PDA

View Full Version : Петиция за промяна на закона за защита на животните!



mokka
03-27-2010, 15:21
Обръщам се към вас като потресен човек. Незнам кои от вас гледат новини, кои се интересуват какво се случва в държавата ни. Истината е че всеки ден някъде някой убива или измъчва беззащитно животно. В България закони за защита на животните не действат. Искам и вярвам че можем да променим това! Подпишете петицията за промяна на закона: http://www.bgpetition.com/zashtita-zhivotni/index.html . Присъединете се към групите във Фейсбук, http://www.facebook.com/group.php?gid=109438905741869&ref=nf , http://www.facebook.com/group.php?gid=107817689239179&ref=nf .

Моля ви, не си казвайте "Моята подкрепа няма значение". Всеки от нас може да помогне! Покажете, че България е държава в която има Гражданско общество! Не бъдете безразлични към жестокостите които нашите връстници извършват. В групите ще видите потресаващи снимки на животни, ще видите какво са им причинили деца и възрастни за забавление!

Надявам се, че ще намеря подкрепа от ваша страна, надявам се че сте съвестни хора. Знайте, че промяната зависи от нас, тъй като ние сме бъдещето! Благодаря ви!

doomkillerr
03-27-2010, 19:31
Аз изразих своята подкрепа, като се подписах в петицията и се присъединих към групите във Фейсбук! :)

Linns
03-27-2010, 21:49
Не виждам как човек може да си затвори очите за подобно нещо.. С каква съвест си лягат вечер тия хора!? С какво спокойствие да си пуснеш децата навън като знаеш, че се разхождат на свобода такива зверове!? Ума ми не побира как в 21ви век държава в Европейския Съюз може да допуска подобно нещо ..

KpucmuHa
04-03-2010, 22:07
Аз изразих своята подкрепа, като се подписах в петицията и се присъединих към групите във Фейсбук! :)
me too

Направо съм отвратена от тъпото ни население! Не стига, че ние сме си виновни за кучетата по улиците, ами и като чух по новините, че някакво куче било оставено живо на центъра на някой си град, без крайници, направо ми се обърнаха червата, ако знаех кой го е направил това с удоволствие бих го оставила без крайници!
Хората могат само да се оплакват от кучетата, ама никой не се сеща да направи нещо по въпроса. Ау направо бяс ме хваща като си помисля за глупостта на хората :x
Ако трябва да избирам между това да спася улично куче (примерно) или човек (непознат), бих избрала кучето!

semantics
04-04-2010, 09:04
Всеки път, когато разгърна вестник (в часност - все Телеграф), съжалявам че съм го направил. Днес разгледах един от преди ден-два и в една от статиите видях снимка, която сигурно няма да забравя до края на живота си...
Куче с отразяни и четирите крака... Някой си... изверг или не знам каква дума мога да намеря, решил така да демонстрира негодуванието си срещу безконтролното разможаване на кучетата в Дряново. Не просо ме остави без думи това деяние, а ме накара да се срамувам от това, че съм човек и най-сериозно ме докара до сълзи. Нека това се стори пресилено за някого, но никога досега не съм се чувствал толкова зле по повод на насилие към животни - очевидно, защото не съм знаел на какво сме способни...

Публикуването на самата снимка и езика във вестника няма да го коментирам.

Но казвам всичко това в смисъл, че имам пресен повод да се включа в петицията, а и пореден повод да се замисля кои каузи точно са смислени (което си е мое лично нещо)...

semantics
04-04-2010, 09:59
T.e., какво - колко съм зле, че не съм разбрал по-рано или колко съм зле, че преигравам?

semantics
04-04-2010, 10:26
Ами, по света, както вероятно разбираш, има премного каузи, за които си струва да се бориш или поне да направиш елементарно човешко усилие. Никой обаче не е в състояние да познава всички каузи, камо ли да ги вземе истински присърце.
От моя гледна точка, винаги съм се опитвал (и не знам дали успявам) да не живея с илюзията, че моите каузи са най-значимите - те са точно толкова значими, колкото и една дузина други. Но не познавам всичките и нямам възможността да работя за всичките.

Казано иначе - не съм гузен, че едва сега разбирам сериозността на проблема - напротив, радвам се, че въобще го разбирам. От тук нататък е личната част.

А докачливостта добре се гради по форумите и не ме кефи като факт, ама...

Liar
04-05-2010, 17:45
Петициите в интернет нямат юридическа стойност. Нужни са подписи на хартиен носител, които да се внесат в парламента. Кампанията по набирането тече, повечето градове чакат разрешение от общината да разпънат маси на централно място. Докато излезнат решенията, всеки гражданин може да събира подписи самостоятелно.
За целта принтирайте тази бланка: http://www.bgshare.com/459002/podpiska.doc
Не номерирайтe полето отстрани и предупредете хората да се подписват само по един път!
Спирайте минувачи(пълнолетни!) по улицата, също така оставете копия в магазини и ветеринарни клиники, след което ги съберете и изпратете.
За такъв тип подписка не се иска разрешение от общината, затова не заставайте на обществени места, защото може да ви глобят.

Ще бъде даден адрес, на който да изпращате бланките.

И между другото, кампанията е за промяна на Наказателния кодекс. Законът за животните не се нуждае от поправки, достатъчно добре е обособен, въпросът е, че за неизпълнението му наказанията са символични...

semantics
04-05-2010, 19:01
^Lier, изключително ценен пост - благодаря ти искрено!
Не знаех за тези неща.

KpucmuHa
04-05-2010, 20:28
Liar, благодаря много за бланката, ще си я принтирам и ще се опитам да навия класа си да събираме подписи. Нека всички се опитаме!
А адресът...?

Liar
04-06-2010, 12:39
Радвам се, че ви е било от полза :)
Адреса и аз чакам да го получа, от София още не са се уточнили. Ще го публикувам при първа възможност.
Моля, не забравяйте изискванията за попълване, посочени по - горе.

Liar
04-06-2010, 15:06
Ако при принтирането не излиза всичко от бланката, използвайте тази: http://www.bgshare.com/459002/podpiska.doc
Ще улесните организаторите, ако приложите копия.

Linns
06-07-2010, 13:39
http://city4people.eu/

YouDontKnowMe
06-07-2010, 20:43
Подкрепям. В подписа на Linns с едно изречение е написано това,което исках да кажа.