PDA

View Full Version : Приятелство vs. Любов



juliana_joli
03-27-2010, 19:13
Здравейте на всички!! Аз и приятелката ми (Мария) харесваме едно момче, което наистина е най-хубавото (говорим за външен вид) което съм виждала в живота си. Първоначално приятелката ми си го хареса, а аз просто отбелязах,че е съвършен. Когато се видяхме с него, той ме заговаряше, а най-добрия му приятел заговаряше Мария, но тя определееено не харесва френда му.. Въпросното момче много ми харесва, адски мн, обаче не мога да направя нищо с него, знаейки че моя мн мн мн добра приятелка е влюбена в него.. Нищо че тя ми повтаря че съм зле ако не направя нещо с него и че няма значение това, че тя го харесва.. Таа въпроса ми е какво да направя- да бъда ли с това момче или да се правя на ударена (че вече не ми харесва) и да го отрежа ако той иска нещо повече, за да не нараня някак приятелката си ? Мерси предварително на вс :-)

w0sh
03-27-2010, 19:19
Ем.... щом ти позволява.

golqmumnik
03-27-2010, 19:21
Ем.... щом ти позволява.
И да не позволява - бой по кофата 8)

valdesbg
03-27-2010, 19:22
Ми.. като го искаш go for it :)

Приятелите са си приятели, бизнеса си е бизнес - не ги смесвай. Същото важи и за любовта.

juliana_joli
03-27-2010, 19:23
да, обаче един път тя ми каза: "Всеки път като си тръгваме осъзнавам колко много ми липсва" и ми стана някво мн гадно и си казах "Не!", ама тия дни пак си мисля мн за него.. даже не мисля за нищо друго :D

xoxi
03-27-2010, 19:28
Опитай с него.
Гледай, когато излизате, приятелката ти да не е с вас и не говори много много пред нея за това. Заслужава си да опиташ.

Cybershot
03-27-2010, 20:01
btw имате ли 14 години?

ShtrudeL
03-27-2010, 20:10
Ем.... щом ти позволява.

Това не е просто позволение. Това е женско позволение. Което значи

"Да бее,върви при него,няма проблем,нищо че го харесвам ужасно много и умирам за него ама нищо,нищо отивай..." (+ ужаасни задни мисли ^^)

Muddled
03-27-2010, 20:21
Опитай с него. Мисля, че ще те разбере.
Макар, че тази история ми е до болка позната. При мен се получи нещо подобно само, че ние с това момче бяхме ходили и след известно време най - добрата ми приятелка тръгна него болеше ме доста, но разбрах, че нищо немога да променя и поне приятелката ми ще е щастлива. Известно време се държах доста грубо с нея, но от това няма полза.

w0sh
03-27-2010, 20:25
Според BRO-дексът, всеки мъж, който иска да сваля жена, трябва да получи позволение от мъжете, които също я свалят, и никой не се сърди, когато опонента му я закове.

juliana_joli
03-27-2010, 20:54
ee wosh разби ме :D
"Приятелите са си приятели, бизнеса си е бизнес - не ги смесвай"- много вярно

иначе ДА, имам 14 и няма значение възрастта и не, не си интересен с тия риторични въпроси ;]
благодаря на всички за мненията :-)

ReachlessGirl
03-28-2010, 06:41
пфф .. уж най - добра приятелка пък в следващия момент искаш да я нараниш .. :? :? Много добре знаете, че мнооого рядко момиче ще каже "отстъпвам ти го" просто ей така .. пфф .. :? :?

ivcheto0o
03-28-2010, 06:43
Аз бих опитала с мом4ето....просто не вярвам в приятелството.Сигурна ли си 4е ако тя беше на твое място би направила тази жертва ? :? И по това което пишеш ли4и 4е тои не харесва нея а теб.Дори и да отстъпиш тои едва ли ще е с нея.. е къв е смисъла нито ти нито тя.

XTREMEFREERIDE
03-28-2010, 07:07
По-добре 50% от нещо, от колкото 100% от нищо. Единствения вариант тук е той да бъде с теб. Демек или да бъде с теб или да не бъде с никоя, колкото и да го харесва приятелката ти (поне така разбрах по това, което си написала). Струва си да опиташ, по-добре да е с едната от вас, да направи едната от вас щастлива, от колкото никоя. В случая ти дерзаеш, че приятелката ти ти пречи да си със "съвършеното момче", а тя дерзае, че не може да го има така или иначе. Опитай.

onestar
03-28-2010, 10:37
А аз мисля, че не трябва.
Или поне ако това се беше случило на мен нямаше да предприема нищо... освен да запазя приятелството си с нея, без да ми пука дали някой ден тя ще се жертва по същия начин.

