PDA

View Full Version : Остатъците от връзките



babity
03-27-2010, 08:18
Снощи се бяхме събрали с две приятелки и от нямане на работа започнахме да си четем смс-ите една на друга. И трите забелязахме нещо странно. Всяка от нас (както, предполагам, и всеки тук) имаше смс-и от бивши гаджета. Сещате се, милите работи, любовните смс-и, глупавите нарицателни... Странно е, че по време на връзката човек си има нужда от тези неща, било то повече или по малко. Де факто нещо, което те е стоплило адски много и ти е ратуптяло мъничкото сърчице вече няма смисъл или звучи смешно и глупаво.

Въпросът ми е: Вие пазите ли си такива неща от предишни гаджета и запазват ли те сантименталната си стойност за вас? Има ли нещо, което бихте си пазили цял живот и с какво то е по - различно от всички останали?

valdesbg
03-27-2010, 08:32
Ми щом даден смс ме е развълнувал и е накарал сърцето ми да бие лудо.. значи той определено е успял докосне дупата ми. А предвид това че смс-а и зачението му не се променят значи независимо от всичко би трябвало да ме развълнува всеки път когато гио прочета. защото дори и след 10 години аз ще знам че той е бил изпратен с любов/с цел подкрепа/утеха и така нататък. И отново ще може да ме развулнува.

В противен случай всичко е било поза.

Да, пазя такива смс-и нищо че връзката ми отдавна е приключила с въпросното момиче. Ако не се наложи смяна на сим-ката ще си остаат завинаги в телефона ми. Както и всеки друг смс или пожелание, койо по някакъв начин ме е докоснал.

Край на връзката не означава и края на спомените. Ако нямаш спомени от нещо.. защо по дяволите ще го изживееш? Освен фиктивната причина в дадения момент.

Между другото сега се замислих че има цяло изкуство основно на тоя принцип - да запазиш момент/обект/случка/събитие които по някакъв начин те развълнуват, разчувтсват и така.

Някой сеща ли се какво имам предвид? :)

onestar
03-27-2010, 08:47
И аз пазя тези смс-чета. Препоглеждам ги от време на време. Стоят там с емоционална цел.
Приятно е, когато някой случаен път от скука започнеш да разглеждаш телефона си и попаднеш на тези нещица, които ти стоплят сърцето и... навяват спомени.

Познавам хора, които след края на една връзка изхвърлят/изтриват всичко, което би могло да им напомни за нея. Боли ги от спомена за "онова" време.

wasch0
03-27-2010, 09:07
пазя ги, и много им се радвам, защото съм била толкова щастлива..много ме радват :)

hahavteen
03-27-2010, 09:09
Аз пък не пазя смс-и... Даже от сегашния ми приятел не пазя... Някак си нямам нужда от това. Те спомените са си в главата ми :)

lipsvashh_mi
03-27-2010, 09:24
пазя някои,други съм трила-ззависи от човека и спомените,които имам....не мога да отрека,че смсите на някой важен за мен,или човек,към който съм имала нещо- дори да са супер ежедневни от сорта на как си и тн могат да ме развълннуват години след получаването им само при спомена :)

SoStarstruck
03-27-2010, 09:42
Пазех смс-и,изтрих ги...поради... кхъм,задължение. Просто нямаше как да ги запазя...
Само хронологията в скайп ми беше останала по едно време като доказателство,че всичко това някога се е случвало. Иии ето че ми смениха windows-aa .. :D
И така,вече от една година няма какво да препрочитам,няма какво да ми напомня за миналото (то пък едно минало ..). Но както каза slun4ice - най-важните спомени са тези в главата ми и те ще си останат там завинаги... или поне докато е нужно да бъдат съхранени. ;)

Jessie
03-27-2010, 09:55
Ми .. имах едни смс-и от септември/октомври, които пазех до началото на янаури, но ги изтрих. Нямаше как просто. Аз и сега не пазя кой знае колко смс-а, 4-5.. Имах до миналата седмица над 20, ноо .. не ми се искаше да чакам телефонът ми да се препълни и затова поразчистих малко.

Priceless
03-27-2010, 10:05
На стария ми телефон - да. Всички смс-и си пазех. И още са си там де. А новия ми е отскоро, така че от бивши нямам. Само от настоящия. :D

ShtrudeL
03-27-2010, 11:04
Пазя си всички негови смс-и. На където и да погледна в стаята си виждам него. Снимки,играчки,дрънкулки... <3 На всичките ми тетрадки има нашите имена,в личните ми документи,в рисунките ми... <3 Всичко си пазя <3

(Не ми е бивш. <3)

Sladurcho
03-27-2010, 11:21
аз не пазя нищо на бившите ми приятелки... като ги гледам и ми става тъпо такова .. незнам вие какви мазохисти сте :) ноо на сегашната ми приятелка си пазя всичко :)

ReachlessGirl
03-27-2010, 11:25
Пазя си да .. и смс-и (макар и не на телефона) и всички подаръци, които съм получавала! .. Нещата са минали, но въпреки това ми навяват хубави спомени! .. :)

