отсервираш... като вместо това може да пропуснеш закуската и да се събудиш направо следобед... И прочее. Стегни се просто. Един ден ще си кажеш същото и за работата. "Какъв е смисъла да ставам рано, да се изкъпя, да закусвам на крак бързайки с цел да спестя ценно време за път и да пристигна преди шефа, но да попадна в тежък трафик и да закъснея въпреки всички усилия да се опитам да пристигна навреме и шефът пак да ми пили главата, пък и колегите, пък и то цели 8 часа... като вместо това мога да се събудя късно следобед, да отворя прозореца, да подишам чист въздух и да се заредя с красивата гледка, да си отворя стъкло бира, да посъзерцавам движението на тежкия трафик, блъскащите се и изтощени от работа хора... да погледна себе си и да осъзная колко съм щастлив, че не съм част от цялата тази безмислена суматоха, да се отпусна и да се замечтая колко хубаво би било да се науча да свиря на китара..."
И така може до безкрай. Намери си приоритети. Пък и не съм казал, че парите са всичко на този свят, но бедността не е идеал, а порок. Ако имаш свободно време и пари, щастието обикновено идва много по-лесно. И все пак, дори при наличие на всички желани блага, за него пак трябва да се понапънеш допълнително. Затваряйки се в своя собствен свят няма да намериш нито жената на живота си, нито истинските приятели. Трябва да си по-активен, а не да използваш земята като чакалня на гарата, изчкаквайки този живот да премине неусетно и да намериш смисъла му някак от самосебе си. Търси го непрекъснато. Впрочем посоката, в която си тръгнал не е лоша, имаш работа, учиш, сам си плащаш наема. Всичко това говори, че не всичко ти се струва толкова безмислено. Въпроса е да направиш преоценка на ценностите си. Ако си се чувстваш самодостатъчен и сам, то значи си завършен като човек и си намерил вътрешен покой, а щом си го открил, значи си открил и смисъла на своя живот. Осъзнай, че пред теб постоянно се октриват нови хоризонти, просто съзнателно не искаш да им обърнеш внимание защото те не те дърпат. Сам казваш, че всичко ти е омръзнало - дискотеки, пиене, жени... Искаш само времето да се върне назад, но сам осъзнаваш, че е невъзможно. А човек не трябва да живее само със спомените. Ако сегашния живот ти се струва някак сив, значи имаш за какво още да живееш, какви цели да гониш, докато не го боядисаш отново в привлекателен за очите ти цвят. Това, което се опитвам да ти кажа с тази метафора е, че ако търсиш щастието ще се почувстваш истински жив и пълноценен дори да не го откриеш веднага, а самите усилия в търсенето му ще придадат смисъл на твоя живот. Сега, цели не мога да ти измисля. Ти си постави такива, например да намериш сред колегите си хора, които си заслужават, или пък момиче, което да те обича истински. Щом веднъж си имал нещо, няма начин да нямаш сили да го постигнеш пак.
Както и да е, просто се опитай да промениш качествата в себе, които в момента ненавиждаш. Не бъди все пас, почувствай се отново силен, било то първо тялом (като отново се отдадеш на спорта) или духом. Каквото и да правиш, прави го тотално. Ако решиш, че ще спортуваш- спортувай до краен предел на силите си, ако решиш, че ти се мързелува - мързелувай цял ден, ако имаш планове с приятелката си, отдай и се изцяло... Отдавай се до колкото е възможно на всеки един момент, не върши работата на половина, не се отказвай по средата...
Така е по-добре... 8-)

doomkillerr
03-23-2010, 22:58
Аз напълно се съгласявам с мнението на "filmimilmi".

