PDA

View Full Version : Иисус vs. Шамана



Fakeheal
03-25-2010, 20:04
Тъй като всички сте запознати с цялостната история за Иисус Христос мисля,че не е нужно да я повтарям. Но искам да ви представя другата материя на тази дискусия World of Warcraft.


Toва е кратко описание на една от най-играните масови онлайн роулплей игри – World of Warcraft.Както самото име си показва това е не просто игра,а цял СВЯТ – свят на приключения и войни между нарисувани човечета,които могат да танцуват,ядaт,пият,спят (не,че им трябва де :P ) и други подобни човешки действия.Сигурно е известно на някои,че в тази игра има разлика само между класовете и расите.Може да си немъртъв (undead) ,но въпреки това да „лекуваш“ (heal) раните на своят приятел/арена партньор/играч от твоята фракция . Също може да си мижав гном (не,че ги обиждам нещо де :D ) но да владееш великите бойни изкуства присъщи на един войн (warrior) и в двете си ръце да носиш два тежки,колкото теб меча/брадви/пики.


Ta да преминем към самия въпрос , не забелязвате ли огромната прилика между Иисус и така наречения индивид - шаман. Ако не сега ще ви изложа моите тези ,а вие ще можете да ги критикувате или приемате.

1.Шаманът е класът,който има най-много привърженици след retardins (паладините a.k.a. хората с черни роби a.k.a. сектантите).
2.Всеки знае известната история , откъдето идва репликата "Лазаре,стани!" , но някой от вас дали се е замислял защо Иисус не е правил постояно,така ще помага на хората и всички ще го обичат.След дълги часове мислене върху този въпрос аз стигнах до отговора.. Просто не винаги е имал мана,защото мисля,че е спеквал на enhancement. (Маната му трябва за Ancestral Spirit (вж. Thottbot))
3.Ако не бяхте чували за по-горния пример...разбираемо е,но ако не сте чували за Възкресение Христово - е сега ще ви кажа,че сте доста изостанали и най-добре отворете Уикипедията. А за останалите-запознати с историята и някога питали се защо Иисус е възкръснал чак на 3тия ден - ще им отоговря . Reincarnation'a има cooldown от 30 мин. , което в реалния свят е 3 дена.


Ето това са прилики между Иисус и shaman'а ,които не могат да бъдат пренебрегвани!

doomkillerr
03-25-2010, 20:29
Човече - вземи излез от този "виртуален" свят на игрите и се разходи малко из природата... виж какво е хубаво времето днес! :P

П.С. - Как можа изобщо да си помислиш да сравняваш Исус Христос с някакъв си персонаж от компюърна игра... :shock:

Fakeheal
03-26-2010, 04:45
Btw, не играя играта . Пък и защо не. Виртуален персонаж vs религиозен персонаж. Докосни ги де :P .

b0Nb0n
03-26-2010, 05:08
според мен най голямата прилика е че и двамата са фентъзи персонажи

wolfy96
03-26-2010, 20:22
Може да не съм на 18+ но видях тази тема...
в истинското време на Reincarnation'a e 30 мин..
но докато Исус шамана се сети да го използва той е лагнал... :-o
Що ли??? :-o еми нещо от интернет доставчиците по онова време... :-x
та след като е влязал 3 дни покасно се е реснал. :grin:

Ravage
03-27-2010, 00:21
Исус е късмет, че не е имало Mage да го Counterspell-ne ...

Sapunji
03-27-2010, 23:02
Исус е късмет, че не е имало Mage да го Counterspell-ne ...

Е не ти ме разби :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

SWASTIKA
04-01-2010, 00:56
Подигравате се дори с религията, а това е доста голям признак на ниска култура.

Раздела е за порасналите тийнове, но разсъжденията и възпитанието са на някакво основно ниво...

Нали сте уж християни, чисти българи? Нали не сте цигани, помаци или турци? Хайде, християни, покаже колко големи българи сте...

Прости им Боже, те не знаят какво правят...

Ravage
04-01-2010, 04:17
Християни, моля те не ставай смешен. Никой от тук не може да каже, че е християнин. Повечето дори незнаят религиозните празници и чествания. А що се отнася за мен аз не съм нито хритиянин нито мюсюлманин нито будист или хиндуист, аз съм ХУМАНИСТ, вярвам в силата на човека и неговата воля и решимост

gir
04-05-2010, 09:41
Човече - вземи излез от този "виртуален" свят на игрите и се разходи малко из природата... виж какво е хубаво времето днес! :P

П.С. - Как можа изобщо да си помислиш да сравняваш Исус Христос с някакъв си персонаж от компюърна игра... :shock:



Много хубав въпрос.

