PDA

View Full Version : Били ли сте в подобна ситуация, и как бихте постъпили?



someonesomeone
03-28-2010, 07:51
Здравейте! На 20 год. съм, имам приятелка от вече почти 5 год., като от 2 живеем заедно, страшно много я обичам, но вече по по-различен начин, в смисъл не се чувствам така влюбен, но определено я обичам страшно много и имам огромна привързаност, но напослдък ... незнам дали всеки мъж е така, но все повече се заглеждам, никога не бих изневерил, но въпреки това страшно много ми се иска да по-флиртувам ... и още по-лошото е че имам колежка която страшно много ми допада и я гледам с един такъв поглед ... :) Понеже не сме точно на едно и също място с тази колежка, ами сме през няколко врати, и всеки път когато излезе да пуши немога да не я погледна ии често излизам и аз ... старая се да не ми личи :oops: но наистина точно на този етап това момиче много ме кефи, но никога не бих предал приятелката си ... странна ситуация, нали ? А и въпросното момиче също има гадже от поне 2 год, но въпреки това и тя ме гледа по подобен начин, но избягвам да я заговарям, поздравяваме се и тн, от време на време може да си кажем нещо, но избягвам да задълбочавам ... ще ми е интересно да видя какво ще кажете ...

П.С. Ужас дори докато пиша я мернах и ми се стъжни направо :)

SmilezZz
03-28-2010, 08:07
Ами не знам..Според мен е нормално,при условие,че сте заедно от 5 години..Свикнали сте си и вече я няма онази тръпка - както каза и ти)..

ivcheto0o
03-28-2010, 08:12
Ами нормално,след време тръпката из4езва/намалява.Не мисля 4е трябва да страниш от тази твоя колежка,заговаряи я 4исто приятелки и виж дали ти допада като характер,кои знае може и да си паснете пове4е.

gir
03-28-2010, 08:17
Здравей, симпатяго!

Хубава снимчица, ако си ти на нея, де. Аз съм хетеро,нормален пич, но ти признавам, че си симпатичен, а и както виждам от поста - интелигентен човек, способен да търси и учи нови неща. Може да си на 20, ама интелигентната ти възраст е поне на някой на 25 или 30, дори.
Сега да види едно по едно:


"" в смисъл не се чувствам така влюбен, но определено я обичам страшно много и имам огромна привързаност""

Нормално! Почти всички са така. С времето чувството на любовен екстаз може и да намалее, но пък зависимостта и привързаността, ако всичко е наред, се увеличават. Лошо няма. Любовта не е само СТРАСТ!



"незнам дали всеки мъж е така, но все повече се заглеждам, никога не бих изневерил, но въпреки това страшно много ми се иска да по-флиртувам ... "


Пак НОРМАЛНО. Ами те и жените са така, повечето. Хората сме си животинки, макар и умнички. И сме полигамни. Нормално е човек да иска да си предаде гените и на повече от един друг човек. Все едно като харесваш картофки да не харесваш и луканка...Ами може да се харесват няколко неща едновременно. Гаджето ти сигурно си е супер готино и добро по характер, ама това не значи, че не може да си падаш и по други. Така е в природата. Даже Велики умове като Маркс са си имали извънбрачни деца...То не зависи от човека само...тяло, брато, тяло! Иска да яде, иска да спи, иска да е с колкото се може повече или поне с повече от една...Разбира се, това, по Фройд е само ТО...Имаме и АЗ и СВРЪХАЗ...Т.е. в човека се борят ТЯЛО, СЪЗНАНИЕ и ОБЩЕСТВЕН МОРАЛ...Така че е и нормално да си объркан. Радвам се, че си писал тук, а не стоиш насаме с притесненията си. Нека събереш повече гледни точки. Така постъпват умните хора.

Нататък:


"и още по-лошото е че имам колежка която страшно много ми допада и я гледам с един такъв поглед ... :)"


Ами нормално. Доста изневери стават на работното място. В такъв сучай - или трябва да работиш с гаджето си, или да я лъжеш или да я убедиш да правите отворена връзка, т.е. да си спите, когато искате с друг, без това да ви нерви и да се разделяте. Има и по-отворени мадами, които се навиват на тройки, ама рядко са в днешно време...Тъй че...зависи от много фактори как ще постъпиш нататък, ама ти си от умните, затова не се притеснявам много за тебе.



"Понеже не сме точно на едно и също място с тази колежка, ами сме през няколко врати, и всеки път когато излезе да пуши немога да не я погледна ии често излизам и аз ... старая се да не ми личи :oops: но наистина точно на този етап това момиче много ме кефи, но никога не бих предал приятелката си ... странна ситуация, нали ?"


Супер нормална ситуация. НЯМА ДА СЕ УЧУДЯ, ако и гаджето ти си пада по някой колега, с тая разлика, че не си е признала още. Какво му е странното?! Секси-колежка, млад мъж си (даже още биологично изглеждаш като някой тийн на 16-17), гаджето ти не е до тебе...Ми, че ти трябва да си баси обратния /педал/, за да не я погледнеш! Говорим си истината като големи хора, щото и аз съм батко на повечето от тоя форум.

"А и въпросното момиче също има гадже от поне 2 год, но въпреки това и тя ме гледа по подобен начин"

Ами аз на кой говоря, че и доста жени са така? :) Мъж , жена...докато си млад и ти се иска...Има гадже. Ми има, ама като гаджето й не е до нея и...То природата (либидото) не го е еня ти имаш ли гадже, имаш ли това-онова...

"П.С. Ужас дори докато пиша я мернах и ми се стъжни направо :)"

Айде сега! ДРАМИ! Ще ти се стъжни, когато гаджето й се появи с няколко човека и поискат да те размажат от бой :D /Примерно!/...затова преди да правиш нещо бъди сигурен, че е:

1) Удобно за тебе и за нея

2) Че гаджето ти няма нищо против

3) Че нейния няма нищо против


Аз


НЕ РЕКЛАМИРАМ И НЕ ПРИЗОВАВАМ към нестандартни форми на секс, но...

както бях писал, има си едно СУИНГ. Това е, когато по взаимно съгласие нейния опъне твойта, а ти си правиш секс с неговата. Така е по-честно и по-безпроблемно. Ама не знам дали вие 4-та ще се навиете на такава размяна (суинг).

Браточка, това мога да кажа, нищо повече не можеш да направиш по въпроса, ако целта ти е секса. А, ако само искаш Платоническа любов - друга работа...

