PDA

View Full Version : МГ "Баба Тонка" - Русе



Страници : [1] 2

SmilezZz
03-27-2010, 18:36
Здравейте..
Като за начало се извинявам за тъпото заглавия,но не можах да измисля друго...

Та към същинската част на темата:
Седми клас съм - предстои ми кандидатстване..И искам да попитам в кои гимназии се изучава усилено биологията (заедно със чужд език - предпочитам английски)..
Знам само за Математическата гимназия (имам огромно желания да вляза там,но не знам дали ще успея и затова пускам темата )..
Ако някой знае други гимназии,отговаряще на "изискванията" ми да каже :)
Благодаря предварително !!! :-)

mrtn
03-27-2010, 18:52
Ами не съм от Русе, и не знам дали има други училища, но точно за Математическата знам, че е доста добра гимназия и там ще те подготвят, както трябва.

cvetinka95
03-27-2010, 19:39
И аз не съм от при вас, мисля че трябва да има някое СОУ с природоматематически профил, но според мен няма смисъл да си пропиляваш 5те години, изучавайки..биология в някое такова училище.
Особено ако си се ориентирала към специалност, за която има повече наплив, като Медицина,Стоматология или Фармация.. :?
Ти си държи на тази гимназия, чуват се само хубави неща за нея навсякъде по другите градове, знам какво ти е, колкото и да е, притеснението го има в повечко, но не е такава философия, каквато всички го изкарват. Веднъж мине ли ще се смееш сега как си се тревожила.Ще влезеш, щом си се ориентирала към това си сериозна, не вярвам да се провалиш.
Като се сетя и аз бях така миналата година, сега съм същата паралелка, пак ПМГ ама Търново. :)

SmilezZz
03-28-2010, 07:34
^ Ориентирах се към медицината

П.С - Благодаря за отговорите ви :-)

mrtn
03-28-2010, 08:04
^ Ориентирах се към медицината

П.С - Благодаря за отговорите ви :-)
Ама нали знаеш, че и химия трябва.. ? :)

nIkEnCeTy_bE
03-28-2010, 08:13
Хубаво е, че си се ориентирала към Медицина, но нали знаеш, че много се учи, след като завършиш гимназия и искаш да следваш това. Иначе, както каза mrtn трябва Химия и Биология най вече. :)

DesireToFire
03-28-2010, 08:26
Аз съм в МГ Русе. Искрено те съветвам да влезеш там. Аз съм с профил математика, но познавам много хора които са с биология и мога да ти кажа че подготовката е страхотна. В осми клас единствената разлика с другите паралеки ще бъде, че вие ще имате 2 часа сип по биология и 2 по химия. В 9ти клас вече се усеща разликата. Ще имате 5 часа биология на седмица и 3 часа хими и ест. който иска може да се запише допълнително и на сип. Аз съм с математика но мога да ти кажа че дори нашите часове са интересни. Пускат ни филми, презентации. В последния час гледахме аутопсия. А и по другите предмети е доста добра подготовката. Въпреки че и в най-доброто училище да учиш и по 10 часа да имаш като не ти харесва и не се стараеш нищо няма да стане. И не е толкова трудно да се влезе. И съвет към всички които ще кандидатстват : Не пишете на първо място у-щето което ви допада по-малко, само защото си мислите че в другото няма да влезете.

SmilezZz
03-28-2010, 08:49
Ама нали знаеш, че и химия трябва.. ? :)
Знам,знам


но нали знаеш, че много се учи, след като завършиш гимназия и искаш да следваш това
Знам..Но това не ми е пречка..Още от малка имам желание за това и все още го имам

DesireToFire
Дано успея да вляза..
Правя всичко възможно..Ходя на уроци,пробни изпити и тем подобни..
Но иначе знаеш ли колко е бала за МГ :)

И наистина много ви благодаря за отговорите..Златни сте

DesireToFire
03-28-2010, 09:44
Ама нали знаеш, че и химия трябва.. ? :)
Знам,знам


но нали знаеш, че много се учи, след като завършиш гимназия и искаш да следваш това
Знам..Но това не ми е пречка..Още от малка имам желание за това и все още го имам

DesireToFire
Дано успея да вляза..
Правя всичко възможно..Ходя на уроци,пробни изпити и тем подобни..
Но иначе знаеш ли колко е бала за МГ :)

И наистина много ви благодаря за отговорите..Златни сте

Балът е различен всяка година в зависимост от нивото на учениците. Аз бях с бал 34,67 без никакви уроци и подобни, само с подготовката от МГ от 5 до 7ми клас. Иначе не се притеснявай за изпита. Има и хора, които са влизали с тройки по математика... С петици на двата изпита си сигурна. Само гледай по математика да имаш висока оценка, защото тя се взима 3 пъти (от изпита по математика) + 1 път(от изпита по български) + 1 път (годишна по български) + 1 път(годишна по биология)

DesireToFire
03-28-2010, 09:46
И бтв сега в кое училище учиш. Днес нямаше ли пробен изпит или аз нещо се лъжа?

SmilezZz
03-28-2010, 09:50
И бтв сега в кое училище учиш. Днес нямаше ли пробен изпит или аз нещо се лъжа?

Вчера бях на пробен изпит в СОУЕЕ..
Иначе в момента съм в Левски

cveteto96
03-28-2010, 09:54
DesireToFire искам да те попитам нещо..

В сайта на МГ пише:
``Утроената оценка`` по математика..И нещо ме объркаха тука..
Как се смята:
5+5+5
5 по 3
Или 5.5.5
Знам,че въпроса ми е много тъп :oops: ,но искам да науча

DesireToFire
03-28-2010, 09:59
DesireToFire искам да те попитам нещо..

В сайта на МГ пише:
``Утроената оценка`` по математика..И нещо ме объркаха тука..
Как се смята:
5+5+5
5 по 3
Или 5.5.5
Знам,че въпроса ми е много тъп :oops: ,но искам да науча

5 по 3 или 5+5+5 :) същото е
Примерно ако имаш на изпита по математика 5.40, по бел 5.20 за годината шестици
балът ти ще бъде : 5.40 +5.40 +5.40 +5.20 +6 +6 =33.4

cvetinka95
03-28-2010, 11:09
Можеш ли да споделиш някакви резултати,ако са ви върнали пробните изпити? Как ти се сториха? :)

SmilezZz
03-28-2010, 11:50
Можеш ли да споделиш някакви резултати,ако са ви върнали пробните изпити? Как ти се сториха? :)

Като цяло г/д беше лесен..За съжаление в първия модул не ми стигна времето и не можах да си довърша задачите..Но си беше лесен,с изключение на няколко задачи..
Имаше задачи няколко задачи от 5 и 6 клас - с проценти,лица на триъгълници и корен на уравнението..Бяха 25 задачи

Втория модул си беше по-труден;с 5 задачи..Трябва да се мисли много добре :)

Ако те интересува нещо друго - питай

DesireToFire
03-28-2010, 11:55
Ама на изпита (поне по бел) май няма да имате материал от 5 и 6 клас... вързаци :D

SmilezZz
03-28-2010, 11:59
Ама на изпита (поне по бел) май няма да имате материал от 5 и 6 клас... вързаци :D

По-добре е да е така :D :grin: ..Без материал от 5 и 6 клас

UnForgettableDream
03-28-2010, 13:43
SmilezZz не можах да разбера, в Левски ли каза, че учиш, защото виждам, че говориш за пробни изпити, а аз съм в Левски и бяха само 25 задачи - нямаше втори модул.. Или това е за някакво състезание и аз нещо не съм разбрала 8-)

SmilezZz
03-28-2010, 14:01
SmilezZz не можах да разбера, в Левски ли каза, че учиш, защото виждам, че говориш за пробни изпити, а аз съм в Левски и бяха само 25 задачи - нямаше втори модул.. Или това е за някакво състезание и аз нещо не съм разбрала 8-)

Да,от Левски съм..
Обаче пробния ми изпит беше в СОУЕЕ..
Първи модул - 25 задачи
Втори модул - 5 задачи с отворен отговор,както ще са и задачите на истинския изпит..

rockin
03-28-2010, 16:17
DesireToFire, ти кой клас си? :)
Иначе МГ с биология съм чувала добри отзиви. И аз (7ми клас в МГ) се замислих за биология, но две неща ме спряха - първо, твърде съм гнуслива, и второ, химията. :D Така че вероятно ще си остана с математика. Надявам се да дойдеш в МГ догодина, ще ти хареса! :)

SmilezZz
03-28-2010, 17:23
^ rockin дано успея :smt051

DesireToFire
03-29-2010, 13:08
DesireToFire, ти кой клас си? :)
Иначе МГ с биология съм чувала добри отзиви. И аз (7ми клас в МГ) се замислих за биология, но две неща ме спряха - първо, твърде съм гнуслива, и второ, химията. :D Така че вероятно ще си остана с математика. Надявам се да дойдеш в МГ догодина, ще ти хареса! :)
Ако си 7ми клас в МГ значи те познавам 8-) Иначе аз съм 9а. Как се казваш или номер в клас ако искаш :D

rockin
03-29-2010, 13:10
Ми аз съм Ния, номер 23. :D

DesireToFire
03-29-2010, 13:13
Ми аз съм Ния, номер 23. :D
Амии знам те :Д Аз съм Моника, не знам дали ще се сетиш, 9a :D
И това че сте били гнусливи или не сте държали на кръв. Казвали са ми че се свиквало.

rockin
03-29-2010, 13:15
Братовчедката на Александрина? :D

DesireToFire
03-29-2010, 13:18
Братовчедката на Александрина? :D Ахам :D Голям спам стана така че да ви питам и по математика и по белли няма да има материал от 5. и 6. клас :Д

rockin
03-29-2010, 13:25
Ми по математика ня'а как да няма, а по БЕЛ ще има материал от 5,6,7 клас, но произведенията ще са само изучаваните в 7. :-D
SmilezZz, искрени извинения, че ти оспамихме темата. :oops: :-)

DesireToFire
03-29-2010, 13:32
Ми по математика ня'а как да няма, а по БЕЛ ще има материал от 5,6,7 клас, но произведенията ще са само изучаваните в 7. :-D
SmilezZz, искрени извинения, че ти оспамихме темата. :oops: :-)
Аз по БЕЛ съм сигурна че щеше да е само от 7ми клас. Г-жа Николова предния ден като ви мислеше задачи за пробен каза че нямало да има от 5 и 6 клас и че изпита щял да е само от 7 8-)

edelweiss96
03-29-2010, 13:38
Ми по математика ня'а как да няма, а по БЕЛ ще има материал от 5,6,7 клас, но произведенията ще са само изучаваните в 7. :-D
SmilezZz, искрени извинения, че ти оспамихме темата. :oops: :-)
Аз по БЕЛ съм сигурна че щеше да е само от 7ми клас. Г-жа Николова предния ден като ви мислеше задачи за пробен каза че нямало да има от 5 и 6 клас и че изпита щял да е само от 7 8-)
Права си. По БЕЛ материалът ще е само от 7-ми клас.

rockin
03-29-2010, 13:41
Хах, още по-добре. Вярно, че е така. И сме при Александрова. :-D :)

DesireToFire
03-29-2010, 13:45
Хах, още по-добре. Вярно, че е така. И сме при Александрова. :-D :)
Сигурно тя ще поеме и 8ми клас догодина, защото кара и 12 8-) Добре преподава, така че ето ви още една причина да дойдете в мг :D

SmilezZz
03-29-2010, 13:59
SmilezZz, искрени извинения, че ти оспамихме темата. :oops: :-)

Споко..
Може да си спамите на воля 8-) 8-)

cveteto96
04-01-2010, 14:16
up-вам темата..