DqVoLsKoJeLaNiE
03-28-2010, 10:55
помисли кой ти е по-ценен щото аз направих такава грешка и днес резултатът е: наранена истинска приятелка и бивше(отпреди малко получи титлата 8-) ) гадже...помисли дали си заслужава да нараниш приятелката си, която ти позволява да си с него (виж на каква жертва е готова за теб помисли си как ще се чувства въпреки думите си).

Rounder
03-28-2010, 11:04
Поговори с нея,да не предприема нищо,защото дори и да сте "приятелки" ти ще и направиш мръсно,или обратното,най-добре и двете се отдръпнете от него. "Няма приятели има само познати"

JackSparrow
03-28-2010, 12:20
ех, хора, такъв стана света, че всички мислят за своето благо. бъди безмилостна с приятелството, вечни приятели няма, но не забравяй че няма да умреш в неговото легло в семейна вила на 72 годишна възраст..

justwondering
03-28-2010, 13:06
Ем.... щом ти позволява.

Това не е просто позволение. Това е женско позволение. Което значи

"Да бее,върви при него,няма проблем,нищо че го харесвам ужасно много и умирам за него ама нищо,нищо отивай..." (+ ужаасни задни мисли ^^)

не е задължително. може да значи "заради мен не си заслужава да не опитваш, чувствам се виновна, че се сдържаш заради мен, да, ще се чувствам ужасно, но заслужаваш шанс" ако приятелката е истинска ще си мисли точно това

b3b3t0y
03-28-2010, 13:10
btw имате ли 14 години?

Т'ва пък к'во значение има? :-o

B2BFW
03-28-2010, 13:13
Хванах се с момиче,което имаше най-добра приятелка влюбена в мен.В началото добре,после не си говореха... 8-) Live is life... :D

CherryS
03-28-2010, 13:29
пфф .. уж най - добра приятелка пък в следващия момент искаш да я нараниш .. :? :? Много добре знаете, че мнооого рядко момиче ще каже "отстъпвам ти го" просто ей така .. пфф .. :? :? :(

wasch0
03-28-2010, 17:31
ако исакш да я загубиш бъди с него :)

FireFlyY
04-03-2010, 15:51
Ммм...аз ако съм на теб бих заебала момчето.Две мои приятелки се изпокараха за момче...сега аз съм между чукът и наковалнята.И двете са ми много ценни,а никога повече няма да са добри приятелки...моят съвет е да задържиш приятелката си...момчета има много. Успех :-)

givemereasontolive
04-03-2010, 16:04
Може и един вид да ти е ... ''позволила'' (ако искаш така го наречи) ,но дълбоко в себе си сигурно крещи ''Не виждаш ли,колко е важен за мен,хубаво ли би ми било ... ти си най-добрата ми приятелка,все пак,не виждаш ли '' Момчета има много , намират се и красиви,но за да се наречете най-добри приятелки с това момиче,явно имате доста спомени заедно и т.н.според мен не си струва за едно момче. :wink:

loliii
04-03-2010, 16:28
Естествено, че трябва да направиш нещо. Винаги съм казвала - щом можеш, действай. Не е твой проблем, че момчето си пада по теб. Макар че и това не е сигурно. Заговарянето нищо не значи. И все пак ти трябва да си пробваш късмета. Освен това тя е казала, че няма нищо против, независимо дали си го е мислила наистина, ти вече си с чиста съвест, че тя ти е дала своето позволение, тъй че можеш да си правиш каквото си поискаш.
И не мога да схвана логиката на някои - "сега й направи услуга и не прави нищо, защото някой ден може да поискаш същото от нея". Може, ама може и да не стане. Сега изпускаш това уникално момче, защото някой ден, вероятно, може да се случи нещо?? Звучи много тъпо.
Освен това вие няма да си рушите приятелството, просто ти ще се пробваш с някакво момче. Тъй че като се замислиш, ако наистина е толкова силно приятелството ви, тогава едно момче няма да е нещо особено. ;) Това няма да навреди на вашите взаимоотношения в крайна сметка.

Alex4o0o
04-03-2010, 17:23
Ами щом тя ти казва,че можеш...значии направи го бе!Сама казваш че той е избрал теб а не нея :grin: ще я боли малко ама ще и мине!Живота е прекалено кратък и трябва да си поне малко егоист за да си щастлив и ти!Хващай момчето и не му мисли много :P