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2010, 08:32
Ей затова не ги разбирам дългите връзки на 'млади години'.
Загубваш си ги, вместо да флиртуваш, да си излизаш с приятели и т.н.
Съветът ми би бил някакъв краен, пък мисля, че ти не си готов за подобно нещо, така че по-скоро ще си го спестя. :)

DevilWish
03-28-2010, 08:35
Според мен е нормално.При мен след 2 години стана така.Макар че ме нарани жестоко и му простих може би това ме промени и аз търся сега флиртчета и тн.Евала, че не би й изневерил, но за мен е по-лоша психическата изневеря от колко физическата.Въртят ти се разни неща в главата, за колежката няма значение правиш ли ги.Ама си мълчи и продължавай така и никой нищо няма да разбере.
Обаче пробвай по-малко да я гледаш, представи си твойта приятелка да го прави същото с някой ;) Няма да е най-приятната ситуация смятам.
Успех :)

gir
03-28-2010, 08:39
Ей затова не ги разбирам дългите връзки на 'млади години'.
Загубваш си ги, вместо да флиртуваш, да си излизаш с приятели и т.н.
Съветът ми би бил някакъв краен, пък мисля, че ти не си готов за подобно нещо, така че по-скоро ще си го спестя. :)

Хаха, ако знаеш пък колко мъже на 50 и 60 години са в неговата ситуация...а и жени, де...Какво значение има на колко е години, ако мадамата го привлича? Полигамната природата на хората си казва думата. Ако си няма гадже - ще го привлича, ако си има - пак ще го привлича.
Все едно като му харесва Ван Гог да не може да му хареса и друг творец. Или пък като му харесва да яде принцеси с кайма, да не му харесват пържените картофки със сирене...
Фактът е, че може да ни харесват и да желаем 2,3, няколко, много жени... Това е.

gir
03-28-2010, 08:42
Според мен е нормално.При мен след 2 години стана така.Макар че ме нарани жестоко и му простих може би това ме промени и аз търся сега флиртчета и тн.Евала, че не би й изневерил, но за мен е по-лоша психическата изневеря от колко физическата.Въртят ти се разни неща в главата, за колежката няма значение правиш ли ги.Ама си мълчи и продължавай така и никой нищо няма да разбере.
Обаче пробвай по-малко да я гледаш, представи си твойта приятелка да го прави същото с някой ;) Няма да е най-приятната ситуация смятам.
Успех :)

Ееее, айде сега. "Психическата" изневяра :D ...От психически изневери не стават деца, нито се ловят болести, още по-малко няма и как да се докажат...все едно като еротичния сън. Сънуваш, че правиш секс с друг...И какво толкова му е изневеряването?
Иначе съветите ти са на място, ако е решил да не изневерява, точно така може да прави...по останалото - да чете какво аз съм му писал.

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2010, 08:48
Едно е да ти харесва... друго е да ти се иска нещо.
На мен ми е ясно, че като имаш 'половинка', не оставаш сляп за другите хубави момичета или момчета. В никакъв случай.
Но фактът, че ти се иска нещо различно... означава, че усещаш някаква липса - а това е крах във взаимоотношенията. Или говорите за проблема, или го оставяте неразрешен и оттам идват различните последици.
В техния случай проблемът може просто да е рутината, навика да бъдат един с друг. Което означава, че или им трябва почивка, или да започнат да правят нещо за 'разноообразяване'.
Може да имат и друг проблем, примерно да се карат често, да му е писнало от нещо, което тя постоянно прави, а него го дразни да речем. Не казвам, че такива са им проблемите, а просто представям хипотетична ситуация.
За да се стигне дотам, че да ти се иска да флиртуваш с някой или още по-зле да бъдеш с някого... значи нещо ти липсва.
В началото на една връзка, когато кипи страст, плам, направо пожар..даже не забелязваш другите момичета/момчета. Защо? Защото всичко, което ти се иска - го получаваш от 'любимия'. А после или го приемаш за даденост, или се случва нещо друго.

someonesomeone
03-28-2010, 09:04
Здравейте и благодаря за бързата реакция ... като спешна помощ сте, ама доста по-бързи от медицинската особенно в София ... ;) Мисля че прочетеното е от полза, особенно от поста на gir ;) Само дето това за Суинга няма как да се случи ... ;) Но и все пак не мисля да прекрачвам някакви граници ... физически :) Преди малко си говорих с колежката, и ми прави впечатление че се чувствам адски безпомощен пред нея :D Това е ужасно ! Притеснявам се явно ... почвам да пелтеча :) Feel like a Virgin :)

gir
03-28-2010, 09:06
Едно е да ти харесва... друго е да ти се иска нещо.
На мен ми е ясно, че като имаш 'половинка', не оставаш сляп за другите хубави момичета или момчета. В никакъв случай.
Но фактът, че ти се иска нещо различно... означава, че усещаш някаква липса - а това е крах във взаимоотношенията. Или говорите за проблема, или го оставяте неразрешен и оттам идват различните последици.
В техния случай проблемът може просто да е рутината, навика да бъдат един с друг. Което означава, че или им трябва почивка, или да започнат да правят нещо за 'разноообразяване'.
Може да имат и друг проблем, примерно да се карат често, да му е писнало от нещо, което тя постоянно прави, а него го дразни да речем. Не казвам, че такива са им проблемите, а просто представям хипотетична ситуация.
За да се стигне дотам, че да ти се иска да флиртуваш с някой или още по-зле да бъдеш с някого... значи нещо ти липсва.
В началото на една връзка, когато кипи страст, плам, направо пожар..даже не забелязваш другите момичета/момчета. Защо? Защото всичко, което ти се иска - го получаваш от 'любимия'. А после или го приемаш за даденост, или се случва нещо друго.


Права си. Едно е естетическото , друго е сексуалното влечение. Ама на хората им се иска. Особено пък и , в случай, че тя го "изкушава"...Както казах, то трябва педал да е, че да не се подразни, ако момиче, по което си пада, си пада и по него...

Не, не, не. Момичето/момчето може да ти дава всичко, което искаш и пак да искаш ПОВЕЧЕ. По същия начин по който, ако ти готвят ПРЕКРАСНА френска кухня, може да искаш да опиташ и :
-КИТАЙСКА
-ТАЙСКА
-ЯПОНСКА
-РУСКА...

Не всеки, но много хора си искат РАЗНООБРАЗИЕ.


Не, не е никакъв крах. Има си мъже/жени, които цял живот си хойкат (без да разбират половинките им) и пак си имат здрави семейства. Да не говорим пък за тези, които правят суингове, групов, тройки...т.е. въпрос на разбиране. Не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има крах.

Да говори за проблема? И аз така мисля, но...има и РИСК. Тя да не го разбере правилно, да подходи ЕГОИСТИЧНО...И тогава? Вярно може да има крах.

Аз преди бях излезнал (на ресторант) с една приятелка. Нямаше пипаници, нямаше целувки, натискане. И моето гадже като научи и ме заряза. Как научи? Аз й го казах. Значи щом може да те резнат само щото си ял (не бяхме пили) заедно с друга, значи може да те резнат и затова, че си пушил с друга...камо ли пък да я харесваш...тъй че той да си прецени рисковете, да няма после лоши последици...

Последно - не е казано да имат проблеми, за да си пада и да иска да го "топне" в друго момиче. МНОГО МЪЖЕ си падат по тройки. Защо? Ами щото с 2 им е по-хубаво, отколкото с една.
Въпрос на КОЛИЧЕСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ, не толкова на качествен проблем.
Ама много гадно било така? Ами да, ама кой казва, че човешката природа е съвършена?!...

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2010, 09:14
Не съм съгласна.
Фактът, че на него му се иска и го споделя като проблем във форума, означава, че не просто му се иска така 'мислено', 'въображаемо', 'моментно', а наистина му е любопитно да се случи и дори 'я преследва' (силно казано), но му е приятно да я вижда и т.н.
Аз ако разбера, че моят приятел е увлечен по някое момиче, нарочно създава ситуации, така че да се засекат, не само че няма да ми стане приятно, но и ще го 'освободя' от борбата в себе си и ще му позволя да 'си опита късмета'. Може в началото да се боря да оправям нещата, но ако видя, че влечението му е сериозно, просто ще се оттегля.
И не, не говоря просот да излезе с приятелка на ресторант да хапнат заедно или дори да пийнат. Говоря за по-сериозни негови желания.

