PDA

View Full Version : Светът през моите очи



Dumb
03-30-2010, 16:30
Светът през вашите очи..
.
Проблеми, решенията според мен;
Мога ли да променя света или поне част от него?
Предложения за промени

Dumb
03-30-2010, 18:01
Аз нарочно не конкретизирах.
Всеки търси проблемите около себе си, а колкото повече хора, толкова повече малки среди, и проблеми : )

Canis_Dirus
03-30-2010, 19:20
Аз съм привърженик, че системата не може да се промени насила. Ерго - промяната става чрез lead by example и създаване на динамика в системата.

Доста ясно се изразих :-o

semantics
03-30-2010, 19:37
Пффф, сериозна и огромна тема...

НО

Може би най-важен за мен е проблемът, че хората са забравили да говорят. В свят, който уж прелива от комуникации и общуване, всъщност ни е трудно да кажем "Обичам те!", например. Не знаем да говорим с хората около нас, затова и когато останем насаме със себе си не знаем какво да си кажем, какво да направим, как да си помогнем...
А оттук тоооооолкова много проблеми...

Може би пък и технологичния ни напредък да е изпреварил социални и психическия?

Какво може да се направи???

Ето това:
http://www.youtube.com/watch?v=CN0eWYPnNmc

For millions of years mankind lived just like the animals
Then something happenend which unleashed the power of our imagination
We learned to talk

There's a silence surrounding me
I can't seem to think straight
I'll sit in the corner
No one can bother me
I think I should speak now ___________ Why won't you talk to me
I can't seem to speak now ____________ You never talk to me
My words won't come out right ________ What are you thinking
I feel like I'm drowning _____________ What are you feeling
I'm feeling weak now _________________ Why won't you talk to me
But I can't show my weakness _________ You never talk to me
I sometimes wonder ___________________ What are you thinking
Where do we go from here _____________ What are you feeling

It doesn't have to be like this
All we need to do is make sure we keep talking

Why won't you talk to me _____________ I feel like I'm drowning
You never talk to me _________________ You know I can't breathe now
What are you thinking ________________ We're going nowhere
What are you feeling _________________ We're going nowhere

Why won't you talk to me
You never talk to me
What are you thinking
Where do we go from here

It doesn't have to be like this
All we need to do is make sure we keep talking

b0Nb0n
03-31-2010, 04:25
света през моите очи....не знам....света е хаос.

проблема е,че това което не разбираме се опитваме да го променим, извъртим така че да го разберем.В случея хаоса е променен, извъртян и се е получило анархия.
Искам да променя подхода на хората към нещата които не разбират и начина им по които се опитват да ги разберат.Общо взето същото квото и Райбеез иска да промени.

silvana95
03-31-2010, 16:58
искъмм асансьор в даскалоо :D :D :D :D

realantisocial
03-31-2010, 17:13
света е хаос.
Светът е космос.

b0Nb0n
03-31-2010, 17:34
да космоса е хаос за мен така си го представям

filmimilmi
03-31-2010, 17:40
Макар и да си като капка в океана, не ти пречи да се опитваш да даваш пример на останалите като най-вече започнеш от промяната в себе си. :)

jghgh
03-31-2010, 18:01
Светът - помийна яма.

balon4eeeee
03-31-2010, 18:06
всеки преживява света по различен начин , друг е въпроса дали той е такъв какъвто го виждаме или е просто тенденция че е такъв заради погрешни , но реални за нас възприятия.

Dumb
03-31-2010, 18:21
Инетресно става..
Хаос или хармония, която се опитваме да прецакаме?
Ако създадеш една система и я направиш като лабиринт или като нещо, което се прелива и на където и да тръгнеш има предвидени изходи, предвидени действия... обаче ако засегнеш основата тя все някога ще рухне и да... така си представям света.

след малко още

Dumb
03-31-2010, 18:40
Дам... комуникацията
Мисля, че е доста голям проблем.
Решения... Ами да вдигнем хората от компютрите поне за час.
Сега работя по един проект за малък фест и точно това ни е идеята. Офлайн социална мрежа. Достъпен е- на улицата : )
Поне 5 човека ще се запознаят с други 5 човека и това е нещо
Дано да е успешен : )

semantics
03-31-2010, 19:17
^Любопитен съм! Може ли малко повече инфо (ако искаш на ЛС)?