Иначе как върви подготовката седмокласници.???
Аз тези дни доста се депресирах,заради тези изпити :o

SmilezZz
04-02-2010, 09:50
А какво мислите за СОУ "Христо Ботев"- гледам,че и там се учи биология

DesireToFire
04-02-2010, 17:33
А какво мислите за СОУ "Христо Ботев"- гледам,че и там се учи биология Няма място за сравнение с МГто нито един от профилите му. Съветвам те да избереш или МГ с биология или направо друга паралелка или друго училище, но не и да отивап в Ботев заради едната биология.. Въобще не е трудно влизането, стига сте се паникьосвали. И повтрарям пишете на първо място там където искате, а не там където си мислите че ще влезете. Ако някой е от Ботев да даде по-кмпетентно мнение, но аз като цяло не съм чувала много добри отзиви за образованието след 4 клас а пък камо ли след 7ми.

SmilezZz
04-02-2010, 17:38
1.^Знам и на мене не ми се иска да си пропилявам 5 години в обикновено СОУ,но ми казаха да си избера и още няколко училища..

2.Определено искам да вляза в МГ,но повечето ми казват,че няма да ме приемат и такива работи..Защото се е влизало доста трудно

3.Това за желанията ни ни казаха и учителите..

4. DesireToFire за пореден път ти благодаря за отговора ти

cveteto96
04-02-2010, 17:44
DesireToFire например не ме приемат с биология (в мг) - мога ли да си избера друга паралелка,но след 12 да следвам биологията :-o

Извинявам се за тъпия въпрос,но не съм компетентна по тази тема...

В никакъв случай не отивай в Ботев..Учила съм там (1 година),но после говорих с нашите,за да ме сменят..
Образованието е под критиката..
Поне на мене ми направи такова впечатление

DesireToFire
04-02-2010, 18:22
SmilezZz уверявам те че въобще не е толкова трудно. Посдтарай се да изкараш над 4.50 и си вътре. Познавам много хора влезли с много по-ниски оценки. Има и с тройки и с четворки. А за другите желания можеш да избереш друга паралелка пак в МГ и може да ходиш на сиповете по биология :)

cveteto96 Дам, можеш. Аз не съм с биология и все пак обмислям медицината като вариант. А и на едни познати и двамата сина станаха лекари, без да са били в специализирана паралелка. А и дори и да си друга паралелка, поне в МГ може да се запишеш на СИП. Пак да дам пример със себе си :D . Аз не съм записана на сип-а по биология, но когато имат някоя тема, която ми е интересна отивам, никой нищо няма да ти каже може да говориш с учителя и да ходиш избирателно. Така няма да си в списъка и няма да ти пишат оценки но ще присъстваш когато си искаш 8-)


И не се притеснявайте да питате каквото и да е 8-)

cveteto96
04-03-2010, 09:01
Ахам,мерси..
Ако ме интересува нещо,ще те питам пак :oops:

cveteto96
04-04-2010, 09:24
Пак ме интересува нещо :oops:

Ако не ме приемат с биология..И искам да се избера друга паралелка,и за да го направя - трябва да изчакам второто класиране или не.. :-o

SmilezZz защо не си промениш заглавието..
например да го направиш:
МГ "Баба Тонка" Русе
защото повечето въпроси и нещата,които ни интересуват са свързани с МГ

SmilezZz
04-04-2010, 09:27
cveteto96 добра идея..Даже го направих вече :D

Иначе - този въпрос и мене ме вълнува..Но доколкото разбрах от една приятелка - трябвало да се изчака до второто класиране (Но и тя не е сигурна)

Jessie
04-04-2010, 12:28
Училището наистина ли се казва така ? :shock: :D

Просто питам, да не ми се обидиш нещо. :-D

SmilezZz
04-04-2010, 12:39
Училището наистина ли се казва така ? :shock: :D Да,така се казва :)

Obsession
04-04-2010, 13:10
Аз съм в "Христо Ботев", 12 клас съм сега, но в хуманитарен профил - там си исках и там си влязох. Поздравления за ентусиазма и силно те съветвам да се понапънеш и да влезеш в МГ, просто, защото там изискванията са на по-високо ниво. Специално за природоматематическата паралелка - ние тази година имаме две момичета на националната по химия, въобще е добро образованието, но щом ти е толкова голямо желанието да се занимаваш с биология -> "Баба Тонка"! Гадното в Ботев е, че тази година се пенсионират най-добрите преподаватели и не зная на къде ще отиде даскалото без тях..
И още един съвет - спокойно на изпитите, няма място за притеснение, не е голяма работа ;) Само, ако сте спокойни ще успеете да се съсредоточите и да си съберете мислите.

cveteto96
04-07-2010, 10:49
Пак ме интересува нещо :oops:

Ако не ме приемат с биология..И искам да се избера друга паралелка,и за да го направя - трябва да изчакам второто класиране или не.. :-o

cveteto96
04-07-2010, 10:50
SmilezZz благодаря ти за отговора,но искам със сигурност да знам,за да знам после какво да правя :) :-)

cveteto96
04-07-2010, 10:52
Моля някой да ми отговори,а ако може тези,които са от МГ

Ако не ме приемат с биология..И искам да се избера друга паралелка,и за да го направя - трябва да изчакам второто класиране или не.. :-o

cvetinka95
04-07-2010, 11:47
^
Не важи само за МГ-тата. Навсякъде е така. Когато обявят резултатите от изпитите, отиваш да се запишеш за 1во класиране. Тогава пишеш подред паралелките, които те интересуват. Примерно:
1во желание: Биология и ЗО и АЕ
2ро желание: Математика и АЕ
Да речем, че не ти стига БАЛ-а за биология, искаш да избереш друга паралелка - просто я пишеш 2ро желание. Ако за нея ти стига, направо те класират вътре още на 1во класиране. Приемат те на най-желаната от теб паралелка, за която ти стига БАЛ-а.

Ако пък много държиш на биологията и са те приели в математика да речем, това на 1во класиране, може да се хвърлиш за 2ро класиране вече, ако случайно някой от тия с биология се е отказал, но не знам дали ще ти пазят място в математиката, да не е някой да ти го вземе.
Ако има още нещо - питай. :)

DesireToFire
04-07-2010, 12:17
^ Точно както бях казала. Пишете си желанията подред. Ако не ви стига за първото гледат второто и т.н. И ако искаш все още първото се явяваш на второ класиране. Гледайте да пишете повече (поне 3-5 различни паралелки или училища). Аз примерно писах
МГ-математика
МГ-информатика
МГ-биология
В. Левски с японски 8-)
Но пак казвам не е толкова трудно да се влезе, а си заслужава.

cveteto96
04-07-2010, 12:21
cvetinka95 и DesireToFire благодаря ви много :-)

vampirediaries
04-07-2010, 13:35
Успех с влизането! :) cveteto96 сега къде учиш?Аз съм в Немската. :)
А до авторката на темата:В Левски как е?Защото една много добра приятелка на майка ми е учителка там и много ме навиваше там да вляза с паралелка Японски.Аз отказах,щото в Немската си ми харесва,ама да знам дали нещо не съм изпуснала. :D

SmilezZz
04-07-2010, 14:05
А до авторката на темата:В Левски как е?Защото една много добра приятелка на майка ми е учителка там и много ме навиваше там да вляза с паралелка Японски.Аз отказах,щото в Немската си ми харесва,ама да знам дали нещо не съм изпуснала. :D
Нищо особено..Някои от учителите стават,някои - НЕ..
Повечето деца сякаш са "умствено изостанали" и гледат само какви простотии да направят с децата и с училището :? ...
Абе все такива неща,но това си е мое мнение.. (( Някой от там да не ми се обиди :) ))..

П.С - Признавам си,че има и положителни ((за мен))страни,но не са много..

cveteto96
04-07-2010, 15:07
Успех с влизането! :) cveteto96 сега къде учиш?Аз съм в Немската. :)
Във СОУ "Възраждане" :)

ThePowerOfLove
04-07-2010, 15:17
Абе не се шашкай, лесно се влиза. В моя клас има хора, който с две тройки бяха вътре ^.^
10клас съм, а имай предвид, че всяка година бала пада :P

vampirediaries
04-07-2010, 17:45
А до авторката на темата:В Левски как е?Защото една много добра приятелка на майка ми е учителка там и много ме навиваше там да вляза с паралелка Японски.Аз отказах,щото в Немската си ми харесва,ама да знам дали нещо не съм изпуснала. :D
Нищо особено..Някои от учителите стават,някои - НЕ..
Повечето деца сякаш са "умствено изостанали" и гледат само какви простотии да направят с децата и с училището :? ...
Абе все такива неща,но това си е мое мнение.. (( Някой от там да не ми се обиди :) ))..

П.С - Признавам си,че има и положителни ((за мен))страни,но не са много..
Аха.Щото има едно момиче от Левски което се премести вторият срок в съседният клас.А в Левски учи ли се немски?

SmilezZz
04-07-2010, 18:14
Аха.Щото има едно момиче от Левски което се премести вторият срок в съседният клас.А в Левски учи ли се немски?
Доколкото знам,не се учи немски,а само Японски и Китайски,но ако искаш може да поразпитам :) :)

SmilezZz
04-08-2010, 07:22
Гледайте да пишете повече (поне 3-5 различни паралелки или училища). Аз примерно писах
МГ-математика
МГ-информатика
МГ-биология
В. Левски с японски 8-)
Леле,аз си мислех,че трябва да пиша няколко различни училища..За паралелките изобщо не се сетих :oops: ..Колко съм "изостанала" :D :oops:

uBuTo
04-08-2010, 14:08
наистина ли даскалото се казва "Баба Тонка" бе :lol:

mrtn
04-08-2010, 14:28
наистина ли даскалото се казва "Баба Тонка" бе :lol:
Наистина така се казва.. ;)

SmilezZz
04-08-2010, 15:20
наистина ли даскалото се казва "Баба Тонка" бе :lol:
mrtn ти отговори..