Така че авторът има сериозен проблем, който със сигурност няма да се реши във времето.

gir
03-28-2010, 09:18
Здравейте и благодаря за бързата реакция ... като спешна помощ сте, ама доста по-бързи от медицинската особенно в София ... ;) Мисля че прочетеното е от полза, особенно от поста на gid ;) Само дето това за Суинга няма как да се случи ... ;) Но и все пак не мисля да прекрачвам някакви граници ... физически :) Предималко си говорих с колежката, и ми прави впечатление че се чувствам адски безпомощен пред нея :D Това е ужасно ! Притеснявам се явно ... почвам да пелтеча :) Feel like a Virgin :)


Ами така е в тоя форум. Не случайно е закупен за 50 000 евро от собствениците, щото понякога има и по 15 000 посещения. Не, че сме като Спешна помощ, а просто сме МНОГО :) /за мащабите на бг-нета/ :)
Ами да, аз ти казах, че повечето мадами, даже и в най-разкрепостените общества на Земята - Япония, Дания, Швеция, Тайланд, Филипините, Норвегия, Швеция и пр., рядко ще се навият на суинг, още по-малко пък на групов, да не говорим за тройка (ех, мечтиии :oops: )

Там за безпомощното - ами да! Все едно да си гладен и да ти показват реклами на пържолки и пържени картофки...не ще пелтечиш, ами...
Та така са нещата. Не си ненормален, даже мисля, че си много нормален, ЗДРАВ физически и психически човек, та проблемите не са психически и физически, а СОЦИАЛНИ, ЕТИЧЕСКИ. Т.е. трябва да намериш най-безболезнения варинат, затова и аз предлагам разни нестандартни за България неща като суингове, групов, тройки, отворена връзка (те са много по-честни, отколкото тайното кръшкане и изневери), ама гадното е, че повечето хора не се навиват на такова нещо.

someonesomeone
03-28-2010, 09:18
Принципно си имам проблеми с моята приятелка, винаги съм имал, караме се, не прекалено често, но се караме, но не мисля че въпросът е в нашите отношения ... Не е нещо което е свързано с това, да не говорим че мисля че това че се караме от време на време закрепва някои неща, не мисля че има бъдеще връзка в която хората се съгласяват за всичко ... ние сме си малко опърничави и двамата (особенно тя, да не говорим че е зодия Близнаци и си мени настроението и мнението през средно 7 секунди). Мисля че нещата с колежката са временни, просто както каза gir ... лъвът е хиштник, не му се спира да ловува, нали ? :) Влечението е физическо, но не само ... не е едно от момичетата с което просто бих си легнал ... по-скоро съм малко влюбен в момента, и чувствата които изпитвам са малко по- ... нежни :) Желание да закриляш някои все едно, но съм сигурен че ще ми мине скоро ... само приятелката ми е успяла да ми хване цаката как да ме задържи явно, иначе много лесно си губя интереса към нещата ... Незнам дали и кои от вас вярват в Зодиите и всичко свързано с тях, но аз вярвам и чета ... не всичко естествено, никога не вярвам на дневни и тн., но още преди 5 год. четох каква би била връзката между скорпион и близнаци иии абсолютно същото нещо се случва :) А мацката/колежка е Рак ... Принципно Скорпион и Рак си подхождат много, но въреки това не мисля че бих могъл да бъде с нея ... завинаги :) Сигурно главата ми ви изглежда разбъркана и страшна бъркотия, като дамска чанта :)

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2010, 09:28
Скорпионите са яка зодия! 8)
Нежни и романтични до мозъка на костите си. :smt049 Само да не бяха толкова вятърничави и крайни... :?

gir
03-28-2010, 09:37
"Фактът, че на него му се иска и го споделя като проблем във форума, означава, че не просто му се иска така 'мислено', 'въображаемо', 'моментно', а наистина му е любопитно да се случи и дори 'я преследва' (силно казано), но му е приятно да я вижда и т.н. "


Хаха, ама разбира се! :) То като си описва желанието, макар и да не я познавам, чак на мене ми се прииска :D Това е вярно (което пишеш и аз ни най-малко не съм го оспорвал!)



"Аз ако разбера, че моят приятел е увлечен по някое момиче, нарочно създава ситуации, така че да се засекат, не само че няма да ми стане приятно, но и ще го 'освободя' от борбата в себе си и ще му позволя да 'си опита късмета'. "


И с това съм съгласен. Затова и му казвам, ако гаджето му не е от по-разкрепостените и по-навити на по-отворени сексо-любовни отношения като суингове, многолюбовие (писах за него в отделна тема) и др., да не си рискува връзката.
ФАКТ Е, ЧЕ ПОВЕЧЕТО ЖЕНИ МОГАТ ДА КРЪШКАТ, НО НЕ ИСКАТ ДА ИМ СЕ КРЪШКА (същото важи и за мъжете под мотото "Моето си е само мое, а чуждото си е общо!")...И това е нормално. Иначе нямаше да има хареми (при тези, които могат да си го позволят социално и исторически).



"Може в началото да се боря да оправям нещата, но ако видя, че влечението му е сериозно, просто ще се оттегля. "

Само в случай, че не си от по-либералните в това отношение :oops: Или пък не си някоя бойна...малееее, да знаеш какви боеве съм гледал между момичета заради момче...ум да ти зайде. Особено ме впечатли един от Чувашия (в Русия), който бе заснет в нета...не е за приказка!...





"И не, не говоря просот да излезе с приятелка на ресторант да хапнат заедно или дори да пийнат. "



Малииии, чакай, ЧАКАЙ! Аз (към него се обръщам) направо мисля, че ако излезнат на ресторант, ОСОБЕНО С ПИЕНЕ, така ще го загази, че няма да е истина. Особено после, ако някой каже на неговата или на гаджето на онази...Оуууууууууу, болкааа...Така че - на тоя етап - никакви ресторанти и ПИЕНЕ...Че, както знаем, "алкохолът сваля задръжките и предпоставя към рисково поведение" !







"Така че авторът има сериозен проблем, който със сигурност няма да се реши във времето."


Хм. Добре казано. Ами хайде да кажем така:


-може да се разреши, ако я лъже, ама не е етично.

-може да се разреши, ако напусне работа и повече не я среща онази сексуално-привлекателно-чаровната. Ама сигурно не е икономично, щото после няма да си намери работа от тоя сорт, а сега е криза...

-може да се разреши, ако гаджето му се съгласи на нещо по-либерално в сексуалните и любовно-сексуалните отношения...

Толкоз...

Иначе, ПОМНЕТЕ, че това са бели кахъри. Важното е да сме здрави...щото като (ако) легнеш на операционната маса и всякакви такива проблеми ти изглеждат смешни...

