PDA

View Full Version : Шпагат



gre3ny
03-28-2010, 17:54
Здравйте ;] Искам да се науча да правя шпагат ... Смисал някой ако може да ми разясни нещо по-подробно като например има ли разлика между мъжкия и женския ... И най-вече ме интересува какво упражнения и разтягания трябва да правя,че за максимално кратко време да се науча... :(

П.П. Само да поясня,че съм на 14,а когато бях по мъничка можех да правя,но сега не става ... (нз дали е от значение,но все пак да кажа :D )

Valento
03-28-2010, 19:18
Здравйте ;] Искам да се науча да правя шпагат ... Смисал някой ако може да ми разясни нещо по-подробно като например има ли разлика между мъжкия и женския ... И най-вече ме интересува какво упражнения и разтягания трябва да правя,че за максимално кратко време да се науча... :(

П.П. Само да поясня,че съм на 14,а когато бях по мъничка можех да правя,но сега не става ... (нз дали е от значение,но все пак да кажа :D )

Знам от една приятелка гимнастичка че шпагата иска много тренировка .. и хубава загрявка ... сядаш на земата и почваш да си растягаи краката до максимума !!

ZipFail
03-28-2010, 20:05
А за кво ти е тоя шпагат ?

dirtyyy
03-29-2010, 06:33
мъжки,женски къв?

bunnyy
03-29-2010, 11:08
и аз съм на 14 и го правя :)
ами просто .. разтягай се редовно ..напрягай мускулите на краката .. и ще успееш ,но не е лесно

gre3ny
03-29-2010, 12:44
Ами просто искам да се науча да правя шпагат смисал нищо конкретно ... но инъче и мъжки и женски искам да мога да правя :( :(

Chacho
03-29-2010, 21:41
Системно разтягане. Йогийските упражнения са най-добри, в бойните изкуства и гимнастиките ги използват. В гуугъл има информация по въпроса. Поне няколко месеца ще ти трябват, ако си по схванат(а) може и повече от половин година. Много е важно постоянството, както и да не се пресилваш. Травмите от преразтягане преминават доста бавно.

ZipFail
03-30-2010, 14:10
Шпагата е силно болезнено занимание и изисква много воля и постоянство, особено ако го правиш сам :)
Ако е само прищявка и не си решила сериозно да го поддържаш по-добре не се захващай, че както се отваря толкова бързо се и затваря шпагата като не тренираш ;)

Все пак най-добре го прави с приятел който да ти помага, ще е по-ефективно, а и като стигнеш почти до долу е трудно сам да си причиняваш такава болка доброволно 8-)

SemperFidelis
03-31-2010, 09:44
А за кво ти е тоя шпагат ?
Може да екпериментира с нови пози. :lol:

Chacho
03-31-2010, 11:31
А за кво ти е тоя шпагат ?
Може да екпериментира с нови пози. :lol:

Събуди педофила у мен :D

MyAll
04-02-2010, 21:56
Има разлика между мъжкия и женския.. Ам мене първи път 1-во, че много ме боля а и не е лесно

Chacho
04-03-2010, 10:38
Има разлика между мъжкия и женския.. Ам мене първи път 1-во, че много ме боля а и не е лесно

Болката и трудността са стъпалата към успеха.

maksimal
04-04-2010, 07:45
:-D разтягания сам0 :P

HHristov
04-05-2010, 06:33
Има разлика между мъжкия и женския.. Ам мене първи път 1-во, че много ме боля а и не е лесно

Болката и трудността са стъпалата към успеха.

или към контузията :D

raliichkaa
04-18-2010, 19:22
е аз мъжки можех ама нещо сега май немога.. женски мога :grin:

HHristov
04-18-2010, 19:54
Аз пък от статично положение не мога никъв :D Мъча се ама не става.. шпагата.
Иначе никакъв проблем не ми е на 180см човек да удара маваши в главата :)
Демек има два вида шпагат - динамичен и статичен :) поне аз така си го обяснявам

ZipFail
04-18-2010, 20:42
Еднакво е, просто като се засилиш с цялото тяло и хвърлиш крака нагоре, естествено че ще се разтегне повече.Само че със пълен шпагат удара ще е много по-силен и ще имаш по-добро равновесие, бързина, координация и т.н. :)

yanev4
04-19-2010, 17:18
Аз като погледнах помислиш, че искаш да знаеш за футболния шпагат :lol:

Otcheto
04-20-2010, 05:29
и аз сам така женски мога мъжки не :D

angel4eto100
04-21-2010, 14:36
И аз женския го мога за упражнения отначало трябва да правиш тези за начинаещи разкрачваш се напред назад в страни се навеждаш опитваш се да си ,,легнеш" на краката докато си права се навеждаш кам краката си след това напади глезена ти трябва задалжително да е пред коляното правиш напади в продължение на 5-10 мин след това сядаш на земята и се разкрачваш максимално и почваш да се навеждаш напред кам краката да се притискаш след това събираш кракта и отново се навеждаш напрет това трябва да го правиш около 5-10 мин ставаш и се хващаш на някоя стена или бюро като вдигаш крака си на зад (като балерините) крака трябва да е в шпиц след това разперваш ъце в страни и вдигаш крака си напред около10 пти отново в шпиц и двата крака трябва да са прави както и гърбът и най-накрая пробваш женски и мъжки шпагат няма да стане нито за 1 ден дори седмица или месец иска се голямо постоянство по-добре се запиши на някакъв спорт ако иска ще ти се отрази добре надявам се да съм ти помогнала