PDA

View Full Version : Не съм сигурна в чувствата си ...



L
03-30-2010, 12:23
Здравейте!

Няма да изпадам в излишни любезности,а минавам направо към проблема.

На 16 съм и направо се срамувам от себе си.Мислех си,че съм много зряла и порастнала,а вчера разбрах,че съм напълно объркана.От близо 2-3 месеца започнах да изпитвам странно влечение към мой приятел,когото познавам от близо три години(в един клас сме).Явно той също има чувства към мен,но всичко си беше наред-говорехме си,закачахме се,с една дума-флиртувахме.Снощи излизахме сами и той ми призна,че има по-силни чувства към мен,аз разбира се останах потресена от този факт,но след 2-часово премисляне осъзнах,че аз самата съм подхранвала надеждите му,дори с най-невинното хващане за ръката,погалване или дори прегръдка.Той ме попита дали изпитвам нещо,а аз не успях да му дам задоволяващ отговор,тъй като аз самата не знам и не исках да го обърквам още повече.Не ми е присъщо да не знам какво да кажа и мразя това чувство,но снощната вечер се почувствах като малко дете,което си е изпуснало близалката и си я иска обратно,само където не може да лапнеш мръсната близалка от земята,нали...?Проблемът с него е ,че не искам,първо,да си развали отношенията,които и без това са трудно изградени и второ,че го познавам достатъчно добре...той лесно се влюбва и остава разочарован и наранен.Просто е по-емоционален.

Днес в училище си беше нормално,държахме се както преди,всичко си беше наред.Освен факта,че ми каза,че ме е сънувал,но като цяло си беше поносимо.Мислих си и реших,че може би трябва да прекратя тези "по-интимни" отношения с него,за да не го нараня.Не съм сигурна в чувствата си и не искам по никакъв начин да го залъгвам.Лично на мен ще ми бъде трудно,но съм сигурна,че ще се справя.Просто съм по-силна от него,за съжаление.Щеше да ми е много по-лесно да го прилъгвам и да ми е добре на мен,но просто го обичам много(не съм влюбена,приятел ми е) и не искам да го поставя в това положение.

Чувствам се доста объркана и несигурна и се извинявам за детското държание,аз самата не съм го очаквала от себе си.

Ако някой има мнение по въпроса нека даде съвет.Благодаря,Ви!

Alex4o0o
03-30-2010, 13:42
Не прави нищо,докато не си изясниш твърдо чуствата си!Отбягвай го дотогава.Щото тебе хем те сърби,хем те боли.Ако само ще си играеш с него,просто се откажи-явно неискаш да го нараниш и си намери друг,който да ти върви по свирката.Ако пък го обичаш (в което се съмнявам) действай но не го разигравай!

LadyDi
03-30-2010, 13:44
Никакви други чувства ли не предизвиква в теб? Няма никакъв шанс да изпиташ някакви по-различни симпатии към него, така ли?

То приятелството ви никога не би било същото. Дори и да не предприемете нищо.

Krasencety
03-30-2010, 14:21
за съжаление е така.. щом единия се влюби вече не е същото.. какво да ти кажа, ако наистина го обичаш само като приятел не му давай празни надежди :) или за известно време се отдалечете един от друг, макар че като сте в един клас .. не знам и все пак успех!

Rounder
03-30-2010, 14:53
А защо просто не му кажеш каквото каза и на нас....кажи му че не изпитваш същите чувства и искаш да останете приятели (колко изтъркано)...
Дано не си развалите приятелството в което силно се съмнявам..

Krasencety
03-30-2010, 15:12
преди известно време и аз бях в подобна ситуация с малката разлика, че влюбената бях аз :-D та с момчето и до сега сме си бфр.. от много неща зависи, но е възможно да останете приятели :)

Take_That
03-30-2010, 18:26
От близо 2-3 месеца започнах да изпитвам странно влечение към мой приятел
Снощи излизахме сами и той ми призна,че има по-силни чувства към мен,аз разбира се останах потресена от този факт

Малко си противоречиш, нали? Но, както и да е, не съм аз човекът, който трябва да те обвинява....
Няма смисъл да си с него само, за да не го нараниш. Щом нямаш чувства му кажи истината. И тогава ще го заболи, щом е по-емоционален, но едва ли толкова, колкото, когато го лъжеш в очите и си с него без да има тръпка

pentxayc
03-30-2010, 18:32
толкова сте сладки

DarknessAngel
03-30-2010, 21:10
Ами прегръдки, хванати ръце ... какво да ти кажа. За един влюбен човек това не е намек - това си е цял билборд. 8-)
Както и да е. Но пак премисли дали нямаш симпатии към него. Имам странното усещане,че след като му откажеш нещата ще се обърнат и друг ще е влюбеният. :wink:

gre3ny
03-31-2010, 08:54
:-o

ltgreen
03-31-2010, 12:09
Няма какво да си потресена от това. Факт е, че повечето (да не казвам всички) момичета на тази възраст сте такива. Това ви е в природата - не знаете какво искате. :-D


Давайте, феминистки, изяжте ме за този пост. :oops: :P :P :-P

LadyDi
03-31-2010, 12:10
Няма какво да си потресена от това. Факт е, че повечето (да не казвам всички) момичета на тази възраст сте такива. Това ви е в природата - не знаете какво искате. :-D


Давайте, феминистки, изяжте ме за този пост. :oops: :P :P :-P
Това си е характеристика на възрастта, не на половата принадлежност.

ltgreen
03-31-2010, 12:18
Това си е характеристика на възрастта, не на половата принадлежност.

Опа, моя грешка, трябваше да пропусна "на тази възраст" :?

LadyDi
03-31-2010, 13:00
Това си е характеристика на възрастта, не на половата принадлежност.

Опа, моя грешка, трябваше да пропусна "на тази възраст" :?
И щеше доста да сгрешиш. Жените много добре знаем какво искаме. Просто не всеки може да ни го даде :)