PDA

View Full Version : Помощ за гифчета!



mimiqni
03-25-2010, 15:26
здравейте аз съм на лаптоп и нестава да се сейфа в .gif формат немога да сейфам гифчета ще ми помотните ли? :)

doomkillerr
03-25-2010, 16:05
здравейте аз съм на лаптоп и нестава да се сейфа в .gif формат немога да сейфам гифчета ще ми помотните ли? :)

Добре де - обясни малко по подробно, какво искаш да направиш, с коя програма се опитваш да ги сейфат тези гифчета, защото тук не е форума на "екстрасенсите" или "врачките", че да ти четем мислите...

П.С. - Ако не обясниш по подробно, никой няма да ти отговори конкретно, какво и как да направиш! :?

mimiqni
03-25-2010, 16:15
искам да си сейфам по най-обикновения начин гифче както на компа сейф ок и готово а на лаптопа ми се сейфа като картинка нали даваам сейф обаче ми се сейфа под името untitled.bmp и дори да променя името примерно на gkyvdfbfhvj.gif но се сейфа като картинка с фомат bmp другак няма как да обясня..

L0ST
03-25-2010, 17:06
gif, трябва ти "прозрачна" картинка?

Е добре, не променяи само името, и типа. Под полето за името, в save as, трябва да има нещо като Data type или само Type или пък беше format, от там си избираш като какъв file да го запишеш...

doomkillerr
03-25-2010, 18:03
искам да си сейфам по най-обикновения начин гифче както на компа сейф ок и готово а на лаптопа ми се сейфа като картинка нали даваам сейф обаче ми се сейфа под името untitled.bmp и дори да променя името примерно на gkyvdfbfhvj.gif но се сейфа като картинка с фомат bmp другак няма как да обясня..

уффф... как няма друг начин да го обясниш... :? Ми кажи, че примерно с "Paint" се опитваш да ги запишеш като "gif"-че :) - само по името "untitled.bmp" се досетих, че за тази програма говориш! 8)

Виж сега, не може да си променяш формата, като преименуваш самия файл и му дадеш друго разширение! Отваряш примерно някоя картинка с "Paint" - даваш от менюто "File -> Save as" и от появилото се прозорче можеш от първото поле да си кръстиш картинката, както желаеш, а от второто можеш да избереш формата под който да се запише - ето така:

http://img716.imageshack.us/img716/1062/screen0001.jpg

П.С. - В твоя случай трябва да избереш "GIF" 8)

mimiqni
03-27-2010, 06:53
аха мс..ще пробвам :-) :D :-P :grin: :oops:

mimiqni
03-27-2010, 07:43
не се опитвам да го отворя с пейнт..пф..пак нищо не става :booooomb: ;( скайпа ми е mim1996mim пишете ми!! по тук сте толкова научени че простоо..