PDA

View Full Version : Котката ми не спира да повръща... ;(



pinki
03-24-2010, 21:49
Здравейте, не знам дали съм в точния раздел ако съм сбъркала съжалявам!
Проблема е следния..
Котето ми не спира да повръща от вече 2-3 дена, излизах накъсах й прясна трева тя я изяде после отново повръща, почти не се храни, има разтройство.. много се притеснявам ;( какво може да е при положение, че не излиза навън, от както си я гледам вече 9 год не сме я пускали навън, купуваме й хубава храна ;( Слабее с всеки изминал ден и направо изпадам в паника вече ;( Моля някой ако е имал такъв проблем с котето си да сподели как е постъпил. Ако това продължи и утре ще я заведа на ветиринар

ScionOfStorm
03-24-2010, 21:53
Ами аз мисля, че е най-добре просто директно на ветеринар да я заведеш...

ние може и да те подведем все пак.

l0lz
03-24-2010, 23:18
Ами аз мисля, че е най-добре просто директно на ветеринар да я заведеш...

ние може и да те подведем все пак.

и ще го направим.
нарочно.

иначе, да, води я на ветеринарО

Forest_girl
03-24-2010, 23:21
http://dobrohrumvane.hit.bg/amb_uslugite.html

Тук са много добри! Спасиха ми котето..
По-добре го заведи.. дано да се оправи бързо.

Dopeass
03-25-2010, 00:16
E тва си е шибан егоизъм....може ли 9 ГОДИНИ да не е излизало от вас ... тва е мъчение за него ... Котките са дивачки имат нужда да излизат и да се разхождат, да виждат други като тях, да се чукат с бездомните котараци и т.н. Направо сте му ебали майката на психиката....горкото животно.
Какво ли не прави човек, за да му е кеф...
Аз също държах моята котка година в нас...милото животно по цял ден висеше на прозореца и гледаше другите котки, или на терасата. Сега е най-голямата курва в котешкия свят, но поне е щастлива и не ме е забравила, въпреки че вече няколко години живее зад блока.
Очаквай го да умира...то как не е умряло още се чудя :-o

ZipFail
03-25-2010, 00:35
E тва си е шибан егоизъм....може ли 9 ГОДИНИ да не е излизало от вас ... тва е мъчение за него ... Котките са дивачки имат нужда да излизат и да се разхождат, да виждат други като тях, да се чукат с бездомните котараци и т.н. Направо сте му е**ли майката на психиката....горкото животно.
Оффтопик, но все пак съм съгласен ;-)

amk933
03-25-2010, 04:38
Абе как може да сте толкова безотговорни към тия животни...
Като повръща 3 дена, какво чакаш? Да пукяса ли?
Моите папагали още на първото си повръщане бяха на доктор, същия ден даже... :?

Forest_girl
03-25-2010, 10:19
Едва ли сега има нужда някой да и казва колко е тъпа, май вие сте егоистите! А относно това, че котето и не излиза - ами да по-добре да не излиза, отколкото навънка да му се случи нещо и да няма какво да яде.
А пък за тва, че и говорите как щяло да умре нямам думи..егати хората.
Аз пък ще ти кажа, че винаги има шанс, моето коте беше много зле, ама много просто никой не вярваше, че ще оцелее, но то оцеля!
Заведох го при тези хора, дето ти дадох линк и наистина са много добри, те го спасиха.

pinki
03-25-2010, 10:21
Защо ме нападате? Аз не ви искам съвети как да си гледам котката :| Пуснахме я 1 навън и се разболя от котешка тения едвам я спасихме според вас ще я пусна ли отново?! Не става дума за шибан егоизъм, апартамента ни е достатъчно просторен и сме и осигурили достатъчно удобства и глезотии, на които малко котки могат да се радват! И защо се подигравате, че съм й накъсала трева при положение, че когато котките и кучетата ги боли стомах сами ядат трева, за да се оправят?! Самия ни вет ни каза винаги да има трева у нас, за да е достъпна за нея! Също така не искам котката ми да се разболее от котешки спин и Бог знае още какви болести придобити от "чукането с улични котараци"..

Forest_girl
03-25-2010, 10:24
Точно така!
Какво стана с котето?

pinki
03-25-2010, 10:27
Точно така!
Какво стана с котето?
оправя се вече, благодаря ти за разбирането.. явно новата храна, която й взехме не и е понесла :)

Forest_girl
03-25-2010, 10:28
Точно така!
Какво стана с котето?
оправя се вече, благодаря ти за разбирането.. явно новата храна, която й взехме не и е понесла :)
Супер, добре че всичко е наред :-)

skuck
03-25-2010, 10:55
Котешки спин, котешки грип .... :Д тва ли е наред ся?

pinki
03-25-2010, 11:08
Котешки спин, котешки грип .... :Д тва ли е наред ся?
не е смешно, това са мн опасни болести, които в повечето случаи завършват трагично

w0sh
03-25-2010, 11:10
и 2-те ли.

