PDA

View Full Version : Кандидатстване след 8 клас ?



kingkong23
03-29-2010, 20:32
Значи сега съм 8 клас и не ми е ясно много за кандидатстването след тази година ако някой е запознат моля да ми обясни всички процедури моля :) и ако не ме приемат в дадено училище абе абсолютно всичко :) ?

SmilezZz
03-30-2010, 14:13
Имаше такава тема..Но ще трябва да попълваш някакви документи в у-щето,в което искаш да учиш..При някои гимназии има и изпити

danibebi
03-30-2010, 16:40
И аз съм осми клас и аз ще кандидатствам :grin: еми до колкото знам,отиваш в даденото училище,подаваш си дипломата и някакви документи,дават ти да попълваш други някакви документи и такам..и аз не съм много запозната всъщност. :)

nIkEnCeTy_bE
03-30-2010, 18:26
Еми вземаш си дипломата там от даскало с оценките бла бла, кяото ви дават в края на годината. Има срокове мисля, за подаване на документи. Миналата година за нас, доколкото помня нали тези които кандидаствахме след 7ми клас имахме срокове за всичко, за подаване на документи, за изпити, за записване, абе за всичко. И в тези срокове, включваше и 8ми клас, за някои. За срока за нашето записване, тогава трябваше и кандидастващите след 8ми клас да ходят във същата дата да се записват. Просто отиваш с дипломата, лични данни, и вече там ти обясняват. Мисля, че трябва да отидеш и с родител. А и също, в отделни училища се полагат изпити, но затова сега като излязат Април месец книжките да си купит, там ще пише. В училището, което искате да влезете, давате следните данни:

> заявление за участие в класиране по образец на училището
> копие от свидетелството за завършено основно образование
> копие на служебната бележка за онцеката от положения приемен изпит, ако такъв е предвиден ( както казах по-рано има училища, в които искат предварителен приемен изпит )
> копие на медицинското свидетелство

Мога да ви напиша и долу-горе датите за записване ( от миналата година датите, мисля че тази година няма да се променят )
И АВТОРЕ РАЗБРАХ, ЧЕ СИ ОТ ВАРНА И ТИ ПИША ЗА ВАРНА КАК БЕШЕ !

> от 26ти май до 2 юни - подаване на заявление за полагане на приемни изпити (ако има такива)
> до 12 юни излизат списъците с разпределението по зали ( но това вече е, ако има изпити, щото в отделни училища има)
> до 7 юли излизат оценките
> от 7 юли до 28 юли- получаване на служебна бележка с оценките от приемните изпити
> и от 7 мисля беше вече подаваш документи да участваш в първи етап на класиране, и вече оттам нататък втори етам и така нататък,


Препоръчвам да си купите книжките, защото там пише всичко ! Дати, балове, и така нататък. :)

kingkong23
03-30-2010, 20:08
nIkEnCeTy_bE много ти благодаря ще се позаинтересувам повече за датите и ще видим какво ще стане и още един път благодаря ти :) !

nIkEnCeTy_bE
03-30-2010, 20:10
Еми те книжките излизат след априлската мисля. Може на книжния пазар да има, можеш да провериш. Но там ти пише всичко, аз ти казах долу горе датите от миналата година и мисля, че няма да ги променят. :)

kingkong23
03-30-2010, 20:13
Добре Благодаря ти много :)