PDA

View Full Version : Нармално ли е според вас



balon4eeeee
03-26-2010, 16:18
е така мама и тати да преместят детето си кооето е на 16 години от града му където вече е свикнало , има приятели и среда , устроило си е филма както му е добре , но те го премествят насилствено , защото смятат че средата му не е добра без да я познават и средата е виновна за изключването му от училище . В стремежа си да "спасят" детето си , мислят че само тяхната гледна точка е правилната и не зачитат никакви други мнения освен тяхното , като става въпрос за живота на вече пораснал човек , който и без това почти сам се оправя на улицата . Това дете на 16 години обаче знае какво прави и това което прави е в следствие на неговите желания и преценки и всичко което се случва произлиза от тях , защото всеки има собствен живот и вече смята , че решенията за това което ще се случи с него трябва да бъдат негови . Дали е нормално мама и тати да забравят че и те са били на тая възраст и са искали за излизат и че те също са били пред изключване на времето ... Когато това дете им обеснява , че тука му е добре и че на друго място нещата съмсем няма да потръгнат на по-добре , там където няма никой познат и ще тряя да седи в изолация цифра време сигурно , а то нее може по никакъв начин да живее като е без приятели и тва на родителите им е много ясно тва нещо обаче въпреки това прекалено генерално се месят в избора и живота на тва дете ... в реда на нещата си ли е ?

Seducti0n
03-26-2010, 16:22
Да.В реда на нещата, защото преди всичко те са родители и това да се грижат за теб е тяхна основна отговорност и задължение, поне до навършването ти на пълнолетие.
Да, тъпо е това, че се е наложило да те изключат от у-ще и т.н. за де се осъзнаят и да вземат такива драстични мерки, но пък има и една друга алтернатива-имали са съмнения, че излизаш от правия път, но са били търпеливи и са ти дали време, в което са се надявали, че с действията си, ще разсееш съмненията им.... но уви явно си ги потвърдила...

L0ST
03-26-2010, 16:31
Да.В реда на нещата, защото преди всичко те са родители и това да се грижат за теб е тяхна основна отговорност и задължение, поне до навършването ти на пълнолетие.
Да, тъпо е това, че се е наложило да те изключат от у-ще и т.н. за де се осъзнаят и да вземат такива драстични мерки, но пък има и една друга алтернатива-имали са съмнения, че излизаш от правия път, но са били търпеливи и са ти дали време, в което са се надявали, че с действията си, ще разсееш съмненията им.... но уви явно си ги потвърдила...

+1

И аз мисля така.

fogdog
03-26-2010, 16:41
Ами да ти сега си мислиш че не е честно че нямат право да ти се бъркат в живота ама те ти мислят доброто и след години когато навярно ще имаш деца ще осъзнаеш защо са взели това решение и ще им благодариш :)

nIkEnCeTy_bE
03-26-2010, 16:45
Родители .. за един родител няма нищо по-важно от детето. Естествено, че ше ти мислят доброто. От една страна е тъпо. В крайна сметка вече си голяма, сега когато започваш да се подготвяш едва ли не за матури, важните ти години до завършването. Но и да спечелиш доверието на родителите не е лесно. Аз когато сега се карам с майка ми просто и казвам остави ме да си изживея гимназиалните години така, както аз искам. Тъй като на нея не са и забранявали нищо, сега иска да свие моите перки. Да, ама не. Затова говори с тях, кажи им, че си нещастна от това. Спечели доверието им.

Lucho
03-26-2010, 17:13
Мне. Мама и тати в случая са хипер комплексирани и това ще им коства тяхното дете...

Sham
03-26-2010, 18:54
Ако детето ми друсаше колкото теб, нямаше да го преместя, ами...

blue_ice
03-26-2010, 19:30
като знам какви олигофрени и идиоти правят каквото си искат в дскл и не ги местят така и така, мога да си представя въпросното дете какво държание има, че да се стигне до изключване... в случая изобщо не мисля, че той или тя мисли достатъчно трезво и това, че е на 16 години не означава абсолютно нищо.. както някои хора могат да бъдат разумни и да знаят как да се държат на тези години, така други все още са с акъл на 12 годишно хлапе, което си няма никва представа от света. А това, че родителите му го разделят от приятелите наистина е мното кофти, ама се пак всичко си има последици.. що за родител ще гледа как собственото му дете е изключено от училището си и няма да направи нищо!?!

NamelessRomantic
03-26-2010, 20:22
Да.
Мама и тати са излизали,ама не са ги ритали от училище.
Сядай си на задника и се стягай.

DonMikelle
03-26-2010, 22:10
Да съвсем правилно е според мен, това си е форма на наказание. Независимо дали ти харесва или не ще си го изтърпиш, всеки си плаща прегрешенията. За да можеш да вземаш самостоятелно решения за живота си трябва трябва да си пълнолетна и да се издържаш сама, а не да чакаш на мама и тати да те хранят и да ти дават парички. Щом са те иритали от училище в момента не си в положение да им се сърдиш или да настояваш за каквото и да било.

balon4eeeee
03-27-2010, 08:12
какво трябва да се направи за да може детето да се върне пак в града си при приятелите си ... ? Как се печели доверие на място на което ти се иска да си хванеш стопа и да отпрашиш там където сърцето ти казва хахах 8-)

balon4eeeee
03-27-2010, 09:11
up 8-)

NamelessRomantic
03-27-2010, 14:42
up 8-)
Down.Спри да си дигаш темата ако обичаш,изчерпа се.

Ke6o
04-04-2010, 14:02
Да.
Мама и тати са излизали,ама не са ги ритали от училище.
Сядай си на задника и се стягай.

+1

SmilezZz
04-04-2010, 14:07
Да,нормално е..
При условие,че детето им е сред "лоша" среда..Сред приятели,които малко или много му вредят - но той не забелязва това..

А и щом тази среда,в която се намираш не е виновна за преместването ти,тогава коя е причината..

Родителите ти мислят за теб,а не за друг..Ти може да си бил "нагласил" филма,но явно той не е бил от добрите..

Chacho
04-04-2010, 16:27
След две години ще изкараш шофьорските курсуве, купуваш кола на лизинг и молиш първоначално мама и тати да сипват бензин. Или пък ловиш някой батко и той те развозва до старият ти град. Няма да те забравят приятелите ти, не бой се. Ти гледай и от тук да те не изключат.

uBuTo
04-08-2010, 15:40
Аз пък бих тръгнала ако бях на твое място! Изключвали са мен от 7 училища, ама нашите биха предпочели да не уча от колкото да се преместим, нищо че аз адски много искам да се махна от тоя скапан град! Ама догодина ще кандидатствам в София и се махам от наще и от Стара Загора .. :o

ILuvMyTeddy
04-08-2010, 22:06
Да...
Родителите искат детето им да се реализира, а не да пропадне.. А щом е пред изключване, значи нещо не е наред ии трябва да се намесят, поне така мисля аз... =)

dPa3HuTeJl
04-08-2010, 22:54
Да.В реда на нещата, защото преди всичко те са родители и това да се грижат за теб е тяхна основна отговорност и задължение, поне до навършването ти на пълнолетие.
Да, тъпо е това, че се е наложило да те изключат от у-ще и т.н. за де се осъзнаят и да вземат такива драстични мерки, но пък има и една друга алтернатива-имали са съмнения, че излизаш от правия път, но са били търпеливи и са ти дали време, в което са се надявали, че с действията си, ще разсееш съмненията им.... но уви явно си ги потвърдила...

+1

И аз мисля така.
И аз мисля така !