PDA

View Full Version : моля ви помогнете



maksimal
03-25-2010, 16:24
Висок съм и съм слаб

На 14 съм. Висок 175см. Тегло: (около) 55кг.

Кажете ми какво да направя плс, какво да ям или нз какво да правя... Тренирам... ям по колкото мога - през 3 часа... нооо все същото... дали съм висок защото играя баскетбол??? Бих се отказал от него за да вдигна маса и да понапалнея малко...

someonerandom
03-25-2010, 17:33
Никога не съм разбирал защо всички смятат,че от баскетбол се расте,но това е друга тема.Мога само да ти кажа,че от баскетбол едва ли ще качиш маса.Пробвай да ходиш на фитнес и да вдигаш по-големи тежести(по-малко повторения с голяма тежест спомагат за маса,докато повече с по-малко килца са за релеф).За хранителни добавки нищо не мога да кажа,защото нищо не разбирам :D

maksimal
03-25-2010, 18:09
Никога не съм разбирал защо всички смятат,че от баскетбол се расте,но това е друга тема.Мога само да ти кажа,че от баскетбол едва ли ще качиш маса.Пробвай да ходиш на фитнес и да вдигаш по-големи тежести(по-малко повторения с голяма тежест спомагат за маса,докато повече с по-малко килца са за релеф).За хранителни добавки нищо не мога да кажа,защото нищо не разбирам :D

Аз ходя на фитнес от 4 месеца и не искам хранителни добавки.. питам какво да ям ако мога така да се изразя и по колко пъти

washky
03-25-2010, 18:44
Хапвай повечко месо с картофи , картофено пюре , ориз , овесени ядки с кисело мляко , прясно мляко , яйца , риба.
яж преди тренировка и веднага след тренировка , това е адски важно ако искаш да качаш , тренирай за ММ с повече КГ по малко повторения от 6 до 8 , може да пробваш и някакав протеин , но това ти си го решаваш и най , най-важното от всичко е почивката ... след тренировка си почивай , спи максимално колкото се може повече.Кажи на инструктура си да ти направи една програма за ММ и ти желая успех.

Chacho
03-25-2010, 18:50
Имай впредвид, че организма тепърва озрява и няма да получаваш резултатите, които се виждат при по-големите.

Everytime
03-25-2010, 18:59
ами на 14 годинки си все още :)
мислим че килограмите ти са напълно нормални :)
тряя да ядеш повечко и да спиш много :)
между другото , започни фитнес и мани баскетбола,тфа че негрите са такива хем високи хем мускули си им е от гена заложено :)
ходи на фитнес бъхти както намериш за добре храни се като невиждал храна и си готов :)

а относно фитнеса,май пишеше някъде че не е хубаво да се почва преди 16 години но не съм сигурен :)