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2010, 09:51
Абе кахърът му хич не е бял за него на тоя етап, ако питаш мен. Но е по-добре от това, дето го даде за пример.
И все пак...след 5 години с един човек, на кой не би му се искало да кръшне. Понякога 'изневяра' заздравява отношенията (леле, определено няма да го мисля, ако ми се случи), но още по-лошо е, ако изневярата се повтори многократно с един и същи човек. А в неговия случай ми се струва, че не само би се повторило, но би се и задълбочило. Все пак има по-нежни чувства към колежката. ((:

gir
03-28-2010, 10:02
Абе кахърът му хич не е бял за него на тоя етап, ако питаш мен. Но е по-добре от това, дето го даде за пример.
И все пак...след 5 години с един човек, на кой не би му се искало да кръшне. Понякога 'изневяра' заздравява отношенията (леле, определено няма да го мисля, ако ми се случи), но още по-лошо е, ако изневярата се повтори многократно с един и същи човек. А в неговия случай ми се струва, че не само би се повторило, но би се и задълбочило. Все пак има по-нежни чувства към колежката. ((:


За него не е бял, ама обективно си е бял. Затова го съветвам да не се емоционализира толкова, да не се стресира, щото на нервна почва и рак хваща, нали? Така че, мисълта ми е да се степенуват проблемите.
А и това неговото какъв проблем е? Всеки мъж си пада по "чуждо"...няма как да се промени това. Аз даже съм предлагал на момичета (когато по-рано имах свободно време), които си мислят, че гаджето им е много морално, да го пробвам. Правя си един женски профил в някой чат и ... след няколко дена момчето е влюбено в мене или поне иска да го направим един път :D ...ами това си е човешката природа и не само. Бозайниците основно са си така...Биология, че и психология...
За останалото - нямам какво да добавя. При някои забежки, ако сексът е по-добър от този с гаджето и/или ако има повече допадане, разбиране, пасване, може да се зареже (за добро или лошо) стария партньор...

someonesomeone
03-28-2010, 10:11
Ех тези по-нежни чувства ... ех ... ;) Природата ни наистина е отвратителна ! :) Винаги съм се бил в гърдите колко съм моногамен, а вижте ме сега :) Ще ми се ... та ми се реве като се сетя :D Все пак ще си оставя нещата на това ниво, няма да задълбочавамм, че ще стане фал :) Скоро няма да работя при ниея, защото очаквам повишение идните дни, но вътрешно не се чувствам добре от този факт, все пак няма да я виждам, а като я видя ме зарежда някак ... Е това е, никога не са ми разбивали сърцето и сега сам ще си го разбия ... е*ати смотаняка ! :shock: Все пак ще е най-добре така, въпреки че като гледам гаджето и каква е пръчка ... и не прехвърчат искри помежду им ... тои доста има желание да я "гняви" като я види, ама тя не изгаря от видимо желание :) Абе маината им на тия чувства ... силен, сериозен човек съм, мисля че няма проблем да го задържа за себе си, все пак беше разтоварващо, дори забавно да го споделя с вас ;) Форума изема функциите на най-добър приятел :D

krem4et0
03-28-2010, 10:40
Кака ми и мъжът й също са Близнаци (тя) и Скорпион (той). Разбират се добре.

Честно да ти кажа, аз те разбирам много добре и имам същите опасения за връзката си. Моята също е над 5 години, първата и за двама ни, но бяхме на по 19 като я започнахме. Рутината и навикът си казват думата. Няма да споря, че е така. Но има други по-стойностни и важни неща в такава дълга връзка, които краткият романс не може да даде.
Мнението ми е, че просто прекалено рано си се обвързал - на 15 със сериозна връзка, на 18 живеете заедно. Да, макар че сте от много време заедно, вие сте прекалено млади за подобно обвързване. А с времето нещата неминуемо се задълбочават.
Вариантите ти общо взето са 2 - да гониш дивото или да стоиш при питомното. Ако не си уверен в чувствата на твоята колежка, ако тя търси само секс, а ти повече, ако искаш друга дългосрочна връзка, по-добре стой при половинката си. Ако и за теб нещата са просто на ниво привличане и харесване, а усещаш, че настоящата ти връзка е...рутинна и скучна, тогава просто я прекрати.
Решението трябва да вземеш ти и да решиш кое искаш - сигрност, обич, разбиране, обвързване или непознатото, вълнуващото, дивото, предизвикателството.
Друг е въпросът ако не чувстваш обич/любов към половинката си. Тогава не си струва да се поддържа никоя връзка.
Преди години и аз бях в подобна делема. Избрах да остана с приятеля си, а не да се впускам в нещо непознато. Не сбърках и не съжалявам ни най-малко.

gir
03-28-2010, 11:40
"...но се караме, но не мисля че въпросът е в нашите отношения ... "

Умно! И аз така мисля! Добра или лоша, хората си падат и по нещо "странично". Може гаджето ти да е добро, може да е горе-долу, може и да е лошо...,ама като мадамата на работното ти място е секси какво значение има? Вкусното си е вкусно, сексито си е секси, черното си е черно, бялото си е бяло, без значение имаш ли или нямаш гадже...Ами то, ако беше инак, нямаше едно време царете, халифите, императорите и др. да си позволяват да имат хареми или, поне, любовници.





"Не е нещо което е свързано с това, да не говорим че мисля че това че се караме от време на време закрепва някои неща, не мисля че има бъдеще връзка в която хората се съгласяват за всичко ..."


АбСОЛЮТНО! Колкото и да си пасвате, все ще има нещичко, което да е проблем и да не сте съгласни. ЧЕ ТО ДАЖЕ ЕДНОЯЙЧНИ БЛИЗНАЦИ СЕ КАРАТ, БЕ! Как може с друг човек да нямаш, от време на време, разногласия...това си е нещо ОЧАКВАНО!


" (особенно тя, да не говорим че е зодия Близнаци и си мени настроението и мнението през средно 7 секунди)."


Тука ГРЕШИШ! Зодиите са измислици. Сред ВСЯКА зодия може да се намерят хора, които са :

-шизофреници
-шизоиди
-шизотими

т.е. такива, които в една или друга степен СКАЧАТ от едно настроение в друго. Това не е от зодията, това си е от мозъкаааааа...





"Мисля че нещата с колежката са временни, просто както каза gir ... "

Абсолютно...ама това, че са временни не значи, че може да ПРЕМИНАТ в друга форма. Примерн, както каза оная кака, ако откриеш, че мадамата си струва в някои отношения повече от гаджето...мммм, става опасно за връзката ви (ако, както пък аз казвам, гаджето ти е традиционалистка и не ще да пробва по-други форми на секс и любов)...





"лъвът е хиштник, не му се спира да ловува, нали ? :)"

До дълбока старост е така :D Като станеш на 90 ще си отдъхнеш :D :D Даже още на 88 :D







"Влечението е физическо, но не само ... не е едно от момичетата с което просто бих си легнал ... по-скоро съм малко влюбен в момента, и чувствата които изпитвам са малко по- ... нежни :)"


Ами да, значи правилно съм установил, че е биология (секс) + психология. Щом си глътваш езика не е само секс...това е ясно.


"Незнам дали и кои от вас вярват в Зодиите и всичко свързано с тях, но аз вярвам и чета ..."


Аз съм опонент. Аз даже съм въвел термина ЗОДИЗЪМ, същото като расизъм и др.