Към автора - Много добре те разбирам човече... В момента и аз самият съм в подобно състояние, като изключим "луксозния апартамент в центъра" и "джип БМВ". Все пак мога да ти вляза в положението. Ами какво да ти кажа - според мен това е някакво временно състояние, ако щеш го наречи преход между детството и зрялостта. С мой приятели се е случвало да обсъждаме, това как сме се чувствали, като деца - безгрижни дни, без проблеми, ангажираност, ядове и т.н. Ходиш си на училище, учиш си уроците и си свиркаш... :oops: Да обаче идва един момент, в който трябва да пораснеш и то не само физически, ами и интелектуално. Започваш да се замисляш за стойностните неща в живота и се опитваш да реализираш част от мечитите си... До като четох темата се замислих сериозно върху проблема, че в момента ти нямаш цел в живота, а това е много лошо повярвай ми! Започва едно въртене в "омагьосан кръг" - не ти се излиза никъде, нищо не ти се прави, не намираш удоволетворение в нищо, което вършиш - все едно част от теб я няма! Най-добре преосмисли живота си и си изгради някакви цели, които да следваш... В момента може да не са на пръв план жена, деца, кариера и т.н., но в даден момент ще дойде и това време. Предполагам няма човек на този свят, който да се чувства щаслив от това да е съвсем сам цял живот!

По отношение на приятелите - В живота на човек е напълно нормално да загуби връзка, с много добрите си приятели от детството... Даже и при мен така стана! Както се казва - "пътищата ни се разделиха" и всеки пое в своя посока. Вече не подържаме контакти с някой от тях, други заминаха в чужбина, трети отидоха да работят по други градове и т.н. Просто така си е устроен живота. Въпреки това нищо не ти пречи да се запознаваш с нови хора, да контактуваш с тях, да създаваш нови приятелства и т.н. Недей да се затваряш в тъмна стая и винаги да си "пас". Както каза "filmimilmi" - "Приятелството е двустранен процес, не може все теб да те търсят..." - Ами точно така е! Не можеш винаги да очакваш все те да те търсят! Ми че търси ги и ти от време на време... Нали не очакваш те все да ти се чувстват "длъжни" за нещо?!?! Все пак доброто приятелство се изгражда с времето... След като опознаеш даден човек, почнеш да му имаш доверие, притичва ти се на помощ, дори когато другите ти отказват - така се познава добрия приятел! Той няма да те предаде нито ще ти откаже помощ! В живота човек има доста познати и само няколко добри приятели, които се броят на пръстите на едната ръка!!! 8)

Айде сега малко за жените - До колкото прочетох ти постави всички жени в една - две категории... Виж сега и аз не ги разбирам напълно женския пол (че то кой ли ги разбира де), но много грешиш в това отношение. Да вярно е че има и такива, на които не можеш да вяравш, които губят интерес след като научат всикто за теб и т.н., но и тук както всяко нещо си има изключение!

- Не мисли, че ти си единствената "черна овца" в стадото! :?

То жени колкото щеш има на този свят, но не с всяка от би се чувствал щаслив и обичан! Нали в крайна сметка това е смисъла на живота... Парите, колите и лъскавия живот са само средство, а не самоцел! - Поне за мен е така. Има къде по-важни неща от тях!

Ето даже ще ти поставя и една дилема... Кое от двете неща би предпочел, като имаш в предвид, че само едно от двете е възможно:

1. Да си един от най-богатите мъже на земята, да можеш да си купиш всичко, което се купува с пари, да имаш много връзки и познати, но да си самотен, всяка вечер с различно момиче в леглото, с което нямаш нищо общо и дори нищо не си говорите...

или

2. Да изкарваш една средностатистическа заплата в България, да не можеш да си позволиш "лъскав" автомобил, да живееш под наем, но да си срещнал "жената" на твоя живот, да сте много щастливи независимо от спънките на живота и да очакваш бъдещото си дете...

???

