PDA

View Full Version : Температура



Found_a_lover
03-28-2010, 18:10
Здравейте!
От 2-3 дена съм с температура 37.2-3 и се чудя от какво е,защото не ме боли нещо, нямам хрема, кашлица и подобни. Само следобед я вдигам :-o на някой случвало ли му се е? Мерси предварително. :)

SuNsHiNe6
03-28-2010, 18:23
37.2-3 , според мен не е температура, вярно, че над 37 се счита за такава, но понякога от презатопляне се получава. Щом нямаш хрема и кашлица значи не е фатално. Но ако видиш, че температурата се покачва и почнеш да се чувстваш зле , значи някакъв грип си хванала.. зависи от много неща, не съм врачака, за да ти кажа точно какво ти е, но един фервекс ако вземеш , няма да загубиш нищо. Успех :)

Sigrina
03-29-2010, 11:06
Това се нарича субфебрилитет.
Ако до две седмици не отшуми се консултирай с лекар. Може да са много и все опасни неща.
Най-вероятно ще ти назначат изследвания за серумни нива на възпалителни маркери и клетъчен имунитет. Обърни се към добър специалист и отиди в добра лаборатория.
А ако отшуми (най-добре) просто тялото ти се е борило с някакво вирусче. Пий повече течности и витамини :)

dreamboat
03-29-2010, 18:17
И аз съм точно така!... :?

SmilezZz
03-29-2010, 18:52
37.2-3 , според мен не е температура, вярно, че над 37 се счита за такава, но понякога от презатопляне се получава. Щом нямаш хрема и кашлица значи не е фатално. Но ако видиш, че температурата се покачва и почнеш да се чувстваш зле , значи някакъв грип си хванала.. зависи от много неща, не съм врачака, за да ти кажа точно какво ти е, но един фервекс ако вземеш , няма да загубиш нищо. Успех :)