PDA

View Full Version : AC/DC - 14.05.2010, стадион "Васил Левски"



Lestat357
03-24-2010, 21:32
Добър вечер, Уважаеми Ценители на Качествената Музика!>

Чудех се (а и имахме разговор по темата с един приятел съвсем наскоро), колко ли от Вас, ще посетят концерта на рок-динозаврите (най-меко казано)) AC/DC? А колко биха желали и сторили това на всяка цена и при първа възможност??

Аз лично ще отида с компания. Затова и се набутах (за първи път от години) на терен. Иначе за мен оптималните места са в Сектор А, блок 11 или 12, ама здраве да е. Е, отдавна вече не съм тийнейджър, какво да се прави. За Sonisphere съм ги избрал там да са, остава и билет да си взема скоро.)

Допълнителни въпроси за по-запознати, на които и аз самият ще отговоря по-нататък в темата:
Справят ли се действително достатъчно добре с Брайън Джонсън илиии.. е просто отчаян ход да бъде заместен Бон Скот?
Любим албум, любим лайв, любима песен?
Гледали ли сте техен лайв наскоро? Все още ли го могат?

Поздрав за всеки, отворил темата:
http://www.youtube.com/watch?v=oIP1okixlfE

therichbitch
03-25-2010, 11:01
аз тогава имам матура, леле как ме е яд, направо ще се изям, а толкова исках да отида :-k ](*,)

Metal
03-25-2010, 11:09
Тогава няма да мога да ида.... Няма да съм във България...
Иначе невероятно много искам да ида!

BrainlessROCKBABY
03-25-2010, 15:44
там съъм :D
всъщност..щях..

Pwnmaster
03-26-2010, 07:52
Там съм!
Ще бъде върховно!
Браян Джонсън - хмм, според мен е много добър вокалист. Албумът "Блек аис" ми хареса много. Една от най - известните песни на озитата "Тъндърстрък" е с Браян.
Но Бон Скот си остава най - великия.

Lestat357
03-26-2010, 19:53
Оо, ама то имало мнения тук?! Супер! Такаa, бързам да си изпълня обещанието тогава.

Брайън Джонсън ми допада повече лично на мен. И не само, защото е маниак на тема ретро-автомобили, т.е. и личните му хобита са по-добри. Просто заради по-.. праведния живот, който води е имал сили винаги за дооста по-дълги и качествени лайфове от Роналд. Те реално най-невероятните си концерти ги изнасят именно след смъртта му, поради една или друга причина. И Бон ме радва, да. Повечето им песни от преди Back In Black ми е трудно да ги възприема без него. Уж са им сходни гласовете, ама в действителност си има уникален тембър и нюанс, който просто няма как да бъде изимитиран. Хубавото е, че Джонсън никога не се е и опитвал. Щеше да бъде огромна грешка. Искам да го гледам на живо, амаа... то аз и Нирвана искам(с Кърт).((

Любим ми е The Razor’s Edge, защото е сред най-динамичните им, ако не и най-, по мое мнение. Категорично за него не важи ‘старите песни на нов глас’, както би било логично. Любимото ми шоу е именно от турнето към него – в Донингтън парк (Австралия) на някой-си август 1991-ва. Това беше и едно от първите DVD-та, които си купих (около ’03-’04) ии периодично си го преглеждам. Може и по-младички да са там, амаа.. още го могат, мда.

Любима ми е Hells Bells, поради много причини. Важен за мен човек от близкото минало никак не я харесваше, именно заради асоциациите, които навява. Само че, това е само една от причините на мен пък да ми харесва толкова много. Гледал съм не едно тяхно изпълнение от Black Ice Tour – поостарели са, но далеч не е фатално. Още не, да чукнем на дърво.) Изнасят много яки концерти и ако и да нямат чак като Rammstein пироефекти, все пак очаквам доста зрелищно да се получи.