Serseri91
03-31-2010, 19:42
Нека го сподели тука и на мен ми е интересно. :)

Sham
03-31-2010, 19:46
мултиакаунтингът(?) носи своя произход от живата реалност.
а фейсбук неслучайно не е неймбук или уърдсбук;

We are what we repeatedly do. Excellence then, is not an act, but a habit.
мхм/хмм?;

//какво значи "запознавам", а "познавам", а "знам"?

Dumb
03-31-2010, 19:49
Не, Теа! Друго се има предвид.
ПП: гледам, че си ме търсила в скайп- там съм : )

Sham
03-31-2010, 19:53
//аз се закачам, както обикновено, да ми се прости(намесата и мястото);

xoxi
03-31-2010, 20:00
Аз силно вярвам в израза "Бъди промяната, която искаш да видиш в света!"

semantics
03-31-2010, 20:09
^Какво приятно съвпадение - аз също!

Който "израз", впрочем, напълно пасва на визията и на Canis_Dirus, освен ако не съм разбрал грешно.

Sham
03-31-2010, 20:13
//чаках още някое мнение, че много спамерско иначе, ама темата ме подтиква(повдига невинно рамена)

^ & ^^ и като вярвате - к'во?

jghgh
03-31-2010, 20:20
АХАХ, Sham май попада в декадентско настроение.. :) *

Ква полза от вярването?
Аз ако досега не се бях кълчила бясно на някви глупости, щях да ви развия мизантропична и апокалиптична картина на СВЕТЪТ ПРЕЗ МОИТЕ ОЧИ, но слава на Бога, оправих си настроението.

Светът през моите очи е грозно място. Всъщност, не че е, просто хората го правят такъв. И аз няма да използвам форма "ние", щото се имам за свестен човек.
Даже да съм "промяната", която искам да видя в света, то тая "промяна" е мачкана и задушавана от тъпа българска чалга-простотия, от злоба, пълна в душите на тинейджърите, от нафуканото им високомерие, което забележете, просто ме отвращава, без да ме докосва.

Искам с това си да кажа, че не е нужно да си антисоциал, който го мразят другите, за да видиш колко са объркани тъпите младежи.
Честно казано - нямам идея за промяна за тях. Те ако се променят, и светът ще се промени.
Но.. нямам планове и идеи, защото мисля, че са непоправим случай. Философите мислим така.. каквото е смотано, такова ще си остане - просто няма начин да се докосне до нещо по-високо от капацитета му.
Единственият начин такива олигофрени да стоят със затворени усти и да не шават много-много, е чрез насилие и някакъв комунизъм и адската цензура. Но един разумен човек не би харесал такава система, не би я и приложил дори на такива шимпанзета и подчовеци, защото в него има нещо все пак, наречено донякъде хуманизъм и утопични шибани мечти.

Та, да, помийна яма.
Но зависи и от настроението. Ако не мислиш много-много, и се фокусираш върху природата - всичко си е перфе :)



*без ирония, радвам се./аз наиситна не съм злобен човек/

semantics
03-31-2010, 20:38
^ & ^^ и като вярвате - к'во?

Какъв супер достоверен и убедителен отговор очакваш? Бъзиках се с тоя пост.

Всяко писане по тия въпроси, в което си изтъкваме възвишените ценности е просто кофа с лайна, щото дори и най-добрите и целеустремени активисти понякога сдават багажа в тая реалност - казвам го за себе си и не се кефя, наистина. Пък и много говорене за това в какво вярваме и какво правим по въпроса, без да се познаваме, е малко кичене на ревери с прекалена суета.

realantisocial
04-02-2010, 13:28
да космоса е хаос за мен така си го представям
Съжалявам, че връщам темата толкова назад...