1) Ако изхождаме от това, че Исус е историческа личност (обикновен човек), т.е. един от около 100-те други водачи на секти в Юдея по онова време (различното е, че сектата му после става по-попуярна - християнството), то тогава е НЕУМЕСТНО да се сравнява с един СИМУЛАКРУМ (ИЗМИСЛИЦА).



2) Ако ли пък се мисли само като библеския персонаж (магически, митологично), тогава сравнението му с всички подобни измислици - Хитър Петър, Питър Пан, Зевс и др. от игрите си е напълно резонно.
Един персонаж от компютърна играе същото като един митологичен персонаж.

gir
04-05-2010, 09:50
До автора: Изчетох и твоята версия. Това е нещо от вида на Холографската вселена, нали? Ако се върнем по-назад може да го оприличим и на нещо като Платновия свят (вж. Мита за пещерата).

Обаче, за да вярваш в нещо не е достатъчно:


1) Не е доказано да има "мани" и каквото и да е друго.
2) Не са доказани и другите митове и легенди за Исус, камо ли пък че е бил умрял и да възкръсне (в най-добрия случай може да е клинична смърт, имало е случаи в Римската империя и на други от кръстовете, които по-късно са се свестявали)
3) Ако приемем, че всичко написано в Библията е вярно, тогава пак остава въпросът дали светът, който познаваме е холографен, дали е като една компютърна игра. Няма доказателства да е такъв (не, че принципно не може да е).

Ето защо по едни такива съобржения теорията ти остава една ДОГАДКА ЗА ДОГАДКА...

gir
04-05-2010, 10:12
Подигравате се дори с религията, а това е доста голям признак на ниска култура.

Раздела е за порасналите тийнове, но разсъжденията и възпитанието са на някакво основно ниво...

Нали сте уж християни, чисти българи? Нали не сте цигани, помаци или турци? Хайде, християни, покаже колко големи българи сте...

Прости им Боже, те не знаят какво правят...

Подигравките с илюзиите, особено с тези, които повече вредят исторически, отколкото помагат, не може да се сметне за признак на ниска култура (макар и да може да е породено от ниска култура).
Какво искам да кажа? Имало е и има философи, които са се отнасяли критично и/или шеговито към религията. Определено НЕ СА били с никса култура.

Като става дума за повишаване на културата:

-циганите не са само мюсюлмани, но и християни.
-сред турците има около 1 %, които са християни, в Турция
-макар и да са мюсюлмани, много цигани и турци уважават религиозните празници на християните и дори понякога четат и християнска литература. Не слагай всички в кюпа.
-показването на БЪГАРЩИНА може да стане под знака и на Тангризма, дори на Исляма. Примерно "Войни на Тангра" в България или булгаристите в Татарстан са неправославни, но показват българщина (булгарлък).

Колкото до Божето, както сме показали във "Философия и религия" - не е доказано да съществува и едно време е бил само един от многото богове в пантеона на семитите, даже женен за богиня-Майка...

d3d0ks7eR
04-10-2010, 19:11
Но замислете се реално ..Исус все още щеше да играе ако не беше онзи чийтър Юда ,дето си взе последния маунт и беше минал всички чиитмани ...Така че ...

doomkillerr
04-10-2010, 19:19
До автора: Изчетох и твоята версия. Това е нещо от вида на Холографската вселена, нали?

...

3) Ако приемем, че всичко написано в Библията е вярно, тогава пак остава въпросът дали светът, който познаваме е холографен, дали е като една компютърна игра. Няма доказателства да е такъв (не, че принципно не може да е).

А тук можем да се впуснем в дебрите на трилогията за героя "Нео" и приключенията му в "МАТРИЦАТА"... :D

Faltera
04-29-2010, 09:38
Не е хубаво да се подигравате с религията.Ти явно много си се запалил по тези игри но,вземи се разходи малко в гората наван.

electriczax
05-03-2010, 08:02
Що се карате на човека, задето има повечко знания и е спретнал малко забавно текстче? Аз редовно 'се разхождам навън', ходя по Витоша, обикалям из България, карам ролери и какво ли още не, но това не ми пречи да имам големи познания по WarCraft, StarCraft и Quake.

Get real, play Unreal ^.^

Mechanism
05-18-2010, 00:25
Мъх,кафевия мед на никой не прощава.

Fakeheal
08-01-2010, 18:41
Леле, колко известна стана тази тема. Само да обобщя няколко неща:

1) Това не е подигравка с религията. + Това виждали сте по телевизията много пародии с участници Иисус. Това е с цел забава.

2) Това с CounterSpell-a беше наистина добро.

3)Да си българин не значи ,че си христианин. Същото важи и за обратното твърдение. (Аз съм атеист.)

4)Не седя 24/7 на компютъра просто имам малко повече свободно време. И това нещо си го измислила докато бях у паркееееее. :D:D