PDA

View Full Version : Въпрос за цветна бременност



BMWm3
03-30-2010, 15:01
Здравейте.Интересно ми е да попитам може ли по някакъв начин да се разбере момичето дали е бременно.В смисъл, ако се направи тест след менструацията ще покаже ли,че е бременна.Говоря само за цветна бременност.Може ли да се разбере по някакъв начин или само вече след 5 6 месец..... ??

kalpazanka
03-30-2010, 15:04
Цветна бременност се засича и с уринен тест, и с кръвен.

BMWm3
03-30-2010, 15:07
Значи примерно когато поискам може да се направи един тест ей така и да се покаже дали е бременна или не ? Дори и ако не се съмняваме :) ?

kalpazanka
03-30-2010, 15:09
След като питаш за цветна бременност и споменаваш менструация, най-вероятно менструацията е била с различна продължителност, течението е било с необичаен цвят и сила, така че да, ще се хване бременност.

Дори и ако не се съмняваме :) ?
И да се съмнявате, и да не се съмнявате, ако е бременна, ще си покаже.

BMWm3
03-30-2010, 15:11
Добре, благодаря много за отговорите които ми даде :) Ако искаш може да изтриеш темата ако е вече ненужна :)

TheMan
03-30-2010, 15:23
Здравейте.Интересно ми е да попитам може ли по някакъв начин да се разбере момичето дали е бременно.В смисъл, ако се направи тест след менструацията ще покаже ли,че е бременна.Говоря само за цветна бременност.Може ли да се разбере по някакъв начин или само вече след 5 6 месец..... ??

след 5-6 месеца е много вероятно момичето вече да не е сред живите, тъй като тръбите издържат обикновено до 3-4 месеца, след което се пукат и става голяма беля. Цветната бременност може да не се засече с обикновен тест, тъй като той търси определени хормони (които липсват в повечето случаи при цветната бременност и именно за това има и менструация). Най-сигурния вариант е ултразвук. Както казаха, ако цикъла е с различна продължителност и т.н. (примерно 2-3 дена) е възможно да има и нормална бременност, която вече 99% ще си излезе на теста.

kalpazanka
03-30-2010, 15:27
^Господин компетентен, бъркаш цветна с екстраутеринна бременност!!!
Диференциалната диагноза се прави с ултразвук- липсата на плоден сак в маточната кухина говори в полза на извънматочна бременност, но в тази тема случаят е коренно различен! Не шашкай със смърт! Това не е шега!


Ако искаш може да изтриеш темата ако е вече ненужна :)
Само я заключвам.