PDA

View Full Version : асистента ни заплашва



moisture
03-30-2010, 09:32
Асистента,който не преподава по зоология е много гаден и зарди него са прекъсвали хора от другите курсове.Проблема е,че материала е доста,латинските наименования -доста трудни.Учин доста тежки неща,а той ако не знаем ни пише минусчета и ни гони от стаята.Аз имам две такива минуси,а днес не отидох защото съм болна.Според вас това нормално ли е да сме студенти а те да се държат с нас като с ученици?Нали все пак за това ни е сесията,за да учим.Няма право да пише отсъствия когато не знаем,нали сме там и присъстваме.А и на кого да се оплача,на декана ли,дали той би могъл да ни съдейства за нещо?Аз не че не уча,но до преди 2 дена учих за поправка по химия,не мога за 2 дена да науча цялата систематика и сички гръбначни и костите и кръвоностана система?Кажете какво да правя
Той ни заплашва,че няма да даде заверка,а без заверка прекъсваш

kalpazanka
03-30-2010, 09:59
Нали все пак за това ни е сесията,за да учим.
Ето това ти е основния проблем. Оставяш ученето за последния момент и после пишеш теми, че не можеш да си научиш материала, че е сложно, че се чувстваш изцедена като лимон.
Това, което прави асистентът, се нарича текущ контрол. Не е нещо, от което се умира. Явно основният ти проблем е невъзможността да определяш приоритетите си и да се справяш с текущите задължения. Време за купони и дискотеки винаги има- нали затова са петък вечер, събота и неделя? ;)
Консултирай се с правилника на университета, но ми се струва, че ще удариш на камък.

Chacho
03-30-2010, 10:11
И правилника да научи, трудно ще сложи асистента на мястото му. По-скоро ще стане трън в очите му. Трябва на нищо да не цепиш басмата, че да си отстояваш спокойно своето в каквато и да е ситуация. Нищо лично, но не мисля че ти е такъв характера, moisture. Адаптирай се и това е. Калпазанка ти го каза: организация.

w0sh
03-30-2010, 10:53
Упражненията по принцип са със задължителен характер.

kalpazanka
03-30-2010, 11:10
Сетих се и още нещо- не е ли повече от препоръчително на упражнения да ходиш подготвен?!
Което автоматично опровергава тезата, че сесията е единственото време за учене...