MaLkaTa_LaDy
03-27-2010, 13:33
Смс-и не пазя. Понякога имам нужда да се връщам в онова минало и препрочитам малко хронология в скайп. Но пък за това пазя всички негави снимки и едно малко сладко керамично меченце, което ми беше подарил. Което е чупено поне 10 пъти, понякога неволно, дрег път нарочно, но съм го залепила и е цяло. Отделно си пазя дневника, където всичките ми чувства са описани надълго и нашироко.

djipsito
03-27-2010, 15:07
Не пазя смс-и, снимки и хронологии.. Преди да, ама след като станаха някои работи след няколко месеца изтрих всичко, мислех да го съдя и само хронологията бях оставила, ама накрая и нея изтрих. Не искам да се връщам в миналото, пък и нямам кой знае кви хубави спомени с тоя човек, че да имам нужда от тях. Пазя някои неща които ми е подарил, обаче като ги гледам или ползвам не се сещам за него.. просто е далеч в миналото и нито спомени, нито чувства избиват...

babity
03-27-2010, 15:26
В противен случай всичко е било поза.


Що пък да е поза? Не може ли някои хора просто да ги надживееш?

kukli4kata001
03-27-2010, 15:30
Имах няколко смс-а където аз му бях писала и ги изтрих. Само хронологията в скайп ми седи още и като си чета го ненавиждам още и още и ощееее. Била съм такава глупачка, направо ме е яд. Ненавиждам го тоя човек, толкова лъжи и само лъжи ми е говорил а аз се надявах и толкова наивно му вярвах. Сега при всеки момент, в който се сетя за него и всички ония смотани моменти си казвам колко го мразя и ненавиждам и вече нямам абсолютно никво желание да ми се мярка пред очите!..

valdesbg
03-27-2010, 15:34
Поза в чувствата, не в отношенията.

Ако си обичал някого, значи споменът за тази любов ще ти носи приятни емоции. Независимо по какъв начин се появява тоя спомен.

Простичко казано - отиваш до Америка и снимаш Ниагарския водопад. Адски много ти е харесало преживяването, гледката, вълните, шума, усещането/обстановката абе всичко. Е така се случва че повече нямаш възможност да отидеш там. Това значи ли че ако погледнеш снимката няма да си спомниш какво е било и пак да ти стане хубаво? И трябва ли да пазиш снимката при това положение? Ако ми кажеш че не - ей за тая поза ти говоря.

SoStarstruck
03-27-2010, 17:17
Поза в чувствата, не в отношенията.

Ако си обичал някого, значи споменът за тази любов ще ти носи приятни емоции. Независимо по какъв начин се появява тоя спомен.

Простичко казано - отиваш до Америка и снимаш Ниагарския водопад. Адски много ти е харесало преживяването, гледката, вълните, шума, усещането/обстановката абе всичко. Е така се случва че повече нямаш възможност да отидеш там. Това значи ли че ако погледнеш снимката няма да си спомниш какво е било и пак да ти стане хубаво? И трябва ли да пазиш снимката при това положение? Ако ми кажеш че не - ей за тая поза ти говоря.Ниагарският водопад не ти е разбил сърцето,предполагам?! Абсурдно сравнение в случая...

Linns
03-27-2010, 17:28
Честно казано от всичките си връзки имам само една единствена значима и незабравина любов, истинска любов.. Пазя всичко материално за което човек може да се сети.. Телефона със смс.ите от човека е с развален дисплей, но го пазя, защото знам, че вътре има снимки и съобщения които ако не го оправя няма да видя, но самият факт, че ги има запазени ми дава спокойствие и ме изпълва с хубави спомени.. Пазя си синджирчетата които ми подари, плюшените играчки.. Дори парфюма си, който ми даде за да имам мириса му до себе си когато го няма.. Пазя всички листя на които съм писала, че го обичам, всички рисунки с имената ни, пазя дори единствената негова на която беше нарисувал къщата ни, с колата и къщичката на кучето ни..
Пазя много неща в една кутия, неща свързани само с него.. Неща които независимо от това какво ми е приготвил живота занапред, ще пазя и ще ми напомнят за него винаги.. не само като първата ми любов, а като най-голямата и истинска която ще имам.. Също така и като спомен за прекрасно изживяните тийн години, благодарение на този прекрасен човек : )))

Take_That
03-27-2010, 17:31
Не пазя смс-те, но снимки - да. Ако искам да се върна понякога назад препорочитам хронолигята в скайп :)

