PDA

View Full Version : Часът на Земята



tainaTaa
03-27-2010, 17:52
Е, ще изгасите ли осветлението си за един час ? (от 20:30 до 21:30) Аз лично да. :)

Bimmer
03-27-2010, 17:53
Ами това не е глупава идея, но могат да се направят много неща, които ще са далеч по-ефективни /според мен/
едит: а аз вечер никога не си светвам лампите, не защото съм зелен, а просто ми светят в екрана. така че аз всяка вечер явно участвам в тази 'зелена' акция

ThEKiNgG
03-27-2010, 18:08
не няма да го изключа

DimovB
03-27-2010, 18:08
аз бих, но нашите аПсурт да се навият.

zoreto
03-27-2010, 18:08
Аз да :)

ScionOfStorm
03-27-2010, 18:24
Аз и без това си карам на без лампи вечерите, с малки изключения, ама сега ще гасна де що намеря (:

cherrygloss
03-27-2010, 18:41
Аз загасям всички лампи и вс друго, само компа остава :lol:
Той ми е като другарче :-|

w0sh
03-27-2010, 18:54
Загасени лампи + монитор на PC = вреди на очите.

Madeyed
03-27-2010, 18:59
Загасени са :)

Infinity
03-27-2010, 19:04
Загасени лампи + монитор на PC = вреди на очите.
много е гадно !

britzy
03-27-2010, 19:13
Загасени са :)
8)

Ambrosia
03-27-2010, 19:33
Да,още от 8.

Bimmer
03-27-2010, 19:49
Загасени лампи + монитор на PC = вреди на очите.
даже и от тея новите :-o :o :(
fuck

mokka
03-27-2010, 19:51
Също :)

padnaloblak
03-27-2010, 19:58
загасих ги в 8 и още съм на загасени, както и миналата година направих :) може да е нещо просто и може и да има много по-ефективни начини, но се замислете! въпреки че е толкова елементарно пак имаше ужасно много хора на светнато... ако тръгнем веднага от нещо много по-голямо как можем да очакваме че ще всички ще го спазят? цял свят призова за един единствен час да изгасим ланпите, нещо което не би попречило на дейностите ни по тва време... повечето гледаме тв или сме пред компа или навън ... въпреки тва специално в моя град бяхме мн малко тези които бяха на тъмно...

SunSmile
03-27-2010, 20:01
Чак бушоните бяха изгасени по това време, просто, защото не си бях вкъщи.
Миналата година пак изгасих за 1 час

Swinkenhoffer
03-27-2010, 20:03
Часът на земята не включва ли да изгасите и компютрите си, лицемери такива?

Сега за цяла година напред някои ще са с чиста съвест, защото 1 час са стояли на тъмно, и никой не ги е видял как си мятат боклука през балкона. 8-)

ScionOfStorm
03-27-2010, 20:18
Ей, поре, аз седях в кенефа и върших важни дейности, както и си джитках на телефона, алоу 8-) 8-)

antiWHAT
03-27-2010, 20:19
в моята стая беше изгасено, защото ме нямаше.

pamii
03-27-2010, 23:44
:?

xoxi
03-28-2010, 08:26
В нас всичко, което ни трябваше си работеше.
Честно казано, аз бях навита, но забравих. Пък и миналата година, нашите такова конско ми дръпнаха за това, че съм им изгасила телевизора :-o

Madeyed
03-28-2010, 08:50
ПП. По времето на Левски - ЦСКА не гася нищо!
И във крайна сметка мача завърши равен :lol: . накрая Г. Петков как само падна от чорбарите :razz: И после как вдигна крак... :razz: :razz: :razz: :razz: Имах чуството че вика : "Ела ми, ела, само да си посмял пак да ме спъне!ш :o" :razz:

Wildchildd
03-28-2010, 11:54
Върнете GSM-ите на децата бе бедняци :lol:

Иначе по темата: не съм гасил лампите, щото не мисля, че ще има реален ефект.

antiWHAT
03-28-2010, 11:57
то ефект има, ама ако се направи от всички...

иначе не е работа 8-)

ZipFail
03-28-2010, 12:44
то ефект има, ама ако се направи от всички...

иначе не е работа 8-)

Голям ефект, 1 час в годината(която е 8760 часа), няма да харчим като разпрани, а ще сме само с компютър включен..големи герои, спасихте земята :lol:
Аман от такива лицемерни акции и кампании..

awesomesheepy
03-28-2010, 15:54
щях,но бях на ресторант..

