PDA

View Full Version : Изпита след седми клас..?



ilko0214
03-25-2010, 14:13
Искам да попитам нещо..Миналата година след седми клас имаше два теста едните за завършен седми клас,а другите за кандидатстване.Така тази година тези два теста са сляти в един теста разделен на два модула.Та въпроса ми е..ако реша първия модул по математика,а втория модул не напиша нищо (оставя празно) и го предам и искарам 3-ка ще мога ли да кандидатсвам или има оценки на идвата модула?Не съм запознат въобще,ако може някой да ме светне,но да знае,а не да предполага смисал да кажете ако знаете а не ако така мислите :lol:
СОРИ ЗА ПИСАНЕТО НО СТРАШНО МНОГО БЪРЗАМ :oops:

ilko0214
03-25-2010, 16:22
Up

UnForgettableDream
03-25-2010, 16:53
А на вас не ви ли дадоха едни зелени брошури, където пише за кандидатстването след 7 клас?? Ето ти малко инфо от моята брошура:

Задачата за външно оценяване по БЕЛ има 25 въпроса от два вида: с дадени отговори, от които трябва да посочиш верния и с кратък свободен отговор.Трябва да пишеш и преразказ на непознат текст и ще отговаряш на въпрос върху него.

По математика пак е същото - за външно оценяване има 25 задачи с дадени отговори и трябва да се посочи кой е верният.Допълнителното ще има още 5 задачи - 3 от тях пак с отворени отговори, а другите 2 трябва подробно да разпишеш.

За външното оценяване времето е 60 мин., а за допълнителния модул - 90 мин. На външното оценяване ще получиш максимум 65 точки, а на допълнителния модул - 35. След това ще ги приравнят като оценки.

Можеш да кандидатстваш само с оценката от външното оценяване, но имаш по-малък шанс, защото ще имаш максимум 65 точки. Не ти пречи да си направиш допълнителния модул. На нас госпожата ни каза първо да направим по математика допълнителния модул, докато още ни е свеж ума, а после теста.

Надявам се да съм помогнала на всички, които не са разбрали, макар че мислех, че на всички са раздали от брошурите.. :) :) :)

ilko0214
03-25-2010, 18:03
Тоест ако от първия модул с 65точки искарам 40 а от втория с 35 точки искарам 0 ? какво става ? ще мога ли да кандидатсвам или не :smt022

UnForgettableDream
03-25-2010, 18:32
Ами ако 40 точки са достатъчни за 3, че да те приемат някъде.. Но бала за всеки различен профил е различен. На мен за езикова паралелка ми трябва 2 пъти оценката от външното по математика + 2 пъти оценката от външното по български език и литература + оценките от дипломата по български език и литература и математика. За хуманитарен профил знам, че е 3 пъти външното по бг + външното по математика + оценките по български и математика от дипломата. Но аз на пробното по математика от 65 точки имах 59 :shock: И имах 6, а попринцип съм с 4-5 по математика. Значи няма да е толкова трудно да изкараш 4 поне :-o

petiam
03-26-2010, 09:36
да, и на нас дадоха едни зелени брошури .. в тях си пише всичко :)

ilko0214
03-26-2010, 12:14
Няма брошурки за нас :-x ! ПП. Трябва ми 4рка ма аз съм си мега зле по математика 8-) Надявам се 3ка да успея :D Хал хабер си нямам от математика свободен отговор не мога да реша :( :P РАЗЧИТАМ на българския мога да изкарам 5 :-D ТРЯБВАМИ 20-22БАЛ!БАЛА СЕ ОБРАЗУВА ТАКА:

-3пъти уценката по мат. от изпита+
-1път уценката по бълг.ез и лит. от изпита+
-Уценката от дипломата по мат.+
-Уценката от дипломата по физика.+

SmilezZz
03-26-2010, 13:35
^ По БЕЛ на 5 не се надявай,като те гледам само как пишеш оценка си мисля как ли ще изкараш петица..

Но доколкото знам,оценката по физика не се смята (освен ако не си решил/а да кандидатстваш с физика)..По важни са математиката и Бел..

Иначе може да се запишеш на частни уроци..Да ходиш на пробни изпити,за да имаш представа какви са задачите..Аз утре съм на пробен по Математика..

Като цяло решавай повече задачи..Упражнявай се..Ако имаш някакви сборници решавай пробните изпити ( би трябвало да има във всеки сборник,но не съм сигурна)..


За изпита ти дадоха информация..Иначе и за нас няма брошури..