"не всичко естествено, никога не вярвам на дневни и тн., но още преди 5 год. четох каква би била връзката между скорпион и близнаци иии абсолютно същото нещо се случва :) А мацката/колежка е Рак ... Принципно Скорпион и Рак си подхождат много, но въреки това не мисля че бих могъл да бъде с нея ... завинаги :) "



Глупости на търкалета, ама понеже си симпатичен, ще ти кажа, че и аз съм скорпион (октомврийки), за да се радваш :) Иначе не вярвам в зодии. Димитри Иванов също не вярва (той ми е един от любимите журналисти и мислители).




"Сигурно главата ми ви изглежда разбъркана и страшна бъркотия, като дамска чанта :)"

За мен си изглеждаш нормален (като изключим зодиите и зодизма), та не се безспокой толкова. Знай, че всеки момент, милиони мъже и милиони жени по света са в твоето положение.

gir
03-28-2010, 11:49
Ех тези по-нежни чувства ... ех ... ;) Природата ни наистина е отвратителна ! :) Винаги съм се бил в гърдите колко съм моногамен, а вижте ме сега :) Ще ми се ... та ми се реве като се сетя :D Все пак ще си оставя нещата на това ниво, няма да задълбочавамм, че ще стане фал :) Скоро няма да работя при ниея, защото очаквам повишение идните дни, но вътрешно не се чувствам добре от този факт, все пак няма да я виждам, а като я видя ме зарежда някак ... Е това е, никога не са ми разбивали сърцето и сега сам ще си го разбия ... е*ати смотаняка ! :shock: Все пак ще е най-добре така, въпреки че като гледам гаджето и каква е пръчка ... и не прехвърчат искри помежду им ... тои доста има желание да я "гняви" като я види, ама тя не изгаря от видимо желание :) Абе маината им на тия чувства ... силен, сериозен човек съм, мисля че няма проблем да го задържа за себе си, все пак беше разтоварващо, дори забавно да го споделя с вас ;) Форума изема функциите на най-добър приятел :D


Далече от очите - далече от сърцето. Това е.
Ама няма нищо смотано в това на един мъж да му се пие вода, да му се яде или да му се ще да (както пееше Мишо Шамара) "ебе всички фенки"...
Иначе тука сме , общо взето френдли :) Ама всякакви ги има по форумите, де.

Аз на шега си спомням един подпис на един тука:

Германски форум : ПИТАШ И ТИ ОТГОВАРЯТ.
Руски форум: ПИТАШ И ТЕБЕ ТЕ ПИТАТ.
Български форум: ПИТАШ И ВСИЧКИ ТИ ОБЯСНЯВАТ КОЛКО СИ ТЪП!
:D :grin:

Важното е, че си готин, важното е, че мадамата + гаджето ти си падат по тебе. А пък, че няма да спиш с нея - не е толкова важно. Ако ти си нямаше гадже и тя си нямаше, щяхте да имате това-онова. И това може да те успокоява. Къде-къде по-гадно е, ако не си пада по тебе, а ти си падаш по нея...тука поне може да си доволен, че интенцията ви (стремежът) е бил споделен...

gir
03-28-2010, 11:56
Кака ми и мъжът й също са Близнаци (тя) и Скорпион (той). Разбират се добре.

Честно да ти кажа, аз те разбирам много добре и имам същите опасения за връзката си. Моята също е над 5 години, първата и за двама ни, но бяхме на по 19 като я започнахме. Рутината и навикът си казват думата. Няма да споря, че е така. Но има други по-стойностни и важни неща в такава дълга връзка, които краткият романс не може да даде.
Мнението ми е, че просто прекалено рано си се обвързал - на 15 със сериозна връзка, на 18 живеете заедно. Да, макар че сте от много време заедно, вие сте прекалено млади за подобно обвързване. А с времето нещата неминуемо се задълбочават.
Вариантите ти общо взето са 2 - да гониш дивото или да стоиш при питомното. Ако не си уверен в чувствата на твоята колежка, ако тя търси само секс, а ти повече, ако искаш друга дългосрочна връзка, по-добре стой при половинката си. Ако и за теб нещата са просто на ниво привличане и харесване, а усещаш, че настоящата ти връзка е...рутинна и скучна, тогава просто я прекрати.
Решението трябва да вземеш ти и да решиш кое искаш - сигрност, обич, разбиране, обвързване или непознатото, вълнуващото, дивото, предизвикателството.
Друг е въпросът ако не чувстваш обич/любов към половинката си. Тогава не си струва да се поддържа никоя връзка.
Преди години и аз бях в подобна делема. Избрах да остана с приятеля си, а не да се впускам в нещо непознато. Не сбърках и не съжалявам ни най-малко.

Подписвам се под всичко, което си казала БЕЗ ЕДНО. А то е, че НА ВСЯКА ВЪЗРАСТ си има изкушения и на хората им се иска (в много случаи) да бъдат обичани, харесвани, обладани и от други освен от половинката си. Полигамност...така сме се развили природно...И от биологична гледна точка има смисъл...От други гледни точки - няма смисъл...

krem4et0
03-28-2010, 12:07
Разбира се, че не си застрахован. Просто ако си се понаживял на млади години, терзанията са по-малко. А и сериозната връзка във времето, когато се очаква да си несериозен е доста затормзяваща. Всеки Божи ден се питам: доволен ли е от мен, това ли иска или е навик, дали ще кривне, защото не е помирисвал друга жена, дали няма да му се прииска някой ден да е с друга, защото е изпуснал тези моменти. Защото преди мен за него е било бял лист - нищо в интемната сфера. Предполагам, че и авторът няма особен опит. Може би не е само настоящата приятелка, но едва ли са десетки. Човек просто се чуди и пита. И аз за себе си се питам - изпуснах ли нещо, той ли е, дали може с друг да е по-добре. Когато си свъкнал с някого, а от другата страна стои нещо непознато (защото дори и да е правил секс преди 5 години с други, на 20 ще усети нещата по-различно 100%), въпросите са стотици. Трудно е да си сериозен на 20. Отговорността плаши и на 15 и на 25. Аз просто мисля,че се бои от отговорността на сериозната връзка.
Авторе, говорите ли за брак, за деца? Да не би това да те стряска?

someonesomeone
03-28-2010, 13:47
Ами да говорим, и двамата сме на мнение че ще сме заедно но в близките 7-8 год. не ни се жени ! Може да се згодим след година две ... деца не планираме скоро ... да кажем на 25 може би, а и относно това за поживяването, аз лично съм си поживял мога да кажа, водя полов живот от около 2 год преди да бъда с сегашната си приятелка ии ... да кажем че не съм бил много моногамен ... но е истина че не съм бил с 20, бил съм с 7 момичета преди сегашната ми приятелка, но тя не е имала никого преди мен ... така че по се притеснявам за нея принципно :) Но все пак, отново казвам че не мисля че отношенията ми с моята приятелка имат нещо общо с случая, и най-щасливият семеен човек да бях, не мисля че колежката нямаше да ме кефи, и сам да бях пак същото ... само дето тогава щях да предприема нещо

gir
03-28-2010, 15:15
Разбира се, че не си застрахован. Просто ако си се понаживял на млади години, терзанията са по-малко. А и сериозната връзка във времето, когато се очаква да си несериозен е доста затормзяваща. Всеки Божи ден се питам: доволен ли е от мен, това ли иска или е навик, дали ще кривне, защото не е помирисвал друга жена, дали няма да му се прииска някой ден да е с друга, защото е изпуснал тези моменти. Защото преди мен за него е било бял лист - нищо в интемната сфера. Предполагам, че и авторът няма особен опит. Може би не е само настоящата приятелка, но едва ли са десетки. Човек просто се чуди и пита. И аз за себе си се питам - изпуснах ли нещо, той ли е, дали може с друг да е по-добре. Когато си свъкнал с някого, а от другата страна стои нещо непознато (защото дори и да е правил секс преди 5 години с други, на 20 ще усети нещата по-различно 100%), въпросите са стотици. Трудно е да си сериозен на 20. Отговорността плаши и на 15 и на 25. Аз просто мисля,че се бои от отговорността на сериозната връзка.
Авторе, говорите ли за брак, за деца? Да не би това да те стряска?