Djenka
04-04-2010, 18:13
Аз угасих.

Но ако се замислим колко малко хора са го направили.. Ако българите бяха по-сериозни в това отношение, нямаше да пускат само някакви реклами, а направо щяха да спрат тока за час-два.. Така според мен е по-разумно, нищо няма да им стане на хората малко на тъмно и без телевизия или компютър.. :?

jghgh
04-05-2010, 08:58
И пак ще кажа - евала, за един час спасихте земята - сега смело пуснете по пет телевизора да работят, мятайте си боклуците през прозореца и така до догодина, когато пак ще спасим земята за един час. :razz:

И все пак е факт, че потреблението рязко е паднало и т.н., даваха го по Новините, само дето не помня с колко точно.

Ако поне веднъж на месец се прави Час на Земята и то мащабно, има голям шанс да си спестим урановата руда и т.н.


Специално аз не спазих този час, защото пак забравих, но идеята е добра.
И вместо да гледаме негативно и винаги 1вото нещо, за което се сещаме, да е лицемерието на хората, можем да погледнем от друг ъгъл - много хора, като мен например, ще си дадат сметка, че като не си изгасят компютрите по цели нощи, хабят ресурси. Нали трябва да се мисли в перспектива..

След тоя ден нататък аз лично станах една идея по-съвестен човек - оня ден даже казах на сестра ми да не си оставя ПЦто да работи цяла вечер, защото не само че излъчва радиация, но и хаби ресурси. И си дадох сметка, че всеки може да започне с една такава малка промяна - има смисъл. Сега, колко хора ще прегърнат идеята, е друг въпрос, но Часът на Земята може да служи като напомняне.


Чисто математически ако някой ползва компютъра си всеки ден 2 часа, то ще е по-икономично машината му да работи всеки ден за по 2 часа, а да не е включен нон-стоп и дефакто да работи 24/7. Просто пример, а това важи и за крушките.

jghgh
04-05-2010, 09:36
О, сигурно е много, като се има предвид, че всеки си оставя машата, пцто, понякога дори телевизора включени за цял ден..

Но! този час може да има възпитателен характер, нали?
Всичко се оправя с повече информация.

Ако не бяхме учили по география кои ресурси са близки до изчерпване, кои са невъзобновими и т.н., сигурно щях още да се чудя, както и съучениците ми, които вярвам, че са си дали някаква сметка.

Така че - информация, информация, информация.

И проекти. И Часове на Земята. И т.н.
Познанието е ключа към оцеляването - човек трябва да разбере, че както всичко е преходно, така и самата ни изтормозена планетка и да стане по-съвестен.


Така ще можем да променим нещо.

jghgh
04-05-2010, 10:21
Дали е имало и някоя друга авария от претоварване на мрежата?


Помня как преди години по време на Световното в Германия, как предупредиха немците да не ходят да пикаят на полувремето на финалния мач, защото властите се притесниха, че ВиК инфраструктурата няма да може да поеме такова натоварване съсредоточено в 10 минути. :lol:

8-)


Е, щом не са дали, значи е нямало авария. А и то нали има някакви кирии в електроцентралите, които светкавично променят стойностите на обработваемия материал според потреблението и така загубата на енергия е минимална.
Не знам.

Пък и не вярвам всички да са си изключили всичко. Най-много всички да са угасили осветлението и нищо повече, а не чак бушоните., хладилницте и т.н.
Има много да се развиваме за подобни инициативи, пък и самите ние да се променим. Например, холандците са пестеливи хора не само заради скръндзенето, ами и така са си възпитани - при тях си е култура да си гасят нещо, което не ползват и т.н.

Но всичко ще стане с повече информация, проекти и т.н. Специално за това имам надежди, защото има млади хора, които се занимават с популяризация на подобни каузи - не на неразумното ползване на електричество, не на найлоновите торбички и т.н.

Часът на Земята е като забавно допълнение. Вярно, само 1 час е, но пак е нещо.. а и ако всеки месец се прави ще има някакъв смисъл.

ArrowsOfDeath
04-05-2010, 11:54
Някои хора искат изведнъж да се случат всякакви радикални промени. Еми, няма как да стане. Това лицемерие може да бъде само началото на нужните промени, които ще се случат след време, но също може и да е последната лъжлива загриженост към Земята, а след години и тази инициатива да я няма и всичко да е оставено на развоя на съдбата, без даже да се правят опити за лицемерничене. Аз така виждам нещата.