PDA

View Full Version : правилният път ?!



gre3ny
03-25-2010, 20:10
Здравейте ;]
Не искам да отегчавам мнозинството с ,може би,често срешан "проблем" като моя (нз дали е станало точно проблеми,но пиша именно за да предотвратя нещо лошо което мможе да се лсучи в бъдеще) ,но нз към когао да се обърна :(
И такаа живея в сложни отношения между родителите ми(разделени са вече почти 4 годинки :?) ,абе изобщо аз съм много дтранен вманиачаващ се и объркан тинейджър,който не знае дали иска да е повече като възрастните хора или като безгрижните дечица... Мислълта ми е ,че може би в резултат на струпалите ми се проблеми на главата и развинтеното ми въображение изубих всякакво себехаресване,дори може би тая нещо като себеомраза :-o ,та и в старание да се вместя навсякъде двсеки да бъде доволен от мен,да се оправям с училището и тем подобни работи започнах да се променям,или по скоро да се опитвам да се променя ... Всичко започна първо от нехаресването на външността ми.Последваха редица изменения така или инъче неуспешни...после промени в характера ,в начина на обилчане.. :# Следваха и вманиачавания по какво ли не ... но нещото ,което вече взе да ме притеснява е работата с отслабването ... Постоянно си променям мнението докъто се харесвам в порядъка от два дена идват седмици дори и месеци на себеомразя или обратното... в резултат на това започнах с диети да отслабвам ,после си се чудех на акъла как може момиче на 13 (вече 14) г да се занимава с диети като има редица по важни неща... После реших да стана спорт маниачка,но изневиделица ми дойде че не искам да съмнякаква мускулеста и напомпана и реших да се върна на диети те (дори писах някакви заблудени теми за упражнения и отслбвание и тем подобни) сега пак съм в някакъв период не знам и аз какъв... Просто като ме удари нещо че съм дебела и реших че на всяка цена ще стана слаба ! (пояснявам бях 52 кг и съм висока 164,5 за момента съм 48) Отслбнах с 5 гк за някъде три седмици като започнах с гладуване после 90 диета, после я спрях и пак гладуване като имаше дни един сле ддруг примерно воден ден след това ден в който съм изяла само 1 яйце или :? само 1 парче кашкавал... Но имам някакъв проблем на отделителната система или нз къде точно ,че ходя много рядко до нужника... :? :-o :( След това в резултт на тея жълчи гладувания може би ми се е свил сомаха и при най малкото ядене усещам супер голяма тежест и все едно съм пряла с два хляба.. Та искам да съм 45 килограма но вече 2 седмици не мърдам оът 48 ... и не ме разбирайте погрешно аз прсото не се харесвам така и искам да стана 45,но не с този брутален глад от който дори ефект няма ... Дори може би от почти година не съм яла чипсове и не съм пила безалкохолни нито алкохол нито пуша... хляб не ям,кюфтета и кебапчета и кайма не ям... основното ми ядене се състои ( до колкото е ядене) в мляко ,яйца,зеленчуци,плодове,кар тофи,ориз,пилешко месо и от време на време някакви свински пържоли.. също така обожавам мед и доста често си хапвам... но тестяно много рядко бутам... нз много ми е объркано за напитки нне пия нтх друго освен мляко чай и вода ... и сладко много оибчам да ям но се въздържам и ако изобщо ям сладко то са или някакви бисквити,смучещи бонбони,шоколад предимно натурален и в мнооого редки случеи вафли ... не ям също ака и храните от фастфудите... никакви баннички и так анататък.. и простоо си няма смъкване и това е... днес просто ме хвана някакъв вълчи глад защото два дена не бях яла нищо защото просто няе бях гладна... (вече когато стомаха ми къркори дори не усщам някакво стъргане или признаци на глад) и сутринта изядох 1 кроасан и няколко парчеа картофки на фуна след това на училище по-малко от половината пакет на б-ти Hogarenas и мляко фибела после като се прибрах изядох 1 активи и 1 мляко на баба и пак от картофите на фурна ,а в по-късния следобед 2 чаени лъжишки сладка царевица и сладко от ягоди ( 6 ягодки) и пих 2 чая ... и м есупер супер супер тежко ! ... Не знам в какво състояние съм просто ... помогнете ми ! Не искам някакви повърностни коментари и упреци защото пред свършен факт нищо не се променя просто някакви съвети ...нз и аз точно ... дори не задавам точно определен въпрос... Просто се чувствам като умопобъркана и някакъв безнадежден случей ... но просот няма на кого да споделя това ...може би трябва да отида на психолог педиатър или нещо такова ...

Sunny_stz
03-25-2010, 21:46
Здравей объркано момиче!Прочетох поста ти и виждам ,че си доста объркана!Нормално е за твоята възраст да е така, но трябва наистина да намериш правилния път в живота си.Съветвам те повече да не гладуваш, защото едно, че не е полезно, друго че вреди много на здравето!!!По-добре да спортуваш и да си съставиш режим на хранене!Яж горе долу в определени часове,ако искаш след 7 вечерта не яж тежка храна за да му е по-леко на организма.За ходенето по голяма нужда ти препоръчвам да пиеш зелен чай!Той е много полезен и ти прочиства организма,но ходиш по няколко пъти до тоалетната.Аз пия чай за отслабване Инхуа.Няма ефект според мен,не виждам да съм отслабнала, защото и не спортувам сега може би, но и това ще стане, друг е въпроса че сега нямам време и пари!
Та..говорих , че за твоята възраст диетите изобщо не са уместни!Организма ти все още расте и не трябва да се гладува,много е опасно за млади момичета ,особено в пубертета, където си и ти!Спортувай и се радвай на живота, сега имаш време за много неща, не се обременявай така!Също така ти препоръчвам да отидеш при психолог да поговорите , ще ти бъде полезно,може и психиатър,но той по-скоро лекува и ти предписва лекарства ,ако си болен,най-добре психолог!Успех!!!:)

titinkaa
03-26-2010, 05:57
Не можеш да свалиш повече,защото тва ти е минимума,т.е. че това което си свалила е било мазнини,а сега не сваляш,защото вече няма кво да сваляш,и ако се помъчиш да сваляш,организма ти ще започне да сваля от мускулите,иии ще заприличаш на анорексичка.Спри се до тук,а ако искаш да се поддържаш в тази форма,в която си ,просто прави нещо,което ти харесва,ако обичаш да бягаш тогава бягай или прави дълги разходки и така. :)

annamari
04-01-2010, 16:19
:(