Ох, душице...някои мъже са толкова ненаситни, че все едно дали са спали с 1 или с 1001 момичета все ще искат да са ПОНЕ С ОЩЕ ЕДНО ПОВЕЧЕ...това е природното. Иначе, както казах, защо в историята ще са познати толкова хареми и защо всеки мъж ще иска да е желан?
Колкото повече си влюбен, толкова си по-железен, ама няма гаранции.

gir
03-28-2010, 15:19
Ами да говорим, и двамата сме на мнение че ще сме заедно но в близките 7-8 год. не ни се жени ! Може да се згодим след година две ... деца не планираме скоро ... да кажем на 25 може би, а и относно това за поживяването, аз лично съм си поживял мога да кажа, водя полов живот от около 2 год преди да бъда с сегашната си приятелка ии ... да кажем че не съм бил много моногамен ... но е истина че не съм бил с 20, бил съм с 7 момичета преди сегашната ми приятелка, но тя не е имала никого преди мен ... така че по се притеснявам за нея принципно :) Но все пак, отново казвам че не мисля че отношенията ми с моята приятелка имат нещо общо с случая, и най-щасливият семеен човек да бях, не мисля че колежката нямаше да ме кефи, и сам да бях пак същото ... само дето тогава щях да предприема нещо


Анджък, де. Сам или не-сам, сексито си е секси.
Колкото до децата - ако човек не иска деца и/или няма достатъчно време, пари, желание - по-добре да не прави деца. Има си някои хора, които цял живот си живеят без деца. Цяло движение са развили в САЩ, ама забравих как се казваха...това са значи такива семейства, които искат цял живот да си купонясват без деца и да си живеят по-богато, без много ангажименти и притеснения с бебета, детски градини, училища, проблеми, детски болести - всичко, което създават децата като проблемация.

krem4et0
03-28-2010, 15:29
Но ако преди това си бил с 0, а не със 100 ще си най-малкото по-любопитен какво е с други хора? И да, макар и рядко се е случвало и аз да се чудя. Нищо, че съм жена.

gir
03-28-2010, 18:05
Но ако преди това си бил с 0, а не със 100 ще си най-малкото по-любопитен какво е с други хора? И да, макар и рядко се е случвало и аз да се чудя. Нищо, че съм жена.

Ами може, ама не е задължително. Аз примерно не съм спал с негърки или мулатки, ама никога не съм се чудел какво е. Обаче за някои, които ми харесват като виетнамки или корейки съм се зачудвал :oops: ... Иначе то от чудене до правене - БАЛКАН РАЗЛИКА!...А може човек и да не се чуди толкова, но да си хойка при първа възможност. Щото за него не е важно толкова чудене-нечудене, а е важно да утоли желанието. По същия начин по който като ти се яде - ядеш каквото има, а не само каквото се чудиш дали е хубаво.
Ето и нашият юнак - автора - вече с 8 го е правил, ама му се иска и с колежката. Едва ли се чуди какво точно тя има между краката, но МУ СЕ ИСКА. Тъй че - учудването може да е факторче, ама не е решаващо.

Wrathchild
03-30-2010, 04:31
Скорпионите са яка зодия! 8)
Нежни и романтични до мозъка на костите си. :smt049 Само да не бяха толкова вятърничави и крайни... :?Това по-скоро за близнаците (че нали и тях коментираме) важи. С няколко скорпиона съм била, сегашният ми приятел и той е скорпион, та тези много рядко да ги удари нещо по главата и да разбират от романтика.
someonesomeone, аз пък мисля, че нещата идват точно от това, че с приятелката ти си имате проблеми. Казвам ти го от личен опит, такива залитания започнах да имам точно когато осъзнах, че и моята връзка куца. Че даже и аз имах дилемата като кремчето - дали да гоня дивото или да си седя при питомното. А пък имах реален шанс да съм с дивото.
Реших, че ще си оправям връзката, понеже реших, че не мога така, с лека ръка, да оставя всичко, което съм градила.
Ако е чисто сексуално привличане, това не би ме изплашило. Страшно е, когато има емоционално такова. Тогава вече трябват много усилия за запазване на връзката.

gir
03-30-2010, 05:09
Скорпионите са яка зодия! 8)
Нежни и романтични до мозъка на костите си. :smt049 Само да не бяха толкова вятърничави и крайни... :?Това по-скоро за близнаците (че нали и тях коментираме) важи. С няколко скорпиона съм била, сегашният ми приятел и той е скорпион, та тези много рядко да ги удари нещо по главата и да разбират от романтика.
someonesomeone, аз пък мисля, че нещата идват точно от това, че с приятелката ти си имате проблеми. Казвам ти го от личен опит, такива залитания започнах да имам точно когато осъзнах, че и моята връзка куца. Че даже и аз имах дилемата като кремчето - дали да гоня дивото или да си седя при питомното. А пък имах реален шанс да съм с дивото.
Реших, че ще си оправям връзката, понеже реших, че не мога така, с лека ръка, да оставя всичко, което съм градила.
Ако е чисто сексуално привличане, това не би ме изплашило. Страшно е, когато има емоционално такова. Тогава вече трябват много усилия за запазване на връзката.


Много е зле работата, когато хората вярват в измислици като зодиите...Значи всеки роден края на октомври и по-голямата част от ноември е ЕДНАКЪВ и РЯДКО РАЗБИРА ОТ РОМАНТИКА?...Не живейте в приказки, а четете повече науки, които обясняват как се заражда романтичното :

-социология
-философия (естетика, етика)
-история
-психология...

Излезте от филма/от матрицата/от симулакрума. Зодизмът е един от най-опасните вируси, по-опасен и от религиозната антропология, щото онази поне възприема всички като ОБРАЗ И ПОДОБИЕ на някакъв си Бог-"Триъгълник"/Баща, Син, Св. Дух/, а зодиите заклеймяват всеки с някакви качества само според това в кой месец се е родил. А това месеците също са измислици /едно време не е имало месеци, а и месеците при различни народи са различни/...
Ето и конкретно доказателство - аз съм СКОРПИОН и гледай какви романтични стихове пиша! (дето и най-романтичната зодия не може да напише):


"Сега мълча, но те обичам!
С мълчание в Любов горя...
Без думички сърце обича,
А аз не мога да го спра.

Аз искам ВИНАГИ да имам
Красива, нежна и добра
Магическа, вълшебна дума,
С която аз да те даря!

Но нямам...само тишината
Е моя спътница в нощта
И аз мълча, но в тъмнината
Ти казвам хиляди неща."