Но не мога да разбера какво толкова му има в името :? :-o

cveteto96
04-09-2010, 16:06
Но не мога да разбера какво толкова му има в името :? :-o [/b]Споко и аз не мога да ги разбера :neutral:

vampirediaries
04-09-2010, 20:39
И аз не мога да схвана какво му има на името?!Поне е по-кратко от името на моето училище:Средно основно образувателно училище с преподаване на немски език"Фридрих Шилер". :D
Малко ще оспамя темата,ама да ви се оплача че директора на мойто даскало е откачил.Гледа котка в кабинета си и живее в учителската стая,защото се развежда с жена си. :D :D И сега до учителската стая строи дрешник за учителите,но мисля че всъщност вътре ще бъде кухня,за да може да си готви. :lol: :lol:

SmilezZz
04-10-2010, 06:57
:малко ще оспамя оспамя темата,ама да ви се оплача че директора на мойто даскало е откачил.Гледа котка в кабинета си и живее в учителската стая,защото се развежда с жена си. :D :D И сега до учителската стая строи дрешник за учителите,но мисля че всъщност вътре ще бъде кухня,за да може да си готви. :lol: :lol:
:razz: Леле,ама сериозно ли :shock: ..
Направо ме разби с това :lol: :razz:

cveteto96
04-11-2010, 16:10
Отново съм аз..Пак искам да попитам нещо..

В МГ`то провеждат ли се някакви пробни изпити по математика..Ако Да - мога ли и аз да се запиша,при условие,че не уча там..

rauwkost
04-11-2010, 21:18
Хора, не се паникьосвайте, и аз така си виках "Няма да ме приемат, няма да ме приемат." обаче ме приеха. :)
Ако не ви приемат на първо класиране, отивайте на второ, ако и там не ви приемат отивате на по-долните желания и се пробвайте пак след 8-ми клас.
Успех на всички седмокласници тази година. :-)

SmilezZz
04-12-2010, 16:47
cveteto96 - Най-добре е да попиташ в съюза на математиците..Там ще ти дадат отговора..Иначе и аз мисля да попитам дали ще стане.. :)

vampirediaries
04-13-2010, 07:31
:малко ще оспамя оспамя темата,ама да ви се оплача че директора на мойто даскало е откачил.Гледа котка в кабинета си и живее в учителската стая,защото се развежда с жена си. :D :D И сега до учителската стая строи дрешник за учителите,но мисля че всъщност вътре ще бъде кухня,за да може да си готви. :lol: :lol:
:razz: Леле,ама сериозно ли :shock: ..
Направо ме разби с това :lol: :razz:
Да,напълно сериозно е. :D :D Не се бръсне,изглежда като клошар и веднъж докато поправяще парното в даскало гащите му се смъкнаха и му се видя задника. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

britzy
04-13-2010, 11:48
:малко ще оспамя оспамя темата,ама да ви се оплача че директора на мойто даскало е откачил.Гледа котка в кабинета си и живее в учителската стая,защото се развежда с жена си. :D :D И сега до учителската стая строи дрешник за учителите,но мисля че всъщност вътре ще бъде кухня,за да може да си готви. :lol: :lol:
:razz: Леле,ама сериозно ли :shock: ..
Направо ме разби с това :lol: :razz:
Да,напълно сериозно е. :D :D Не се бръсне,изглежда като клошар и веднъж докато поправяще парното в даскало гащите му се смъкнаха и му се видя задника. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
хуахуааа кви сте вии бре-къде е това ? :D :D :D

SmilezZz
04-13-2010, 13:22
В СОУПНЕ "Фридрих Шилер"

DesireToFire
04-13-2010, 15:29
Отново съм аз..Пак искам да попитам нещо..

В МГто провеждат ли се някакви пробни изпити по математика..Ако Да - мога ли и аз да се запиша,при условие,че не уча там..
Провеждат се по БЕЛ мисля, защото ДИНЕСТА, които досега ги провеждаха тази година са отказали явно. Ами то училището кани и другите уичилища и те учителите би трябвало да ви кажат. Само сега за първия май беше станало нещо, че не е стигнало до всички училища, но вече би трябвало да можете да се запишете като кажете на учителя си. Иначе офтопик госпожата по БЕЛ се съветва с нас какви въпроси да ви даде :D

SmilezZz
04-13-2010, 16:08
^Не знаех,че там се провеждат изпити..Значи трябва да поговоря с нашата учителка и да й кажа да ме запише или.. :-o

vampirediaries
04-13-2010, 17:50
Ако е разбрана и добра ще те запише.Нашата по математика нищо не прави.Тя е на 50 а идва с прозрачни блузи без сутиен и циците й стигат до пъпа. :lol: :lol: И като я помолиш нещо тя ти каза:Ми не мога.Направи си го сам.

DesireToFire
04-14-2010, 19:53
SmilezZz, от коя паралелка си в немската?

SmilezZz
04-15-2010, 12:53
SmilezZz, от коя паралелка си в немската?Аз не съм от немската,бе :D ..
vampirediaries е от там и отговорих на britzy аз вместо нея/него :D

DesireToFire
04-15-2010, 13:02
SmilezZz, от коя паралелка си в немската?Аз не съм от немската,бе :D ..
vampirediaries е от там и отговорих на britzy аз вместо нея/него :D :lol: Е то това е да си разсеян . Сори :D . Така де, значи въпросът ми е към vampirediaries, ако пак не съм разбрала нещо погрешно 8-)

SmilezZz
04-15-2010, 14:09
Този път е вярно :D
А иначе излязоха ли вече справочниците или не...че искам да си поръчам 8)

vampirediaries
04-15-2010, 19:28
Бтв. НЕЯ съм. :D :D А иначе съм Б клас.Да не би да познаваш някой от това велико и прекрасно училище? :D :D
А до въпроса на SmilezZz-по биология и български г-жите ни организираха да си купим книжки за външното оценяване,ама за другите предмети не знам.

SmilezZz
04-16-2010, 15:01
Искам да попитам нещо..
Има ли някакви състезание по математика или по БЕЛ..Няма значение кога и къде ще бъде ((В Русе))..Защото тези дни искам да се запиша по някакви състезания,но не знам къде..

vampirediaries
04-16-2010, 17:50
Искам да попитам нещо..
Има ли някакви състезание по математика или по БЕЛ..Няма значение кога и къде ще бъде ((В Русе))..Защото тези дни искам да се запиша по някакви състезания,но не знам къде..
Не знам за тези предмети,но по английски ще има.

SmilezZz
04-17-2010, 11:15
^ Окей..
Мерси..

П.С - Днес проверих за справочниците,но все още не са излезли

П.С 2 - Да ви се похваля..Днес бях в МГ :grin: :-D

vampirediaries
04-17-2010, 12:52
Иии как е отвътре?Яко ли е?Веднъж мислех просто ей така да вляза да разгледам ама се отказах,щото помислих че ще ме изгонят. :D
Бтв.Левски имат ли униформи?

DesireToFire
04-17-2010, 21:41
На Левски сега им въвеждат униформи.
А иначе може да влезеш в МГ, няма да те изонят :Д. Иначе на мен ми харесва или просто съм свикнала, не знам. Но големите централни стълби за мега зарибени . И от догодина ще слагат шкафчета из коридорите за учениците.
:D

ImmortalSportFreak
04-17-2010, 22:30
Малко ще оспамя темата,ама да ви се оплача че директора на мойто даскало е откачил.Гледа котка в кабинета си и живее в учителската стая,защото се развежда с жена си. :D :D И сега до учителската стая строи дрешник за учителите,но мисля че всъщност вътре ще бъде кухня,за да може да си готви. :lol: :lol:
ОМГ.. :lol: :lol:

Не се бръсне,изглежда като клошар и веднъж докато поправяще парното в даскало гащите му се смъкнаха и му се видя задника.
ужас :razz:
п.п.сори за спама но не се сдържах ..

По темата- SmilezZz стискам ти палци да влезеш в МГ !!
Ти си амбицирана и наистина искаш да влезеш в това училище.
Сигурна съм че ще успееш !!!! ;) :)

SmilezZz
04-18-2010, 08:25
Благодаря ви АДСКИ много за подкрепата..Вдъхвате ми самоувереност.. :-)
vampirediaries
сега ни въвеждат..
2.Да,хареса ми..

DesireToFire много "строг" директор имате,бе :-D ..Вчера нали имаше олимпиада и аз бях с една приятелка да я донеса там,хем да видя обстановката - но директора не разреши да влязат тези,което не учавстват..После питах охранителя и той ми разреи..Разходи ме..Разказа ми историята на МГ..Като цяло беше доста интересно..

Иначе отново имам един въпрос..
Може ли май месец да отидя в МГ и да се консултирам с директора ((или със заместник-директора)) за приема ??

SmilezZz
04-18-2010, 13:13
``И още един въпрос``

Чували ли сте за:
"ВЕЛИКДЕНСКО математическо състезание" - защото тези дни много искам да участвам в някакво състезание..И намерих това..Ако може малко инфо

vampirediaries
04-18-2010, 13:16
Мисля че то мина.

SmilezZz
04-18-2010, 13:21
В сайта на СМБ пише,че ще се проведе на 24 април :)

vampirediaries
04-18-2010, 13:23
Ааа ето защо не са ни казали на нас.Понеже тогава сме на екскурзия и няма как да отидем

SmilezZz
04-18-2010, 13:48
А иначе ходила ли си ? :-o

vampirediaries
04-18-2010, 13:58
Не съм ходила,защото не съм добра по математика. :(

SmilezZz
04-18-2010, 14:21
Ясно !!
Благодаря за отговора..

Иначе някой друг,който знае нещо - моля да каже :-)

UnForgettableDream
04-18-2010, 15:05
SmilezZz -
Госпожата по български ни съобщи за някакво състезание, мисля, че е следващата неделя (25) От тези дето са по 8 лева и трябва да се запишеш в МГ (Не съм много сигурна, ако имаш свободно време отиди и питай).

Колкото до униформите в Левски (аз уча там) - ето ги: http://www.impulse.bg/group-photos/5581/view/17272084 (5,6,7 клас) Само, че без полата, а отдолу е една грооозна, сива тениска. Сега като се стопли, не знам как ще ходя с нея :o :o Ноо.. малко остана и край вече, че направяо ми писна!!! :-x

SmilezZz
04-18-2010, 15:18
UnForgettableDream благодаря..Но тези дни нямам много време..На уроци съм..Пък и имам много часове..Не знам просто как ще се справя тази седмица..

Иначе ако може да попиташ учителката си.. :oops: ...Ще попитам и нашите дали няма да имат време да попитат те..

vampirediaries
04-18-2010, 15:24
SmilezZz -
Госпожата по български ни съобщи за някакво състезание, мисля, че е следващата неделя (25) От тези дето са по 8 лева и трябва да се запишеш в МГ (Не съм много сигурна, ако имаш свободно време отиди и питай).

Колкото до униформите в Левски (аз уча там) - ето ги: http://www.impulse.bg/group-photos/5581/view/17272084 (5,6,7 клас) Само, че без полата, а отдолу е една грооозна, сива тениска. Сега като се стопли, не знам как ще ходя с нея :o :o Ноо.. малко остана и край вече, че направяо ми писна!!! :-x
Не се обиждай,но са леко грозни. :D
Сега ще ви дам снимка и на нашите.Не се вижда много униформата понеже момичето което я носи е застанало по странен начин на снимката,но ето ви линк: http://www.impulse.bg/photos/by/9786342/view/23814672#23523882
Само дето до 18 май всички трябва да са си купили ризата и да носят само нея.И една смотана риза струва 30 лева. :-o

UnForgettableDream
04-18-2010, 15:45
^^ Ми кво да се обиждам.. те са си ГРОЗНИ.. Вашите пак малко по-добре, но ценатааа :shock: Нашите са около 30 лева, но имало някакъв проект, който сме спечелили и платихме по 6 и нещо.. 8-) Суичъра избеля и се сви, а тениската стана на топченца. Какво да кажа.. реве ми се :?

