PDA

View Full Version : Възможно ли е? Кажете Вие...



maksimal
03-30-2010, 12:04
Попринцип от както ходя на нов фризиор, от тогава имам пърхУт. Кажете възможно ли е да се "заразя" с пърхут поради нечистите инструменти(гребени, машинки и др.) на фризиора??

П.П: И ако може ми дайте някакви съвети(пробвал съм всякакви скъпи шампоани и не ми действат) как да изчезне пърхУтът, защото ми писна постоянно да махам "бялото" от рамената си....


Благодаря предварително! :-D

ahaAm
03-30-2010, 12:19
Според мен не е възможно да се заразиш с пърхУт oт каквото и да било.
А ето как да го премахнеш:
- Подстрижи се много ама много късо, и се мий с Клиър.
Така се премахва най-лесно...
Ако искаш нула номер идеално... След това пак ще ти порасне коса, но пърхУта се лекува най-лесно на къса коса... :)

Molzinka
03-30-2010, 12:26
Не е възможно да е от инструментите. Не мога да ти препоръчам шампоан, защото никога не съм имала пърхут :?

angel4eto966
03-30-2010, 16:40
ПърхУта си го излекувах с selsun blue и не съм се постригвала късо въпреки че ми казаха че е по-бързо ще се излекувам с къса коса ама съм момиче все пак и не и исках да се постригвам :)

fenkatakrisi952
03-30-2010, 17:13
Аз когато имах използвах Клиър.Наистина са много добри :)

gabi7u
03-30-2010, 17:16
Аз изпоузвах Низорал.
Купува се от аптеките.
12 лв за 60 мл.
Помага.

britzy
03-30-2010, 17:28
Не е възможно да е от инструментите. Не мога да ти препоръчам шампоан, защото никога не съм имала пърхут :?
Доста си глупава-баш от инструментите се хваща пърхут,имаше преди такава тема пак-пърхутът са гъби иии люспите по гребена и на косата-и видиш ли пърхут,аее земи да научиш нещо
с лишея също е така,абее сички гъбни истории :? :? :?

maksimal
03-30-2010, 17:45
Не е възможно да е от инструментите. Не мога да ти препоръчам шампоан, защото никога не съм имала пърхут :?
Доста си глупава-баш от инструментите се хваща пърхут,имаше преди такава тема пак-пърхутът са гъби иии люспите по гребена и на косата-и видиш ли пърхут,аее земи да научиш нещо
с лишея също е така,абее сички гъбни истории :? :? :?

1-во - момче съм!
2ро - не се дръж грубо!

SmilezZz
03-30-2010, 17:58
Не мисля,че може да е от това..И аз отивам много често на фризьор - но не съм забелязала такова нещо..При мен се появиха чак,когато започнах да сменям постоянно шампоаните,за което вече съжалявам

maksimal
03-30-2010, 18:02
Не мисля,че може да е от това..И аз отивам много често на фризьор - но не съм забелязала такова нещо..При мен се появиха чак,когато започнах да сменям постоянно шампоаните,за което вече съжалявам

е, че от рязкото сменяне на шампоаните се появява пърхУт ли .. ? !?! :? ако е така значи съм бил доста заблуден :lol:

britzy
03-30-2010, 18:12
Не е възможно да е от инструментите. Не мога да ти препоръчам шампоан, защото никога не съм имала пърхут :?
Доста си глупава-баш от инструментите се хваща пърхут,имаше преди такава тема пак-пърхутът са гъби иии люспите по гребена и на косата-и видиш ли пърхут,аее земи да научиш нещо
с лишея също е така,абее сички гъбни истории :? :? :?

1-во - момче съм!
2ро - не се дръж грубо!
извинявай душко,ама говорих на Molzinka
нещо не са ти ясни форумите май :? :? :?

SmilezZz
03-30-2010, 18:12
Не мисля,че може да е от това..И аз отивам много често на фризьор - но не съм забелязала такова нещо..При мен се появиха чак,когато започнах да сменям постоянно шампоаните,за което вече съжалявам
е, че от рязкото сменяне на шампоаните се появява пърхУт ли .. ? !?! :? ако е така значи съм бил доста заблуден :lol:
Не съм казала,че при всички е така...Просто при мен се появиха тогава..Отидох на дерматолог и ми каза,че съм имала доста чувствителен скалп и ми обясни как да се справя с пърхута и тем подобни

maksimal
03-30-2010, 18:18
Не мисля,че може да е от това..И аз отивам много често на фризьор - но не съм забелязала такова нещо..При мен се появиха чак,когато започнах да сменям постоянно шампоаните,за което вече съжалявам
е, че от рязкото сменяне на шампоаните се появява пърхУт ли .. ? !?! :? ако е така значи съм бил доста заблуден :lol:
Не съм казала,че при всички е така...Просто при мен се появиха тогава..Отидох на дерматолог и ми каза,че съм имала доста чувствителен скалп и ми обясни как да се справя с пърхута и тем подобни