Иначе другите ти разсъждения (след зодизма) са много трезви и логични, изглеждаш нормален човек, ама с тези зодийо-предразсъдъци цял живот може да си създаваш илюзии и да си предубедена спрямо някой, само щото е роден ноември, а не май...

Wrathchild
03-30-2010, 05:15
Че аз говоря за типичните представители.

gir
03-30-2010, 06:07
Че аз говоря за типичните представители.

Не може да има представител на нещо несъществуващо. Примерно аз мога да измисля не 12 зодии, а 12 модии.

Ето ти 12 модии:

-Пръчка
-Тенджера
-Пън
-Камък
-Кол
-Тел
-Вода
-Бъбрек
-Антена
-Часовник
-Живовляк
-Тухла


И после да напиша, че тухлите са скептици, камъните са студени, пръчките са сексуални, а бъбреците са гадняри...И после да почнем да се КЛЕЙМИМ като :

-Ти си типичен Кол!
-Да, така е. А аз мисля, че ти си нетипичен Часовник!...

И, ако от малки говориш на децата така, те ще станат убедени модисти (неологизъм идещ от МОДИЯ, което току-що измислих за модел)...

Така че нещо, което го няма и не го е имало не може да дава типични или нетипични представители.


Същото е като някоя измислена държава. Да речем Тамбукту. Как може някой да е представител на остров Тамбукту, при положение, че това е ИЗМИСЛИЦА?

От нищо нещо не става!

Wrathchild
03-30-2010, 10:37
:lol:
Една буква да беше сменил и щеше да имаш името на реално съществуващ град - Тимбукту.
Не аз подхванах темата за скорпионите, та не знам какво се захвана с мен.
Но лай си, не ми пречиш 8)

vesito13
03-30-2010, 12:07
someonesomeone, аз пък мисля, че нещата идват точно от това, че с приятелката ти си имате проблеми. Казвам ти го от личен опит, такива залитания започнах да имам точно когато осъзнах, че и моята връзка куца. Че даже и аз имах дилемата като кремчето - дали да гоня дивото или да си седя при питомното. А пък имах реален шанс да съм с дивото.
Реших, че ще си оправям връзката, понеже реших, че не мога така, с лека ръка, да оставя всичко, което съм градила.
Ако е чисто сексуално привличане, това не би ме изплашило. Страшно е, когато има емоционално такова. Тогава вече трябват много усилия за запазване на връзката.[/b]Напълно съм съгласна с това мнение, когато в една връзка имаш всичко, от което се нуждаеш, няма проблеми, просто не те влече другото. Няма смисъл да търсиш друго, като вече имаш нещо, от което си доволен.
При появата на проблемите в една връзка се почва едно заглеждане по други, едно колебание, надяваш се на нещо по-добро.

Wrathchild
03-30-2010, 12:09
И е така, и не е.
Има хора, които просто са си полигамни. Те не го правят от липса на чувства, те го правят, защото природата им е такава.
Но в случая на автора, определено проблемите са решаващият фактор.

Slave4You
03-30-2010, 12:34
Ще ти кажа само гледай да не изгубиш 5-годишна връзка за някакъв момент на несигурност.. 5 години е адски мн време, особено за млади хора;) Според мен това е нещо моментно и не трябва да му позволиш да провали всичко, което имаш, защото не много хора на твоите години могат да се похвалят с такава здрава връзка:)

loliii
03-30-2010, 17:15
Авторе, наистина, както каза gir, след толкова много време си почнал да залиташ понеже това ни е в природата. И ако си със силна воля и ако нямаш друг избор просто трябва да свикнеш и след време ще се отдадете на платонична любов и ще се ожените. :D Имам предвид, че и съпрузите са така. Защо повечето /да не кажа всички/ хора, които са женени от минимум 3-4 години вече не изпитват същото, дори не правят толкова секс вече, защо се карат? Защото страстта отслабва, след страстта секса, а след намалянето на секса агресивността се избива чрез кавги. Извод : Секс=здрав брак.
За това, което казах... че зависи от теб дали имаш силна воля и дали имаш друг избор. Под друг избор имам предвид, че можеш или да я зарежеш и да си потърсиш нова /ако не можеш да издържиш вече на еднообразието и привличането към колежката/, или да я навиеш за по-свободна връзка, или да я мамиш и да й изневеряваш. Само че ако тя не е от разкрепостените /и аз не бих ти позволила :? / и ако наистина толкова много я обичаш и не би й изневерил /за което те признавам :) / тогава излиза че НЯМАШ ДРУГ ИЗБОР и трябва да свикваш. Но да ти кажа поне така ще си сигурен, че те бива за дълготрайни връзки и никога няма да ти се случи някой ден децата ти да те заварят с друга и да питат "татко, коя е тази какичка, която седи на колене и ти показва нещо изцапано по джоба ти???"

gir
03-30-2010, 17:52
:lol:
Една буква да беше сменил и щеше да имаш името на реално съществуващ град - Тимбукту.
Не аз подхванах темата за скорпионите, та не знам какво се захвана с мен.
Но лай си, не ми пречиш 8)

Така е. Една буква може да промени целия смисъл. Даже си имаме думи-омофони, които са с различен смисъл като КИТКА, ВИЛА и др.
Батко не лае, а ви налива знания в главичките, за да можете да израстнете като образовани и отговорни граждани на България, както и възпитани, по възможност :)

gir
03-30-2010, 17:56
someonesomeone, аз пък мисля, че нещата идват точно от това, че с приятелката ти си имате проблеми. Казвам ти го от личен опит, такива залитания започнах да имам точно когато осъзнах, че и моята връзка куца. Че даже и аз имах дилемата като кремчето - дали да гоня дивото или да си седя при питомното. А пък имах реален шанс да съм с дивото.
Реших, че ще си оправям връзката, понеже реших, че не мога така, с лека ръка, да оставя всичко, което съм градила.
Ако е чисто сексуално привличане, това не би ме изплашило. Страшно е, когато има емоционално такова. Тогава вече трябват много усилия за запазване на връзката.[/b]Напълно съм съгласна с това мнение, когато в една връзка имаш всичко, от което се нуждаеш, няма проблеми, просто не те влече другото. Няма смисъл да търсиш друго, като вече имаш нещо, от което си доволен.
При появата на проблемите в една връзка се почва едно заглеждане по други, едно колебание, надяваш се на нещо по-добро.