SmilezZz
04-18-2010, 16:00
DesireToFire имам въпрос към тебе ``отново``..

До колко часа директора ((или заместник - директора)) са в училището,че говорих с нашите - утре да ме закарат до МГ`то..

DesireToFire
04-18-2010, 18:21
``И още един въпрос``

Чували ли сте за:
"ВЕЛИКДЕНСКО математическо състезание" - защото тези дни много искам да участвам в някакво състезание..И намерих това..Ако може малко инфо

За състезанието може да се запишеш в СМБ, не го провежда МГ-то. А относно директора няма да коментирам особено... Иначе се радвам че са те развели. Хареса ли ти 8-) ? Другия въпрос ти писах на лиучно вече.

vampirediaries
04-19-2010, 06:26
^^ Ми кво да се обиждам.. те са си ГРОЗНИ.. Вашите пак малко по-добре, но ценатааа :shock: Нашите са около 30 лева, но имало някакъв проект, който сме спечелили и платихме по 6 и нещо.. 8-) Суичъра избеля и се сви, а тениската стана на топченца. Какво да кажа.. реве ми се :?
Ами то и ние уж щяхме да участваме в някакъв проект,ама явно не са ни одобрили или не са го направили че да може някой от фирмата да си купи джип...И аз съм тъпият прецакан касиер на класа. :o

SmilezZz
04-19-2010, 15:09
Хареса ли ти 8-) ? Другия въпрос ти писах на лиучно вече.
Да..Хареса ми.. :-)

DesireToFire
04-20-2010, 12:12
Тази неделя в МГ ще се проведе втория пробен изпит по БЕЛ. Желаещите могат да се запишат в МГ. Принципно е пратяно до всички училища, но незнайно защо не на всякъде казвали на учениците.

SmilezZz
04-20-2010, 15:06
а през май ще има ли някакви пробни изпити в МГ

DesireToFire
04-20-2010, 15:26
Май няма точен график кога ще са, но като кажат ще кажа 8-)

SmilezZz
04-20-2010, 15:29
Ясно !! :-)
Мерси отново :-)

cveteto96
04-22-2010, 11:00
А в МГ приемат ли ученици,след завършен осми клас ? :-o

DesireToFire
04-22-2010, 11:28
Принципно не, но ако се освободи място в някой клас може да се пробваш, но не разчитай на това.

cveteto96
04-22-2010, 11:54
Благодаря :-)

cveteto96
04-25-2010, 17:03
А вярно ли е,че преди да отида в МГ..трябва да си взема час,за да поговоря с директора :-o

cveteto96
05-02-2010, 13:43
А вярно ли е,че преди да отида в МГ..трябва да си взема час,за да поговоря с директора :-o
И с какво е по-добре да кандидатствам - математика или биология..Защото аз самата не мога да реша - та вие как мислите ?

rockin
05-02-2010, 14:49
Попринцип математиката се води най-добрата паралелка. Препоръчвам ти нея. :)

cveteto96
05-02-2010, 15:57
Попринцип математиката се води най-добрата паралелка. Препоръчвам ти нея. :)
Благодаря..
Но след това може ли да следвам медицината ?

SmilezZz
05-02-2010, 17:53
Попринцип математиката се води най-добрата паралелка. Препоръчвам ти нея. :)
Благодаря..
Но след това може ли да следвам медицината ?Да..бяха отговорили в по-предишните страници на този въпрос..
Оле..Честно..Аз бях пуснала такава тема :-D :lol:


Та..И аз имам въпрос..
Например съм влязла в профил "Математика" - в края на годината ще трябва ли да държа някакви изпити ?
Защото разбрах,че тези,които са в профил "Биология" - правели изпит по биология.. ((мале..Как го обясних само 8-) ))

DesireToFire
05-02-2010, 17:57
Попринцип математиката се води най-добрата паралелка. Препоръчвам ти нея. :)
Благодаря..
Но след това може ли да следвам медицината ?Да..бяха отговорили в по-предишните страници на този въпрос..
Оле..Честно..Аз бях пуснала такава тема :-D :lol:


Та..И аз имам въпрос..
Например съм влязла в профил "Математика" - в края на годината ще трябва ли да държа някакви изпити ?
Защото разбрах,че тези,които са в профил "Биология" - правели изпит по биология.. ((мале..Как го обясних само 8-) )) Няма никакви изпити нито по биология, нито по математика. Освен ако не е нещо от новата ви програма, не знам за подобни.

Auby
05-02-2010, 18:44
Ооо МГ русе, помня как ви бихме на волейбол :D :D (ПМГ от СилистрА)

SmilezZz
05-04-2010, 18:34
Въпроса ми не е свързано с МГ,но...

Излязоха ли вече справочниците.. ??

cveteto96
05-05-2010, 17:38
Отново имам въпрос..

Например:
- Влизам в МГ с профил "Биология",но не ми харесва и искам да се преместя в профил "Математика" - възможно ли е това :-o

DesireToFire
05-05-2010, 18:19
Отново имам въпрос..

Например:
- Влизам в МГ с профил "Биология",но не ми харесва и искам да се преместя в профил "Математика" - възможно ли е това :-o
Ако има празно място мисля че няма да е проблем.

cveteto96
05-06-2010, 08:19
Благодаря :-)

mrtn
05-06-2010, 08:52
Абе, щом искате медицина влизайте си с биология, математиката няма да ви свърши работа. И няма никакви изпити, освен по езика. :)

SmilezZz
05-06-2010, 11:09
А вярно ли е,че преди да отида в МГ..трябва да си взема час,за да поговоря с директора :-o Предполагам,че няма такова нещо..Но е наистина логично и възмоожно..
Най-добре е преди да отидеш в МГ да им се обадиш..Ако им нямаш номера виж в сайта им или ми пиши ЛС :wink:

cveteto96
05-13-2010, 14:25
Здравейте !!
Имам въпрос.........

На 09.05 бях на пробен изпит по БЕЛ в МГ..Та въпроса ми е: дали ще качат резултатите в сайта им.. :-o

Също така искам да попитам:
Например: Не ме приемат с биология,а в някое друго училище и се прехвърлям на второ класиране..Та запазва ли ми се мястото в другото училище или в друга паралелка в МГ

cveteto96
05-14-2010, 15:36
На 09.05 бях на пробен изпит по БЕЛ в МГ..Та въпроса ми е: дали ще качат резултатите в сайта им.. :-o

Също така искам да попитам:
Например: Не ме приемат с биология,а в някое друго училище и се прехвърлям на второ класиране..Та запазва ли ми се мястото в другото училище или в друга паралелка в МГ

cvetinka95
05-16-2010, 14:38
Ще заприличате на пълни шашавели ако продължавате с това притеснение и несигурност, там ще вземе да се панирате и да не знаете какво правите. Малко време остана, да, но вие тези матури доколкото знам ги правите във вашите си училища, предполагам сте свикнали. Аз имах уникалния късмет да съм си в моето училище миналата година на изпитите, та ми беше такова спокойно, сякаш си правя обикновено контролно. Като почнеш, така се унасяш, времето е предостатъчно. Вземете нещичко за ядене, пиене /ама в умерени количества, че после.. 8-) / Хубаво е да си съсредоточен, че аз на изпита по математика като видях и ми призля, наполовината на изпита заебах задачите и почнах да си смятам предполагаемите точки, за които бях сигурна, че са верни, бала, ако имах 3-ка, ей такива. :-D И това сигурно 10-15 мин.
Едва ли сте толкова малоумни като мен де, но все пак не го правете. Като се прибирах, по пътя ревах като заклана, хората ме гледаха като излязва от лудницата.. Е излях си всичко, почнах да звъня по телефоните на цялата рода.. Големи превземки бяха, ама то тогава си го изживяваш. Прибрах се и висях в сайта на мон и чаках да качат верните отговори, ама като го направиха не смеех 6 часа да погледна.
Като се сетя ми става яко от вълнението де. И по двата изпита очакваш по-малко.Та..отплеснах се. Особено матурата ви по математика, заради тея подписки, петиции и оплаквания до министерството, трябва да е на нормално ниво, да няма такива дивотии. Но даже и да са по-трудни нещата, не забравяйте, че не само на вас ще са по-ниски резултатите, а на всички балът пада. :)

Пък и по мои наблюдения, точно вас двечките SmileZzZ и cveteto96 съм сигурна, че ще ви приемат. По мое време, с 4 по математика, което си беше постижение тогава, и 4 по бел, в което съм сигурна, че ще изкарате повече де, си вътре. Та, спокойно..Гарантирам, че ще стане. Вие го изкарвате сякаш за тази гимназия и паралелка ви трябва кой знае какъв бал. Е нали в Търново е подобно.
А работа с второто класиране и пазенето на място, така е, пазят, но в по-нежеланото училище. Но и без това, важи за всички паралелки в гимназията. Ако бала ви примерно не стига за биология, и в математиката няма да ви приемат. Така стане ли отивате в училище по-долно желание, пишете се за 2ро класиране, те ви пазят място и се пробвате отново за 1вото желание. :)
Все пак ще питате като излезе 1вото класиране някой учител там, но съм сигурна, че дотам няма да се стигне.
..Успех.
:-)

SmilezZz
05-16-2010, 16:13
cvetinka95
Благодаря ти адски много за подкрепата..Дано ни приемат..Естествено и всички други кандидатстващи още от първо класиране..
Да,то не е много висок бала (минималния е някъде към 25 сигурно),но все пак притеснението е в повече..
Иначе отново ти благодаря за подкрепата

cvetinka95
05-16-2010, 17:28
^
Намери ли вече справочници за приема?
Аз разгледах сайта на МГ-то, много подробна информация имаше, хубаво направено, а и от снимките материалната база изглежда идеално. :)
Иначе, нямах си работа и прегледах от миналата година баловете за Русе и специално за паралелката биология средния беше към 28 и нещо, а имаше и 26 и нещо..Така че.. :)
Странно ми се стори, че на математиката бала беше доста по-висок средния, пък обикновено сякаш е обратното. :-o
По-голямата конкуренция ще са момчетата, те са с по-високи балове /тези, които кандидатстват с биология само де/, но пък ще са само 4-5-6 на брой в класа сигурно. 8)
Ако има нещо, питай, че и аз само като си припомних, ми стана едно такова хубаво, въодушевих се. 8-)

sweetsunshine
05-16-2010, 20:36
охх ако си твърдо решена,че искаш там влез(въпреки,че и аз бях твърдо решена,е искам това,но вече като съм в ПМГ биология и химия (сега съм 9 клас) вече най-малко биология и химия ми се учи)
имаи в предвид всяка седмица в 9 клас пишем теми по биология,на които за да имаш 6 трябва да ги знаеш наизуст.Това е лесната част-зубриш,но химията... ако не ти върви чак толкова много по-добре недей да влизаш в тази паралелка.Химията си е химия не може само да я назубриш,трябва разбиране тва онова.В последствие ще разбереш,че и физиката е доста тясно свързана с тези 2 предмета,та ако и тя не ти върви няма да е много добре.
В крайна сметка изводите които си направих за хората които наистина искат да кандидатстват с медицина(аз се отказах още началото на 9 клас ) са,че няма смисъл 5 години да се трепеш за оценки(които са ти много важни,ако кандидатстваш с медицина трябва ти отлична диплома за средно образование.. там хората се борят да влязат със някакви си стотни(освен ако не искаш в чужбина там нещатата са по-различни и по-прости взема ти се оценката от диплоата за средно образование и съответно оценката от изпита по езика за немски-ДаФ,английски-Тойфел,САТ и т.н.))

