PDA

View Full Version : Какво става... ;[



sashit0
03-26-2010, 16:52
Само на мен ли ми става така - изведнъж всичко си потръгва и ставам много щастлива, но сякаш другите искат да страдам... :( Просто сега съм лудо влюбена в момче с 3 години по - голямо от мен ( все пак мисля, че ме харесва ), но "приятелките" ми постоянно ме разубеждават. Когато съм щастлива те ме дразнят или ме оставят сама... Днес се разхождах из даскалото ми и реших да ги поканя да се разходим, но се оказа, че приятелките ми били на уроци, звъннах 1-2 часа по - късно и те ми казаха, че след половин час тръгват :x Момчето, което харесвам ме заглежда и някой път се дразни с мен, а друг път сякаш не съществувам... Преди харесвах един, а сега имам чувството, че той ме харесва и постоянно ме зяпа като невидял... Дали имам истински приятели или пак съм сгрешила? Дали в мен е причината да нямам истински приятели или просто все още не съм ги срещнала? Защо имам гадното чувство, че всички ме избягват и са с мен само, за да ги забавлявам ей така, а през другото време дори не ме забелязват и ме дразнят... Помощ !!! 8-[ :neutral: :cry: :cry: :cry: :cry: 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

cr0s
03-26-2010, 17:33
УоУ та това приятели ли са ! Ти, ако смяташ за приятели просто незнам. Те ти завиждат не озсъзнаваш ли? Искат да приличат на теб (защото си сигурно красива) и просто искат да те премахнат като конкуренция. Това не са истиснски приятели. Приятел е този, на когото звъннеш в 3ч сутринта и му кажеш "убих човек", а той ти отвърне "къде ще конапем"

filmimilmi
03-26-2010, 18:05
@cr0s, на 13, 15 или някъде около тази възраст, е твърде рано за толкова стабилни приятелства, че чак да разчита, че с някого може да погребе човек, когото е затрила. В този момент нещата се изчерпват с ходене на кино, молове, игри... На тази възраст няма до толкова сериозни приятелства, че да можеш да кажеш със сигурност, че човекът до теб ще остане за цял живот твой верен приятел. Дори да имаш ефектни приятели в момента и всички игри да са забавни, ще дойде момент, в който лека по лека познанствата ще понамалеят и ще останат единствено онези, които наистина можеш да наречеш приятели. Тях ще познаеш по това, че те ще са до теб, когато всички остнали са си отишли... Но на около 13, 15 и... както казах, не можеш да отсееш истински приятелста. Това е възрастта когато това да се докажеш пред връсниците е най-определящата цел, а самото приятелство остава на втори план поне в случая на авторката. Както каза ти, приятелките й в момента най-вероятно и завижат заради определни качества, с които тя ги превъзхожда и освен завист, едва ли има нещо друго, което да ги свързва. Изоставят я когато й се излиза, вероятно защото не искат някой да ги превъзхожда, а съзнателно всяка една от тях иска да се докаже като лидерка... Както и да е.
@sashit0, щастието ти в момента е много относително нещо. Днес ще лудо влюбена в едно момче, утре в друго. Не е необходимо да взимаш нещата толкова насериозно, приеми, че е най-хубаво да учиш, да радваш максимално на безгрижието на ученическите години, а с времето постепенно ще си създадеш истински приятелства, но не забравяй само едно! Приятелството е двустранен процес! Бъди готина, но не и надута, бъди лидер, но не и с цената на това да се превземаш твърде много. Не се себераздавай в името на приятелствата, за да не оставаш разочарована толкова често... И да е в теб причината за нещо в момента, то изчакай истиснките приятели да се появят, те ще са тези, които да те накарат да се промениш, като в същото време запазиш себе си, но изпилиш издънките в характера си осъзнавайки нуждата от това...