PDA

View Full Version : ВЕЛИКДЕН!



SWASTIKA
03-29-2010, 22:34
Скоро идва Великден, не е лошо да направим една тема за празника...

Готови ли сте за яйцата? 8-) Колко е рекорда на изядените ви яйца?

Ще ходите ли на църква в събата срещу неделя?

Много от вас не вярват в Бог, но ми е интересно зачитате ли празника?

Победители от яйцата са... (Това като му дойде времето)

Великден > почивка... Радвате се, че идва Великден или се радвате, че ще починете няколко дни? :)

ScionOfStorm
03-29-2010, 23:02
Отдавна спрях да му спазвам обичаите на Великден...

иначе е приятен празник, свързвам го най-вече с по-сантиментални спомени от детството.

Никога не ми върви с яйцата обаче, уви. Все ме попукват. :/

filmimilmi
03-29-2010, 23:33
Няма да ходя на църква да паля свещи и никакви яйца няма да боядисвам. :)

hamilcar
03-30-2010, 06:02
Не го празнувам празника, а яйца ям всеки ден. В църквата също няма да ходя.
Хубавото на празника е, че някои хора ще могат да отпочинат, за което се радвам.

xoxi
03-30-2010, 08:25
Аз се радвам повече, че идват почивни дни. Тази ваканция ще съм при баба ми и дядо. Те са подготвили всичко за яйцата, сигурна съм.
И аз като повечето, свързвам празника с детски спомени. На църква няма да ходя.
А рекорд за изядени яйца нямам. Не ги броя, но едва ли са над 2-3. Като малка ядях повече, но сега не ги обичам чак толкова, особено варени.

machoka
03-30-2010, 11:41
Най-много обичам на Великден-а това, че се шофира доста приятно из София.

FlashMX
03-30-2010, 12:20
Най-много обичам на Великден-а това, че се шофира доста приятно из София.

:D

ecstazy
03-30-2010, 12:24
Не съм готова, четвъртък май ще ги боядисваме, а за моите фр ще ги рисувам 8-) , мразя яйца, ам 1-2 колкото за празника

Няма да ходя, не защото не искам, а защото не мога..

Вярвам, и зачитам празника, само дето не постя.. :)

LadyDi
03-30-2010, 13:46
Хич не обичам да боядисвам яйца. Ужасно некадърна съм. Накрая или яйцата са счупени, или аз съм боядисана.

Но пък обичам козунак. С боза :D

LovelyGirl
03-30-2010, 14:23
В четвъртък ще боядисвам яйца. Обичам да го правя и ми се получават много хубави шаренките :) Иначе да изям най-много 1 или 2 за целия празник, защото сварени не ги харесвам. За мен няма да са кой знае колко почивни дни, защото трябва да уча за матури и изпити.
На църква обичам да ходя, когато няма много хора, за да мога спокойно да си запаля свещички.

Biskfitka
03-30-2010, 17:39
Оу ще боядисвам яйца,да...т'ва ми е любимото (като изключим яденето около Великден ;д ) На църква няма да ходя,защото е срещу нас и мога да гледам от терасата.Определено е по-приятно,отколкото да се блъскам м/у хората :? :D

SuNsEt
03-30-2010, 19:01
Ми май няма да ходя на църква за съжаление,защото заминавам за едно място,където е почти пусто,така да се каже...

FockidyFockFock
03-30-2010, 19:50
Стабилно си хапвам на Великден. В продължение на 3-4 дни не ям нищо друго, освен козунак, яйца и кисело мляко. Мед ми капе от сърцето, като си помисля за идната неделя. :smt110

Aniiiii
03-30-2010, 19:57
:shock: Леле никой не ходи на църква .. и как може да не спазвате този празник .. е ако не него, кой друг? :o

Аз не съм в Бг, но ще ходя в една руска църква. Мн е хубаво когато се обикаля около нея.
Яйца - най-много сме боядисвали 40 мисля .. но те повечето се раздават :)
Обичам този празник, не само заради почивката!