Приятел - космос в превод от старогръцки е ред. Точно обратното на хаос.

ssenkrad
04-02-2010, 14:41
Ммм... В началото ми прозвуча като нещо обикновено, често дискутирано публикацията ти :) Но, замисляйки се има широко поле за размисъл върху това :) "Живота от нещата", светът, това са все непрекъснато променящи се работКи :) Всеки от нас, изправяйки се пред пречки, преживявайки приятни/неприятни моменти постепенно си гради един собствен свят. Така градим личността си, устои, принципи (е, аз например съм абсолютно безпринципна, но по-голям процент от хората го правели). Та, колкото до "промени", които бихме могли да възложим на околния свят и ставащото, ммм, не мисля, че изобщо може да се говори за зависимости :):) Всяка ситуация, сама по себе си оказва своето влияние върху нас:) В света съществуват и глобални фактори, които всеки от нас би искал да промение де. Налисие, епидемии, други ужасийки... Тези актуализми всеки иска да ги промени, рядко правим нещо по въпроса обаче, защото или не сме достатъчно добре запознати с реалната ситуация, или просто тези гадости не оказват прякото си влияни върху собствения ни живот. :) Та, общо взето, май напълно възможно е човек да "променя" света, но стига той да си е "неговият свят". :)

ArrowsOfDeath
04-02-2010, 15:38
За да промениш света, първо трябва ти самия да си повярваш, след това някой друг и т.н. Да станете голямо движение, което да наложи влиянието си и в идеите на което много хора да открият техните мирогледи и надеждата за кардинална промяна. Но дори да се случи тази промяна, тя едва ли ще бъде желана от всеки и най-накрая ще се получи пак едно общество, в което най-влиятелните хора ще представляват олигархията, която управлява за добро или не. Пример е филмът Aeon Flux.

realantisocial
04-02-2010, 19:08
Надявам се да не ми се обиди някой и с това си мнение не искам да подложа на съмнение нито желанието, нито способностите на автора на темата да разсъждава върху глобални въпроси, но...
... едни хора преди едно време казали - чукча писател, чукча не читател. И далеч не-язвителното ( поне не му е такава целта де.. ) ми мнение иска да каже, че философски спорове и размишления по всички тези въпроси има от дълбока древност и преоткриването на подобен род размишления е лично, т.е. интимно преживяване. Четейки трудовете на тези хора ние се съгласяваме или не се съгласяваме с тях. Комбинираме или разбиваме техните теории и фикции, а когато си поставим въпроси от различно естество - тип "смисъл на живота" или "кой съм аз и къде се намирам" забиваме в пета глуха, както казват на по-прост народен език хората.
Ще ви върна към едно мнение :


Да, човек може да промени света, макар и да не е по начина, който си представят повечето хора. Всъщност всяко едно наше действие или бездействие влияе на света около нас, предизвиквайки верига от решения/действия/бездействия, които влияят и по-глобално. Не е задължително, да си направил голямо откритие или името ти да бъде написано в учебниците, да кръщават булеварди и улици на твое име, за да си променил нещо. хехехехе...
Тук Raybeez е изразил една позиция, принадлежаща освен на него самия, но и на определена философска школа. И той е прав. В определени аспекти. Глобално погледнато отговори на подобен род въпроси като "Мога ли да променя света" има много, т.е. повече от един са.
Идеята ми е, че не можем да съдим никого за това, което мисли по този въпрос, защото той взима това си становище благорание на и най-вече на ОСНОВАТА на своите възгледи. ( на това по какъв начин гледа на заобикалящото го битие )

Dumb
04-02-2010, 19:44
^
Това ми беше идеята : )
Да видя различни гледки. Да видя през очилата на другите.

Briseis
04-03-2010, 11:08
Когато променяш собствената си Вселена, малко или много ти променяш света, малко или много влияеш на хората, които те заобикалят. И като по верига промяната започва. Тя е около нас постоянно. Само че има твърде много интереси, твърде много желания, а няма как да има има твърде много промени, нали? Тук говорим за кардиналните промени на статуквото. И те вече се случват, реалност са и малкият човек пък е изолиран от тях, тъй като няма достатъчно власт.
Но ние винаги можем да изчистим градинката пред дома, да нахраним гладуващ, да работим в името на кауза. И ето - светът се променя.

Pustinqchka
04-03-2010, 11:51
Макар и да си като капка в океана, не ти пречи да се опитваш да даваш пример на останалите като най-вече започнеш от промяната в себе си. :)

m1nik
04-03-2010, 11:57
света е хаос.
Светът е космос.

Двете са напълно равни.

realantisocial
04-03-2010, 19:49
Двете са напълно равни.
Докажи. Моят довод е лингвистичен, но може да бъде и далеч по-рационален. А твоят е безумен от всякаква гледна точка.