PDA

View Full Version : Тампони



sladki64e
03-28-2010, 09:53
Надявам се да съм пуснала темата на мястото и, и дано не ме съдите че има много други такива теми.
Значи аз съм на 17 години. Месец май ще има конкурс за красота в нашия град и аз участвам. Дотук добре. Лошото е че точно тогава се очертава да ми дойде. Проблема е че няма да мога да съм с превръзка защото ще бъда разголена, с бели и прозрачни рокли. Искам да попитам тези от вас, които използват тампони. Какви тампони да си взема (първия ден два течението е малко по силно, след това намалява), описано ли е как се изпозват. Ще имам ли проблем след като досега не съм използвала? Благодаря ви предварително.

gre3ny
03-28-2010, 18:18
Аз съм на 14 и вече от около половин година използам само и единствно тампони.Много по-удобно ми е с тях,дори забравям,че съм неразположена ако нямам някакви болко в кръста и т.н. Не съм имала полови контакти,но съм използвала дори и най-големия размер (нямаше никакви др а б ях на зор :D ) въпреки,че съветват девствените да зиползват по-мъничките.Така че без проблем може да си вземеш,препоръчвам ти o.b. normal мисля че ще ти свършат работа,но те съветвам предните няколко пъти преди конкурса да пробваш и да посвикнеш,защото отначало е малко странно,но после вс е ок :) :)

sladki64e
04-04-2010, 19:03
Как се разбира на колко време се сменя?

Biskfitka
04-04-2010, 19:51
Как се разбира на колко време се сменя?То може до 6 часа да стоят май,но изобщо НЕ е препоръчително.Аз повече от 2-3 часа не стоя с един тампон.. :?

Sissy90
04-04-2010, 21:09
Как се разбира на колко време се сменя?
Преценяш си според това колко силно ти тече. В първите дни на 2-3 часа, после може и 5-6. Докато още не знаеш за колко време ти се напоява, сменяй на 3 часа примерно. Ако ти е много трудно да го извадиш, значи още е сух и не е за вадене. Прочети и листовката, всичко е описано много подробно, дори с досадни детайли на места :)
Успех на конкурса ;)

annayordanova
04-05-2010, 09:54
Надявам се да съм пуснала темата на мястото и, и дано не ме съдите че има много други такива теми.
Значи аз съм на 17 години. Месец май ще има конкурс за красота в нашия град и аз участвам. Дотук добре. Лошото е че точно тогава се очертава да ми дойде. Проблема е че няма да мога да съм с превръзка защото ще бъда разголена, с бели и прозрачни рокли. Искам да попитам тези от вас, които използват тампони. Какви тампони да си взема (първия ден два течението е малко по силно, след това намалява), описано ли е как се изпозват. Ще имам ли проблем след като досега не съм използвала? Благодаря ви предварително. Здраевй!
аз използвам тампони от 5 години и съм мн доволна , мисля че и ти ще останеш на това мнение .. значи за 1ви-2ри ден си вземи на оби най- долемитете са 4 капки те издържат 5 часа .. няма смисъл да слагаш нещо малко понеже може да протече и да се изцапаш цялата. Поставянето им е супер лесно, трябва леко да се разкрачиш и да избуташ тампона на вътре като целия ти среден пръст влезе и това е всичко .. успех ;)

SmilezZz
04-05-2010, 10:12
Как се разбира на колко време се сменя?
Доколкото знам,трябва да го сменяш на 3-4 часа,но това си зависи и от течението ти..

milev5
04-05-2010, 12:01
Тия тямпони са идеални ако ти тече кръв от носа :D
И не е лошо от такива постове да си нося и аз че иж може някой мацка ми разбии носа :D :D 8-) 8-)

bebeemalko
04-07-2010, 09:46
Аз съм на 14 и вече от около половин година използам само и единствно тампони.Много по-удобно ми е с тях,дори забравям,че съм неразположена ако нямам някакви болко в кръста и т.н. Не съм имала полови контакти,но съм използвала дори и най-големия размер (нямаше никакви др а б ях на зор :D ) въпреки,че съветват девствените да зиползват по-мъничките.Така че без проблем може да си вземеш,препоръчвам ти o.b. normal мисля че ще ти свършат работа,но те съветвам предните няколко пъти преди конкурса да пробваш и да посвикнеш,защото отначало е малко странно,но после вс е ок :) :)
тва че трябва да свикнеш малко преди конкурса е наистина вярно и не се притесняваи ако вдигнеш малко температура на някои момичета се случва :)

kalpazanka
04-07-2010, 09:58
При първото най-малко неразположение и температура тампонът се вади!

BlackKeys
04-08-2010, 06:56
Защо може да се вдигне температура?

kalpazanka
04-08-2010, 07:22
Може да са замърсени с екзотоксин на S. aureus, макар че температурата не е единствения сигнал.

sladki64e
04-08-2010, 11:24
Благодаря ви много момичета. Този месец ползвах и наистина е много по удобно и много по комфортно. Стискайте палци за конкурса :-)

bebity92
04-08-2010, 16:22
Успех :)