PDA

View Full Version : Кофти миризма



Nincho123
03-30-2010, 16:47
Здравейте,от скоро имам проблем ...
Лятото се бях подсякъл ... много лошо имах големи рани ии много кръв.От тогава дори ми най-малко потене се отделя една отвратителна миризма ... таа моля ви кажете какво да направя защото е много кофти :-k :-k

an0nimenn
03-30-2010, 17:25
ролл-он , дезодорант?

BlackKeys
03-30-2010, 20:17
За Одорекс има добри мнения, обаче съм чела, че не било полезно. Не съм го ползвала и не знам дали е вярно.

playboyche
03-31-2010, 11:09
ролл-он , дезодорант?той/тя говори за подсичане което е м/у бедрата .... :)

SkylineDrift
04-01-2010, 11:24
ролл-он , дезодорант?той/тя говори за подсичане което е м/у бедрата .... :)


KakBo e ToBa "подсичане" ?

SWASTIKA
04-02-2010, 21:03
Подсичането е вид изгаряне на кожата, тоест възпаление, което пари и щипе, на външен вид е доста зачервено.

Получава се когато си изпотен и същевременно топъл (стоиш на слънце), тогава при протриване на крата се получава точно това. Доста нерпиятно осещане.

Към автора:

Вземи си един Sudocrem (струва 4, 90 лв), това е крем, който попринцип е за деца, но ще свърши работа и при теб.( Някой го наричат чудо крем, ако не те разберат в аптеката. )

ПРОЧЕТИ ЛИСТОВКАТА, ПРЕДИ ДА ГО ПОЛЗВАШ!

ПП: Това е обикновен крем, а не някакъв вид антибиотик. :)

amk933
04-02-2010, 21:28
^Не е задължително да е от изпотяване и етс. На мен ми се подсичаха ушите като бях по-малък, точно на сгъвката, където се съединяват с главата. Бях много слаб и не се потях изобщо, пък и там каква пот. ;)

Къде е това подсичане? Защо не посетиш дерматолог?

В смисъл аз разбрах, че ти в момента нямаш подсичане, но миразмата си стои. В този смисъл крем против подсичане няма да ти е много полезен. Против миризмата - ползвай дезодоранти, рол-он-и, стикове и етц. Но един специалист няма да ти навреди. :)

SWASTIKA
04-02-2010, 22:12
Голям разбираш ли мислиш, че си? Едва ли си по - голям разбирач от един доктор, защото се консултирам с такъв, преди да пиша.

Тук пиша, за да помогна, а не за да си чеша пръстите.

Ако не знаеш какво е пот, ще значи, че ти липсват годините от основното образование.

Потта не винаги се вижда, но почти винаги съществува...

Знаеш, че има два вида потни жлези, нали? Такива, които ги има още при раждането, разположени по цялата кожата и такива, които се образуват по време на съзряване.

Секретът, който се отделя съдържа вода и разтворени в нея соли като натриев хлорид, да не забряваме, че не липсва и съдържание на други крайни продукти като уреята. Тя е един от причинителите на подсичането, защото се свързва с някой мръсотии попаднали на кожата.

Използването на стикове, рол - он и ЕТЦ могат сериозно да задълбочат възпаление. Не вярвам да искаш да вредиш на хората?

Тук сме, за да помогнем, а не, за да се надприказваме. ;)

amk933
04-03-2010, 14:53
Сигурен съм, че се консултираш с доктор преди да пишеш. 8) И съм сигурен, че всеки път е специалист в дадената област.

И нека не си говорим за основно образование, защото аз български може да не съм учил мнооого време, но мога да съгласувам прилагателни със съществителни от множествено число. ;)

Не смятам, че пращането на някого на дерматолог е вредно, но кк. 8)

SK0RP10N
04-03-2010, 19:45
Подсичането се дължи на прекален прием на белтъчини.
Трябва да ограничиш неща като майонеза, млечни продукти.
После поддържаш добра хигиена на мястото, мажи го с йодасепт около 3 дена и ще мине всичко.И миризма няма да има :)

SWASTIKA
04-03-2010, 21:19
Нали знаеш, че йодасепт ТРЯБВА да се предпише от медицинско лице?

Нали знаеш колко странични действия може да има, ако човека има алергии или, ако т.нар. подсичане не е подсичане, а кожна инфекция?

Ами, ако има хипертиреоидизъм? Мисли преди да даваш такива заключения. ;)

amk933, мисля, че бях достатъчно изчерпателен.

Nincho123
04-04-2010, 18:17
^Не е задължително да е от изпотяване и етс. На мен ми се подсичаха ушите като бях по-малък, точно на сгъвката, където се съединяват с главата. Бях много слаб и не се потях изобщо, пък и там каква пот. ;)

Къде е това подсичане? Точно м/у бедрата и тестесите ...

В смисъл аз разбрах, че ти в момента нямаш подсичане, но миразмата си стои. В този смисъл крем против подсичане няма да ти е много полезен. Против миризмата - ползвай дезодоранти, рол-он-и, стикове и етц. Но един специалист няма да ти навреди. :)
Благодаря за отговорите :) :) :)

DrSmurph
04-07-2010, 23:03
Принципно подобен феномен съчетан с миризма, може да се дължи на бактериална или гъбична инфекция, имайки предвид, че не отминава. Препоръчително е да се консултираш с дерматолог, който може да вземе отношение по въпроса. Всичко друго може да маскира проблема без да го отстрани!