PDA

View Full Version : Училище след седми клас



Keyra
03-24-2010, 13:58
След два месеца трябва да кандидатствам,а се колебая между търговска гимназия и езикова.Ако имате предположения къде е по-хубаво или ако учите в езикова или търговска,моля споделете,защото наистина съм много объркана :-o

ecstazy
03-24-2010, 16:54
уча в езиковата.предпочитам я пред нтбг или нфсг, защото просто,.... не знам :lol: разликата е че в езиковата се учи главно АЕ (16-20h на седмица) , Мат., БЕЛ, музика, рисуване, информатика и физе. Супер лесно е и е леко. Както си решиш, а то си и зависи от това на къде си се насочил/а. :)

babyvy
03-24-2010, 16:59
Аз уча в НФСГ....Там както и в НТБГ се учат всички предмети без музика и изобразително , като има 13 часа език на седмица...

Unendlich
03-24-2010, 17:15
В езикова гимназия съм. Избрах нея, защото предпочитам да науча чужд език,отколкото да уча подобни специалности.Все пак не е нужно да си бил в търговска гимназия, за да влезеш в УНСС (примерно). Не харесвам като цяло техникумите. Това все пак си е лично мой избор и за мен е много по-добре езикова гимназия, отколкото икономически или какъвто и да било техникум. Езикът винаги е плюс, а и в днешно време все повече и повече се доказва това. :)

iceangel
03-24-2010, 20:26
Гледам има доста теми за даскало след 7 клас затова няма да правя нова и направо тука ще питам.
Има ли вазможност да се учи само имформатика и математика без физиката? Или да учиш едновремено чужд език и математика?

mech0
03-24-2010, 21:22
Гледам има доста теми за даскало след 7 клас затова няма да правя нова и направо тука ще питам.
Има ли вазможност да се учи само имформатика и математика без физиката? Или да учиш едновремено чужд език и математика?
Физика навсякъде се учи, ама ако не си в паралелка с разшиерено изучаване на физика няма да е повече от 2 часа седмично, даже ние в 9 клас учихме по 1,5 . Чужд език и математика се учи в СМГ и даже разликата между СМГ и езиковите в 8 клас, когато езикът се изучава най - интензивно е някакви си 2 часа седмично. Аз сега съм 11 клас там и съм много доволен.

Axel_f
03-25-2010, 13:08
Езикова много ясно. Икономика се учи в университета ;)

vesito13
03-25-2010, 14:17
Гледам има доста теми за даскало след 7 клас затова няма да правя нова и направо тука ще питам.
Има ли вазможност да се учи само имформатика и математика без физиката? Или да учиш едновремено чужд език и математика?Не знам дали може, но не вярвам да ти върши много работа. Говори се, че в бъдеще приемните изпити по математика ще включват и 20-25% задачи по физика. Не гарантирам, че е така. И попринцип тези неща вървят заедно :)

loliii
03-25-2010, 16:56
След два месеца трябва да кандидатствам,а се колебая между търговска гимназия и езикова.Ако имате предположения къде е по-хубаво или ако учите в езикова или търговска,моля споделете,защото наистина съм много объркана :-o
Търговска. Излизаш с много по-квалифицирани умения, а от езиковата излизаш ... с език. А особено английски и немски вече всеки знае, ако не знаеш езика ще ходиш на уроци, за 3 месеца ще си извадиш сертификат, това не ти е проблем. Но търговските гимназии са много по-добри. Повече работа в професионален план ти предоставят. А и езиковите гимназии са пълни с наркомани и малоумници. 8-) Без да обидя никого. В моя град е така.

UnForgettableDream
03-25-2010, 17:08
Искам да попитам, понеже искам да кандидатствам за АГ.. Втори чужд език от 8 клас ли се учи или от 9? Защото аз от 8 разбрах, но да съм сигурна.. :)

magincis
03-25-2010, 17:28
Мисля, че езиковата е по-добрия вариант. Поне ще научиш хубаво един от езиците, а не само да знаеш тук там някоя дума. :)

mrtn
03-25-2010, 18:45
Искам да попитам, понеже искам да кандидатствам за АГ.. Втори чужд език от 8 клас ли се учи или от 9? Защото аз от 8 разбрах, но да съм сигурна.. :)
От 9 почваш да учиш втори чужд език. :)
А по темата, езикова естествено. В една езикова, може да не се учат профилиращи предмети, но те подготвят добре за кандидат-студентски изпити, матури или квото искате. А и в тея времена езика е един голям плюс за човека. :)

Unendlich
03-25-2010, 19:32
След два месеца трябва да кандидатствам,а се колебая между търговска гимназия и езикова.Ако имате предположения къде е по-хубаво или ако учите в езикова или търговска,моля споделете,защото наистина съм много объркана :-o
Търговска. Излизаш с много по-квалифицирани умения, а от езиковата излизаш ... с език. А особено английски и немски вече всеки знае, ако не знаеш езика ще ходиш на уроци, за 3 месеца ще си извадиш сертификат, това не ти е проблем. Но търговските гимназии са много по-добри. Повече работа в професионален план ти предоставят. А и езиковите гимназии са пълни с наркомани и малоумници. 8-) Без да обидя никого. В моя град е така.

Не съм съгласна, че всеки знае английски, немски, френски или който и да е език, защото това да знаеш някоя друга дума, не значи, че знаеш езика. Не всеки може да си позволи уроци, все пак уроците по език не са евтини. А и на който му се учи икономика, ще ходи в икономически университет - там ще учи пак същите неща. А коя гимназия с какво е пълна - във всяка гимназия има кофти хора, все пак всеки човек си е с индивидуални умения и способности. Но на който каквото му се учи и го влече - това да избере. Както и да е - не се заяждам, просто не се съгласявам с коментара ти относно езика. :)

nIkEnCeTy_bE
03-25-2010, 19:54
Уча в Търговска. И все пак бих избрала нея. Като кандидаствах написах само две езикови. тъй като просто не исках. Не съм почнала да уча още по самите специалности, но все пак като виждам другите както учат - трудно е, но е хубаво. Исках да вляза в Търговска и влязох, и не съжелявам. Сестра ми завърши Езикова, отиде в Германия и там учи икономика. В този случай езиковата не и помогна, тъй като сега едва ли не си блъска главата с тая икономика, и халхабер си няма от нея, тъй като не е учила. Вярно е до някаква степен, че повечето (поне тук) след Търговската отиват в Винса. Ясно е защо. Но езика поне ще ти помогне, да се отидеш в Чужбина, където да се развиеш. Че България като те гледам все повече затъва.