Пък то имало още бая живи фенове, макар и на 40+, бре:

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2867711 . :smt002

insanerrr
03-29-2010, 22:26
И там и на Sonisphere ще бъда горд зрител,точноооооо пред сцената ;)

renegade1990
03-29-2010, 23:29
Вече няколко човека сме се разбрали за работите, вземи сме билети и загряваме яко докато дойде заветната дата. :o

NuclearAttack
04-04-2010, 06:22
Няма как да се изпусне :)

ForzaFelipe
04-09-2010, 19:05
Аз съм там,имам билети вече и съм на 7мото небе просто !!! Много се радвам че една от най-великите рок банди ще дойде в България :grin: :grin:

iLovePussyJuice
04-09-2010, 19:50
ще ходя =]

modesty69
04-24-2010, 14:46
много ме е яд че няма да мога да отида.. а това все пак са AC/DC едва ли някои които е отишъл ще се върне недоволен... и една от първите песни които научих на китарата беше тяхна евала на тези които ще ходят размажете се хорааа :smt002 :smt002

Lestat357
05-13-2010, 16:36
http://www.youtube.com/watch?v=kk5uE-5rC70

Готови ли сте за утре?

Ние ще бъдем в Сектор Б, терен, правостоящи. Ако някой иска да пием по бира и да убием времето в коментари докато Конкурент (даай ми времее, за любов ти дай ми..), които очевидн още са живи, си изсвирят невероятното подгряване - да свирка, докато е време.>

play23
05-13-2010, 19:29
О там съм, няма как да пропусна просто !!! Конкурент не знам как ще ги изтрая, ама няма пълно щастие.

guinessgirl
05-13-2010, 21:49
там съм и аз :)

GracelessIsDumb
05-14-2010, 10:02
ДНЕС! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Първа съм... :D

aresmurt
05-14-2010, 10:50
А Преслава нЕма ли да пее :lol: :lol: :lol:

k0kster
05-14-2010, 13:01
А Преслава нЕма ли да пее :lol: :lol: :lol:
fail?! ....

Иначе след час тръгвам към стадиона :)))))) ще бъде една от вечерите, които ще се помнят вечно!

Callisto
05-14-2010, 18:39
Аз не отидох, но къщата ми е точно до стадиона и звука е отличен, гледката също. :D

play23
05-15-2010, 00:34
Като се оттърся какво стана, ще разкажа и ще кача снимки. Само едно дума - ВЕЛИКО !!!

smeshnik
05-15-2010, 05:52
Тегаво.. бях охрана на входа на стадиона и меко казано ми се еба майката...

все пак успях да видя малко от Шоуто 8-)

kykyto
05-15-2010, 06:17
Това е най-добрия концерт правен в България до сега, Брайън Джонсън си беше перфектен, няма така атмосфера никъде другъде и няма да има.
Имам само малка забележка- много хора на много малък СТАДИОН..... Буташ се с тълпата 20 минути не можеш да излезеш....

smeshnik
05-15-2010, 06:31
Пич, винаги е така на националния... и футболен мач като има пак става така, а какво да си говорим за едва събрани с 15 хиляди и повече от капацитета на стадиона.

guinessgirl
05-15-2010, 08:45
концерта беше мега.
а за Брайън Джонсън нямам думи,човека на 60 и кусур години и се раздава все едно е на 20..

godsmack321
05-15-2010, 11:38
НАЙ-ДОБРИЯ КОНЦЕРТ!!!!! :grin: :grin: :grin: :grin:

KiFy
05-15-2010, 11:41
концерта беше мега.
а за Брайън Джонсън нямам думи,човека на 60 и кусур години и се раздава все едно е на 20..


Да не говорим за Ангъс :]. Определено всички усетихме енергията... наистина си е прав като казва, че не знае как му минават 2та часа на сцена - той буквално се слива с музиката. Това беше концертът тая година..

SunnyTime
05-15-2010, 15:39
Ахх...така ми се искаше да отида...

Според мен в България ценителите на хубавата музика са доста малко,което е много лошо...Като гледам колко страници има темата... :o

Както и да е..