Та моят съвет е:ако не си сигурна,че можеш да изкараш само 6-ци за дипломата си за средно образование(най-много 1-2 5-ци) по-добре не влизай.Много е натоварващо.По-добре влез в някое училище,в което по-лесно ще си изкараш нужните хубави оценки,а щом имаш желание и воля си учи темите хубаво и ще успееш да влезеш където поискаш после. :)
От личен опит установих,че тази паралелка е почти безсмислена-подготовката найстина е добра ,но е прекалено натоварваща..нямаш никакво свободно време ако искаш да си отличник.. :)

Обмисли си добре решението!! Ако имаш въпроси питай(може и на лично-даже по-добре ще е там защото не влизам често в този раздел :) )

SmilezZz
05-17-2010, 06:38
^
Намери ли вече справочници за приема?

Иначе, нямах си работа и прегледах от миналата година баловете за Русе и специално за паралелката биология средния беше към 28 и нещо, а имаше и 26 и нещо..Така че.. :)
Странно ми се стори, че на математиката бала беше доста по-висок средния, пък обикновено сякаш е обратното. :-o
По-голямата конкуренция ще са момчетата, те са с по-високи балове /тези, които кандидатстват с биология само де/, но пък ще са само 4-5-6 на брой в класа сигурно. 8)
Ако има нещо, питай, че и аз само като си припомних, ми стана едно такова хубаво, въодушевих се. 8-) 1.Не..Все още ги няма справочниците за кандидатстващите след 7 клас..
2.Всеки ми казва така,че на момчетата баловете са по-високи :-o (което ми е малко странно) :-D
3.Благодаря ти страшно много -отново :-)

SmilezZz
05-20-2010, 14:21
Разбрах,че е трябвало да подам някакво заявление..Може ли инфо относно това..За какво е..И до кога е срока..Абе всичко,което знаете за тези заявления..Помощ 8)

DesireToFire
05-20-2010, 15:28
Не знам за кое заявление става дума. Ако някой знае, ще се опитам да ти помогна за сроковете и прочие.

SmilezZz
05-20-2010, 15:30
И аз не знам точно за кое..
Учителката ми по РЕ ми каза,че в предишното й училище подавали заявления,за да могат учениците да кандидатстват..

Също така да попитам и за заявленията за изпити за проверка на способностите по ИИ..Какво представлява самия изпит и т.н.

mArMaLaDkA
05-20-2010, 16:08
^ май се явяваш като на обикновен изпит и трябва да рисуваш нещо си по зададена тема. Но защо питаш, нали ще влизаш в математическата? :-o

бтв за мен т'ва са пълни измишльотини. не стига, че трябва да правите изпити, ми и трябва да мислите как да подавате заявления и глупости... :-o имам чувството, че само в Русе някакви уж елитни гимназии си предават такива важности(визирам и моето училище в това число).

cveteto96
05-21-2010, 13:43
Искам да попитам,дали с две 4 ще ме приемат в МГ`то :-o

cvetinka95
05-21-2010, 16:56
^
Как можеш да си правиш планове така? До последния момент нищо не се знае.. Не разбирам какъв е смисъла да се вайкате.. Та ти ако от сега не си сигурна в себе си, знания и умения, как очакваш нататък да продължиш с нещо толкова сериозно? :?

..
Иначе да, ще те приемат абсолютно сигурно с две четворки.. Балът става 28, спокойно. Но няма да е баш така, защото по български ще имате повече..
Подадохте ли си заявленията?

SmilezZz
05-21-2010, 17:30
^Аз лично не съм..
Заявления са се подавали за изпит за проверка на способностите,което на мене не ми трябва..
За кандидатстване,заявленият са се подавали на/слад 15 юни

SmilezZz
05-21-2010, 17:33
cvetinka95
Искам да те попитам как го смяташ бала..В сайта на МГ пише:
Класирането се извършва по бал, образуван от утроената оценка от изпита по математика, оценката от изпита по български език и литература и съответните балообразуващи оценки от удостоверението за завършен седми клас за профилите:
3. Биология с интензивно изучаване на английски език - 28 ученици.
Балообразуващи оценки - от удостоверението за завършен седми клас - математика и биология. :-o

cvetinka95
05-21-2010, 17:45
Така. :)
Балообразуващи оценки - от удостоверението за завършен седми клас - математика и биология. - годишните ти оценки по математика и биология събрани.. Предполага се 6 и 6, 12 засега.
След това изпита по математика. Да кажем, че имаш 4.75. Умножаваш го по 3, защото нали утроена. 14.25 и към него нали прибавяме още 12 от преди.
26.25

И изпита по БЕЛ - Имаш 5, 33 8-) /смятам го по моето, да не те бърка/
И то понеже е единично, не го умножаваш или нещо.
Събираш и става 31.58.
Максималния е 36.
За езикови и професионални е по друга схема, но теб това ти трябва. :)
Питай ако има, че малко глупаво обясних.

SmilezZz
05-22-2010, 07:06
Благодаря ти много :-)

mrtn
05-22-2010, 07:58
В училище не ви ли обясняват, за балове и тем подобни.. ?

SmilezZz
05-22-2010, 08:06
На нас лично не..Никой нищо не ни казва.. :o

mrtn
05-22-2010, 08:53
На нас лично не..Никой нищо не ни казва.. :o
Сериозно ли?
Бахти, гадните. На нас даже госпожата по български ни каза, как се смятат баловете, тогава.. 8-)

SmilezZz
05-22-2010, 08:57
Сериозно !! Няма защо да те лъжа..
Никой нищо не ни казва..Всеки чете/пита откъдето намери :?
Само веднъж ни споменаха за подреждането на желанията,нищо друго

mrtn
05-22-2010, 09:29
Ще влезеш спокойно! :)

SmilezZz
05-22-2010, 09:37
Охх..Дано !!!
Благодаря ти адски много за подкрепата :-)

cveteto96
05-23-2010, 11:33
Офф..Хора,чувствам се много кофти..
Значе учителката ми по БЕЛ ме "взе на око" и умишлено ще ми остави 4 по предмета :-x ..А и на това отгоре ме "унижи",като ми каза,че МГ не е за мен,щяла съм да имам 2 по Литература..
А и не ставало така да вляза там,ами и да мисля как ще уча..Защото там летвата е била доста висока и не е било за мен :cry:
Супер разстроена съм.. *Това го прави само и само,за да не кандидатствам

Вие какво мислите ?
Да,не ме познавате,но дайте мнение - ако на вас ви бяха казали такова нещо,какво бихте правили ?
Аз знам,че там се учи доста - решена съм,че искам там..

SmilezZz - извинявам се,че ти оспамих темата,но исках да си го излея някъде това

cvetinka95
05-23-2010, 12:11
Я стига! :(
Не виждаш ли, че тая въпросната учителка те лъже от злоба и срива самочувствието ти напразно! Не и вярвай.. С цел го прави.
Първо, оценката ти по български и л-ра за годината, освен, че ти я пишат в дипломата, другаде не трябва и НЕ влиза..
Гледай математика и биология да имаш 6!! Другото не те бърка.. Стига да е над 3.
Ако толкова те притеснява.. Сподели с родител, като искат да се разправят, но няма абсолютно никакъв смисъл! Сигурна съм напълно.. :)
Ти, ако си уверена в знанията си по български, да не те бърка нейното мнение. Изкарай си хубава, прилична оценка. Няма да е толкова трудно, колкото изглежда.
Тези глупости, които ти ги разправя, че летвата е висока там. :?
Това е мит.. Понеже нали се води най-елитното училище, някои пускат такива мухи, за да се откажат, които са решени! Дори един бал от 28 ти върши работа за паралелката биология.. Аз съм осми клас, също кандидатствах биология миналата година. Може да погледнеш и предишни постове, ако ти се занимава. Имаше балове 27 и нещо, с 3.50-60 по математика, с 4.70-80 по български, и пак си ги приеха. :?
Нали разглеждах и за Русе баловете от миналата година за паралелката.. Абсолютно същото, че имаше и момиче 1во класиране с 26 и нещо вътре..
Ще се справиш..сигурна съм. Нормално е това притеснение, но после ще разбереш, че е излишно.
:) :)
И аз си мислех какви лоши оценки, нищо няма да стане, не съм за там..трудно е..ама
8) :-D

Щом желанието го има при теб, щом си готова на повечко труд, та после да си добре, НИКОЙ не може да ти каже, че не си за там!! Питай още нещо ако има, напълно съм готова да помогна. :)

*СОУ ли е твоето училище? Важно е..

cveteto96
05-23-2010, 12:16
*СОУ ли е твоето училище? Важно е..
Да,СОУ е
Иначе благодаря ти много..Определено ако се сетя за нещо - ще те попитам.. :-)
Златна си..Също така и DesiToFire* също ми/ни помогна много..
Благодаря адски много и на двечките :-)

cvetinka95
05-23-2010, 12:22
СОУ значи.. :?
Точно си сбъркала, но ти е нямало как да знаеш.. Че си им казала, че искаш да се махаш.
Съученички от СОУ-та са ми разказвали, как са лъгали до последно, че ще останат в същото училище, само и само да не им занижат изкуствено оценките. И са им ги оставили хубави де, но наистина до обявяването на резултатите, старите им учителки не са знаели.. че ще ходят в друго училище.
И при теб е така, искат да запазят бройка, да се събере клас. Не е трябвало да казваш, но карай..Свършило. :)
Само да не ти се пораждат съмнения за възможностите!!
Проблемът не е в теб.. :)
Хайде още малко дни има.. Ще се справите всички! :-)

cveteto96
05-23-2010, 12:26
На учителките ми - не съм казвала и дума за кандидатстване..
Явно са разбрали от някой друг,който знаеше това.. :? :x

DesireToFire
05-23-2010, 15:07
Хайде успех на всички. Само спокойно, не забравяйте да дишате 8-) , няма как да не се справите. Не се хвърляйте сега в последните дни да учите. Само ще се изнервяте допълнително.

mArMaLaDkA
05-23-2010, 16:16
cveteto96, кое е това умряло училище? Левски или Йовков?