DevilWish
03-27-2010, 17:34
Не ги пазя.Трия след 2-3 седмици като е по-малко болезнено ;)

kalpazanka
03-27-2010, 17:35
Имам си едно тайно лексиконче за тази цел. Там заминават всякакви оригинални пожелания, обяснения в любов, честитките за празниците на двама ни... От предишна връзка изхвърлих плюшка под външно въздействие. Бях скрила играчката под леглото, но при един ремонт излезе наяве и просто реших да я оставя до контейнера, защото не бях в настроение да оборвам майка ми.
но една електрикаво зелена блуза с дълъг ръкав хвърлих с кеф, просто защото не се харесвам като листна въшка :Д

nicolepcd
03-27-2010, 19:44
Всичко, напомнящо за миналото разкарвам 8-) Трила съм СМС след СМС, ревешком, ма поне ги изтриваш и край, а не като отваряш тва с СМСите и да ти става кофти всеки път, като видиш някое и друго мило слово ;д;д

sh3_1s_7h3_0n3
03-27-2010, 19:54
И смсите си пазя, и малките подаръчета, и чат архивите, и какво ли още не. Имам приятелки, които много ми се чудят как може да пазя толкова работи... за мен просто спомените са скъпи. Бил е част от миналото ми, била съм щастлива, няма да захвърля всичко просто ей така. Всеки е оставил нещо след от себе си в мен и ми е помогнал да стана човека, който съм сега. За мен това е важно. :) Дори като си чета смсите примерно си спомням в най-големи подробности къде съм била, какво съм правила, всякаква предистория около това, даже понякога и се чувствам по начина, по който съм се чувствала тогава... макар и за кратко. :)

Cybershot
03-27-2010, 19:58
СМС-и, снимки, хронологии се изтриват, но разбитото сърце си остава :(

sh3_1s_7h3_0n3
03-27-2010, 20:00
От предишна връзка изхвърлих плюшка под външно въздействие.


Ето това не мога да го направя при никакви обстоятелства. Сърце не ми дава, а понякога и мен 'външно' въздействие ме кара да върша такива работи.

ThePowerOfLove
03-27-2010, 20:27
Пазя смс-и, снимки :) Но почти всички смс-и пазя, и от време на време като нямам какво да правя - чета си и си спомням какво е било.. имам и хубави и лоши спомени..
От най първото ми гадже имам само една картичка, пазя си я все още (4 години минаха), от друг пък имам само снимка, нямам нещо материално, и снимката си пазя :)
От сегашния нямам кой знае какво

Seducti0n
03-28-2010, 01:36
Спомените лично за мен са нещо изключително важно, но е хубаво когато не са единствено в съзнанието ти, ами и си имаш няколко по-специални запазени смси, дребни подаръчета, картички и т.н.Това да започнеш нова връзка, не означава да заличиш напълно миналото си, а да осъзнаеш, че човека с когото си в момента е по-важен и да намираш начини максимално често да му го показваш.(:

DqVoLsKoJeLaNiE
03-28-2010, 11:46
нямам сила да пазя смс-и вече... всеки път, когато си погледна някой стар смс, се връщам в миналото... и то не хубавата, а болезнената част, която чак сега се изразява, като че ли преди да видя тъпите смс-и всичко е ок и после само 1 поглед ми стига да си спомня какво се е случвало... подаръците в момента са на село, немога да гледам и тях... плюшени играчки, снимки в рамки, колиета, валентинки-всичко седи и събира прах, но понякога се чудя и аз кой си мисля, че залъгвам като просто скрия тези вещи...и тук още повече се объквам, както голяма част от хората..права ли съм да прекарам още една година в безсмислени опити да забравя или пък просто трябва да се разровя в спомените си и да се справя със себе си... и за да не изпадам в някви е такива филосовски разсъждения, сичко-каше на село 8-) :lol:

Stan4o123
03-28-2010, 12:16
Ами не...всичко трия...снимки,смс-и и така,всички спомени,които ми трябват са се запечатали в съзнанието ми,всичко друго е ненужно...освен ако не искам да показвам на някого...но по принцип гледам да се сдържам да показвам/обсъждам любовното си минало.

mechtaq_za_teb
03-28-2010, 12:36
Не, не пазя такива неща. Приключи ли връзката и трия всякакви неща, които биха могли да ми напомнят за хубавите моменти с него. Не искам случайно да попадна на нещо подобно и да се натъжа.

brutaLxxbunny
03-28-2010, 12:45
Реакцията ми е обикновенно да трия всичко :) Смс,дори песни,които ми напомнят .. Но пък от гаджето,с което наистина се обичахме още нося гривната му на ръката си .. има сантиментална стойност и е знак,че някой истински ме е обичал,но обстоятелствата са ни разделили :)

babity
03-28-2010, 14:23
Всяко запазено нещо ме връща назад. Аз не си спомням за хубавите ни моменти заедно, а за това какво би било да сме още заедно. Такива неща ме дърпат назад и обикновено заради тях правя неща, които изглеждат отчаяни. От известно време си пазя само неприятни смс-си и хронологии за да ми напомнят, че съм взела правилното решение.

Nich
03-28-2010, 15:39
пазя само от настоящия мъж, не смятам нищо отминало за истинско и нямам нужда от него ;)

HexGirl
03-28-2010, 15:46
пазя нещата вътре в себе си !
Не ми трябва смс за да помня даден човек :)
А когато случайно нещо ми напомни за някого се радвам ...
Когато огорчението отмине красивото пак изплува :)

Monstre
03-28-2010, 15:59
Повечето работи си ги пазя... За к'во и аз не знам... :?

snufff
03-28-2010, 16:30
не пазя..

scanadal
03-28-2010, 16:54
Не пазя нищо.Изтривам всякакви снимки,смс-и и подобни :)