Сигурна съм,че е било нещо наистина ВЕЛИКО!
Съжелявам,че не успях да отида..

GunSnSteelflowers
05-15-2010, 18:26
Да, ВЕЛИКО беше!! Още не мога да се съвзема... Особено много ме впечатли Ангъс, избухваше тоя човек... Възхищение е най-слабото казано.. Поклон!

Slashy
05-15-2010, 19:39
Оооооо, дали пък не беше неземен огромен кеф?!?!?! У-М-Р-Я-Х
Хората са прави като казват, че с думи е почти невъзможно да се опише! Аз тотално съм разглобена, мамка му.......велико беше!

play23
05-15-2010, 20:11
Ахх...така ми се искаше да отида...

Според мен в България ценителите на хубавата музика са доста малко,което е много лошо...Като гледам колко страници има темата... :o

Както и да е..

Сигурна съм,че е било нещо наистина ВЕЛИКО!
Съжелявам,че не успях да отида..
В този форум е така, стадиона се пръскаше по шевовете, гледай клипечата в youtube за да видиш за какво става дума.

earthquaker
05-15-2010, 21:53
бях на 10ина метра от сцената 8)

iLovePussyJuice
05-15-2010, 22:17
Ахх...така ми се искаше да отида...

Според мен в България ценителите на хубавата музика са доста малко,което е много лошо...Като гледам колко страници има темата... :o

Както и да е..

Сигурна съм,че е било нещо наистина ВЕЛИКО!
Съжелявам,че не успях да отида.. затова стадиона беше пълен.. :)

GracelessIsDumb
05-15-2010, 22:39
Ебаси концерта....преди не съм била на такова нещо...нито на Депеш, нито на Мадона, дори в Щатите не беше такова чудо...едвам влязохме с майка ми, брат ми и едни негови приятели....Влязохме обаче късно, чак към 8 :( и тогава най-много хора имаше
Обаче тия дядовци как пеят, направо взривиха всичко живо и мъртво...искам пак да ги видя, да се надявам да ги гледам пак на живо някъде по света :grin: :grin: :grin: Ще живеят вечно :)

Lestat357
05-16-2010, 09:44
ВЕЛИКО БЕШЕ, ДА!

Имах сериозни опасения дали виждаме хубаво от местата на които бяхме, обаче се оказаха идеални. Брайън действително се раздаде много яко и при все сериозната си за този занаят възраст нито веднъж нямаше нужда от помощ при вокалите. Дори когато пя с публиката, той също си пееше с все сила до последно. Бил съм на немалко концерти и аз, вкл. и в чужбина (само един де)) и факт, беше изпълнено на ниво според какви да е стандарти. И Ангъс е все така ненормален, ако и да е с голо теме под шапката, ахаха.

По-късно днес ще дам линк към архив (в момента нямам време), който ще кача някъде за директно сваляне. Става въпрос за снимки от концерта, част от тях с моите телефони са правени (подбрал съм най-добрите), останалите са свестни и са с фотоапарат. Ако някой ги иска всичките нека ми драсне едно лично, но грамотно по възможност и в заглавието да е споменато името на групата. Няма голям смисъл, качените ще са читавите, както казах.



Ахх...така ми се искаше да отида...

Според мен в България ценителите на хубавата музика са доста малко,което е много лошо...Като гледам колко страници има темата... :o

Както и да е..

Сигурна съм,че е било нещо наистина ВЕЛИКО!
Съжелявам,че не успях да отида..