Иначе и в моето минало училище до последно имаше разни агитации. Кимах любезно, не загатвах, че ще се местя. Всъщност, докато не си минах изпитите и прочие не бях сигурна дали искам да се местя или не. 8-) До последно си твърдях, че ще си изкарам изпитите, за да вляза в профилирана паралелка в старото ми училище, ама накрая... 8-)

cveteto96
05-23-2010, 17:35
Нито Левски,Нито Йовков,а Възраждане :x
Мразя го това даскало

SmilezZz
05-23-2010, 17:40
cveteto96
Изобщо не й обръщай внимание на тази патка (с извинение)..И аз съм в подобна ситуация,но едва ли ще ми смъкне оценката...Поради простата причина,че знаят - какво ще правят родителите ми в такъв случай..Ще подадат жалба в Инспектората и тогава вече лошо й се пише..
Но дори и да ми остави ниска оценка - мене това не ме бъркат..Оценките от изпитите по БЕЛ и Математика са Важни..Не годишните..А й при образуването на Бала за профил "Биология" (за МГ става на въпрос) изобщо никъде не вкючват годишната ти оценка по БЕЛ..Така,че спокойно..

mArMaLaDkA
05-23-2010, 18:04
"Възраждане" толкова ниско ли са паднали? :shock: Това ми е миналото училище и никога чак толкова хард не са стигали, поне не с мен или с някой от моя клас. Явно тактиката загрубява, то и нищо чудно, училището е пълно с дечурлига, на които са им изпуснати юздите. На тазгодишния прием, във "Възраждане" приемаха хора с най-ниските балове в областта от порядъка на 19-21, смятай. И все пак, коя ти преподава? :shock:

cveteto96
05-24-2010, 09:12
Не знам дали я знаеш - Маргарита Иванова..
Иначе знам,че там влязоха децата с най-ниските балове.. :? Толкова е пропаднало даскалото,че не може повече на къде

SmilezZz
05-29-2010, 07:27
Хейй..Хора,"ъп`вам" темата..
Наближава края,а аз все повече и повече се притеснявам..Вие как сте ?
Чувствате ли се подготвени по Математика ?
По БЕЛ теста беше лесен,но преразказа беше супер тъп..Както и да е..Дано и по математика теста е лесен

SheIsAggressive
05-30-2010, 08:21
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz:

SmilezZz
05-30-2010, 08:37
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос

SheIsAggressive
05-30-2010, 08:39
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи

cveteto96
05-30-2010, 08:40
1.Искам да попитам,какви Свободни избираеми подготовки "предлага" МГ,освен по Биология ???
2.Също така искам да попитам:
- Ако по БЕЛ имам 5,а по Математика 3 ще ме приемат ли,че се притесних доста за утре - всички казват,че по математика ще е труден..

SmilezZz
05-30-2010, 08:43
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи
"комшийката от втория етаж" ? :lol: - Не виждам никаква връзка между едното и другото..Също така и Баба Тонка е "известна" със своите дела..

SheIsAggressive
05-30-2010, 08:45
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи
"комшийката от втория етаж" ? :lol: - Не виждам никаква връзка между едното и другото..Също така и Баба Тонка е "известна" със своите дела..
Ми не знам на мене ми звучи като женица дето плете чорапки и пече чушки.. иначе не знам каква е.. :lol:

SmilezZz
05-30-2010, 08:52
Ми не знам на мене ми звучи като женица дето плете чорапки и пече чушки.. иначе не знам каква е.. :lol: :lol: Да,името й "Баба Тонка" - кара да се замислиш за това :lol: ,иначе наистина супер пример ми даде :razz: ..
Както и да е..
Информация за нея можеш да намериш в Гугъл..
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%B0_%D0%9E%D0%B1%D1%80% D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0

http://www.kaminata.net/topic-t19230.html

ImmortalSportFreak
05-30-2010, 09:40
Успех седмокласници ! Остана утре и сте свободни от изпити ! ;) Не учете днес - излезте с приятели и с хубаво настроение без да мислите за изпитите. А утре отидете със самочувствие и с усмивка - ще се справите. http://smileys.svatbata.org/set-01/466.gif

SmilezZz
05-30-2010, 09:42
Имаме още 3 изпита
- Математика
- КОО "Обществени науки,гражданско образование и религия"
- КОО "Природни науки и екология"
Иначе:
Благодарим ти много за подкрепата

cvetinka95
05-30-2010, 09:49
1.Искам да попитам,какви Свободни избираеми подготовки "предлага" МГ,освен по Биология ???
2.Също така искам да попитам:
- Ако по БЕЛ имам 5,а по Математика 3 ще ме приемат ли,че се притесних доста за утре - всички казват,че по математика ще е труден..


1. Каквито са паралелките, така се води и СИП-а, който всъщност не е баш свободноизбираем, щом си избрала паралелката, него караш.
2. Пак зависи другите как са се справили, но с бал 26 съм убедена, че няма.. Стига сте предвиждали тези най-лоши сценарии, естествено, че няма да имаш толкова.. Това цяла година да се бъхтиш, аз после бих се изяла от яд..
НЕ отивай там с такива мисли.
:)

cvetinka95
05-30-2010, 09:52
А как са ви точките по БЕЛ приблизително? :)

DesireToFire
05-30-2010, 11:57
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи
"комшийката от втория етаж" ? :lol: - Не виждам никаква връзка между едното и другото..Също така и Баба Тонка е "известна" със своите дела..
Ми не знам на мене ми звучи като женица дето плете чорапки и пече чушки.. иначе не знам каква е.. :lol:

Оу Мъ Фъ Гъ :shock: ... Извинявай, че в момента не ми се мисли как да се обърна към теб възможно най-културно, но .. Извинявай, но как може да си толкова проста и културно ограничена :-o ?! И не мога да разбера, защо след като сте толкова ниско образовани, държите да го демонстрирате. Защото, честито, ти беше поредния пример за това колко зле може да са младите хора в България... Рядко го казавм, но в момента просто ме е срам, че има човек в България, които си мисли че noдобна, смея да кажа престижна гимназия, е кръстена на съседката от втория етаж...
:?

DesireToFire
05-30-2010, 12:06
1.Искам да попитам,какви Свободни избираеми подготовки "предлага" МГ,освен по Биология ???
2.Също така искам да попитам:
- Ако по БЕЛ имам 5,а по Математика 3 ще ме приемат ли,че се притесних доста за утре - всички казват,че по математика ще е труден..

Може да се запишеш на СИП по всичко, за което се съберат достатъчно хора. Билогия, химия, математика, английски, изобразително, информационни, информатика, ако щеш и на физика(въпреки че ме съмнява да си има фенове :D). Иначе те и миналата година се оплакваха, че по математика бил хипер труден тестът, но аз седнах у нас и за 30 минути го реших половината без грешка (25 задачи). А и ако изпиът е труден, той ще е труден за всички, а не само за теб :). Така че само спокойно, не се хвърляйте в последния момент да решавате задачи :Д. Само си преговорете формулите утре сутринта и сте готови. Аз примерно за тези триизмерните фигури, многостените и т.н все още не им знам формулите. Даже и за лице на кръг не я знам, но си минах отлично изпита, така че спокойно :D .

cveteto96
05-30-2010, 12:34
DesireToFire
Благодаря ти за пореден път,че се включи в темата и отговори на въпросите ми..
Благодаря :-)

DesireToFire
05-30-2010, 13:39
Няма защо :-) Айде като ви приемат пак питайте каквото ви интересува 8-)

SmilezZz
05-30-2010, 13:42
Няма защо :-) Айде като ви приемат пак питайте каквото ви интересува 8-)Те само да ни приемат,де..
Тогава даже и среща можем да си организираме 8-)

DesireToFire
05-30-2010, 13:47
Няма защо :-) Айде като ви приемат пак питайте каквото ви интересува 8-)Те само да ни приемат,де..
Тогава даже и среща можем да си организираме 8-)
Да почерпите за новото даскало :D

dan23
05-30-2010, 13:48
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи
"комшийката от втория етаж" ? :lol: - Не виждам никаква връзка между едното и другото..Също така и Баба Тонка е "известна" със своите дела..
Ми не знам на мене ми звучи като женица дето плете чорапки и пече чушки.. иначе не знам каква е.. :lol:

Оу Мъ Фъ Гъ :shock: ... Извинявай, че в момента не ми се мисли как да се обърна към теб възможно най-културно, но .. Извинявай, но как може да си толкова проста и културно ограничена :-o ?! И не мога да разбера, защо след като сте толкова ниско образовани, държите да го демонстрирате. Защото, честито, ти беше поредния пример за това колко зле може да са младите хора в България... Рядко го казавм, но в момента просто ме е срам, че има човек в България, които си мисли че noдобна, смея да кажа престижна гимназия, е кръстена на съседката от втория етаж...
:?явно тази година SheIsAgressive не е чела "Немили-недраги" щом не знае за Баба Тонка

SmilezZz
05-30-2010, 13:52
Няма защо :-) Айде като ви приемат пак питайте каквото ви интересува 8-)Те само да ни приемат,де..
Тогава даже и среща можем да си организираме 8-)
Да почерпите за новото даскало :D Защо не ?

SheIsAggressive
05-31-2010, 10:07
Абе честно ли се казва "Баба Тонка".. :razz: Даа..
Само ми кажи какво му има на името ? :? ,че започнахте да ме дразните с този въпрос
Ами де да знам.. по принцип кръщават училищата на някои известни личности.. (Иван Вазов, Христо Ботев, Васил Левски и т.н. ) а не на комшийката от 2-рия етаж.. :D поне на мен така ми звучи
"комшийката от втория етаж" ? :lol: - Не виждам никаква връзка между едното и другото..Също така и Баба Тонка е "известна" със своите дела..
Ми не знам на мене ми звучи като женица дето плете чорапки и пече чушки.. иначе не знам каква е.. :lol:

Оу Мъ Фъ Гъ :shock: ... Извинявай, че в момента не ми се мисли как да се обърна към теб възможно най-културно, но .. Извинявай, но как може да си толкова проста и културно ограничена :-o ?! И не мога да разбера, защо след като сте толкова ниско образовани, държите да го демонстрирате. Защото, честито, ти беше поредния пример за това колко зле може да са младите хора в България... Рядко го казавм, но в момента просто ме е срам, че има човек в България, които си мисли че noдобна, смея да кажа престижна гимназия, е кръстена на съседката от втория етаж...
:?явно тази година SheIsAgressive не е чела "Немили-недраги" щом не знае за Баба Тонка
Да бе наистина не го четох..! :lol:

cvetinka95
05-31-2010, 11:07
^
Вместо да си затвориш устата, да ни оставиш да си мислим, че си тъпа, ти я отваряш и премахваш и най-малкото съмнение. :lol:
Такива хора, гордеещи се с това, че са прости са абсолютно жалки. :shock:
Както и да е.. Авторката как се справи? [-(
Поправи ме, ако греша, но се казваш Валерия, нали? :)
Би трябвало притеснението ти вече да е отминало. 8-)

cveteto96
05-31-2010, 11:23
:-k :-# :cry: Хора,чувства се ужасно.. :cry: :-# :-k
Написах името си на Черновата по БЕЛ и се притеснявам,че ще ми я анулират.. :-k

SheIsAggressive
05-31-2010, 11:25
:-k :-# :cry: Хора,чувства се ужасно.. :cry: :-# :-k
Написах името си на Черновата по БЕЛ и се притеснявам,че ще ми я анулират.. :-k
Айде после ми говорете аз колко съм била проста..! :D Ми много ясно че ще ти я анулират.. ако сте предали черновите :?

cvetinka95
05-31-2010, 11:30
^
Добре, това като е сериозно, защо не си спестиш малоумните коментари?

cveteto96 , квесторите не повториха ли няколко пъти..никъде името. Виждаш ли какво става от толкова притеснение и невнимание. Миналата година деца имаше припаднали, и понеже не можеха да се явят във времето на изпита, не кандидатстваха.
По принцип твоето си засиви от квесторите. Като е чернова, може да не обърнат такова внимание, ама не знам.. Ако ти я анулират, не ми се мисли.
Звъняла ли си в рио? Може и да ти помогнат някак, поне опитай.. Какво друго ти остава.
Съжалявам. :(

cveteto96
05-31-2010, 11:35
:cry: Не,нищо не са ни казвали относно имената..
А само преразказа ли анулират или целия (тест+преразказ) ? :cry:

- Не,не съм се обаждала..Но как ли ще ми помогнат ? Какво ли да им кажа ? Офф..

cvetinka95
05-31-2010, 11:37
Еми питай, има ли проблем, че така си направила. Може пък да се смилят, не ги знам. По-добре е от колкото да стоиш така, поне ще знаеш, че си опитала!
И по принцип би трябвало всичко да анулират така.