П.С. - За това "стягай се в кръста", до колкото разбирам на теб не ти липсват средства, а желание да оправиш живота си! Много хора на твое място биха предприели някакви действия!

b0Nb0n
03-26-2010, 04:50
тъжно парче си....
break the гипс man break the гипс

lllXayclll
04-22-2010, 18:42
имам съвет за теб..
да не ти пука за маските на хората просто си гледай твоя кеф, ходи на тренировки, излизай с приятели, ходи по партита, отпусни се и се намести в кожата си. Върни си волята за живот и сам ще осъзнаеш какво искаш (:

bilqnavod
04-23-2010, 12:30
Само с една дума мога да определя твоето положение "ДЕПРЕСИЯ" велика и то. Я се вземи в ръце! Нали знаеш - човек не може да има всичко на този свят обаче, нещата са много простички....просто трябва да си го направиш хубаво. Да ти самия да си го направиш хубаво. Господ може да ти дава с пълни шепи, ама ако ти не желаеш и от небето да ти слезе няма да ти помогне. Така че направи това което трябва - отиди на психоаналитик, направи промени в живота си като започнеш от малките неща и после стигнеш до по големите. Не мисля, че имаш особен проблем просто си в дупка. Успех!

Liar
04-23-2010, 20:34
Терзанията ти са съвсем естествени и разбираеми - търсиш своето място сред останалите. След като си осъзнал къде не е, продължавай да търсиш. Както виждаш, неподходящите идват и си отиват. Не е необходимо да се задоволяваш с посредственото.

techCandy
04-23-2010, 21:41
Не ми се чете какво са написали другите, обаче споко. И аз на 21 изживях един такъв период на...не знам как да го нарека, търсене на себе си, защото вече не си тийн, обаче някак си не си и възрастен. Задаваш си много въпроси, чувстваш се сам, няма кой да ти отговори и ти не можеш да си отговориш също. Основателни неща се питаш, честно да ти кажа мислех си, че само на мене не ми пука за парите. Не се насилвай да правиш неща, които не искаш, щом така го чувстваш, тренирай си и си стой сам със себе си вкъщи, по- добре отколкото да си клатиш краката с некакви мухльовци. Отпусни си съзнанието, не знам как по друг начин да ти го кажа... и отговорите и решенията ще дойдат сами. В реда на нещата е...

YouDontKnowMe
04-23-2010, 23:07
Добре, много пъти се чудех дали да пиша тук.
Авторе, ти си абсолютен загубеняк.
И на нас момичетата са ни ясни. И се чудим защо хората не са малко по-добри.

.Гадното е,че в очите им виждам амбиции за кариера,за пари,за лъскав живот,ама не и да бъдат добри хора.


Нямам планове,нямам мечти,всичко е много просто.

Защо не си поставиш за цел да станеш малко по-добър , упрекваш чуждите мечти, стремежи, а твоите по-различни ли са ?

Разбираме, че вече си порастнал.
Няма да коментирам целия пост.
Просто ще ти кажа, че всички сме така. Не си единствен, това твое осъзнаване не е уникално, не е само при теб. При някои се получава по-рано, при някои - по-късно.
За теб ще кажа - "По-добре късно, от колкото никога". Закъснял си , но все пак си стигнал до някъде.

Sunny_stz
05-23-2010, 10:33
Не прочетох всички постове по темата,защото бяха твърде много,но според мен ти не знаеш какво искаш...загубил си интерес към малките неща от живота.Да излезеш с приятели,да се повеселиш,да излезеш на среща с някое момиче дори!Мисля че ти просто не си попаднал на точното момиче!!Не казвай че жените са еднакви,защото изобщо не е така!Всяка си е индивидуална и може да намериш такава,която така ще ти завърти главата и ще бъде потайна какъвто ти казваш че можеш да бъдеш!Работиш,имаш пари,можеш да си позволиш всичко-това е добре!Но с пари не се купува любов,приятели и т.н.!Тъжно е че повечето хора гледат материалния свят,както ти казваш ,че повечето жени ти се лепят заради това че имаш джип примерно!Е аз лично не харесвам джипове,защото като видя такава кола правя асоциация,че тази кола е на някой ,,батко'',който мисли че света е негов и всяка жена може да бъде негова!Е не е така,слезте на земята!Не искам да се заяждам ,но не се стърпях!Разбира се че трябва да се стремим да бъдем добри хора ( до колкото може) в тези трудни времена.Трябва да търсим малките,истински неща в живота за да е той пълноценен,а не само материалните блага!Може би на теб това ти липсва!Продължавай да търсиш истинското,това което чувстваш със сърцето си!Излизай с приятели,които наистина са ти такива!Живей и търси това е!