amk933
03-30-2010, 20:03
За яйца още е рано, но има-няма 40-50 ще боядисаме. Най-много съм изяждал 5 яйца за един ден, но ми идват малко в повечко. Освен това толково белтък наведнъж не е много полезно. На църква няма да ходя тази събота срещу неделя. Може другата, когато са апостолическия, протестантския и католическия Великден. Тогава, ако се съберем с братовчедите ми може да ходим на църква. Радвам се, че идва Великден. София ще е както си трябва и няма да има софиянци дето ще ме питат "Вий от къдйе сти?". Освен това ще се видя с едни от най-ценните хора в моя живот. Идват ми най-добрите приятели от Америка на гости и много се радвам. :)

Иначе Великден ще празнувам 2 пъти - веднъж сега заради баща ми. После другата седмица заради майка ми и родата. Не се оплаквам. И Коледа е така. :)

plmn
03-30-2010, 20:14
безразлично ми е, както почти всичко последно време.

gabi_94
03-30-2010, 22:13
Аз пък много обичам Великден...обичам и да боядисвам яйца :-D Също така ще отида на църква и без това ходя по 1, 2 пъти на година...Обичам празника :) Само дето после се налага да отслабвам, щото нагъвам козунаци като невидяла :-D

SWASTIKA
03-30-2010, 22:33
Аз обичам да ям варени яйца и съм ял по 6-7 на ден, но когато ям яйца и шоколад получавам някаква алергия, за това не прекалявам много много. 8-)

kalpazanka
03-31-2010, 05:08
По боядисването на яйца аз съм спец-ът вкъщи :D Брат ми само се навърта да асистира, като връзвам чорапките и закрепям листенцата, за да се получат ефектни декорации. Ще ги боядисвам в събота, че нещо не ми се става преди изгрев слънце утре. :-D
Яйца си хапвам, при това стабилно. Все пак Великден е веднъж в годината! Поставянето на рекорд по изядени яйца, обаче, не ми е приоритет.
На църква не знам дали ще ходя /има независещи от мен причини/.
Радвам се, че идва Великден, естествено. Така или иначе почивката никога не стига...

Infinity
03-31-2010, 08:31
Оо, обичам го Великден ! И не само , защото се почива.
Обичам да боядисвам яйцата. Тая година в събота ще ги боядисваме.
Не боядисваме много , защото никой не ги яде само се раздават.
На църква мисля да отида , но не съм сигурна още.

d3sincet0y
03-31-2010, 12:34
Обичам го празника, защото сме във ваканция... заслужена почивка... събираме се цялата рода на село... весело е... а откъм религиозна страна... не го спазвам много много...

AutumnTears
03-31-2010, 15:14
Аз празнувах Остара.

babity
03-31-2010, 15:53
Тази година може и да не боядисваме яйца. Нещо джобът взе да става много плитък напоследък. Ако боядисваме ще са макс 20-тина, 'щото тука съседите носят торбички и трябва да им върнеш нещичко и на тях. Иначе самият празник има много сантиментална стойност за мен. В ранните ми тийнейджърски години това беше най - чаканият ден в годината, защото ми позволяваха да съм до 3 часа навън, заради ходенето на църквата. Иначе не съм особено религиозна, но много си тача ритуала с обикалянето на църквата. Броя си греховете. 8-) Що се отнася до почивката точно тази година никак не се радвам на почивните дни, защото те ме делят от книжката, която тооолкова чакам.

Loshotia
03-31-2010, 16:40
Може другата, когато са апостолическия, протестантския и католическия Великден. Тогава, ако се съберем с братовчедите ми може да ходим на църква.

Като един вярващ католик, мога да те поправя, че Великден за Католическата църква също е на 4 април.

За протестантите не знам вече. Доколкото знам те имат по- различно отношение към празниците и ще ми е интересно някой ако знае да сподели.

Иначе подготовката при нас е в разгара си. Правят се козунаци, яйцата са купени, имаме над 4-5 вида бои.

Обичам Великден! Времето е хубаво и подходящо за разходки. Събираме се с братовчедите.

amk933
03-31-2010, 17:22
^Да установих го това, че тази година съвпада католическия с протестантския и православния.

Апостолическия, който мен ме бърка, обаче, е следващата седмица. :) Обикновено католическия и апостолическия съвпадат и аз по инерция ви пратих с нас.

MaGuSs
04-03-2010, 03:48
Не го празнувам празника, а яйца ям всеки ден. В църквата също няма да ходя.
Хубавото на празника е, че някои хора ще могат да отпочинат, за което се радвам.

jghgh
04-03-2010, 14:34
Отдавна спрях да му спазвам обичаите на Великден...