Darkfen
05-31-2010, 14:13
Ами аз погледнах тази тема и все пак ми се иска да поискам вашето мнение относно това дали ще ме приемат в МГ "Баба Тонка", като по мои сметки минималният бал, който ще изкарам е 30.Ще кандидаствам в математическата паралелка.

cveteto96
05-31-2010, 16:06
Ами аз погледнах тази тема и все пак ми се иска да поискам вашето мнение относно това дали ще ме приемат в МГ "Баба Тонка", като по мои сметки минималният бал, който ще изкарам е 30.Ще кандидаствам в математическата паралелка.Да,най-спокойно ще те приемат..

SmilezZz
05-31-2010, 16:08
^Както и да е.. Авторката как се справи? [-(
Поправи ме, ако греша, но се казваш Валерия, нали? :)
Би трябвало притеснението ти вече да е отминало. 8-)
Ами мисля,че се справих повече от добре и по БЕЛ,и по Математика..Но резултатите ще покажат..
Иначе ако питаш мен - не,не се казвам Валерия 8-) ,откъде го измисли ?
Притеснението да е отминало ?! - Не,не е

SmilezZz
05-31-2010, 16:09
Ами аз погледнах тази тема и все пак ми се иска да поискам вашето мнение относно това дали ще ме приемат в МГ "Баба Тонка", като по мои сметки минималният бал, който ще изкарам е 30.Ще кандидаствам в математическата паралелка.Изобщо не се притеснявай..Доколкото си спомням,минималния бал за Математическата паралелка е 26 и нещо..Така,че спокойно - ще влезеш..
Но аз дали ще успея ?!?

Darkfen
05-31-2010, 16:24
Ами аз погледнах тази тема и все пак ми се иска да поискам вашето мнение относно това дали ще ме приемат в МГ "Баба Тонка", като по мои сметки минималният бал, който ще изкарам е 30.Ще кандидаствам в математическата паралелка.Изобщо не се притеснявай..Доколкото си спомням,минималния бал за Математическата паралелка е 26 и нещо..Така,че спокойно - ще влезеш..
Но аз дали ще успея ?!?
Благодаря за мнението :) И според мен - Да ще успееш. :)

divaneee
05-31-2010, 16:38
Ъм .. съжалявам за тъпия въпрос, обаче наистина ме вълнува .. значи и аз съм от Русе и искам да вляза в МГ'то, но днес на изпита малко се изложих, смисъл .. може би ще имам 4. Годишните ми оценки по бг и математика ще са 6, а на изпита по бг предполагам ще имам към 5.50
Също така моля учениците от МГ да споделят какви са им впечатленията от учители и общо взето как е атмосферата в училище. Харесва ли ви? Наясно съм, че се учи много, но това не е проблем за мен. И ъъ съжалявам, ако преди се е коментирало това, просто не ми се рови из страниците.

SmilezZz
05-31-2010, 16:56
Да,коментирали сме по този въпрос,но нищо..
1.Не се притеснявай излишно..Ще влезеш..Всъщност сега не ми се смята колко ти излиза бала,но ще е висок..
5,50 + 12 + 12 = 29,50 (ако не съм пропуснала да добавя нещо) а,да - и един балообразуваш предмет си избираш...
2.Относно учителите - и мене ме интересува..Не се сетих да попитам за това..Все пак ако ме приемат - трябва да знам нещо повече :-D

divaneee
05-31-2010, 17:00
2.Относно учителите - и мене ме интересува..Не се сетих да попитам за това..Все пак ако ме приемат - трябва да знам нещо повече :-D
На изложението на училищата на мен много ми ги нахвалиха .. тей де, с две думи ми казаха "супер са, много мили, но и изискващи", обаче на мен ми се иска учещите там да споделят малко повечко, ако може.

SmilezZz
05-31-2010, 17:01
Да и аз искам инфо относно това..И DesiToFire отново си има работа със нас :-D

DesireToFire
05-31-2010, 19:31
Ето, отзовавам се :D Такаам първо не знам колко от вас са влизали в самото училище, но мисля че споменах вече яките стълби 8-) Сега ни сложиха и такива метални шкафчета по коридорите (като американските филми 8-) ), само дето са жълти, но някакси (трудно) ще се преживее. А и не знам до колко се запознати с униформите, но ще ги сменят. Ще бъде като дизайна на АГ. Т.е ризата ще е същата материя и както те имат някакви ивици, само че други цветове. Колкото до даскалите - кои са печени, кои не толкова, но не мога да се оплача. Повечето са са си страхотни и аз примерно не бих си заменила нито един от сгашните учители (освен заместничката по английски, но тя е заместник, а и не преподава принципно в даскалото). Уча в училището от 5. клас, така че почти всички са ми преподавали. Ще се опитам да разбера кои ще са ви догодина и ще ви обяснявам конкретно 8-) . Знам само, че по български ще ви е Александрова, която преподаваше и на сегашния 7. клас. Наистина доста ще ви подготви, а и не е лоша, но не ми е преподавала за да изкажа по-точно мнение :D . Иначе атмосферата е страхотна, всмисъл има супер точни хора и преподаватели. Ако случиш на клас вече е перфектно. Аз този късмет го нямах, но вече не ми прави особено впечатление :D . Абе много хубави спомени имам в даскалото и на вас ви пожелавам много такива. Училището наистина предлага много начини на изява, добра подготовка и прочие. А това за ученето много някой просто ви е сплашвал. Незнам аз дали съм свикнала, но не се чувствам особено натовареа, но за това пък подготовката е на високо ниво не само по математика. Айде аз за сега спирам ръсенето на не толкова смислени и на мястото си изречения. Нататък ще пиша още. Ако имате други въпроси питайте, с каквото мога ще помагам :)

divaneee
05-31-2010, 20:19
DesireToFire, благодаря много! Аз съм влизала в МГто неведнъж и наистина мога да кажа, че е страхотно. Най-много ми направи впечатление една стая, където чиновете са по един (както по филмите) и абе .. супер е яко ;дд, бях там на последния пробен. За тази госпожа Александрова, за която говориш, една моя приятелка ходи на уроци при нея и казва, че е супер добра и дава добра подготовка. Ами това е общо взето, което знам от приятели и мои лични впечатления. Да се надяваме, че догодина ще карам 15ти септември в двора на МГ! Пожелавам късмет и на останалите, които искат да влязат там! (:

cveteto96
06-01-2010, 16:54
Как сте седмокласници ?
Аз съм супер :grin: ,но естествено - притеснена

SmilezZz
06-02-2010, 13:09
divaneee
В коя паралелка мислиш да влезеш ?

divaneee
06-02-2010, 15:01
divaneee
В коя паралелка мислиш да влезеш ?
Ами мисля първо желание да пиша с математика, а второ биология. (:

SmilezZz
06-02-2010, 15:05
divaneee
В коя паралелка мислиш да влезеш ?
Ами мисля първо желание да пиша с математика, а второ биология. (:Ясно

fire
06-03-2010, 18:04
Здравейте, искам да кандидатствам в мг с билогия, може ли да ми кажете долу-горе колко е най-минималния бал за тази паралелка? Благодаря предварително!! :)

divaneee
06-03-2010, 18:16
Здравейте, искам да кандидатствам в мг с билогия, може ли да ми кажете долу-горе колко е най-минималния бал за тази паралелка? Благодаря предварително!! :)
Много зависи от оценките на изпитите. Не може да се определи ей така. Мисля, че всяка година е различно, но предполагам, че 26-27 ще ти стигне.

fire
06-03-2010, 18:27
da no tam ot cql grad se izbirat samo 13 momi4eta i 13 mom4eta i taka se pritesnqvam moje li da mi dadete nqkakvi saveti, ako znaete drugo u4ili6te pak s biologiq da si imam nqkolko varianta? Blagodarq :)

UnaBletoLoVeU
06-03-2010, 18:53
Моята гимназия :grin: *почти бившата вече*

Не ми се чете темата, но ще ти стискам палци да влезеш - заслужава си :)

ПП. С биология приемат най-лесно.

ПП2. Александрова rLz :D

fire
06-03-2010, 19:04
bal okolo 30 6te mi stigne li?

fire
06-03-2010, 19:12
бал около 30 ще ми стигне ли? моля ви пишете ми.. благодаря!

divaneee
06-03-2010, 19:57
бал около 30 ще ми стигне ли? моля ви пишете ми.. благодаря!
Ще ти стигне, разбира се! Иначе може да вземеш предвид природо-математичния на Ботев, аз сега съм ученичка там и смея да твърдя, че може би такъв кабинет по химия няма в цяло Русе, да не кажа и България. Специално познавам една учителка на горен курс по биология (щото е замествала мойта) и е пълна мърда, но може да има и други де ;д. Наистина Ботев предлага добра подготовка, но честно казано не може да се сравнява с МГ. Затова, ако имаш намерение да учиш усилено биология, нека Ботев да ти е просто резерва. Пожелавам ти късмет, дано да ти стигне бала за МГ.

fire
06-03-2010, 20:05
Благодаря много :) а ти в кой клас си от христо ботев?

SmilezZz
06-04-2010, 03:27
Природоматематическия профил може през учебната 2010-2011 да се закрие,но естествено не се знае със сигурност..Нямало вече толкова много кандидати за Ботев за природоматематическия им профил..
Иначе Биология мисля,че се учи и в Васил Левски и Олимпи Панов..Така бях чула..

Някой беше попитал дали бал 30 ще му стигне..
- Да,естествено,че ще стигне...Бъди сигурен/на в това..Няма място за притеснения..

SmilezZz
06-04-2010, 03:49
Не ми се чете темата, но ще ти стискам палци да влезеш - заслужава си :)
ПП. С биология приемат най-лесно..Хах..Мерси..Дано..
Иначе дано с биологията да приемат най-лесно,но аз като гледам за 2009 година най-лесно се влиза в профил "Информатика"..С бал 24-25

fire
06-04-2010, 09:18
SmieLZzz и ти ли искаш в мг с биология???

