PDA

View Full Version : Под Игото



mihaelaaata
03-29-2010, 19:23
трябва да разкажа утре в училище за Киряк Стефчов за негдвото отношение към другите и изобщо за характера му , за живота муу ... ако може да ми помогнете 8-) или поне да кажете някой сайт в който пише за това ... много ще съм ви блаодарна :)

mihaelaaata
03-29-2010, 19:42
Плсс де :shock: :-# :-o :o :smt087 :( ;[[

mihaelaaata
03-29-2010, 20:19
Mолля вии помогнете ;xx направо мисля дане ходя утре на училище заради товаа . ;xx

ecstazy
03-29-2010, 20:26
Ами да си чела Под Игото. Ето какво намерих в един форум 2-3 изречения за образа на Киряк Стефчов:

Хмм.. Кириак Стефчов ...
Приятел с турците, пръв враг на Бойчо Огнянов, а и на доктора Соколов, влюбен(силно казано влюбен.. по-скоро влюбен в парите на баща и) в дъщерята на хаджи Йордан - Лалка, за която се жени
Като цяло е злобен (чак в червата си е злобен :tounge: ), зъл и много коварен, малодушен, в него липсват чувство за патриотизъм, липсва честност...
Честно казано друго не ми идва в главата като обобщение на образа на Стефчов, дано поне малко помогна


прочети резюмето на Под игото:
http://www.kaminata.net/post392541.html#p392541 и ако откриеш нещо още за него ще е добре. Съжалявам, но само това мога да направя ..

mihaelaaata
03-29-2010, 20:55
казвайте още за образа му

Abigoria
03-29-2010, 20:59
ПРОЧЕТИ КНИГАТА! Това е една от най- хубавите български книги, които съм чела (а аз чета много...)

Seducti0n
03-29-2010, 21:20
Отрицателен персонаж.Образът му е протагонистичен на този на Б.Огнянов.Стефчов, не търпи развитие, три пъти предава Огнянов.Като цяло с действията си предопределя гибелта на Бяла Черква.Срамува се от националната си принадлежност, угоден е за турците.Влюбва се в Рада Госпожина, но любовта му е криворазбрана и покварена.Излага я на огромно унижение като умишлено на изпита задава на учениците й такива въпроси, на които те не биха могли да отговорят-поне, не по начина по който той ги пита.Оронва публично престижа й.Рада никога не се влюбва в него, защото Стефчов е човек, който не може да обича.

Това е в общи линии.Но би било добре да прочетеш книгата.Аз не я прочетох както трябва и сега съжалявам.