Linns
05-27-2010, 21:56
Пиша тези редове,защото днес трябваше да дойде унас момичето което ме харесва,но аз не и се обадих.Щяхме да вечеряме,да си поговорим,да правим секс,но аз предпочетох да тренирам,да си почина и да легна да спя.Не ми се ходи вече нито на дискотека,нито на кафе,омръзнаха ми тези места.Мисля си,че ще изгубя и това момиче,както съм изгубил всички останали преди с тъпия си пас,защото аз почти винаги съм пас,единствено с голямата ми любов бившата не бях пас...
Само заради това ли написа всичко това?
И аз това помислих.. 8-)


Според мен сам си си виновен.. Имаш претенции към другите, а в замяна не виждам какво даваш.. Претендираш, че останалите не могат да бъдат добри хора, а ти такъв ли си? В целия ти пост виждам едно голямо самочувствие с покритие от пари.. Изкарваш себе си нещо повече от останалите.. Тоест ти, дето "нямаш планове, нямаш мечти", изтъкваш себе си пред хората в чиито очи виждаш "амбиции за кариера, за пари, за лъскав живот"?
Така както ти слагаш под общ знаменател другите, така и те могат да те сложат с други като теб под общ знаменател.. И, вярвай ми, такива като теб ги има много.. Празни черупки, нямаш какво да дадеш за да спечелиш приятели, момиче или каквото и да поискаш.. Можеш да си купиш всичко, а всъщност нямаш нужда от това.. Парите не винаги пълнят празнотата, а?
Май трябва да изясниш на самия себе си какво чувстваш, преди да съдиш останалите..

Riot
05-28-2010, 05:18
Пич, според мен си написал всички тези глупости които прочетох за 10 секунди прескачайки по няколко реда за да зарибиш някоя девойка от шибания форум, след това влизаш във форума, четеш коментарите, размишляваш... размишляваш, излизаш, влизаш пак с мисълта че някоЯ ти е драснала шибан майл, написала ти е че си добро момче с натрупан житейски опит и желае да общува с теб защото и е писнало от някакви шибани хлапета занимаващи я с неща лишени от всякакъв смисъл
Споделяш всички тези неща защото се чувстваш самотен, искаш п*тка братле, признай си (съжелявам за думата пyтка, голям простак съм)
Тъпото е че дори да съм прав не би го признал... ще да е пълно противоречие с твоето Аз... по дяволите, не знам какво написах в предишния ред, но знам че съм прав (хаха)

:-)

Kmet4e
05-30-2010, 12:48
Пич, според мен си написал всички тези глупости които прочетох за 10 секунди прескачайки по няколко реда за да зарибиш някоя девойка от шибания форум, след това влизаш във форума, четеш коментарите, размишляваш... размишляваш, излизаш, влизаш пак с мисълта че някоЯ ти е драснала шибан майл, написала ти е че си добро момче с натрупан житейски опит и желае да общува с теб защото и е писнало от някакви шибани хлапета занимаващи я с неща лишени от всякакъв смисъл
Споделяш всички тези неща защото се чувстваш самотен, искаш п*тка братле, признай си (съжелявам за думата пyтка, голям простак съм)
Тъпото е че дори да съм прав не би го признал... ще да е пълно противоречие с твоето Аз... по дяволите, не знам какво написах в предишния ред, но знам че съм прав (хаха)

:-) Колкото и тъпо да звучи тоя човек ми взе думите от устата :D Та значи имаш финансова стабилност,нормална работа,момиче което чака да и се обадиш и не си доволен ! Хаха вземи се стегни самохвалко 8) Писнало ми е от такива типове който зарибяват мацките по форуми и на живо с това че са много добри,богати и самотни . Чесно казано те съжелявам защото си стигнал толкова ниско че да се предлагаш тук и по тоя евтин начин. Надявам се аз да не достигна толкова долно ниво !