иначе е приятен празник, свързвам го най-вече с по-сантиментални спомени от детството.

Никога не ми върви с яйцата обаче, уви. Все ме попукват. :/

И мен.

Иначе празника за мен са яйцата. Не се вживявам във Възкресението на Спасителя и т.н.
Просто не ме бива да съм религиозна.

awesomesheepy
04-03-2010, 19:04
Готови ли сте за яйцата? 8-) Колко е рекорда на изядените ви яйца?

Ще ходите ли на църква в събата срещу неделя?

Много от вас не вярват в Бог, но ми е интересно зачитате ли празника?

Победители от яйцата са... (Това като му дойде времето)

Великден > почивка... Радвате се, че идва Великден или се радвате, че ще починете няколко дни? :)

[/b] 1 - да,още от четвъртък.
2-хм,за ден към - 7,8 (мин година)
3-не,студено ми е.
4-зачитам празника,хубав е.
5-радвам се,че ще има почивка и че ще има към 2-3 празника хаха и много ядене най-вече

tainaTaa
04-03-2010, 21:14
Айде, честит ви праззникк.

Иначе яйцата ги боядисвахме в събота. Не знам колко ми е рекордът, може би 4-5. На църква няма да се ходи. Празника е много хубавв и се радвам, че дойде. Ей сега се трепахме с яйцата ии на мене ми го счупи брат ми. :D Иии радвам се и за двете неща.

PinkFloydSound
04-03-2010, 22:30
Тая година нито обикалях, нито яйцата успях да боядисам. И все пак зачитам празника, свързвам го все с хубави неща – слънце, свобода, величие и така нататък.
Нещо се чувствам малко грешна и се радвам, че утре най-накрая ще ида на църква и ще се помоля за себе си и близките си.
Христос Воскресе!!!

babity
04-04-2010, 02:56
Христос Воскресе, драги съфорумници! Бях на църква тази вечер и съм адски разочарована. Явно в градовете ритуала на този празник е пародия. Той попа хванал микрофона и си пее, пък който иска да си обикаля, ако му е кеф, разбира се.

Pedigree
04-04-2010, 10:42
Аз тези официални празници, които по принцип се водят много важни, и всички ги чакат, не ги празнувам... всъщност...(с изключение на Коледа, там аз си имам причини, и си знам защо)
Иначе много обичам това време на година - ваканцийка, почивка, повече свободно време за мен и за любимите хора, а и времето е супер яко.
А яйца не обичам, но помня, че като се чукахме, винаги побеждавах. 8-)

cherinka
04-04-2010, 12:27
За сефте не боядисвах яйца...
Баба постоянно си маже шоколад върху козунака и повтаря "същински кроасан" ...
На Великден най се кефя на агнешкото. Много, много вкусно! Макар че вчера избързах и хапнах малко. Днес закусих с агнешко. 8-) Малко свърши, де, та сега вечерта ще отскоча до баба и дядо за още агнешко. 8-)
Отскочих и до църквата снощи. Беше приятно. И времето, и обстановката. Имаше много познати, свещите постоянно гаснеха и си палехме взаимно, разходихме се и после пихме по чаша вино и се прибрахме. :)
Още не съм се чукала с никой. :(

jghgh
04-04-2010, 15:30
Почти станах бияч. Всички изпочупих, без последния човек, с който се чукнах. Всъщност и него счупих, но само от едната страна, и после той ме би. Имам една "рана", както се изразявам аз. 8-)


Тая година са ми боядисани много красиво яйцата.

mArMaLaDkA
04-04-2010, 15:40
Ми, много хубави ми станаха яйцата, почти нямат конкуренция, като изключим бабините, защото тя ги прави с разни мрежички, листенца, бе старае се жената. От около 2 дни го карам само на козунаци и яйца, още не са ми омръзнали, въпреки че ги ям в промишлени количества, явно наваксвам за миналата година. :D
На църква не ходих, просто нямам желание, не съм и особено(да не кажа никак) религиозна. Всъщност, само веднъж съм ходила да обикалям църква и то, когато бях по-малка.
Имах супер якото жълто яйце, което беше борец до едно време, после баща ми ми го счупи. След това с бореца си ми счупиха поне 5 яйца, супер разочарована бях. 8-)
Определено тази година съм(бях) по-ентусиазирана, отколкото предните. :)