PDA

View Full Version : МУСТАЧКИ



sladkyizkushenie
03-27-2010, 20:14
значи имам следният ОГРОМЕН проблем.. просто така ми се сваля самочувствието,че дори ме е срам да разговарям,прекривам ги и е ужасно.. имам мъхчета или мустачки не знам как йм се казва по-точно..таа през 2/3 месеца ги махам с лентички,те за най0много 5 дена ги няма и отново порастват същите,кажете ми как мога да ги махна завинаги и не искам да е скъпо много ви моля,помогнете ми! там за лазер ли да е,не знам прекалено е скъп,май :(

FallOutGirl
03-27-2010, 20:34
ходи на козметичка да ти ги маха. 2-3 максимум лв е, ще ти ги махне добре и поне на мен не ми растат ооло 3 седмици :)

tWiLigHtgIrL
03-27-2010, 21:12
само не си ги скуби,махай или там квото правиш освен ако не си с тъмна кожа.По-добрия вариянт е да си ги боядисаш..в смисъл руси..няма да си личи толкова колкото ако ги скубеш..защото бях чела в една книга че почват да растат по-бързо и по твърди,голями.. :? :?

Sa6eks
03-27-2010, 21:19
само не си ги скуби,махай или там квото правиш освен ако не си с тъмна кожа.По-добрия вариянт е да си ги боядисаш..в смисъл руси..няма да си личи толкова колкото ако ги скубеш..защото бях чела в една книга че почват да растат по-бързо и по твърди,голями.. :? :?
Ами да нали така се образува брадата... освен, ако не е момиче, тогава не мога да помогна :Д

Biskfitka
03-27-2010, 21:26
Аз ги махам с лентички и поне 1-2 седмици после не се занимавам с тях :) А ти как през 2-3 месеца? Трябва по-често...
Не е вярно,че стават по-големи,твърди и т.н.,даже намаляват : ))

heiress
03-27-2010, 22:26
само не си ги скуби,махай или там квото правиш освен ако не си с тъмна кожа.По-добрия вариянт е да си ги боядисаш..в смисъл руси..няма да си личи толкова колкото ако ги скубеш..защото бях чела в една книга че почват да растат по-бързо и по твърди,голями.. :? :?

Няма никаква логика в това, което казваш, а и като са изрусени стои много по- гадно. По- добре е да ги маха.

billytalent
03-27-2010, 22:28
Козметик,няма да ти вземе повече от 1-2 лв.,само не ги изрусявай-ужасно е :?

mimsssssss
03-27-2010, 22:49
Аз ги махам с лентички и поне 1-2 седмици после не се занимавам с тях :) А ти как през 2-3 месеца? Трябва по-често...
Не е вярно,че стават по-големи,твърди и т.н.,даже намаляват : ))
и аз така правя, скуби си ги по често :)

littlebee
03-28-2010, 00:02
само не си ги скуби,махай или там квото правиш освен ако не си с тъмна кожа.По-добрия вариянт е да си ги боядисаш..в смисъл руси..няма да си личи толкова колкото ако ги скубеш..защото бях чела в една книга че почват да растат по-бързо и по твърди,голями.. :? :?

Да си изрусяваш космите е най-отвратителното и грозно нещо. Аз бих те посъветлала за лазерна епилация. Не е много скъпо и си заслужава. А ако въобще не ти се дават пари тогава можеш да отидеш на козметик.

sladkyizkushenie
03-28-2010, 08:49
Момиче съм :) аа козметичката наистина ли ги маха трайно :? да не започнат да растат още по-бързо :shock:

miminka__94
03-28-2010, 08:55
До козметичка ги махам всяка седмица не взема много,взема 6 лв за вежди и мустаци значи само за мустаци около 2 лв - това е най-добрия вариянт и напротив не стават по-трърди и големи като ги махаш често даже намаляват :)