SmilezZz
06-04-2010, 11:19
SmieLZzz и ти ли искаш в мг с биология???да..Ако ни приемат - ще сме в един клас сигурно :D

SmilezZz
06-04-2010, 12:08
da no tam ot cql grad se izbirat samo 13 momi4eta i 13 mom4eta i taka se pritesnqvam moje li da mi dadete nqkakvi saveti, ako znaete drugo u4ili6te pak s biologiq da si imam nqkolko varianta? Blagodarq :)Споко..Вече няма толкова много "наплив" към тази паралелка..Именно за това казах,че паралелката с биология {За Христо Ботев става на въпрос..} е възможно да се закрие..

DesireToFire
06-04-2010, 13:57
А и не избират по 13 от пол, а общо 28 ученици, пък каквото се е паднало там :D .

SmilezZz
06-04-2010, 18:18
Ето, отзовавам се :D Такаам първо не знам колко от вас са влизали в самото училище, но мисля че споменах вече яките стълби 8-) Сега ни сложиха и такива метални шкафчета по коридоритеАма вие много сте бързи бе..Последният път,когато бях в МГ,охранителя ми беше казал за тези шкафчета,но не предполагах,че ще го направят толкова бързо..
- За стълбите не си споменавала :lol: ,ама аз ги видях де..

divaneee
06-05-2010, 08:25
Благодаря много :) а ти в кой клас си от христо ботев?
7в съм.
А относно за закриването на биологичния в Ботев ... да ви кажа не съм чувала за такова нещо. Не ми се вярва да го закриват, защото вчера госпожата ми по биология обяснява някои подробности за кандидатстването.

SmilezZz
06-05-2010, 08:38
А относно за закриването на биологичния в Ботев ... да ви кажа не съм чувала за такова нещо. Не ми се вярва да го закриват, защото вчера госпожата ми по биология обяснява някои подробности за кандидатстването.На мен това ми казаха в РИО Русе - тъй като нямало толкова наплив към тази паралелка...Но пък за разлика от това,за хуманитарната паралелка има доста наплив..И доколкото разбрах,май имало само 6 кандидата за "биологията"..Но пък ако тази година има повече желаещи,естествено няма да го закрият

SmilezZz
06-07-2010, 14:20
http://bnt.bg/bg/news/view/25139/rusenskata_matematicheska_gimnazija_otbeljazva_po_ nestandarten_nachin_svetovnija_den_na_astronomijat a - Уау..Това е много яко :D

fire
06-07-2010, 16:36
za6to ve4e ne pi6ete 4esto?? :)

DesireToFire
06-07-2010, 16:36
^ Ако баща ми не го беше забелязал в някакъв вестник, нямаш еи да разбера :D

SmilezZz
06-07-2010, 16:53
^ Ако баща ми не го беше забелязал в някакъв вестник, нямаш еи да разбера :D :lol: :lol: ЕЕе..Що така бе ? :lol: Не "зяпаш" ли таванчето ? 8-)

DesireToFire
06-07-2010, 16:58
^ Ако баща ми не го беше забелязал в някакъв вестник, нямаш еи да разбера :D :lol: :lol: ЕЕе..Що така бе ? :lol: Не "зяпаш" ли таванчето ? 8-) Ами именно. Като си имаме такива хубавии жълти шкафове, аз тавана ще ти гледам... :lol: А и то това е направяно на края на даскалото, над едно крайно стълбище, където почти никой ен минава .. общо взето на майната си 8-) А и то като не светят и съвсем няма да ги забележиш :D

SmilezZz
06-07-2010, 17:03
^ Ако баща ми не го беше забелязал в някакъв вестник, нямаш еи да разбера :D :lol: :lol: ЕЕе..Що така бе ? :lol: Не "зяпаш" ли таванчето ? 8-) Ами именно. Като си имаме такива хубавии жълти шкафове, аз тавана ще ти гледам... :lol: А и то това е направяно на края на даскалото, над едно крайно стълбище, където почти никой ен минава .. общо взето на майната си 8-) А и то като не светят и съвсем няма да ги забележиш :DАз пък се чудех,защо не съм ги видяла..То пък било на "недостижимо" (така да се изкажа) място :lol: ..Ама както и да е - идеята е добра :D

SmilezZz
06-07-2010, 17:08
za6to ve4e ne pi6ete 4esto?? :)И аз точно това се чудя !! Защо не сте активни,като мене 8-) . ..

DesireToFire
06-07-2010, 17:22
Кога излизат резултатите :D

SmilezZz
06-07-2010, 17:23
Кога излизат резултатите :D 11 юни..Има още.. :o

fire
06-07-2010, 20:20
DesireTofire ти от кое училище си??

fire
06-08-2010, 09:35
tezi slujebni belejki det ni gi dadoha predi izpita 6te ni trqbvat li?? :)

SmilezZz
06-08-2010, 12:00
DesireTofire ти от кое училище си?? МГ "Баба Тонка"

SmilezZz
06-08-2010, 14:12
tezi slujebni belejki det ni gi dadoha predi izpita 6te ni trqbvat li?? :)Предполагам,че не..Но ти си го пази за всеки случай

fire
06-08-2010, 17:16
ms za informaciqta :)

fire
06-08-2010, 17:17
kakva paralelka??

SmilezZz
06-08-2010, 17:31
kakva paralelka?? За DesireToFire ли става въпрос ?
Ако е така - Математика :D ..Тя изчезна пак,но...

fire
06-08-2010, 19:00
SmileZzz ti kakva paralelka si i kade u4i6? :)

SmilezZz
06-08-2010, 19:10
SmileZzz ti kakva paralelka si i kade u4i6? :)Никаква паралелка не съм :lol: Седми клас съм - мисля да кандидатствам в МГ :grin:

DesireToFire
06-08-2010, 19:11
kakva paralelka?? За DesireToFire ли става въпрос ?
Ако е така - Математика :D ..Тя изчезна пак,но...
То аз съм си тук ,но направо не мога да ви насмогна на мненията в темата :lol: Така де, добре че си ти да отговаряш на всички въпроси 8-)

SmilezZz
06-08-2010, 19:22
kakva paralelka?? За DesireToFire ли става въпрос ?
Ако е така - Математика :D ..Тя изчезна пак,но...
То аз съм си тук ,но направо не мога да ви насмогна на мненията в темата :lol: Така де, добре че си ти да отговаряш на всички въпроси 8-) 8-) Нищо бе..Нали ти ме научи и ме образова относно училището..ОГРОМНИ благодарности :-)

DesireToFire
06-08-2010, 19:32
kakva paralelka?? За DesireToFire ли става въпрос ?
Ако е така - Математика :D ..Тя изчезна пак,но...
То аз съм си тук ,но направо не мога да ви насмогна на мненията в темата :lol: Така де, добре че си ти да отговаряш на всички въпроси 8-) 8-) Нищо бе..Нали ти ме научи и ме образова относно училището..ОГРОМНИ благодарности :-) Нямаш проблеми :-) 8-) дано да си доволна като влезеш

fire
06-09-2010, 10:39
SmielZzz ti kva paralelka iska6 v mg?? :)

SmilezZz
06-09-2010, 14:11
Нямаш проблеми :-) 8-) дано да си доволна като влезешАз само да вляза 8) 8) 8)

SmilezZz
06-09-2010, 14:12
SmielZzz ti kva paralelka iska6 v mg?? :)
Първо желание - Биология
Второ желание - Информатика

fire
06-09-2010, 14:32
SmielZzz dolu gore kakav bal misli6 4e 6te ima6?? :)

SmilezZz
06-09-2010, 14:41
SmielZzz dolu gore kakav bal misli6 4e 6te ima6?? :)Не знам..Но няма да е толкова висок.. 27 - 30,не повече :(

fire
06-09-2010, 16:38
По кое ще имаш повече точки как си мислиш,по бг или математика?? :)

fire
06-09-2010, 16:39
Колко ще имаш за годината по математика и биология?? :)

SmilezZz
06-09-2010, 16:43
Колко ще имаш за годината по математика и биология?? :)По Математика предполагам,че ще ми остави 5..Тъй като съм била между 5 и 6..Така,че не се знае със сигурност
По Биология - 6

SmilezZz
06-09-2010, 18:20
Искам отново да попитам нещо:
Вярно ли е,че в МГ много "хранят" зайците с моркови ? 8-) Не,че се страхувам,но просто ми стана интересно 8-)

vampirediaries
06-09-2010, 18:38
Искам отново да попитам нещо:
Вярно ли е,че в МГ много "хранят" зайците с моркови ? 8-) Не,че се страхувам,но просто ми стана интересно 8-)
Май навсякъде е така,щото една фр ми разказва как в АГ я хранили с моркови в началото на осми клас :D :D
Иначе бала ми в най-лошия случай ще е 26 което не е толкова високо,но ме успокоява факта че миналата година в АГ са приемали с бал 19.
И успях да си извоювам 4-ка по математика за годината. :grin: :grin: Да поясня защо се радвам толкова-имам ужасна госпожа,а не разбирам абсолютно нищо,бях застрашена от оставане на изпит,но тръгнах на частни уроци и оценките ми от 2-ки станаха 4-ки и 5-тици. :grin: :grin:

DesireToFire
06-09-2010, 18:45
Хранят, хранят доста :D обаче само на 15 и то само 5 и 8 клас. Нас и 6ти и 7ми искаха, защото ни бъркаха с 5ти 8-)

ThePowerOfLove
06-09-2010, 19:06
Ще ви храним много ясно :D
Какво ли не са яли зайците.. и моркови, и зеле, и чушки, и праз :D Е сега да не ви плаша, аз само моркови съм яла :P

ПС: Това е просто традиция, никой няма да ви насилва ако откажете да ядете :D

SmilezZz
06-10-2010, 16:47
Яко изглежда :grin: 8-)

divaneee
06-10-2010, 21:50
Искам отново да попитам нещо:
Вярно ли е,че в МГ много "хранят" зайците с моркови ? 8-) Не,че се страхувам,но просто ми стана интересно 8-)
Май навсякъде е така,щото една фр ми разказва как в АГ я хранили с моркови в началото на осми клас :D :D

В АГ не само хранят с моркови, там всякакви простотии измислят :хх.. Карат ги да бутат училището докато "се измести" малко, но после установяват, че училището е много изместено и трябва да е върне обратно. Казвали са ми и още де, но не ги помня много добре. Надявам се нас да не ни карате да бутаме, че ... :х :lol:

SmilezZz
06-11-2010, 10:30
^ Mоля ?!?
Да бутат даскалото ли ? 8-) Бахти забавното 8-) :lol:

cveteto96
06-11-2010, 15:38
Искам да ви попитам какво ще рече:
Резултат от НВО и Резултат за кандидатстване ?

somanycookies
06-11-2010, 15:41
Искам да ви попитам какво ще рече:
Резултат от НВО и Резултат за кандидатстване ?
НВО - външното оценяване - резултатът от първия модул
Резултат за кандидатстване - резултатът от първия и втория модул, с който се кандидатства.