PDA

View Full Version : За или против психологическите книги?



privated
03-24-2010, 16:00
Здравейте, не знам дали това е подходящия раздел за темата, но с едни приятели спорим на тема "за или против психологическите книги". Някои казват, че те са за "тъпанарите", които си мислят, че това е последната надежда за тях да се избавят от депресията и че авторите правят пари на техния гръб. Вярно ли е това според вас? :P

filmimilmi
03-24-2010, 16:13
Не е вярно! Приятелите ти, които застват зад това мнение са много ограничени хора. Те отричат цяла една наука, но какво биха могли да те посъветват ако ги попиташ как се лекува депресия? Предчувствам, че ще получиш отговори, изчерпващи се с "пиенето и ебане лекува всичко". Ами ако проблемите проихождат от много по-тесен кръг причини, които не се свеждат просто до липса от пиене секс...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-24-2010, 17:56
Еми както каза отгоре-това си е цяла наУка.Не може с лека ръка да се пренебрегва.Това,че не е разбираема за някои "интелигентни" хора...вече е друг проблем 8)

ZipFail
03-24-2010, 19:00
Кво да разбираме под "психологически книги" ?

Книги за човешката психология, или включваме и тези от типа на "Помогни си сам", "Подсъзнанието може всичко", и сяквите мотивационни и езотерични фафли ?

gandalfepi4
03-24-2010, 19:11
Здравейте, не знам дали това е подходящия раздел за темата, но с едни приятели спорим на тема "за или против психологическите книги". Някои казват, че те са за "тъпанарите", които си мислят, че това е последната надежда за тях да се избавят от депресията и че авторите правят пари на техния гръб. Вярно ли е това според вас? :P

ми доста такива съм изчел и уча психология в университета. мога да ти каже че (уви) и двете твърдения са абсолютно правилни... просто зависи за коя книга се отнасят :D

има наистина тъпи дето са само за продаване, има си и полезни такива.

privated
03-25-2010, 15:50
Кво да разбираме под "психологически книги" ?

Книги за човешката психология, или включваме и тези от типа на "Помогни си сам", "Подсъзнанието може всичко", и сяквите мотивационни и езотерични фафли ?

Приложна психология, точто единия пример си го олучил, а за да се опресни картинката давам пример и в спора ни - Пол Маккена. Бил бестселър във Великобритания и имал над 6 000 000 клиенти по целия свят, и?

w0sh
03-25-2010, 17:32
Приложнат апсихология не е науката психология.

Аз като студент по психология ги заклеймявам като пълни глупости.

MansonGirl24
04-19-2010, 12:35
Здравейте, не знам дали това е подходящия раздел за темата, но с едни приятели спорим на тема "за или против психологическите книги". Някои казват, че те са за "тъпанарите", които си мислят, че това е последната надежда за тях да се избавят от депресията и че авторите правят пари на техния гръб. Вярно ли е това според вас? :P

Психологията е една прекрасна наука, аз лично искам и да следвам това, а относно книгите те са написани за тези, които се интересуват от същността си и тази на другите. Тези, които са против да не четат такива книги, ами никой не ги задължава. Аз лично обичам да чета всякакви книги, статии и учебници свързани с психологията и честно казано започнах доста повече да разбирам хората.

Mooo6no
04-21-2010, 19:10
Смятам, че повече неща, писани в тях, от научна гледна точка са пълни глупости. От друга страна, пишат супер прости неща, които всеки знае. Но ако, прочитайки ги, му помогнат да се съвземе в труден момент, то те са полезни. И още нещо, със сигурност хората, следващи правилата на тези книги (макар и някои от тях да са доста глупави), живеят по-добре от хората, които не следват абсолютно никакви правила, не премислят и не плануват нищо в живота си. Или казано по друг начин, глупавите правила са по-добри от липсата на такива. Чел съм 2-3 такива книги и нямам нищо против тях, все пак помагат на доста хора да се съвземат. Но повечето им автори, ако не печелиха от тях надали щяха да са успели с нещо, не са и учени и образовани, те са просто писатели, които умеят да пишат убеждаващо.