е какво ти каза? да си я мажеш с некфи домашни отвари ли ? :D

n3siity
03-30-2010, 18:27
Clear //

ahaAm
03-30-2010, 19:23
Споменаха ми, че пърхут може да се появи ако не си изплакваш добре косата след шампоана, един вид остава може би пяна по корените, която засъхва, знам ли...
Също така при миене разтривай с леки движения, защото кожата се разранява...
Против пърхут пробвай това: След миене се мажи с изцедено кисело мляко ( незнам дали така се наричаше), ако не помогне пробвай други методи: яйце, хума, лимон с оцет, мас (много трудно се мие, но при някой помага). И си мий косата по често, вярно омазнява, но проблема ти сега е пърхута.
Видях, че си момче, затова предложих да се подстрижеш късо, мисля, че няма да имаш проблем с това.
Айде успех, че ако си фен на тъмните дрехи ще си имаш проблеми....

сори ако има правописни грешки, ама пиша на сляпо щото е тъмно и не виждам клавиатурата :lol:

maksimal
03-31-2010, 11:12
Споменаха ми, че пърхут може да се появи ако не си изплакваш добре косата след шампоана, един вид остава може би пяна по корените, която засъхва, знам ли...
Също така при миене разтривай с леки движения, защото кожата се разранява...
Против пърхут пробвай това: След миене се мажи с изцедено кисело мляко ( незнам дали така се наричаше), ако не помогне пробвай други методи: яйце, хума, лимон с оцет, мас (много трудно се мие, но при някой помага). И си мий косата по често, вярно омазнява, но проблема ти сега е пърхута.
Видях, че си момче, затова предложих да се подстрижеш късо, мисля, че няма да имаш проблем с това.
Айде успех, че ако си фен на тъмните дрехи ще си имаш проблеми....

сори ако има правописни грешки, ама пиша на сляпо щото е тъмно и не виждам клавиатурата :lol:



еми досега съм изпробвал Clear (Vita AB) Man Head and Shoulders(ocean energy) Shauma (против пърхут) и не ми помогнаха... опитах една рецепта от интернет(майка ми я намери) и тя беше:





1/2 литър вода и 1/2 литър оцет. Добаваш 100гр коприва и това се вари 30 мин. Като истине прецедете отварата и всяка вечер мокрете кожата на главата и масажирайте.




също така Кората на един лимон се слага в литър вода и се вари 15 минути. 1 път в седмицата изплаквайте с тази отвара. опитах 2те и не ми помогнаха :lol: ... видях една дето се смесваше няколко(забравих точно колко) шепи сол + 1(или 1 и половина) литър вода и се изплаква след баня... мисля да я пробвам :-D

maksimal
03-31-2010, 11:14
Споменаха ми, че пърхут може да се появи ако не си изплакваш добре косата след шампоана, един вид остава може би пяна по корените, която засъхва, знам ли...
Също така при миене разтривай с леки движения, защото кожата се разранява...
Против пърхут пробвай това: След миене се мажи с изцедено кисело мляко ( незнам дали така се наричаше), ако не помогне пробвай други методи: яйце, хума, лимон с оцет, мас (много трудно се мие, но при някой помага). И си мий косата по често, вярно омазнява, но проблема ти сега е пърхута.
Видях, че си момче, затова предложих да се подстрижеш късо, мисля, че няма да имаш проблем с това.
Айде успех, че ако си фен на тъмните дрехи ще си имаш проблеми....

сори ако има правописни грешки, ама пиша на сляпо щото е тъмно и не виждам клавиатурата :lol:



еми досега съм изпробвал Clear (Vita AB) Man Head and Shoulders(ocean energy) Shauma (против пърхут) и не ми помогнаха... опитах една рецепта от интернет(майка ми я намери) и тя беше:





1/2 литър вода и 1/2 литър оцет. Добаваш 100гр коприва и това се вари 30 мин. Като истине прецедете отварата и всяка вечер мокрете кожата на главата и масажирайте.




също така Кората на един лимон се слага в литър вода и се вари 15 минути. 1 път в седмицата изплаквайте с тази отвара. опитах 2те и не ми помогнаха :lol: ... видях една дето се смесваше няколко(забравих точно колко) шепи сол + 1(или 1 и половина) литър вода и се изплаква след баня... мисля да я пробвам :-D

saturday
03-31-2010, 15:45
и на мене ми се появява пърхут като ходя на фризьор и просто незнам каква е причината :-o на мене Clear много ми помогна само че гледай да поседиш 1-2 минутки с него и после го отмий :-D

m1nik
03-31-2010, 17:39
абе ти от коя планета падаш..да се заразиш с пърхут..омг..кфи са тия глупости бе.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Harum_Scarum
03-31-2010, 17:41
Не е възможно да е от инструментите. Не мога да ти препоръчам шампоан, защото никога не съм имала пърхут :?
+ 1 000 000.Май-май ти го каза най-добре. :)

Inn0cenCe
04-01-2010, 14:00
Не съм имала, но предполагам че не може да се заразиш от инстроментите, но тва си е мое мнение :) .