Не е така. Може да си супер-доволен и пак да искаш нещо ПОВЕЧЕ. Да речем може много да обичаш "Пепси", ама да искаш да пиеш и "7up"...
Проблеми-непроблеми, заглеждането по други си е природа!...Може да си даваш зор да не се заглеждаш, но това не значи, че няма да ти се иска. Абсолютно моногамните са идеал.

gir
03-30-2010, 18:01
Авторе, наистина, както каза gir, след толкова много време си почнал да залиташ понеже това ни е в природата. И ако си със силна воля и ако нямаш друг избор просто трябва да свикнеш и след време ще се отдадете на платонична любов и ще се ожените. :D Имам предвид, че и съпрузите са така. Защо повечето /да не кажа всички/ хора, които са женени от минимум 3-4 години вече не изпитват същото, дори не правят толкова секс вече, защо се карат? Защото страстта отслабва, след страстта секса, а след намалянето на секса агресивността се избива чрез кавги. Извод : Секс=здрав брак.
За това, което казах... че зависи от теб дали имаш силна воля и дали имаш друг избор. Под друг избор имам предвид, че можеш или да я зарежеш и да си потърсиш нова /ако не можеш да издържиш вече на еднообразието и привличането към колежката/, или да я навиеш за по-свободна връзка, или да я мамиш и да й изневеряваш. Само че ако тя не е от разкрепостените /и аз не бих ти позволила :? / и ако наистина толкова много я обичаш и не би й изневерил /за което те признавам :) / тогава излиза че НЯМАШ ДРУГ ИЗБОР и трябва да свикваш. Но да ти кажа поне така ще си сигурен, че те бива за дълготрайни връзки и никога няма да ти се случи някой ден децата ти да те заварят с друга и да питат "татко, коя е тази какичка, която седи на колене и ти показва нещо изцапано по джоба ти???"


Така е. Това, че ни се иска не значи, че МОЖЕ или ТРЯБВА. Всеки трябва и да се контролира, според избора си и според законите на обществото.
А за какичката имаше един гег с Иван Балсамаджиев май беше...

Една майка и детето й срещат един мъж. Онзи купува някаква играчка на детето. Майка му го учи да каже на баща си , че не са виждали никакъв мъж и, че тя му е купила играчката. У тях:

-Татееее, ти да не си мислиш, че днес видяхме един чичко и мама беше с него? Нееееееее! Няма такова нещо , тати! Тате, ти да не си мислиш, че тоя чичко ми купи тая играчка? Неееее, мама! Мама ми я купи!
:):)

gir
03-30-2010, 18:04
И е така, и не е.
Има хора, които просто са си полигамни. Те не го правят от липса на чувства, те го правят, защото природата им е такава.
Но в случая на автора, определено проблемите са решаващият фактор.

В неговия случай определено чарът на колежката е решаващ, щото ако бяха проблемите, той щеше да си пада по много повече и почти всяка една да му дава утеха и да търси. А той е станал жертва просто на ситуацията в работата си. Ако работеше само с мъже, едва ли сам би взел да се рови из нета за друго момиче.

vesito13
03-30-2010, 19:16
Не е така. Може да си супер-доволен и пак да искаш нещо ПОВЕЧЕ. Да речем може много да обичаш "Пепси", ама да искаш да пиеш и "7up"...
Проблеми-непроблеми, заглеждането по други си е природа!...Може да си даваш зор да не се заглеждаш, но това не значи, че няма да ти се иска. Абсолютно моногамните са идеал.По мои лични наблюдения най-много съм се заглеждала по други и съм им обръщала внимание, точно когато ние имаме проблеми и се караме. Когато проблемите липсват, въобще не отдавам значение на другите. Може да кажа е този е готин, сладък, хубав, но всичко си остава до там, просто един коментар и нищо повече :)

Seducti0n
03-30-2010, 21:11
Не бих казала, че ситуацията е кой знае колко странна.Явно както при теб, така и при колежката ти с годините се е натрупала рутина, а привързаността не е достатъчна за да бъде една връзка наистина здрава.
Според мен не е толкова притеснително желанието ти за флирт, колкото това, че вече силната любов към приятелката ти-както ти сам споделяш-е изчезнала и на нейно място е дошло привързването.Не бива едното да се замества или компенсира от другото, би трябвало да вървят ръка за ръка, защото са еднакво важни и необходими.

Оставам с впечатлението, че изпитваш срам от желанията си, а не мисля, че трябва.Дори и да се стигне до изневяра, вината няма да бъде изцяло твоя.Думите ми разбира се, не приемай като насърчаване да се отдадеш на нови тръпки, а просто ти показвам, че те разбирам.След време, ако решиш, че пет годишната ви връзка се е изчерпала и няма какво да ви задържа заедно тогава опитай нещо ново, но чак след като си на 100% какво искаш или чувстваш.Изкушиш ли се още от сега, възможността да съжаляваш на по-късен етап е доста голяма... имай го предвид! :wink:

someonesomeone
04-10-2010, 10:48
Здравейте отново :) Нещата търпят развитие .... в застои :) Аз се опитах да не контактувам с колежката, но това доведе единствено до повече контакти с нея ... не ме питаите как стана, защото не знам :D Вече всяка сутрин пием кафе заедно, с още няколко колеги разбира се :) Но например сутринта я попитах защо е омърлушена, и тя ми сподели че има някакъв проблем с гаджето ... :shock: Не пропуска да ме избъзика нещо, както и аз нея ... НО нещата започнаха да отихват малко, от "Чувствена" гледна точка :) Опознавам я малко по-малко, факт е че тя доста ми допада :) Не е станала по-малко симпатична ... но някак свиквам да общувам с нея и не изтръпвам по същият начин когато я видя :) Мисля че и тя няма да предприеме нищо (И ДАНО!) и така нещата ще си останат приятелски отношения :) Въпреки че винаги ще има едно такова сексуално напрежение помежду ни ... :) Но това не би било достатъчно за да направим някоя глупост, докато сме обвързани :) Но ако не сме ... вероятно ще сме като отвързани :) :oops:

Wrathchild
04-10-2010, 11:16
И е така, и не е.
Има хора, които просто са си полигамни. Те не го правят от липса на чувства, те го правят, защото природата им е такава.
Но в случая на автора, определено проблемите са решаващият фактор.

В неговия случай определено чарът на колежката е решаващ, щото ако бяха проблемите, той щеше да си пада по много повече и почти всяка една да му дава утеха и да търси. А той е станал жертва просто на ситуацията в работата си. Ако работеше само с мъже, едва ли сам би взел да се рови из нета за друго момиче.Разбира се, че е нормално да се заглеждаш по други. Обвързан не значи 'сляп' и 'импотентен'.
Но пък аз оставам с впечатление, че авторът има някакви чувства към колежката, които надали щяха да възникват, ако 'вкъщи' всичко беше наред.

someonesomeone
04-10-2010, 11:53
Ех това "Вкъщи" :) Аз не намирам проблема там, щастлив съм с приятелката си, и не мисля че отношенията ми с нея имат общо с това, че друг човек ми е допаднал :)

justonegirlwithonehope
04-10-2010, 12:35
Нещо съвсем нормално е, вие сте от 5 години заедно все пак.Свикнали сте страшно много един с друг, принципно вече дори няма какво да си кажете.Знаете всичко един за друг, абе не точно, ама сте си омръзнали до някъде.Нормално е не се приетснявай, щом я има тази любов няма място за притеснение.Но не прави глупости, не и изневерявай и не и давай поводи да се притеснява и да изгуби доверието си в теб, което в крайна сметка си градял години наред.Защото ако стане така може да осъзнаеш колко много я обичаш, че тя е всичко за теб, но може и да е късно тогава.Събери си ума и не гледай чуждо.Има и нещо друго, помисли добре дали не сте заедно по навик, а наистина е по любов.Както и да е .. пожелавам ви късмет и още много много години заедно . :P

lori4kavd
04-18-2010, 18:03
Еми то само боб неможе да се яде трябва и малко леща :D ноо се пак са 5 години нетрябва заради някое друго момиче да развалиш тази страхотна връзка просто не си заслужава :-)