Особено ако котката ти е ХИВ позитивна.

хаха

BlackWings
03-25-2010, 11:24
Наистина е трябвало още веднага или най- късно на другия ден да я заведеш на ветеринар. Мъчи се животното. Може и да е обикновено стомашно разположение , но може и да е по-сериозен проблем , за това за в бъдеще действай навреме.

Иначе за извеждането , котките са домошари , обичат домашният уют и изобщо не се нуждаят от чести разходки както кучетата , предпочитат да са владетели на собственото си домашно котешко царство. Котката ако някога иска да излезе , повярвай ми , за толкова години ЩЕШЕ да го направи някак , изобщо нищо не я спира , тя е котка , може да излезе от всякъде. Ако , както казва момичето , животното живее в достатъчно просторно пространство и си има нужните условия, грижи и играчки , и се чувства добре - няма проблем.

Forest_girl
03-25-2010, 11:41
Големи сте професори всички... ама никой от вас няма коте нали?
Само седите пред компютъра и давате акъл, обяснявайки на хората колко са зле, а зле сте вие!

Forest_girl
03-25-2010, 12:16
Първо айде без лицемерни обръщения и второ ако не видя моето първо мнение беше да и кажа да го заведе на ветеринар и дори предложих къде. В мненията на останалите, обаче прочетох как и казват колко е тъпа, как котето и ще умре и какви ли не глупости, а в такъв момент човек няма нужда от това - някви комлексирани дечица да се прават на много умни.

Forest_girl
03-25-2010, 12:18
Не е така. Всеки прави грешки.

earthquaker
03-25-2010, 12:24
E тва си е шибан егоизъм....може ли 9 ГОДИНИ да не е излизало от вас ... тва е мъчение за него ... Котките са дивачки имат нужда да излизат и да се разхождат, да виждат други като тях, да се чукат с бездомните котараци и т.н. Направо сте му е**ли майката на психиката....горкото животно.
Какво ли не прави човек, за да му е кеф...
Аз също държах моята котка година в нас...милото животно по цял ден висеше на прозореца и гледаше другите котки, или на терасата. Сега е най-голямата к***а в котешкия свят, но поне е щастлива и не ме е забравила, въпреки че вече няколко години живее зад блока.
Очаквай го да умира...то как не е умряло още се чудя :-o

ти я се дръж малко и не говори глупости.. повечето котки се привързват към дома, а кучетата към стопаните. моята котка бяга панически, когато някой отвори вратата. явно си зависи от животното.

BluEWisH
03-25-2010, 12:40
ОМГ как може да повръща от 3 дена и да чакаш некви като нас дето идея си нямаме да помогнем???? ЗАВЕДИЯ НА ВЕТЕРИНАР,което е трябвало да направиш още след 1 ден.. дано котето се оправи

Dopeass
03-25-2010, 12:48
9 ГОДИНИ си е затвор и мъчение за животното, колкото и да се привързва към дома. Ти можеш ли да живееш 9 години в супер луксозната къща, в която нищо материално не ти липсва, без да излезнеш ??

BlackWings
03-25-2010, 12:54
Каза отговорният стопанин , милостиво и добросърдечно пуснал животното си да живее на улицата , за негово добро. :lol:

Dopeass
03-25-2010, 13:11
Koй каза, че живее на улицата :-o Кой каза, че е по мое желание :-o Ясно ли ти е, че котката има подслон, редовно получава храна и игри :-o Тва, че се проеба няма как да се предотврати, освен с кастрация, което според мен не ме кефи особено.

Forest_girl
03-25-2010, 13:21
Ти каза, че живее на улицата и от мненията ти личи, че не си против това...

pinki
03-25-2010, 13:47
След като не го води на ветеринар, а пита по форумите си го заслужава... ;)
заведох животното още вчера на вет :) не я бях завела до преди това, защото повръщаше косми, което е напълно нормално за котките.
И още 1но нещо.. не писах във форума с надеждата да ми кажете как да си оправя животното, а се интересувах дали някой друг дали е имал същия проблем. И за онези господа, които се подиграват с котешкия спин и грип.. ами хора какво да ви кажа мн непотготвени се изказахте :) Благодаря на всички, които писаха ПО темата.
Вече може да се заключи.