В грешка си. Не са малко, даже никак. Особено пък процентно на глава от населението.^^ Тази тема я пуснах със съвсем друга цел (все тая, минало) и тя не е показателна дори за тийна. Ако целях това, щеше да бъде във "Всичко тийн накуп" и щях да я оформя съвсем различно. Ценителите са предостатъчно много. Предполагам си малка още с годините ти предстои да откриваш все повече и повече. Просто подбирай малко хората около себе си. Има ги, честна дума.>>

И недей да съжаляваш за нищо, рано е. Като нищо AC/DC ще се съберат за още-някой друг гиг след година-две-три, само да сме живи и здрави всички. Бъди спокойна!;]

EDIT: http://tranz.it/load.php?id=J2bocKh5thf07OdU539369 (валидност 24 часа);

FlashMX
05-16-2010, 20:46
Беше един от най-уникалните моменти в живота ми. С тази музика съм израснал.Колко време чаках да ги видя на живо.. Бях си взел билет чак за концерта им в Англия на wembley обаче поради здравословни причини не можах да отида. Колко пъти съм им гледал концерти на запис и петъка като се появиха на сцената направо душата ми се напълни..щях да се разрева.. :D Всичко мина обаче толкова бързо.. целия концерт ми се стори като миг... И щеше ми се Бон Скот да беше жив...

LizZz
05-16-2010, 22:14
За мен Бон винаги ще си бъде баш сърцето на AC/DC.
Брайън ми е лигав, песните с него също.
А Скот си е голямо говедо, точно е открил себе си и стилът си и се е освинил малко повече, отколкото може. :x
Но все още не можем да връщаме времето назад, затова нищо не може да се направи..

Единственият албум, който ме кефи през ерата с Брайън е Back In Black.
По-натам нещо ми се размиват.
Няма я енергията, която може да те извади извън кожата ти.
На концерт с Бон в някакво заведение като публика на една-две маси имало разни костюмари (разказ от книга за AC/DC), които успели да издържат няколко песни, но на следващата се качили по масите и почнали да куфеят.

Това е, според мен.

А относно хобитата на Брайън.. На Бон животът му е бил ЗА и НА сцената, така, че мисля, че е ясно кое е по-важното за една група като AC/DC.

:)

sunman
05-17-2010, 07:20
Лелее жестоко беше!!! Просто немога да го опиша с думи!! :smt006

KiFy
05-17-2010, 07:27
[b]EDIT: http://tranz.it/load.php?id=J2bocKh5thf07OdU539369 (валидност 24 часа);

Мерси за снимките - супер са, аз бях в сектор Б, но ще кача някои ;] - http://tranz.it/load.php?id=7DM0M9aCN0mCPR8k539639

EricCartman
05-17-2010, 07:29
Изядох се от яд, че не можах да ида.. нямах възможност ... парите също бяха проблем. Най-лошото за мен и за тези които искаха да отидат а не бяха там, че едва ли ще дойдат пак...

axlbaby
05-17-2010, 21:24
Това беше НАЙ-ВЕЛИКИЯТ КОНЦЕРТ! Идеми да скоча до небето като се сетя,и като си припомня това неповторимо усешане.Искаше ми се да не свършва.Такова шоу направиха,раздадоха се до край.Такава енергия преливаше от тях,личеше си,че го правят с голям кеф,което пък на нас ни носи още по-голямо удоволствие.Благодаря им,че дойдоха и ни дадоха един незабравим спомен!

dontcare
07-28-2010, 07:34
Оооооо, дали пък не беше неземен огромен кеф?!?!?! У-М-Р-Я-Х
Хората са прави като казват, че с думи е почти невъзможно да се опише! Аз тотално съм разглобена, мамка му.......велико беше!

невероятно беше,размазах се..БУКВАЛНО !

оценявам Браян,но пък Бон Скот винаги си остава Бон Скот и никой не може да пасне на неговото място ,както само той е успявал.Е,това не е причина да не слушам албумите с Браян,защото имат доста яки парчета заедно,кефя им се.Бек ин Блек май най- си заслужава (: :)

BrainlessROCKBABY
07-28-2010, 07:40
Ахх...така ми се искаше да отида...

Според мен в България ценителите на хубавата музика са доста малко,което е много лошо...Като гледам колко страници има темата... :o

Както и да е..

Сигурна съм,че е било нещо наистина ВЕЛИКО!
Съжелявам,че не успях да отида.. затова стадиона беше пълен.. :)
оо, и около стадиона също е било пълно xD размазващо беше :smt007