SmilezZz
03-28-2010, 08:59
Като за начало отивай няколко пъти на козметик..След това мисля,че и сама ще се справиш :)

britzy
03-28-2010, 09:47
пфф аз сама се оправям-с пинцетка и готово-една седмица си свободна-а и спр много намаляват,не е верно,че стават по-твърди и бляляля 8)

sladkyizkushenie
03-28-2010, 09:53
О,с пинцета изобщо не е решението! ВЕднъж от едната страна не ми се махнаха и ги изскубах и сега там са ми по-черни и по-си личат..защо е така..от едната страна не ми личат толкова,а от другата си личат.. зашо? :shock: при положение,че ги махам еднакво :| ужас.. а козметичката също с лентички ли ги маха? мм а това с лазерната епилация колко е скъпо..и има ли някой,ползвал такава епилация,ако има,нека пише! :)

britzy
03-28-2010, 10:02
О,с пинцета изобщо не е решението! ВЕднъж от едната страна не ми се махнаха и ги изскубах и сега там са ми по-черни и по-си личат..защо е така..от едната страна не ми личат толкова,а от другата си личат.. зашо? :shock: при положение,че ги махам еднакво :| ужас.. а козметичката също с лентички ли ги маха? мм а това с лазерната епилация колко е скъпо..и има ли някой,ползвал такава епилация,ако има,нека пише! :)
уаау на мен пък ми намаляха драстично от пинцета,а лазера не е от най-евтините решения

bonbonche005
03-28-2010, 10:51
51frg

Neopitom3na
03-28-2010, 11:02
Козметик,няма да ти вземе повече от 1-2 лв.,само не ги изрусявай-ужасно е :?

littlebee
03-28-2010, 11:07
Цените за лазерна епилация са около 25-30 лева за процедура (горна устна). Ще са необходими няколко процедури, но след това поне няколко години няма да имаш проблеми свързани с нежелани косми.

cookie_master
03-28-2010, 11:41
тъкмо и аз щях да пускам тема за това
мен козметичката ми каза,че най-добре е с лазерна епилация.та се чудя дали някой може по-подробно да ми разясни какво представлява процедурата,боли ли,има ли след това зачервяване,рани и разни такива неща?

titinkaa
03-28-2010, 13:22
Иди на козметик,или в къщи ги махай с лентички за мустачки от аптеката

dqvolcheto9
03-28-2010, 14:31
някъде четох ,че могат да се махат и с конец ,но не беше обяснено как.Някои ако знае да напише или ако има клипче да сложи :)

billytalent
03-28-2010, 14:32
някъде четох ,че могат да се махат и с конец ,но не беше обяснено как.Някои ако знае да напише или ако има клипче да сложи :)

На мен ми ги махат с конец,но сама не бих рискувала

CrazyDeizi
03-28-2010, 15:58
някъде четох ,че могат да се махат и с конец ,но не беше обяснено как.Някои ако знае да напише или ако има клипче да сложи :)

На мен ми ги махат с конец,но сама не бих рискувала

а как така с конец?

me4o0
03-28-2010, 17:29
Ами с конец май беше някво да го завъртиш приближаваш го до космите и ги скубе ама ЯКО! Не мисля, че е един от най-добрите начини за премахване на косъмчета. :?

bathory
03-28-2010, 18:00
^До колкото съм чувала с конеца намаляват и даже изчезват напълно :))

billytalent
03-28-2010, 18:02
^До колкото съм чувала с конеца намаляват и даже изчезват напълно :))

Да,след това кожата ти е супер гладка и не остават никакви следи :)

HexGirl
03-28-2010, 18:14
^До колкото съм чувала с конеца намаляват и даже изчезват напълно :))

Да,след това кожата ти е супер гладка и не остават никакви следи :)
те и вежди чистят така ама аз нз как става точно а и не съм виждала :(

billytalent
03-28-2010, 18:17
На мен и веждите ми оправят така,не знам точно как става,козметичката закача конеца за нея прави някакъв възел май и така ти ги премахва,мен само първият път ме боля

boomboom
03-28-2010, 20:34
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

CrazyDeizi
03-28-2010, 20:41
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

Да обаче с пинсета, след време не намаляват и не изчезват космите. С конец спирали да растат?

SandraTheOne
03-29-2010, 06:49
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

НЕ,НЕ И ПАК НЕ! Хора,мустачки,които се скубят с пинсета стават като иглички постепенно! Ужасно е.. в началото само ставаш все по-черни и черни и накрая твърди,не правете тази грешка,нито с изрусяването,ужасно грозно е,а на слънце отвратително,приличаш на сом.. :? а наистина ли лазерната епилация е 25-30 лева :shock: на процедура от двете страни на горната устна :shock: и колко ти трябват общо? дали има по-евтини? :(

Biskfitka
03-29-2010, 17:20
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

НЕ,НЕ И ПАК НЕ! Хора,мустачки,които се скубят с пинсета стават като иглички постепенно! Ужасно е.. в началото само ставаш все по-черни и черни и накрая твърди,не правете тази грешка,нито с изрусяването,ужасно грозно е,а на слънце отвратително,приличаш на сом.. :? а наистина ли лазерната епилация е 25-30 лева :shock: на процедура от двете страни на горната устна :shock: и колко ти трябват общо? дали има по-евтини? :(Е колко по-евтини искаш пък ти...И тва за пинсетата са глупости...

