PDA

View Full Version : Малко по стегната за Летния сезон



m1nik
03-24-2010, 13:57
Искам просто да вляза във форма, миналото лято бях 50кг смъкнах мн бързо на 43-44кг сега зимата качих на 46. Чувствам се по-добре, но искам да се пооформя малко. Знам, че не е добре всеки божи ден да се преуморявам, затова правя тренировки през ден, като си ям каквото ми се яде.

Та..някой може ли да ми каже освен богатите на протеини храни и разните там химии ала бала, какви витамини мога да вземам или някакви хранителни добавки.

:)

Callisto
03-24-2010, 14:24
Взимай витамин А, C, E, K...
Иначето и аз си ям всичко включително и много шоколад и тежа 40кг на 17 години. От витамините приемам голямо количество витамин С и цинк. Ограничавам млечните продукти, понеже те пречат на част от витамините да бъдет използвани от организма ни. Всеки си мисли, че е много полезно да се пие мляко, но то е полезно за малките деца, които тепърва растът и се нуждаят от калции. Ако пиете много мляко като по-възрастни това може да доведе до проблеми след време.
Обичам да ям месо (предимно пилешко), ям много грейпфрути, салати и супи. От зеленчуците обичам морковите, а от плодовете ябълките. :)
Тичам по 10км 2 пъти в седмицата, а пред останалите дни си тренирам в къщи.

Sunny_stz
03-24-2010, 14:42
Здравейте момичета!Добре е през започналата пролет да се тренира , може и преди това разбира се,но който е решил сега че трябва са свали някой килограм и да стегне тялото да започне сега!Аз не съм от най-слабите...тежа 60 кг , висока съм около 160,162.....Според мен трябва да смъкна 5,6 килца.Миналата зима тренирах усилено-аеробика,тичане и упражнения в къщи.Това много помогна и бях около 52-54 кг. Но вече като настъпиха матурите и изпитите спрях да ходя,спрях и да правя упражнения в къщи, за да се съсредоточа изцяло върху това , което ми предстоеше, защото все пак е важно!След като мина всичко , лятото си почивах , не тренирах и бая се отпуснах и качих 5,6 кила...Но така е като спрях да тренирам....Сега искам отново да си бъда както преди , но не искам да пазя строги диети...В София тренировките са скъпи и не знам къде мога да тренирам за горе долу прилична цена.Единственото ,което се сещам е да тичам, но това няма да е достатъчно за да сваля килограми.Започнах да се ограничавам в яденето.Ям сутрин-мюсли или корнфлекс,на обяд-супа или друго,каквото има.Ям с черен хляб.Вечер гледам да е нещо по-леко до 7 часа.След 7 не ям или ако ям ще е банан или някой плод.Какво мислите за това момичета,така ли да продължавам да си ям?Някой още ако знае в София в Студентски град някакви тренировки по аеробика за прилични цени да казва!Мерси преварително! :)

m1nik
03-24-2010, 15:20
Sunny_stz не е нужно да се записваш на някакви тренировки, аз например живея на няма и 100 метра от у-ще и стадиона ни е 500м-600м (обиколката) и една на ден ми идва фреш. Искам да кажа, че можеш просто да бягаш, нали не е нужно да хвърляш луди пари по треньор. А и в къщи винаги можеш да пуснеш например пилатес упражнения (от тях съм най- доволна) или каквото предпочиташ и ако си редовна бързо да се стегнеш.

Иначе Callisto мерси много за витамините.
40кг на 17, браво,
благородно ти завиждам. :) :)
Евала на теб. :)

Ще се радвам ако и други момичета се включат :)

Sunny_stz
03-24-2010, 15:34
Sunny_stz не е нужно да се записваш на някакви тренировки, аз например живея на няма и 100 метра от у-ще и стадиона ни е 500м-600м (обиколката) и една на ден ми идва фреш. Искам да кажа, че можеш просто да бягаш, нали не е нужно да хвърляш луди пари по треньор. А и в къщи винаги можеш да пуснеш например пилатес упражнения (от тях съм най- доволна) или каквото предпочиташ и ако си редовна бързо да се стегнеш.

Иначе Callisto мерси много за витамините.
40кг на 17, браво,
благородно ти завиждам. :) :)
Евала на теб. :)

Ще се радвам ако и други момичета се включат :)


Мерси за мнението!Аеробиката е много полезна , знам от личен опит, но ако не намеря евтини тренировки ще бягам само!Иначе аз съм на общежитие и там не е много удобно да правя кой знае какви упражнения, мога само на леглото,щото ако почна да скачам на пода , съседа ще прави проблеми за шум.....мизеря е ,но това е друг въпрос!Най-вече корема искам да стегна , защото той е отпуснат,другото е по-лесна работа.Знам , че мазнините от корема най-бавно се топят...много жалко :/ Иначе мисля,че ти си добре 46 килограма са малко според мен даже,зависи на колко си години и колко ти е ръста...Спорта му е майката! ;)

m1nik
03-24-2010, 15:42
46кг-14год-158см-160см

Искам да съм 48-50кг максимум! и 170-175ръст
(в което включвам повече мускулна маса разбирасе)

А имам високи родители, на които си им е заложен спорта
зависи само от мен колко и как ще се развия като тяло, за да израсна. :smt069

Sunny_stz
03-24-2010, 15:58
46кг-14год-158см-160см

Искам да съм 48-50кг максимум! и 170-175ръст
(в което включвам повече мускулна маса разбирасе)

А имам високи родители, на които си им е заложен спорта
зависи само от мен колко и как ще се развия като тяло, за да израсна. :smt069

Искаш да си 50 кг , с ръст 175?Това вече е мания според мен :) 45 килограма са момичетата на 12,13 годишна възраст,след това започваш да се развиваш физически-гърди,цикъл и съответно качваш килограми ,това е напълно нормално!

m1nik
03-24-2010, 16:06
Цикъл имам, гърди (кажи речи), просто искам да съм малко по-висока и по оформена като тяло. :)

dimeto007
03-24-2010, 16:24
:-o мм Аз съм 170см 50кг ... аз си се харедвам така ама другите покрай мен са такива тъпишончета че чак се чувствам висока :-D

MISkrisinkaaa
03-24-2010, 17:48
Аз съм 50-52кг и съм 171см.
като цяло се харесвам,но като се загледам в задника ми и ми изглежда,че е сплескан :x

sian4eto
03-24-2010, 17:49
:-o мм Аз съм 170см 50кг ... аз си се харедвам така ама другите покрай мен са такива тъпишончета че чак се чувствам висока :-D

+1 :)