PDA

View Full Version : Професия?



Merilyn39
03-29-2010, 15:22
Здравейте! Аз съм 10 клас, но повечето ми приятели вече са решили с какво искат да се занимават и какво да работят. Знам че е още рано и че има много време и също така мога да си променя мнението, но моля Ви предложете ми нещо. хем искам да печеля пари, хем искам това с което са занимавам да ми харесва. По едно време си мислех за медицина, но там има много учене, а аз не съм от много ученолюбивите деца :D Хобито ми е фотографията и писането, но се чудя има ли хляб в това - ако изобщо започна да се занимавам с нещо подобно? Моля Ви, дайде някакви съвтеи и идеи, мерси предварително ;P

BlackKeys
03-29-2010, 15:23
Ние ли сме тези, които трябва да ти решим бъдещето?

Merilyn39
03-29-2010, 15:27
Еми фактически не съм казала че Вие ще ми решавате бъдещето, но по принцип чуждото мнение може да е от полза. :) затова.. ^^

SmilezZz
03-29-2010, 15:33
Ти сама трябва да избереш какво искаш да работиш..Това трябва да е нещо,свързано с интересите ти + това няма професия,която да не иска учение..

Щом ти е хоби фотографията:
- стани фотограф..

Обмисли сама..Не сме ние,тези,които да ти кажат какво да работиш

BlackKeys
03-29-2010, 15:33
Еми фактически не съм казала че Вие ще ми решавате бъдещето, но по принцип чуждото мнение може да е от полза. :) затова.. ^^

Е да, но все пак ти трябва да си прецениш. :)
Щом ти се отдава писането... мисля, че в журналистиката се искаше нещо такова. Но не съм сигурна, така че се поразрови и ти. За фотографията ясно с какво можеш да се занимаваш...

Callisto
03-29-2010, 15:45
Здравейте! Аз съм 10 клас, но повечето ми приятели вече са решили с какво искат да се занимават и какво да работят. Знам че е още рано и че има много време и също така мога да си променя мнението, но моля Ви предложете ми нещо. хем искам да печеля пари, хем искам това с което са занимавам да ми харесва. По едно време си мислех за медицина, но там има много учене, а аз не съм от много ученолюбивите деца :D Хобито ми е фотографията и писането, но се чудя има ли хляб в това - ако изобщо започна да се занимавам с нещо подобно? Моля Ви, дайде някакви съвтеи и идеи, мерси предварително ;P

Фотографията перфектно може да бъде съчетана с графичен и уеб дизайн. Един сайт ти излиза към 1500 до 5000лв...смятам, че са си много добри пари, като се има в предвид, колко бързо се изгражда дизайна на един сайт....изисква се да можеш да рисуваш де! :D

L0ST
03-29-2010, 16:12
За дизайна на един саит 5000 лв? Само на мен ли ми звучи нерелално. То за готов сайт, със изградена система от scratch ще ти платят толкова, не само за дизайна...Искам да кажа, че дори и за еидн саит да ви платят толкоз пари, то ще трябва да се разделят между хората от екипа - няма такива, които да могат хем да програмират хем да рпавят дизаин.

YouAteMyHeart
03-29-2010, 17:48
Журналистика!Има хляб в нея-не са малко вестниците и медиите :-D заплащането също е добро.Не ти е проблема само сциалността,а и това в Б-я или чужбина искаш да учиш :)

lenito_sf
04-02-2010, 20:39
и аз искам да се занимавам с фотография, или архитектура :)

mimsssssss
04-02-2010, 20:42
да не отварям нова тема ще питам тук - знаете ли някакви сайтове с тест където отговаряш на въпроси и ти дава накрая за какво си най подходящ за професия? авторката се надявам че няма против че пиша :)

amk933
04-02-2010, 21:30
^Много е точен - http://www.fasttomato.com/index.aspx

mimsssssss
04-02-2010, 21:46
^Много е точен - http://www.fasttomato.com/index.aspx
мерси, но ако може нещо на бг ?

L0ST
04-02-2010, 21:56
Знаеш ли тоя сайт колко професии ми предложи - поне 25 :D. Добре, че знам какво искам да уча икакъв искам да стана :D

WaterLilly
04-03-2010, 07:15
Ние ли сме тези, които трябва да ти решим бъдещето?
Не, но пък би било да е доста приятно да ми се изясни какво ти трябва за всяка професия (т.е. какво образование) и колко се плаща.
Трудно е да си избереш нещо, като нито знаеш какво искаш, нито в какво си добър, а още по-малко как "стават нещата" - заплати, работно време, къде да я търсиш тая работа...
То си ми личи колко съм "опитна" в тая област. 8-)

mrtn
04-03-2010, 07:25
Има ли предмети в училище, които те радват? Примерно география, история, или някоя точна наука математика, химия. Все имаш някой интерес и към други предмети.. :)

kikicata
04-03-2010, 10:54
Амии честно да ти кажа фотографията не носи много пари.Всъщност се замисли,почти никой вече не вика фотографи да снимат определено събитие.Всички хора имат камери и фотоапарати и не им трябват услугите на фотографи.
За пистаелите нямам идея.Според мен зависи за какво пишеш.

Аз щях да кажа за журналистиката,но ме изпревариха.Тази област може да ти донесе пари,но и ще ти бъде интересно според мен.

Christine
04-03-2010, 11:58
Темата ми е много странна. Как очакваш да ти кажем какво да работиш без да те познаваме, без да знаем интересите ти, силните ти и слабите ти страни?! Направи си списък с нещата, които искаш да работиш, после си ги степенувай по това колко ти харесва всяка професия, или пък виж кои са ти любимите премети в училище. Заплащането те съветвам най-накрая да го проучиш. Нека не определя то избора ти, защото първо, това което е добре платено сега, може да е зле платено след няколко години (но едва ли) и второ, по-добре е да работиш на средната заплата нещо, което ти носи удоволствие, отколкото за повече пари нещо, което ненавиждаш. Поне за мен е така. Онзи сайт с домата е много добър, аз съм го правила, много е точен в "преценката" си за нещата.

Chacho
04-03-2010, 12:12
И аз направих теста, като при мен също излезнаха много точни резултати. Вярно, че трябва да си харесваш работата, но заплащането също е много тежащ фактор. В крайна сметка защо работиш?

deSireeE
04-07-2010, 12:40
Смятам,че ти трябва да прецениш сама,защото ние не може да ти знаем интересите и да преценим професия,която да ти хареса.Все пак това е нещо,което сам трябва рано или късно да избереш.Според мен фотографията е добра професия и мисля,че се вадят добри пари,но не съм токова запозната.А междодругото и на мен много ми харесва.. :)

uBuTo
04-09-2010, 16:04
Ако ти кажем да станеш тираджийка, ще станеш ли? :?