BlackWings
03-25-2010, 13:51
Dopeass , я не ми викай "ясно ли ти е" , щото огромният проблем с бездомни животни на улицата , зад блоковете в кварталите и т.н. точно от такива многознаещи като тебе идва, дето тва или онова не ги кефело. Ама нейсе , да не спамя в темата , че не е по този въпрос.
На авторката да и се оправя котката и да внимава друг път. Едва ли не я обича , просто е проявила неблагоразумие да не я заведе веднага на лекар. Важното е , че ще знае за напред , и че животното е добре.

Dopeass
03-25-2010, 14:26
Ти каза, че живее на улицата и от мненията ти личи, че не си против това...
Има си дом, от който излиза и в който се прибира когато си поиска. Мястото е топло, не вали и т.н.


BlackWings - Обърни се към мен още веднъж по този начин и учтиво ще те помоля да си дадеш адреса, за да залича теб и котката ти от квартала.

Forest_girl
03-25-2010, 14:33
Ти каза, че живее на улицата и от мненията ти личи, че не си против това...
Има си дом, от който излиза и в който се прибира когато си поиска. Мястото е топло, не вали и т.н.


Картонена къщичка ли е това място? Ако бяхме в друга държава ти щеше да си арестуван от полицията, заради това че си изхвърлил котето си. После кажи, че момичето е безотговорно!

Dopeass
03-25-2010, 14:42
Картонена къщичка ли е това място? Ако бяхме в друга държава ти щеше да си арестуван от полицията, заради това че си изхвърлил котето си. После кажи, че момичето е безотговорно!
Искаш ли да ти снимам мястото, сигурна съм, че е по луксозно дори от апартамента ти :lol:
Oсвен това котката я "изхвърли" майка ми, не аз. Смешни сте като пишете за неща, за които не сте наясно хах
Та не ми отговорихте на въпроса "Бихте ли издържали 9 години затворени на едно място, независимо че то ви предлага луксът, за който винаги сте мечтали, гледайки себеподобните през някое прозорче?"

Forest_girl
03-25-2010, 14:53
Картонена къщичка ли е това място? Ако бяхме в друга държава ти щеше да си арестуван от полицията, заради това че си изхвърлил котето си. После кажи, че момичето е безотговорно!
Искаш ли да ти снимам мястото, сигурна съм, че е по луксозно дори от апартамента ти :lol:
Oсвен това котката я "изхвърли" майка ми, не аз. Смешни сте като пишете за неща, за които не сте наясно хах
Та не ми отговорихте на въпроса "Бихте ли издържали 9 години затворени на едно място, независимо че то ви предлага луксът, за който винаги сте мечтали, гледайки себеподобните през някое прозорче?"
Да, искам да ми снимаш мястото! Съгласна съм, че котето би било по-щастливо ако има достъп до навън, то е ясно. Виждам как моите котета гледат през прозореца, мъчно ми е, че стоят затворени, но знам, че правя най-доброто за тях. Знам, че така е по-добре - в къщи са, на топло, имат храна, вода и най-важното - живи и здрави са! Смейте се, но е факт, че и по котките има СПИН както и много други болести, които също са много опасни. Да не говорим за колите, които застрашават живота им или пък за хора, които биха ги убили за удоволствие. Защото моите котки са точно от улицата и ги прибрах, за да ги спася, защото щяха да ги убият... Не знаеш какви хора има...
Ако ти можеш да приемеш всичко това и да се надяваш, че котето ще оцелее и днес, аз не мога! Освен това домашните котки живеят двайно по-дълго от тези на улицата - дано и това ти е известно. И не случайно в някои държави е престъпление да изхвърлиш домашно коте. Щом си го взел си поел отговорност за него, не можеш просто да го изхвърлиш. Би ли направил така с детето си?

Dopeass
03-25-2010, 15:00
Хората смятат, че всички същества се чувстват добре благодарение на тяхната намеса и не се замислят, че понякога прекаляват с грижите си и задушават любимците си в опитите да им дадат любов и прекрасен живот. Порастни и като зацепиш кво ти казвам ми се обади. Сега моля не отговаряй на поста ми, или ако държиш да го направиш го направи на лично, защото до колкото видях бяхме предупредени.

Forest_girl
03-25-2010, 15:10
Ти продължи тук след предупреждението, не аз...както и да е отговорих ти на лично.

l0lz
03-25-2010, 15:12
мирни,уа

ZipFail
03-25-2010, 15:21
Forest_girl, може да и вкараш една тръбичка в гърлото на твойта котка и да я храниш с течни протеини.. все пак не трябва да и липсва нищо, а знаеш ли в тея котешки храни кво има :(

MakeMeLaugh
03-25-2010, 15:53
темата приключи