Inn0cenCe
03-29-2010, 19:03
Може ли някой да обясни по обстойно за тва с конеца :) ?

SandraTheOne
03-29-2010, 19:50
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

НЕ,НЕ И ПАК НЕ! Хора,мустачки,които се скубят с пинсета стават като иглички постепенно! Ужасно е.. в началото само ставаш все по-черни и черни и накрая твърди,не правете тази грешка,нито с изрусяването,ужасно грозно е,а на слънце отвратително,приличаш на сом.. :? а наистина ли лазерната епилация е 25-30 лева :shock: на процедура от двете страни на горната устна :shock: и колко ти трябват общо? дали има по-евтини? :(Е колко по-евтини искаш пък ти...И тва за пинсетата са глупости...

Глупости говориш ти..след време ще видиш на какво ще заприличаш.. ттцтц

Biskfitka
03-29-2010, 20:08
Конеца върши същата работа като пинсета само че захваща по няколко косъмчета. Аз съм пробвала на веждите и ме заболя доста, определено не е за мустачки! :D

НЕ,НЕ И ПАК НЕ! Хора,мустачки,които се скубят с пинсета стават като иглички постепенно! Ужасно е.. в началото само ставаш все по-черни и черни и накрая твърди,не правете тази грешка,нито с изрусяването,ужасно грозно е,а на слънце отвратително,приличаш на сом.. :? а наистина ли лазерната епилация е 25-30 лева :shock: на процедура от двете страни на горната устна :shock: и колко ти трябват общо? дали има по-евтини? :(Е колко по-евтини искаш пък ти...И тва за пинсетата са глупости...

Глупости говориш ти..след време ще видиш на какво ще заприличаш.. ттцтцОт 4 години ги махам така.Досега не съм забелязала нещо такова.И ако за теб 4 години са малко,майка ми откакто е била г/д на моята възраст ги маха по същия начин и вече почти не и излизат косъмчета там!

Fx1
03-29-2010, 20:16
Доста глупости прочетох - как точно конецът ще накара косъмчетата да намалеят, по-добре от всеки друг 'отскубващ от корен метод'? ;) Няма такова нещо. Действа по същия начин, както и пинсетата.

НО! Предимството на конеца е, че премахва ВСИЧКО, дори тънки, руси, незабележими косъмчета, които с пинсета не се захващат, мъх, абсолютно всичко. Някои жени дори си премахват целия мъх по лицето с конец. (не че го препоръчвам)

Друго огромно предимство е, че обезкосмяването с конец е перфектно за чувствителна кожа - зачервяването е минимално и не раздразва чувствителната кожа, както кола маската или епилаторът. (а кола маска за лице е доста непрепоръчително така или иначе)

Аз лично си оформям сама веждите с конец, много е лесно. Ето в това клипче можете да видите как става:

http://www.youtube.com/watch?v=iVmbHB2p4WM&feature=fvw

SandraTheOne, така ти се е получавало с пинсетата, най-вероятно, защото си късала косъмчетата, а не си ги отскубвала от корен.

vow
03-30-2010, 04:08
само не си ги скуби,махай или там квото правиш освен ако не си с тъмна кожа.По-добрия вариянт е да си ги боядисаш..в смисъл руси..няма да си личи толкова колкото ако ги скубеш..защото бях чела в една книга че почват да растат по-бързо и по твърди,голями.. :? :?
Ами да нали така се образува брадата... освен, ако не е момиче, тогава не мога да помогна :Д
добре ли сте? така изтъняват въобще не е вярно тва са скубането,изтъняват и оредяват, а при бръсненето става ллошо

Sisi7u
04-08-2010, 12:16
пфф аз сама се оправям-с пинцетка и готово-една седмица си свободна-а и спр много намаляват,не е верно,че стават по-твърди и бляляля 8)
вярно е ;]]